Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Κοριτσια μ καμια που θηλαζει της εχει ερθει περιοδος? Εχω ακουσει οτι οταν σ ρθει μπορει το παιδι να μη θελει το στηθος.εγω ακομη τιποτα κατι μερες ποναω σαν να πλησιαζει αλλα μπααααα.Α επισης απο τοτε που γεννησα νιωθω τα δοντια μου περιεργα ανατριχιλα κ στιφα δε ξερω αν εχει να κανει με το θηλασμο το εχει παθει καμια αλλη??


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια να ρωτήσω.βλεπω κατο νούμερα στα ml στο γαλα ποτ εμεις ουτε καν.πεινουμε 150 με 180 ανα 3 ωρες .στο 24ωρο 900 περιπου.βλεπω λετε για πανω απο 200.ποσα γευματα την ημερα?

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2019 at 7:18 ΜΜ, Dimitra K είπε:

Καλε ξεκινησατε τελικα πριν τον 4ο φρουτα?!!πως αντιδρα της αρεσουν η κανει φατσα ξινιλα?Ρε κοριτσια εμενα δεν εχει κανει χαχανιτο γελιο ακομη μονο χαμογελα να ανησυχησω??

Αχ αυτη η κοιλια θα πεσει ποτε που ναι σαν λαπας ?? Η θα βγω παραλια με καμπουρα απο το αλλαγμα κ πατσοκοιλι!!κοριτσι μ κ μενα ολο αγκαλια 10 λεπτα στο καροτσι τη βαζω σπαραζει κ ξανα αγκαλια με το ενα χερι μαγειρεμα ,ξεσκινισμα ,ποτισμα τις γλαστρες κ κατουρημα αγκαλια παρακαλω ...μονο ντυσιμο δεν εχω καταφερει με το ενα χερι

Καλά ούτε εμένα κάνει χαχανητο γέλιο ακόμα, μονο μια φορά που τον έκανα μπανακι και του επλενα τον ποπουλη του μου το έκανε δύο φορές κ τρελάθηκα, αλλα απο τότε οσο κ να προσπαθω τίποτα. Κι επίσης ούτε απο ανάσκελα μπρούμυτα μ γυρναει. Κ βασικά ούτε εμένα θέλει καθόλου μπρούμυτα. Δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχούμε.. ααα κι επίσης ειχα διαβάσει καπου εδω π λεγανε μερικες κοπελες οτι πινει το μωρο τους 200 ml, κ ελεγα μα τοσο πολυ;; εμένα πινει πάντα 120 άντε το πολυ 150ml. Ποτε δεν εχει πιει παραπανω αλλα τωρα είναι 7800 οπότε δεν ανησυχώ εννοείται.. το κάθε μωρακι ειναι διαφορετικο!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

 

Επαναληπτικό κανατε::;σου γκρινιάζει;; εγω δεν παρατήρησα καμια φορα να ναι ανησυχος... Ισως δεν δινω κ σημασια... Φοβάμαι μονο τους πυρετόυς... Να το καταλάβω... 

Δεν είναι ν αγοράζουμε άσε.. Ασύμφορα.. Καλα που μου χουν δώσει ρούχα... 

Ναι επαναληπτικό κάναμε. Ούτε εμένα μου έχει γκρινιάξει άλλη φορά. Αλλά σήμερα ήταν πολύ ανήσυχος ο καημένος... Δεν μπορούσε να κοιμηθεί με τίποτα είχε γκρίνια και κατάφερα να τον κοιμησω για απόγευμα στις 6. Οπότε για βράδυ κοιμήθηκε τώρα 11 πάρα. 

Σήμερα μου είπε η παιδίατρος να του ανοίγω σιγά σιγά το πουλάκι του κάθε μέρα όταν τον κάνουμε μπάνιο και να του ρίχνουμε και λίγο ζεστό νεράκι για φύγει λίγο σμηγμα που μαζεύτηκε. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν αγόρια τι κάνετε, σας έχουν δώσει κάποια οδηγία; 

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ καμια που θηλαζει της εχει ερθει περιοδος? Εχω ακουσει οτι οταν σ ρθει μπορει το παιδι να μη θελει το στηθος.εγω ακομη τιποτα κατι μερες ποναω σαν να πλησιαζει αλλα μπααααα.Α επισης απο τοτε που γεννησα νιωθω τα δοντια μου περιεργα ανατριχιλα κ στιφα δε ξερω αν εχει να κανει με το θηλασμο το εχει παθει καμια αλλη??

Κοριτσι εγώ που θηλάζω δεν μου χει έρθει ακόμα. Τα δοντια μόνο που μου είχαν μαυρίσει λόγω του σιδήρου που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη αλλά πήγα οδοντίατρο και μου τα γυάλισε και είναι μια χαρά! Α, είχα και δύο σφραγίσματα. Καλύτερα να πας να κάνεις ένα τσεκ στον οδοντίατρο! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ καμια που θηλαζει της εχει ερθει περιοδος? Εχω ακουσει οτι οταν σ ρθει μπορει το παιδι να μη θελει το στηθος.εγω ακομη τιποτα κατι μερες ποναω σαν να πλησιαζει αλλα μπααααα.Α επισης απο τοτε που γεννησα νιωθω τα δοντια μου περιεργα ανατριχιλα κ στιφα δε ξερω αν εχει να κανει με το θηλασμο το εχει παθει καμια αλλη??

Εγώ του βγάζω γάλα με θήλαστρο, πίνει αποκλειστικά δικο μου, και ναι μου ηρθε περιοδος :roll: δεν είχαμε κάποιο θέμα να σου πω την αλήθεια.. Τώρα οσο για τα δοντια δεν ξέρω.. ξέρω όμως για τα μαλλιά που μου πέφτουν πολυυυ κ ειναι κ μακριά κ βλέπω κατω τεράστιες τριχες κ τρομάζω.. ελπίζω να σταματησει σύντομα...

Just now, loyloy είπε:

Βρε κοριτσια να ρωτήσω.βλεπω κατο νούμερα στα ml στο γαλα ποτ εμεις ουτε καν.πεινουμε 150 με 180 ανα 3 ωρες .στο 24ωρο 900 περιπου.βλεπω λετε για πανω απο 200.ποσα γευματα την ημερα?

Εμένα φαντασου πινει 120 ml ανα 3ωρο, κ πολυ σπανια 150 ml.. αλλα ειναι πολυ καλα στα κιλά του.. Δεν νομίζω πως υπαρχει λογος ανησυχιας..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Βρε κοριτσια να ρωτήσω.βλεπω κατο νούμερα στα ml στο γαλα ποτ εμεις ουτε καν.πεινουμε 150 με 180 ανα 3 ωρες .στο 24ωρο 900 περιπου.βλεπω λετε για πανω απο 200.ποσα γευματα την ημερα?

5γευματα κοπελα μ κανουμε την ημερα τρωει ανα 4-4κ15 ωρες, κ πινει 180-220 μπορει κ 160 φυσικα δεν ειναι παντα στανταρ αλοιμονο ...ειναι λογικο σκεψου αν κ εσεις ησασταν στο 4ωρο τοσο θ σ επινε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα μανουλες!!! 

Ουτε εμενα μου χει ερθει περιοδος ακομα! 

Καλημερα κοριτσια εμενα μ ηρθε κ φεβρουαριο κ μαρτιο κ παω για τν απριλιο το νιωθω σε 5μερες!! Σαφως ομως δεν θηλαζω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια εμενα μ ηρθε κ φεβρουαριο κ μαρτιο κ παω για τν απριλιο το νιωθω σε 5μερες!! Σαφως ομως δεν θηλαζω!

Δεν μου χει λειψει καθολου χχαχ, ας μην ερθει να με αφησει ησυχη!! 

Κοριτσια για δευτερο παιδι θα το σκεφτοσασταν??? 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δεν μου χει λειψει καθολου χχαχ, ας μην ερθει να με αφησει ησυχη!! 

Κοριτσια για δευτερο παιδι θα το σκεφτοσασταν??? 

ΝΑΙΙΙΙ!!!! Ειδικα αν ηταν λιγο πιο ευκολη η μικρη ακομα κ τωρα!!! Εσυ,?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ασταααα να πανε μολις κοιμηθηκε κ εμενα....παω να ξαπλωσω γτ με πονανε χερια πλατη ολα...εγω περιμενω σε 6μερες!

Καλημερα φιλενάδα... Εμενα χτες κοιμήθηκε στις 9 κ πολυ φοβόμουν οτι θα ξυπνήσει αλλα τελικα ξύπνησε 8:30 5το πρωί.. Επεσα κ εγω απο νωρίς κ σωθήκαμε ορεξατοι!!!

Αυτη η πλάτη κ εμενα με πονάει πολυ κ ξ μέση.. Αστα... !σε καταλαβαίνω !

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα μανουλες!!! 

Ουτε εμενα μου χει ερθει περιοδος ακομα! 

Καλημερα φίλη μου.. Εμενα μ χει έρθει μια φορα.... Τωρα εχει ερθει σχεδόν η δεύτερη..!!!! Ουτε κρυο ουτε ζεστη να σου πω.. Χαχααχαχααχ

Για δεύτερο ναι.... Μετα τον χρόνο ομως.. Να επανέλθουν κ φα μέσα μας χαχαχα εσυ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημερα φιλενάδα... Εμενα χτες κοιμήθηκε στις 9 κ πολυ φοβόμουν οτι θα ξυπνήσει αλλα τελικα ξύπνησε 8:30 5το πρωί.. Επεσα κ εγω απο νωρίς κ σωθήκαμε ορεξατοι!!!

Αυτη η πλάτη κ εμενα με πονάει πολυ κ ξ μέση.. Αστα... !σε καταλαβαίνω !

Καλημερα φίλη μου.. Εμενα μ χει έρθει μια φορα.... Τωρα εχει ερθει σχεδόν η δεύτερη..!!!! Ουτε κρυο ουτε ζεστη να σου πω.. Χαχααχαχααχ

Για δεύτερο ναι.... Μετα τον χρόνο ομως.. Να επανέλθουν κ φα μέσα μας χαχαχα εσυ; 

Εμενα ρε φιλη εδω κ 3μερες ξερεις τι μ κανει? κοιμαται ας πουμε 10η ωρα και σε 30-40λεπτα ξυπναει(εχθες ας πουμε 10κ30ξυπνησε)αλλα με το π την παρω αγγαλια σε 3-5λεπτα ξανακοιμαται και κοιμαται κανονικα μετα ξυπναει για φαγητο οπως συνηθως και οταν ξανακοιμηθει ας πουμε ξυπνησε χθες 5η ωρα εφαγε κ κοιμηθηκε 6 στις 7παρα εικοσι ξαναξυπνησε πηγα την πηρα αγγαλια κ κοιμηθηκε κατευθειαν και ξυπνησε 9η ωρα! Δεν ξερω γτ το κανει οπως ειπε κ μια φιλη μου ξυπναει για να ξανακοιμηθει για ποιο λογο το κανει τωρα 3βραδυα δεν ξερω!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημερα φιλενάδα... Εμενα χτες κοιμήθηκε στις 9 κ πολυ φοβόμουν οτι θα ξυπνήσει αλλα τελικα ξύπνησε 8:30 5το πρωί.. Επεσα κ εγω απο νωρίς κ σωθήκαμε ορεξατοι!!!

Αυτη η πλάτη κ εμενα με πονάει πολυ κ ξ μέση.. Αστα... !σε καταλαβαίνω !

Καλημερα φίλη μου.. Εμενα μ χει έρθει μια φορα.... Τωρα εχει ερθει σχεδόν η δεύτερη..!!!! Ουτε κρυο ουτε ζεστη να σου πω.. Χαχααχαχααχ

Για δεύτερο ναι.... Μετα τον χρόνο ομως.. Να επανέλθουν κ φα μέσα μας χαχαχα εσυ; 

 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

ΝΑΙΙΙΙ!!!! Ειδικα αν ηταν λιγο πιο ευκολη η μικρη ακομα κ τωρα!!! Εσυ,?

Πολυ μ αρεσει που δε χαμπαριαζουμε τπτ χαχαχαχαχα. Κ γω θα ηθελα αμεσα, αλλα δεν μπορουμε. Γιατι του χρονου θα κανουμε τη γαμοβαφτιση και δεν θελω να μαι παλι με την κοιλια τουρλα κ επισης θελω να βρω μια δουλεια πρωτα και μετα. Οποτε μαλλον θα αργησω κανα 2 χρονακια. Αν κ πολυ θα ηθελα να ηταν τωρα κοντα κοντα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

 

Πολυ μ αρεσει που δε χαμπαριαζουμε τπτ χαχαχαχαχα. Κ γω θα ηθελα αμεσα, αλλα δεν μπορουμε. Γιατι του χρονου θα κανουμε τη γαμοβαφτιση και δεν θελω να μαι παλι με την κοιλια τουρλα κ επισης θελω να βρω μια δουλεια πρωτα και μετα. Οποτε μαλλον θα αργησω κανα 2 χρονακια. Αν κ πολυ θα ηθελα να ηταν τωρα κοντα κοντα. 

Ναι ναι κ εγω....να σου πω εμεις θα κανουμε γαμοβαφτιση τον ιουλιο αρα δεν με απασχολει η κοιλια χαχαχχαχαχαχ!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ναι κ εγω....να σου πω εμεις θα κανουμε γαμοβαφτιση τον ιουλιο αρα δεν με απασχολει η κοιλια χαχαχχαχαχαχ!!!!

Οποτε εσυ μπορεις να γραφεις στο θεμα προσπαθεια για δευτερο παιδι το 19 ανετααα χαχαχα. 

Εμενα ο αντρας μου επειδη ηθελε αγορι μου λεει οτι και με ενα παιδι νομιζει οτι ειναι ενταξει. Εγω ομως θελω σιγουρα ενα ακομα, ιδανικα 2, αλλα ενταξει 2 δυσκολο εδω στην αθηνα, πολλα τα εξοδα. Ομως θα θελα κ την κορη αν και πιστευω οτι ειμαι προορισμενη για αγορομανα. Και αλλα 2 να κανω, πιστευω αγορια θα ναι παλι. Ωχ παναγια μου. Τι με περιμενει την καημενη χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...