Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Anastasia_paris είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια είμαι τέρας ψυχραιμίας, αρκεί να μην νυστάζω χαχαχαχαχα!!!!! Σοβαρά τώρα, ο άντρας μου με λέει αναίσθητη ότι αφήνω τα μωρά να κλαίνε κλπ, όμως έχω μάθει και ξεχωρίζω κλάμα από κλάψα, καταλαβαίνετε... Οπότε, όχι δεν τα σηκώνω αμέσως... Δε μιλάω φυσικά για περιπτώσεις που να πονάνε η κάτι τέτοιο, προς Θεού... Όσον αφορά το Πάσχα εγώ τρώω τα πάντα, εκτός από κοκορέτσι, ούτε να το μυρισω δεν μπορώ... Και μιλάω εγώ που από τα ψάρια τρώω ματιά και μυαλό (δοκιμάστε πριν κάνετε ιουυυ)!!! 

Εννοειται τρωω ματια κ μυαλο κ εοδολα τα αυγοκομμενα πως μαρεσουννν!!!!κ κεφαλακι απο αρνακι τρωω!!!κ εγω οταν ξερω οτι κλαιει χωρις λογο την αφηνω ειδικα αμα εχω δουλεια τελειωνω κ μετα παω!!! Μολις κοιμηθηκε εμενα αργησε σημερα!!! Ειχε υπερενταση!

 

Just now, Cath3rine είπε:

Ευγε φιλενάδα... Εγω δεν μπορώ να τον αφήνω πάντα να κλαίει όπως λες κ εσυ ξεχωρίζω κάπως την κλάψα. Αλλα προσπαθώ !

Πωω πραγματικά εκανα ιου γτ κ ψαρια τρωω συγκεκριμένα κ πάντα προσεκτικά... Χαχαχαααχ τι μυακα κ ματια... Μονο το κλασσικό χαχαχαα

 

Ολα κατω.. Πωω το κανω εικονα.... Απαπαπαπα τζιτζιριασα χαχαχαχαααχαχα

Το κανουν τα ανηψια μας καθε χρονο στο σπιτι των πεθερικων(καημενη πεθερα)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Φιλη μου μεγάλωσα με μπαμπά ψαρά από χόμπι, νονό ψαροντουφεκα, όσο φρέσκο ψάρι έχω φάει μικρή δεν έχει φάει κανένας ειλικρινά, μου έμαθαν από μικρή να τρώω έτσι! Αφού ο καημένος ο μπαμπάς μου που έτρωγε κι εκείνος μυαλό και ματιά, του έπαιρνα όλα τα κεφάλια και κάποια στιγμή για να φάει κι αυτός μου έλεγε "αυτο αγάπη μου δεν έχει μυαλό είναι χαζό" κι εγώ τον πίστευα χάχαχαχα!! Γενικά είμαι καλοφαγου! 

Κοιμήθηκαν όλα τα τερατακια μου κορίτσια, εσάς??! 

Τυχερή!!! Ξέρεις απο καλο ψάρι...!!! Αχ τον γλυκούλι τον μπαμπά δεν ήθελε κ να σε στενοχωρήσει χαχαχαχα 

Καλα κανεις ...το καλο φαγητό δεν συγκρίνεται με τπτ... 

Εμενα πριν λίγο ξύπνησε ο δικός μ τον καναμε μπανάκι κ τωρα παίζει !!!

Εσενα ξεκινησαν τα μικρα να γυρνάνε; 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εννοειται τρωω ματια κ μυαλο κ εοδολα τα αυγοκομμενα πως μαρεσουννν!!!!κ κεφαλακι απο αρνακι τρωω!!!κ εγω οταν ξερω οτι κλαιει χωρις λογο την αφηνω ειδικα αμα εχω δουλεια τελειωνω κ μετα παω!!! Μολις κοιμηθηκε εμενα αργησε σημερα!!! Ειχε υπερενταση!

 

Το κανουν τα ανηψια μας καθε χρονο στο σπιτι των πεθερικων(καημενη πεθερα)

Πωωωωω όντως καημένη πεθερά... Κ από του χρόνου +1 το κοριτσάκι σου... Τυχερουλα η πεθερά χαχαχαχαχα

Ο δικος μ ξύπνησε τον καναμε μπανάκι κ τώρα χαλαρώνει παίζοντας στο γυμναστήριο του.. Μολις δω οτι τρίβει μάτι.. Γαλα κ Νάνι! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, το έχω πάρει απόφαση ότι θα σηκώνομαι πριν ξημερώσει πλέον... Λέτε να κατάλαβαν κι αυτά την αλλαγή σπιτιού και να άλλαξαν τον ύπνο τους??? @Cath3rineόχι φίλη μου δεν γυρνάνε τελείως, προσπαθούν όμως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα..

 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Τυχερή!!! Ξέρεις απο καλο ψάρι...!!! Αχ τον γλυκούλι τον μπαμπά δεν ήθελε κ να σε στενοχωρήσει χαχαχαχα 

Καλα κανεις ...το καλο φαγητό δεν συγκρίνεται με τπτ... 

Εμενα πριν λίγο ξύπνησε ο δικός μ τον καναμε μπανάκι κ τωρα παίζει !!!

Εσενα ξεκινησαν τα μικρα να γυρνάνε; 

Πωωωωω όντως καημένη πεθερά... Κ από του χρόνου +1 το κοριτσάκι σου... Τυχερουλα η πεθερά χαχαχαχαχα

Ο δικος μ ξύπνησε τον καναμε μπανάκι κ τώρα χαλαρώνει παίζοντας στο γυμναστήριο του.. Μολις δω οτι τρίβει μάτι.. Γαλα κ Νάνι! 

 

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, το έχω πάρει απόφαση ότι θα σηκώνομαι πριν ξημερώσει πλέον... Λέτε να κατάλαβαν κι αυτά την αλλαγή σπιτιού και να άλλαξαν τον ύπνο τους??? @Cath3rineόχι φίλη μου δεν γυρνάνε τελείως, προσπαθούν όμως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα..

 

Καλημερα στα κοριτσια ειχε ανησυχο υπνο η μικρη...ενω σας ειπα οτι κοιμηθηκε δυσκολα 11παρα20 ξυπνησε στις 12και10 κ εκλεγε σηκωθηκα την κοιμησα ωσπου κοιμηθηκε 1παρα20 και ξυπνησε για φαγητο 6κ10 την αλλαξα εφαγε κ κοιμηθηκε 7η ωρα και ξυπνησε 8και10 τωρα την εχω στο κρεβατι τρωει την κουβερτα κλασσικα....ο αντρας μ διπλα βλεπει ευχουληδες(παιδικα).....κ εμενα προσπαθει γυρναει απο μπουμητα ανασκελα το αντιθετο ακομα το προσπαθει!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα.....βρηκα γτ εκλεγε το βραδυ! Βγαζει δοντια!!! Μολις πηγα να την ταισω ηπιε 70μλ και αρχισε να δαγκωνει το μπιμπερο και να κλαιει επιασε το δαχτυλο μ και το δαγκωσε με οση δυναμη ειχε...βλεπω τα ουλα κ ειναι πολυ πρησμενα της εδωσα το μασητικο αλλα δεν το θελει βαζει το χερι της μεσα κ γκρινιαζει!γιαυτο ειχε τοσο ανησυχο υπνο! Καημενουλα μουυυ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!! 

Εγω κοιμαμαι ορθια. Ο μικρος εγινε ξανα νεογεννητο και ξυπνουσε καθε 1μιση ωρα. Δεν εχω κλεισει ματι. Επισης παλι χθες τον επιασε το γοερο του κλαμα. Δεν ξερω τι να κανω, αρχιζω κ απελπιζομαι. Σκεφτηκα κ γω μηπως πονανε τα ουλα του, αλλα μονο το απογευμα ?? Δεν ειχα διαθεση για τπτ σημερα. Τον πηγα λιγο απο την πεθερα μου κ τον αφησα για να μαγειρεψω και να μπορεσω λιγο να χαλαρωσω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Εγω κοιμαμαι ορθια. Ο μικρος εγινε ξανα νεογεννητο και ξυπνουσε καθε 1μιση ωρα. Δεν εχω κλεισει ματι. Επισης παλι χθες τον επιασε το γοερο του κλαμα. Δεν ξερω τι να κανω, αρχιζω κ απελπιζομαι. Σκεφτηκα κ γω μηπως πονανε τα ουλα του, αλλα μονο το απογευμα ?? Δεν ειχα διαθεση για τπτ σημερα. Τον πηγα λιγο απο την πεθερα μου κ τον αφησα για να μαγειρεψω και να μπορεσω λιγο να χαλαρωσω. 

Καλημερα αγάπη!  Μημ απελπιζεσαι ειναι σιγουρα αλμα γιαυτο κανει ετσι..θα περάσει. Καλα εκανες και τον αφησες λιγο να γεμισεις μπαταριες. Επειδη περναμε κ εμεις αλμα πριν 3 μερες ηταν ολο το βραδυ ξυπνιος! Τα ειδα ολα ημουν σαν ζομπι..χθες όμως ηταν καλυτερα. Δεν θα ειναι ετσι καθε βραδυ σιγα σιγα θα επανέλθει. Κανε το καφεδακι σου χαλαρωσε λιγο, πιες και τους χυμους σου σημερα να πάρεις δυναμεις και αυριο θα ειναι μια καλυτερη μερα! ❤

Εμας τα ευχάριστα ειναι οτι.πηραμε μαρσιπο.και καθισε ο μπομπιρας! Του αρεσε!  Μονο.παρτυ που δεν εκανα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα αγάπη!  Μημ απελπιζεσαι ειναι σιγουρα αλμα γιαυτο κανει ετσι..θα περάσει. Καλα εκανες και τον αφησες λιγο να γεμισεις μπαταριες. Επειδη περναμε κ εμεις αλμα πριν 3 μερες ηταν ολο το βραδυ ξυπνιος! Τα ειδα ολα ημουν σαν ζομπι..χθες όμως ηταν καλυτερα. Δεν θα ειναι ετσι καθε βραδυ σιγα σιγα θα επανέλθει. Κανε το καφεδακι σου χαλαρωσε λιγο, πιες και τους χυμους σου σημερα να πάρεις δυναμεις και αυριο θα ειναι μια καλυτερη μερα! ❤

Εμας τα ευχάριστα ειναι οτι.πηραμε μαρσιπο.και καθισε ο μπομπιρας! Του αρεσε!  Μονο.παρτυ που δεν εκανα

Πηγα κ τον πηρα γιατι εκλαιγε! Αχχχ ασε. Μιλαμε τα χω παιξει. Αν δεν στρωσει και συνεχισει το γοερο κλαμα για 2-3 μερες θα τον παω να τον δει ο γιατρος. Δεν μπορει να σπαραζει καθε βραδυ χωρις λογο. Ακομα κ σε αλμα να ειναι δεν εξηγειται το σπαρακτικο κλαμα. Καπου πρεπει να οφειλεται. Μακαρι να χανε μιλιά να μας λεγανε τα καημενα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πηγα κ τον πηρα γιατι εκλαιγε! Αχχχ ασε. Μιλαμε τα χω παιξει. Αν δεν στρωσει και συνεχισει το γοερο κλαμα για 2-3 μερες θα τον παω να τον δει ο γιατρος. Δεν μπορει να σπαραζει καθε βραδυ χωρις λογο. Ακομα κ σε αλμα να ειναι δεν εξηγειται το σπαρακτικο κλαμα. Καπου πρεπει να οφειλεται. Μακαρι να χανε μιλιά να μας λεγανε τα καημενα! 

Μαλλον θα ειναι αυτο που σου ειπε ο παιδιατρος με το θεμα της ανάπτυξης, αφου το κανει παντα συγκεκριμένες ωρες. Αλλα ναι συμφωνω να ρωτήσεις το γιατρό να ησυχασεις και εσυ. Εγω αν ανησυχουσα θα τον ξαναεπαιρνα τηλ.να μου πει τι γινεται,δεν χρειάζεται να περιμένεις αν σε ανησυχει η κατασταση. Παντως εμας η μαια μας ειπε οτι τα εντερακια τους μεγαλωνουν συνεχεια και αυτο προκαλεί πονο όπως και κολικους. Γιαυτο σκεφτηκα Μηπως περναει κατι τετοιο ο μπεμπακος σου. Υπομονη ρε αγάπη σου στελνω ολη μου τη θετικη ενέργεια και ευχομαι να μη σου κανει αλλο επεισόδιο σημερα. Δοκιμασε να τον κοιμησεις εκεινη την ωρα στην αγκαλια σου οπως σου ειπα εμενα έπιασε ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90μου υπομονή κορίτσι μου, να σκέφτεσαι ότι είναι κάτι παροδικό και θα περάσει... Εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα και λίγο ντεπονακι, μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρο σου πρώτα φυσικά.. Αν είναι πόνος, θα καταλαγιάσει λίγο με το ντεπον.. Πάντως τα δόντια είναι πολύ δύσκολα εγώ πέρασα πολλά με τον Ιωάννη διαρροιες, πυρετους ευτυχώς όχι πολλούς, αλλά κλάμα απαρηγόρητο... Αν υποψιάζεσαι δόντια, δοκίμασε την γελη mudisal (κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς) το βάζεις πάνω στην πιπίλα ένα μπιζελακι σε μεγεθος και καταπραΰνει τους πόνους... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μ εγω κανω γενικη για το πασχα.....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι τα κανω με δοσεις,γτ σας ειπα ειναι ανησυχη η μικρη.....προς το παρον απο το πρωι π ξεκινησα εβγαλα κουρτινες τις επλυνα τις κρεμασα μονο 1μ εμεινε να πλυνω κ να κρεμασω.....σκουπισα,σφουγγαρισα....σηκωσα κουβερτες παπλωματα και τα εβγαλα εξω να αεριστουν....αλλαξα σεντονια μαξιλαρωθηκες κ στην κρεβατοκαμαρα κ στο δωματιο της μικρης π εχουμε κ εκει ενα μονο κρεβατι....ξεσκωνισα,επλυνα πιατα...καθαρισα κουζινα ντουλαπια ψυγειο....καθαρισα τζαμια κ παραθυρα..εβαλα 2πληντυρια ενα σκουρο ενα ασπρα κ τα απλωσα....κ εμεινε ενα ακομα με σεντονια μαξιλαροθηκες να βαλω....εμειναν τα ριχταρια να πλυνω και να βγαλω για τιναγμα τα χαλια(χειμωνιατικα) ..................μην γελασετε κ κοροδεψετε αλλα εχω στην αυλη απο σεπτεμβριο π εβγαλα τα καλοκαιρινα για να στρωσω τα χειμωνιατικα....εχω λοιπον τα 3 τα καλοκαιρινα(στυλ ψαθα) ακομα εκει με την κοιλια δεν μπορουσα να τα πλυνω και δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ χριστιανος να μ τα πλυνει....κ τωρα θελει να τα πλυνω κ αυτα να τα εχω ετοιμα για το καλοκαιρακι π θα τα στρωσω! Κ μετα μενει μονο να αγγαρεψω τον αντρα μ να κουρεψει το γκαζον κ ειμαστε ετοιμοι για το πασχα.....κουραστηκα πολυ αλλα ποιος θα μ τα κανει!!!! Πριν μιαμιση ωριτσα ταισα την μικρη εφαγε 80μλ κρεμα μηλαρακι και αλλα 100μλ γαλα στο καπακι κ την κοιμισα! Εναν καφε τον πηλατευω απο το πρωι απο νες εγινε φραπε!

Ωχ τωρα ειδα οτι εγραψα παρα πολλα.....σορρυυυυυυ κοριτσια μ!!!!

Το μονο π δενν προκειται να κανω και πειτε με τεμπελα ειναι να γυαλισω αυτα τα σκατουλακια(γυαλικα) π εχει μεσα αυτο το μεγαλο επιπλο στο σαλονι(να ουτε πως το λενε δεν ξερω) 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Δε ξέρω αν με θυμάστε συμμετείχα κ εγώ στο θέμα στις αρχές.. μπορεί να μη σας γράφω πια, αλλά όποτε βρίσκω χρόνο μεταξύ δουλειάς, μπέμπη, συζύγου κ σπιτιού σας διαβάζω κ χαίρομαι για τα μπεμπακια σας! Να είστε όλες καλά, και να χαίρεστε τα μωράκια σας!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ εγω κανω γενικη για το πασχα.....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι τα κανω με δοσεις,γτ σας ειπα ειναι ανησυχη η μικρη.....προς το παρον απο το πρωι π ξεκινησα εβγαλα κουρτινες τις επλυνα τις κρεμασα μονο 1μ εμεινε να πλυνω κ να κρεμασω.....σκουπισα,σφουγγαρισα....σηκωσα κουβερτες παπλωματα και τα εβγαλα εξω να αεριστουν....αλλαξα σεντονια μαξιλαρωθηκες κ στην κρεβατοκαμαρα κ στο δωματιο της μικρης π εχουμε κ εκει ενα μονο κρεβατι....ξεσκωνισα,επλυνα πιατα...καθαρισα κουζινα ντουλαπια ψυγειο....καθαρισα τζαμια κ παραθυρα..εβαλα 2πληντυρια ενα σκουρο ενα ασπρα κ τα απλωσα....κ εμεινε ενα ακομα με σεντονια μαξιλαροθηκες να βαλω....εμειναν τα ριχταρια να πλυνω και να βγαλω για τιναγμα τα χαλια(χειμωνιατικα) ..................μην γελασετε κ κοροδεψετε αλλα εχω στην αυλη απο σεπτεμβριο π εβγαλα τα καλοκαιρινα για να στρωσω τα χειμωνιατικα....εχω λοιπον τα 3 τα καλοκαιρινα(στυλ ψαθα) ακομα εκει με την κοιλια δεν μπορουσα να τα πλυνω και δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ χριστιανος να μ τα πλυνει....κ τωρα θελει να τα πλυνω κ αυτα να τα εχω ετοιμα για το καλοκαιρακι π θα τα στρωσω! Κ μετα μενει μονο να αγγαρεψω τον αντρα μ να κουρεψει το γκαζον κ ειμαστε ετοιμοι για το πασχα.....κουραστηκα πολυ αλλα ποιος θα μ τα κανει!!!! Πριν μιαμιση ωριτσα ταισα την μικρη εφαγε 80μλ κρεμα μηλαρακι και αλλα 100μλ γαλα στο καπακι κ την κοιμισα! Εναν καφε τον πηλατευω απο το πρωι απο νες εγινε φραπε!

Ωχ τωρα ειδα οτι εγραψα παρα πολλα.....σορρυυυυυυ κοριτσια μ!!!!

Το μονο π δενν προκειται να κανω και πειτε με τεμπελα ειναι να γυαλισω αυτα τα σκατουλακια(γυαλικα) π εχει μεσα αυτο το μεγαλο επιπλο στο σαλονι(να ουτε πως το λενε δεν ξερω) 

Σε νιωθω φιλεναδα αν κ εγω εχω μικρότερο σπίτι. Αυτα τα κανα την προηγούμενη παρασκευή... Με το αποκορύφωμα που με τσάκισε η τουαλέτα.. Αυτοι οι αρμοί τους σιχαίνομαι... Γρρρρ..... 

Μπράβο στο κουράγιο σου.. Αλλάζεις κ χαλια;;; εγω εχω ενα στυλ μοκετας αντιολισθητικο λεπτό κ το χω χειμωνα καλοκαίρι.. Οποτε το γλιτώνω.... Μόλις ανοιξει ο καιρός θα το πλύνω να στεγνώσει σε μια μερα κ να το στρώσω.……σκρινιο - βιτρίνα εννοείς με μπιμπελο;;; χαχαχαχα, ευτυχώς δεν έχω τέτοιο ..εχω ενα ράφι με κατι φιγούρες του άντρα μου(οποιες έχουν αντρα που παιζει video games θα εμ καταλάβει...) τα καθαρίζω προσεκτικά αλλα βαριέμαι... Αράχνες να πιάσουν σεν θα με πειράξει είναι κ ψηλά χαχααχαχαχχαχχααχχαχαα 

Παρεπιπτόντως κι εμένα κάποιες φορές είναι ανήσυχος.. Ποιος ξέρει... Εγω έχω συνέχεια αυτες τις μέρες βήχα κ οταν τον εχω αγκαλιά ο Καημένος τρομάζει! Χαχαχα 

13 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, το έχω πάρει απόφαση ότι θα σηκώνομαι πριν ξημερώσει πλέον... Λέτε να κατάλαβαν κι αυτά την αλλαγή σπιτιού και να άλλαξαν τον ύπνο τους??? @Cath3rineόχι φίλη μου δεν γυρνάνε τελείως, προσπαθούν όμως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα..

 

Δεν τον εχω δοκιμάσει απο μπρούμυτα.. Γτ συνηθως τον βαζω κ είτε προσπαθεί να μπουσουλισει.. Ειτε κάθεται με το κεφαλι ψηλα.. Ειτε ξαπλώνει χαχαχαχαχαχα χτες γύρισε αριστερά αλλα μια φορα.. Μετα τπτ ξανα... Πρέπει να προσέχουμε τωρα.. Εσυ τα χεις κ δύο...! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!Να σας ρωτησω κατι.. ο μπεμπακος μου κανει πολλες κενωσεις μεσα στην ημερα.Θηλαζουμε αποκλειστικά. Αυτες τις μερες ομως περναμε το αλμα της 5ης εβδομαδας και εχουμε λιγακι αποδιοργανωθει..τρωει πολυ πιο συχνα,κλαιει,ποναει γενικα ειναι ανησυχος. Αλλαξε και η συχνοτητα των κενωσεων.Κανει παλι μεσα στη μερα,οχι τοσο συχνα τον βλεπω ζοριζεται πολυ για να βγαλει τα κακακια και τα αερια. Οταν τα καταφερει γινεται χαμος βγαζει πολυ πραγμα(συγνωμη κιολας) μετα ομως περνανε πολλες ωρες μεχρι να ξαναβγαλει και οπως ειπα ζοριζεται και κλαιει. Εφοσον κανει κακακια δεν ειναι δυσκοιλιοτητα ετσι δεν ειναι? Η συσταση ειναι παντα η ιδια,αυτες οι κιτρινες κενωσεις..γιατι ζοριζεται ομως και ποναει τοσο?Τι μπορω να κανω να τον βοηθησω? Κουναω ποδια κανω μασαζακι κτλ


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Σε νιωθω φιλεναδα αν κ εγω εχω μικρότερο σπίτι. Αυτα τα κανα την προηγούμενη παρασκευή... Με το αποκορύφωμα που με τσάκισε η τουαλέτα.. Αυτοι οι αρμοί τους σιχαίνομαι... Γρρρρ..... 

Μπράβο στο κουράγιο σου.. Αλλάζεις κ χαλια;;; εγω εχω ενα στυλ μοκετας αντιολισθητικο λεπτό κ το χω χειμωνα καλοκαίρι.. Οποτε το γλιτώνω.... Μόλις ανοιξει ο καιρός θα το πλύνω να στεγνώσει σε μια μερα κ να το στρώσω.……σκρινιο - βιτρίνα εννοείς με μπιμπελο;;; χαχαχαχα, ευτυχώς δεν έχω τέτοιο ..εχω ενα ράφι με κατι φιγούρες του άντρα μου(οποιες έχουν αντρα που παιζει video games θα εμ καταλάβει...) τα καθαρίζω προσεκτικά αλλα βαριέμαι... Αράχνες να πιάσουν σεν θα με πειράξει είναι κ ψηλά χαχααχαχαχχαχχααχχαχαα 

Παρεπιπτόντως κι εμένα κάποιες φορές είναι ανήσυχος.. Ποιος ξέρει... Εγω έχω συνέχεια αυτες τις μέρες βήχα κ οταν τον εχω αγκαλιά ο Καημένος τρομάζει! Χαχαχα 

Δεν τον εχω δοκιμάσει απο μπρούμυτα.. Γτ συνηθως τον βαζω κ είτε προσπαθεί να μπουσουλισει.. Ειτε κάθεται με το κεφαλι ψηλα.. Ειτε ξαπλώνει χαχαχαχαχαχα χτες γύρισε αριστερά αλλα μια φορα.. Μετα τπτ ξανα... Πρέπει να προσέχουμε τωρα.. Εσυ τα χεις κ δύο...! 

Καλε κ το δικο μ μικρο ειναι 1κουζινα 2σαλονια 2υπνοδωματια κ τουαλετα....σιγα μην κανω κ αρμους ειπαμε! Ναι ανα μπραβο αυτο σκρινιο εμενα το ειχε το σπιτι μεσα παναθεματο αλλιως σιγα μην εβαζα! Ουτε π το ανοιξα κανω πως δεν το βλεπω το προσπερνω σφυριζοντας!!!!χαχαχαχχαχαχα 

Καλημερα κοριτσια!!!!

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα μανουλες!Να σας ρωτησω κατι.. ο μπεμπακος μου κανει πολλες κενωσεις μεσα στην ημερα.Θηλαζουμε αποκλειστικά. Αυτες τις μερες ομως περναμε το αλμα της 5ης εβδομαδας και εχουμε λιγακι αποδιοργανωθει..τρωει πολυ πιο συχνα,κλαιει,ποναει γενικα ειναι ανησυχος. Αλλαξε και η συχνοτητα των κενωσεων.Κανει παλι μεσα στη μερα,οχι τοσο συχνα τον βλεπω ζοριζεται πολυ για να βγαλει τα κακακια και τα αερια. Οταν τα καταφερει γινεται χαμος βγαζει πολυ πραγμα(συγνωμη κιολας) μετα ομως περνανε πολλες ωρες μεχρι να ξαναβγαλει και οπως ειπα ζοριζεται και κλαιει. Εφοσον κανει κακακια δεν ειναι δυσκοιλιοτητα ετσι δεν ειναι? Η συσταση ειναι παντα η ιδια,αυτες οι κιτρινες κενωσεις..γιατι ζοριζεται ομως και ποναει τοσο?Τι μπορω να κανω να τον βοηθησω? Κουναω ποδια κανω μασαζακι κτλ

Καλημερα κοριτσι! Δυσκοιλιοτητα ειναο οταν οι κενωσεις ειναι σκληρες και μικρα μικρα στρογγυλακια σαν του κουνελιου! Ειδαλλως δεν ειναι δυσκιολιοτητα....κ εμενα ετσι εκανε στην αρχη οπως εσενα εμεις ειδικα σφιξιμο σφιξιμο και τπτ στο τελος μερα παρα μερα 1 φορα,,,αλλαξαμε πολλα γαλατα καταληξαμε σε δυσκιλιοτητας αλλα το πορισμα εν τελει ηταν οτι ακομα δεν ηξερε να σφιχτει για να βγουν εεε ωσπου σε λιγο εμαθε κ απο τοτε κανει 1φορα την ημερα ανετη χωρις σφιξιματα κ τετοια... εχω ακουσει οτι τα θηλαζοντα μωρα μπορει να κανουν κ 4-6μερες να κανουν κακακια τους....παντως ολα αυτα π κανεις ειναι σωστα τριψε την κοιλιτσα βαλε ενα ζεστο πανακι στην κοιλιτσα με λιγο αλκοολ πανω ή τριψε με την φορα του ρολογιου,,, μηπως εχει αερια κ προσπαθει να τα βγαλει κ δεν θελει παντα να κανει κακα?

Καλη εβδομαδα να εχουμε.....τι κανουν τα μπεμπακια σας!!! Εμεις χουζουρευουμε στο κρεβατι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...