Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Cath3rine είπε:

Καταλαβα... Καλα κάνεις κ το χεις μινιμαλ τοτε.... Χαχαχα εσενα η μικρή πως είναι; 

Περαστικά σας φιλενάδα... Υπομονή...! Πλακα πλακα εχω κοντά 3βδομάδες εγω με βήχα... Δεν λεει να φυγει.. Επαιρνα αντιβίωση... Τωρα σιροπι... Κ ευτυχώς το μικρο δεν έχει κολλήσει.... Τον στέλνεις σχολείο τον Ιωάννη κ κολλάει απο κει;,

Χαχαχχα...καλα ειναι καθεται στον καναπε και εγω μαγειρευω μακαρονια με κιμα!!! Εσενα ο μικρος τι κανει;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχα...καλα ειναι καθεται στον καναπε και εγω μαγειρευω μακαρονια με κιμα!!! Εσενα ο μικρος τι κανει;;;

Πως καθεται στον καναπε?? Δεν γκρινιαζει?? Αχ ρε κοριτσια, εμενα δεν καθεται πουθενα μονος του!! Θελει παρεα συνεχεια και να τον κοιτας και να του μιλας, οχι απλα να εισαι εκει. Μιλαμε ειναι κοινωνικο το παιδι μου


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμάς!Ο μπέμπης μου είναι μια χαρά, αλλά επειδή ρίχνει καρέκλες έξω είμαστε κλεισμένοι μέσα.Πότε θα φτιάξει επιτέλους ο καιρός..??

@Nicol_Όσο πιο νωρίς φτιάξεις ρουτίνα ύπνου, τόσο το καλύτερο.Εμείς από δύο μηνών έτσι κάνουμε.

@Anastasia_parisΚι εγώ κάτι τέτοιες ασκησούλες του έκανα για να το βοηθήσω να ενεργηθεί.Ευτυχώς τώρα πάει καλύτερα.Αν έχεις μεγαλύτερο παιδί, είναι δύσκολο με τις ιώσεις.Ελπίζω να γίνει καλά ο Ιωάννης σου γρήγορα και να μην κολλήσει τα μικρά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πως καθεται στον καναπε?? Δεν γκρινιαζει?? Αχ ρε κοριτσια, εμενα δεν καθεται πουθενα μονος του!! Θελει παρεα συνεχεια και να τον κοιτας και να του μιλας, οχι απλα να εισαι εκει. Μιλαμε ειναι κοινωνικο το παιδι μου

Κ μενα ετσι νανουλα,εχω κανει μπράτσα να τον κουβαλαω ολη μερα :p


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Πως καθεται στον καναπε?? Δεν γκρινιαζει?? Αχ ρε κοριτσια, εμενα δεν καθεται πουθενα μονος του!! Θελει παρεα συνεχεια και να τον κοιτας και να του μιλας, οχι απλα να εισαι εκει. Μιλαμε ειναι κοινωνικο το παιδι μου

Την εχω ξαπλα χτυπιεται χερια ποδια ριχνει κανα βλεφαρο στην tv γκρινιαζει λιγο μετα ξαναπαω της μιλαω γελαει φευγω παω κανω την δουλεια μ σε 10λεπτα ξαναγκρινιαζει ξαναπαω κλπ κλπ....τωρα ας πουμε εκατσε οση ωρα ετοιμασα τον κιμα τωρα εβαλα τα μακαρονια να βραζουν κ ηρθα γτ αρχισε να νιαουριζει..

Αλλα φυσικα ειναι με τα κεφια της...υπαρχουν μερες π βλεπει οτι παω να την ξαπλωσω κ ουρλιαζει!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Την εχω ξαπλα χτυπιεται χερια ποδια ριχνει κανα βλεφαρο στην tv γκρινιαζει λιγο μετα ξαναπαω της μιλαω γελαει φευγω παω κανω την δουλεια μ σε 10λεπτα ξαναγκρινιαζει ξαναπαω κλπ κλπ....τωρα ας πουμε εκατσε οση ωρα ετοιμασα τον κιμα τωρα εβαλα τα μακαρονια να βραζουν κ ηρθα γτ αρχισε να νιαουριζει..

Αλλα φυσικα ειναι με τα κεφια της...υπαρχουν μερες π βλεπει οτι παω να την ξαπλωσω κ ουρλιαζει!!

Εμενα κοιμηθηκε 1 - 3 σηκώθηκε έφαγε.. Το. Αλλαξα  τώρα παιζουμε. Αχ πλέον ξεκαρδίζεται ..είναι να τον φας...  Χαχα ααχ στο γυμναστήριο κάθεται 1 ωριτσα.. Μέχρι να μαγειρέψω να καθαρίσω βραστήρα κ αποστείρωση κλπ κλπ 

Σας εχω πει οτι πλεο ρδεν θέλει να κοιμαται αγκαλιά μου αλλα στο κρεβάτι του.!, εσένα.;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Εμενα κοιμηθηκε 1 - 3 σηκώθηκε έφαγε.. Το. Αλλαξα  τώρα παιζουμε. Αχ πλέον ξεκαρδίζεται ..είναι να τον φας...  Χαχα ααχ στο γυμναστήριο κάθεται 1 ωριτσα.. Μέχρι να μαγειρέψω να καθαρίσω βραστήρα κ αποστείρωση κλπ κλπ 

Σας εχω πει οτι πλεο ρδεν θέλει να κοιμαται αγκαλιά μου αλλα στο κρεβάτι του.!, εσένα.;; 

Και εμενα καθεται στανταρ ενα μισαωρακι στο γυμναστηριο...εμενα εφαγε 100μλ κρεμα μηλο ηπιε και 90μλ γαλα στο καπακι κ κοιμηθηκε 13:50-16:05 καλα ηταν ξεκουραστηκα λιγο τωρα σηκωθηκε κ παιζουμε καλα ξεκαρδιζεται εδω κ 2εβδομαδες εχω βρει κ σημεια π γαργαλιεται κ γελαμε συνεχεεειααααα.......ναι καλε μ το ειπες μπραβο το παιδι σου εμενα ακομα αγγαλιτσα θελει για να κοιμηθει αλλα δεν πηραζει μωρε ας κοιμαται αυτη καλα κ την κοιμηζω αγγαλια!! Εμεις με το αλματακι π περναμε αυτες τις μερες αρχισε να 'παλευει' ολη την ωρα να γυρισει μπρουμητα και να σηκωθει να κατσει....το μπρουμητα λιγο θελει θα το καταφερει σε 2-3μερες!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εμενα καθεται στανταρ ενα μισαωρακι στο γυμναστηριο...εμενα εφαγε 100μλ κρεμα μηλο ηπιε και 90μλ γαλα στο καπακι κ κοιμηθηκε 13:50-16:05 καλα ηταν ξεκουραστηκα λιγο τωρα σηκωθηκε κ παιζουμε καλα ξεκαρδιζεται εδω κ 2εβδομαδες εχω βρει κ σημεια π γαργαλιεται κ γελαμε συνεχεεειααααα.......ναι καλε μ το ειπες μπραβο το παιδι σου εμενα ακομα αγγαλιτσα θελει για να κοιμηθει αλλα δεν πηραζει μωρε ας κοιμαται αυτη καλα κ την κοιμηζω αγγαλια!! Εμεις με το αλματακι π περναμε αυτες τις μερες αρχισε να 'παλευει' ολη την ωρα να γυρισει μπρουμητα και να σηκωθει να κατσει....το μπρουμητα λιγο θελει θα το καταφερει σε 2-3μερες!!!

Καλε ξεκινησατε τελικα πριν τον 4ο φρουτα?!!πως αντιδρα της αρεσουν η κανει φατσα ξινιλα?Ρε κοριτσια εμενα δεν εχει κανει χαχανιτο γελιο ακομη μονο χαμογελα να ανησυχησω??

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα, θα βγουμε στις παραλιες κορμαρες σου λεω χαχαχα

 

Αχ αυτη η κοιλια θα πεσει ποτε που ναι σαν λαπας ?? Η θα βγω παραλια με καμπουρα απο το αλλαγμα κ πατσοκοιλι!!κοριτσι μ κ μενα ολο αγκαλια 10 λεπτα στο καροτσι τη βαζω σπαραζει κ ξανα αγκαλια με το ενα χερι μαγειρεμα ,ξεσκινισμα ,ποτισμα τις γλαστρες κ κατουρημα αγκαλια παρακαλω ...μονο ντυσιμο δεν εχω καταφερει με το ενα χερι

  • Χαχα 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Καλε ξεκινησατε τελικα πριν τον 4ο φρουτα?!!πως αντιδρα της αρεσουν η κανει φατσα ξινιλα?Ρε κοριτσια εμενα δεν εχει κανει χαχανιτο γελιο ακομη μονο χαμογελα να ανησυχησω??

Ασε μας καλε που θα ανησυχησεις. Το καθε παιδι ειναι διαφορετικο. Εμενα πχ κανει χαχανητο γελιο, αλλα για να γυρισει απο μπρουμητα ανασκελα ουτε λογος. Κατ αρχας δεν του αρεσει καθολου το μπρουμητα. Το μονο που εχει καταφερει ειναι να σηκωθει απο ημιξαπλωτος που ειναι, στον πωπο του κ μετα γερνει κ ξαναπεφτει χαχα. Αλλα τρελαινεται να καθεται στον πωπο κ τσαντιζεται αν τον εχω ξαπλα κ κανει να σηκωθει. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Καλε ξεκινησατε τελικα πριν τον 4ο φρουτα?!!πως αντιδρα της αρεσουν η κανει φατσα ξινιλα?Ρε κοριτσια εμενα δεν εχει κανει χαχανιτο γελιο ακομη μονο χαμογελα να ανησυχησω??

Αχ αυτη η κοιλια θα πεσει ποτε που ναι σαν λαπας ?? Η θα βγω παραλια με καμπουρα απο το αλλαγμα κ πατσοκοιλι!!κοριτσι μ κ μενα ολο αγκαλια 10 λεπτα στο καροτσι τη βαζω σπαραζει κ ξανα αγκαλια με το ενα χερι μαγειρεμα ,ξεσκινισμα ,ποτισμα τις γλαστρες κ κατουρημα αγκαλια παρακαλω ...μονο ντυσιμο δεν εχω καταφερει με το ενα χερι

Τρελενεται για φρουτα κ κουταλι γενικαα....στην αρχη ξινισε αλλα μετα τα τρωει με μια λαιμαργια!!!! Οχι καλε τι να ανησυχησεις ειπαμε τ καθε παιδι ειναι διαφορετικο!!!! Κ εγω τις μερες π δεν θελει να σταθει μισο λεπτο ησυχη καπου οοοολα αυτα τα κανω κ εγω.....το χω παει αλλου βαζω φορμα κ μπουφαν-ζακετα με αυτην αγγαλια...περναω το ενα χερι την αλλαζω χερι κ μετα βαζω κ εκεινο...ασεεε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ασε μας καλε που θα ανησυχησεις. Το καθε παιδι ειναι διαφορετικο. Εμενα πχ κανει χαχανητο γελιο, αλλα για να γυρισει απο μπρουμητα ανασκελα ουτε λογος. Κατ αρχας δεν του αρεσει καθολου το μπρουμητα. Το μονο που εχει καταφερει ειναι να σηκωθει απο ημιξαπλωτος που ειναι, στον πωπο του κ μετα γερνει κ ξαναπεφτει χαχα. Αλλα τρελαινεται να καθεται στον πωπο κ τσαντιζεται αν τον εχω ξαπλα κ κανει να σηκωθει. 

Αααα τρομαξε με κ αλλο εσυ!!Σηκωνεται στο πωπο τουυυυυ!Εμενα που γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα ειναι μια προοδος η ειναι στα αυτονοητα αυτο??μετα κ μενα ουτε λογος απο μπρουμητα κανει σαν καμπια αβοηθητη!

  • Χαχα 4

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Αααα τρομαξε με κ αλλο εσυ!!Σηκωνεται στο πωπο τουυυυυ!Εμενα που γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα ειναι μια προοδος η ειναι στα αυτονοητα αυτο??μετα κ μενα ουτε λογος απο μπρουμητα κανει σαν καμπια αβοηθητη!

Χαχαχαχαχα κι εμένα έτσι κάνουν μην αγχώνεσαι!!! Και το σηκώνεται σίγουρα εννοεί ότι τον κρατάει από τα χέρια και απλά εκείνος δίνει ώθηση να σηκωθεί!!! Κι εμένα τρελαίνονται γι αυτό! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Αααα τρομαξε με κ αλλο εσυ!!Σηκωνεται στο πωπο τουυυυυ!Εμενα που γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα ειναι μια προοδος η ειναι στα αυτονοητα αυτο??μετα κ μενα ουτε λογος απο μπρουμητα κανει σαν καμπια αβοηθητη!

Χαχαχχαχαχαχαχχα σαν καμπια αβοηθητη λεει ψωφαωωωωωω!!!!! Χαχαχχαχαχαχςχαχ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Αααα τρομαξε με κ αλλο εσυ!!Σηκωνεται στο πωπο τουυυυυ!Εμενα που γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα ειναι μια προοδος η ειναι στα αυτονοητα αυτο??μετα κ μενα ουτε λογος απο μπρουμητα κανει σαν καμπια αβοηθητη!

Χαχαχαχ εμενα ουτε το ανασκελα μπρουμητα κανει!!!! 

Just now, Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα κι εμένα έτσι κάνουν μην αγχώνεσαι!!! Και το σηκώνεται σίγουρα εννοεί ότι τον κρατάει από τα χέρια και απλά εκείνος δίνει ώθηση να σηκωθεί!!! Κι εμένα τρελαίνονται γι αυτό! 

Οχι δεν τον κραταω. Σηκωνεται μονος του!! Αλλα ειναι πχ σε ημιξαπλωτη σταση, δηλαδη το κεφαλι του ακουμπαει σε μαξιλαρι, μη φανταστεις. Αλλιως αν ειναι ξαπλα τελειως δεν το καταφερνει. Κ οταν λεμε σηκωνεται μιλαμε κουλουριαζεται κ γερνει τελειως. Κ ξαναπεφτει προς τα πλαγια η προς τα πισω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...