Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα!!Εμένα ο μπέμπης μου σήμερα έφαγε πρώτη φορά πατάτα και καρότο και του άρεσε πάρα πολύ, ενώ με τα φρούτα δεν τρελαίνεται.Βασικά πολλές φορές μας παίρνει κανένα μισάωρο για να φάει τα φρούτα, και στο τέλος βαριέται και τον παίρνει ο ύπνος κάπου στα μισά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοροτσακια μ....σημερα εδωσα στην μικρη γιαουρτακι να δοκιμασει της advance π ειναι για 6μηνων τρελαθηκε φυσικα αλλα τι να της κανει της λιχουδος 150γρ απο πισω εφαγε αλλο τοσο κρεμα σε λιγο θα φαει κ εμενα!

Τι κανετε εσεις;;;

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοροτσακια μ....σημερα εδωσα στην μικρη γιαουρτακι να δοκιμασει της advance π ειναι για 6μηνων τρελαθηκε φυσικα αλλα τι να της κανει της λιχουδος 150γρ απο πισω εφαγε αλλο τοσο κρεμα σε λιγο θα φαει κ εμενα!

Τι κανετε εσεις;;;

Βαλεντινακι μου!! Καλά είμαστε κι εμείς μόλις έφτιαξα πίτσα και περιμένουμε με τον Ιωάννη να την καταβροχθησουμε χάχαχαχα!!! Τα μωρακια καλά η μικρή κοιμάται και ο μικρός παίζει στο ριλαξ.. 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοροτσακια μ....σημερα εδωσα στην μικρη γιαουρτακι να δοκιμασει της advance π ειναι για 6μηνων τρελαθηκε φυσικα αλλα τι να της κανει της λιχουδος 150γρ απο πισω εφαγε αλλο τοσο κρεμα σε λιγο θα φαει κ εμενα!

Τι κανετε εσεις;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλά αυτή η μικρή σου δεν παίζεται θα φάει και εμάς σε λίγο!!! Φτου φτου! Εμείς σε λίγες μέρες θα φάμε! Έχει αρχίσει και με βλέπει και ξερογλειφεται άρα είναι έτοιμος! Απλά θα πάω στην παιδίατρο να μου δώσει οδηγίες και μετά θα ξεκινήσω. 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Βαλεντινακι μου!! Καλά είμαστε κι εμείς μόλις έφτιαξα πίτσα και περιμένουμε με τον Ιωάννη να την καταβροχθησουμε χάχαχαχα!!! Τα μωρακια καλά η μικρή κοιμάται και ο μικρός παίζει στο ριλαξ.. 

Μμμμμ κ εγω πιτσα ειχα σημερα για μεσημεριανο χαχαχαχχαχα πολυ νοικοκυρα βεβαια εγω εβαλα τα αλλαντικα σε ετοιμη ζυμη! Πως τα πατε με τις στερεες;;;;

 

Just now, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλά αυτή η μικρή σου δεν παίζεται θα φάει και εμάς σε λίγο!!! Φτου φτου! Εμείς σε λίγες μέρες θα φάμε! Έχει αρχίσει και με βλέπει και ξερογλειφεται άρα είναι έτοιμος! Απλά θα πάω στην παιδίατρο να μου δώσει οδηγίες και μετά θα ξεκινήσω. 

Ναι ασε πλεον τρωμε κρυφα απο την μικρη γτ την βλεπουμε να μας κοιταει να απλωνει χερια να γλειφεται κ ρην λυπομαστε γτ δεν κανει βαζουνε μπολικο αλατι κ τετοια! Ετσι να κανεις να παρεις οδηγιες κ μετα βεβαια εγω δεν ακολουθω πιστα αυτα π μ λεει καποια απλα ακουω την κριση μου!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμείς σήμερα ήρθαμε στην μαμα μου να κάτσουμε, θα τον αφήσω και λιγο μετά από καιρό, να βγω για έναν καφέ με τις φίλες μου!!! Ακόμα δεν έχει κάνει κακάκια, του έδωσα χαμομήλι, και θα πάω να πάρω κ το υποθετο που μας είπε ο παιδίατρος.. Αχχ με έχει αγχώσει αυτό το θέμα.. Να δω τι καφέ θα πιω σήμερα.. Όλο το μωρό θα σκέφτομαι..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμείς σήμερα ήρθαμε στην μαμα μου να κάτσουμε, θα τον αφήσω και λιγο μετά από καιρό, να βγω για έναν καφέ με τις φίλες μου!!! Ακόμα δεν έχει κάνει κακάκια, του έδωσα χαμομήλι, και θα πάω να πάρω κ το υποθετο που μας είπε ο παιδίατρος.. Αχχ με έχει αγχώσει αυτό το θέμα.. Να δω τι καφέ θα πιω σήμερα.. Όλο το μωρό θα σκέφτομαι..

Καλημεραα!

Αχ κ γω θελω να το κανω αυτο. Ισως μεσα στο σκ παω κ γω στη μανουλα μου κ τον αφησω για κανενα 2ωρο να πιω τον καφε μου με τις φιλες μου. Καλα να περασεις και να μην ανησυχεις για τον μικρο! Θα ειναι μια χαρα. Καθε ποτε τρωει??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμείς σήμερα ήρθαμε στην μαμα μου να κάτσουμε, θα τον αφήσω και λιγο μετά από καιρό, να βγω για έναν καφέ με τις φίλες μου!!! Ακόμα δεν έχει κάνει κακάκια, του έδωσα χαμομήλι, και θα πάω να πάρω κ το υποθετο που μας είπε ο παιδίατρος.. Αχχ με έχει αγχώσει αυτό το θέμα.. Να δω τι καφέ θα πιω σήμερα.. Όλο το μωρό θα σκέφτομαι..

Ποσες μερες εχει να κανει;;; Στην 3η μερα λενε να γινεται μικροκλισμα γλυκερινης(στα μη θηλαζοντα μωρα) κ οχι υποθετο ειναι καλυτερη η γλυκερινη κ πιο ανωδυνη για το εντερακι! Καλα να περασεις στον καφε καλα θα κανεις να παρεις αερα!!!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και στα μωρακια μας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημεραα!

Αχ κ γω θελω να το κανω αυτο. Ισως μεσα στο σκ παω κ γω στη μανουλα μου κ τον αφησω για κανενα 2ωρο να πιω τον καφε μου με τις φιλες μου. Καλα να περασεις και να μην ανησυχεις για τον μικρο! Θα ειναι μια χαρα. Καθε ποτε τρωει??

Τελικά τους το ακύρωσα.. Δεν έχει κάνει ακόμα κ λέω να του βάλλω το υποθετο. Δεν μπορώ να παω για καφέ γτ σίγουρα θα τον σκέφτομαι συνέχεια.. Τρώει ανά 3ωρο συνήθως, αλλά αυτές τις ημέρες το κάνει κ 4ωρο και μπορεί να τρώει κ πιο λίγο από 150 ml. Ααα σήμερα εφαγε τα φρουτάκια του!!! Όχι όλο φυσικά, αλλά έφαγε 5-6 κουταλιές.. 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ποσες μερες εχει να κανει;;; Στην 3η μερα λενε να γινεται μικροκλισμα γλυκερινης(στα μη θηλαζοντα μωρα) κ οχι υποθετο ειναι καλυτερη η γλυκερινη κ πιο ανωδυνη για το εντερακι! Καλα να περασεις στον καφε καλα θα κανεις να παρεις αερα!!!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και στα μωρακια μας!!!

Σήμερα είναι η 4η ημέρα.. Μου είπε υπόθετο γλυκερίνης.. Τελικά δεν θα πάω στον καφέ. Δεν μπορώ μωρέ να φύγω, νιώθω άσχημα.. Πωπω δεν ξέρω πως θα πάω στην δουλειά αύριο μεθαύριο....;; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anneliz είπε:

Τελικά τους το ακύρωσα.. Δεν έχει κάνει ακόμα κ λέω να του βάλλω το υποθετο. Δεν μπορώ να παω για καφέ γτ σίγουρα θα τον σκέφτομαι συνέχεια.. Τρώει ανά 3ωρο συνήθως, αλλά αυτές τις ημέρες το κάνει κ 4ωρο και μπορεί να τρώει κ πιο λίγο από 150 ml. Ααα σήμερα εφαγε τα φρουτάκια του!!! Όχι όλο φυσικά, αλλά έφαγε 5-6 κουταλιές.. 

Σήμερα είναι η 4η ημέρα.. Μου είπε υπόθετο γλυκερίνης.. Τελικά δεν θα πάω στον καφέ. Δεν μπορώ μωρέ να φύγω, νιώθω άσχημα.. Πωπω δεν ξέρω πως θα πάω στην δουλειά αύριο μεθαύριο....;; 

μην ανχωνεσε ολα.τα μωρακια εχουν μια.δυσκολια.στα κακακια τους τωρα με.τις.στερεες. εγω αν.δω οτι μια μερα δεν κανει την επομενη.του δινω χαμομηλι κ.ετσι ποτε δεν.εχουμε φτασει στο υποθετο. οσο το.αφηνεις τοσο σκληραινουν τα κακακια κ μετα δεν.μπορει. την.δευτερη.μερα αμεσως δινε.χαμομηλι κ δεν θα σου ξανα στουμπωσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Τελικά τους το ακύρωσα.. Δεν έχει κάνει ακόμα κ λέω να του βάλλω το υποθετο. Δεν μπορώ να παω για καφέ γτ σίγουρα θα τον σκέφτομαι συνέχεια.. Τρώει ανά 3ωρο συνήθως, αλλά αυτές τις ημέρες το κάνει κ 4ωρο και μπορεί να τρώει κ πιο λίγο από 150 ml. Ααα σήμερα εφαγε τα φρουτάκια του!!! Όχι όλο φυσικά, αλλά έφαγε 5-6 κουταλιές.. 

Σήμερα είναι η 4η ημέρα.. Μου είπε υπόθετο γλυκερίνης.. Τελικά δεν θα πάω στον καφέ. Δεν μπορώ μωρέ να φύγω, νιώθω άσχημα.. Πωπω δεν ξέρω πως θα πάω στην δουλειά αύριο μεθαύριο....;; 

Αν κανεις την αρχη μετα θα ειναι πιο ευκολο νομιζω ουτε εγω δεν την εχω αφησει για να παω για καφε αλλα την περνω μαζι μ! Μπραβο σιγα συνηθισει το φαγακι αν δινεις μπανανα μηλο αχλαδι βαζε λιγοτερο μηλο κ μπανανα π σφιγγουν κ βαλε παραπανω αχλαδι π βοηθαει κ εμεις πρωτη εβδομαδα ετσι ημασταν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μην ανχωνεσε ολα.τα μωρακια εχουν μια.δυσκολια.στα κακακια τους τωρα με.τις.στερεες. εγω αν.δω οτι μια μερα δεν κανει την επομενη.του δινω χαμομηλι κ.ετσι ποτε δεν.εχουμε φτασει στο υποθετο. οσο το.αφηνεις τοσο σκληραινουν τα κακακια κ μετα δεν.μπορει. την.δευτερη.μερα αμεσως δινε.χαμομηλι κ δεν θα σου ξανα στουμπωσει. 

Θα το εφαρμόσω από εδώ κ πέρα το χαμομήλι. Απλώς δεν το έδινα γτ άκουγα ότι πλέον δεν δίνουμε χαμομήλι στα μωρα.. Και ο παιδίατρος δεν μ είπε τίποτα για χαμομηλάκι. :-?Μου είπε μόνο για υποθετο.. 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αν κανεις την αρχη μετα θα ειναι πιο ευκολο νομιζω ουτε εγω δεν την εχω αφησει για να παω για καφε αλλα την περνω μαζι μ! Μπραβο σιγα συνηθισει το φαγακι αν δινεις μπανανα μηλο αχλαδι βαζε λιγοτερο μηλο κ μπανανα π σφιγγουν κ βαλε παραπανω αχλαδι π βοηθαει κ εμεις πρωτη εβδομαδα ετσι ημασταν!

Ναι ναι αυτό έκανα. Βασικά σήμερα δεν έβαλα καθόλου μήλο γτ φοβήθηκα.. Να ρωτησω κάτι.. Πορτοκάλι βάζετε;;; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Θα το εφαρμόσω από εδώ κ πέρα το χαμομήλι. Απλώς δεν το έδινα γτ άκουγα ότι πλέον δεν δίνουμε χαμομήλι στα μωρα.. Και ο παιδίατρος δεν μ είπε τίποτα για χαμομηλάκι. :-?Μου είπε μόνο για υποθετο.. 

Ναι ναι αυτό έκανα. Βασικά σήμερα δεν έβαλα καθόλου μήλο γτ φοβήθηκα.. Να ρωτησω κάτι.. Πορτοκάλι βάζετε;;; 

Εγω 4μηνων π της ειχα βαλει μ ειχε βγαλει κοκκινιλες κ ειπα οκ δεν ειναι ετοιμη ακομα για πορτοκαλι ακομα δεν εβαλα αλλα εχω στο μυαλο μ αφου εισαγω καλα το κοτοπουλακι κ το γιαουρτακι π τα θεωρω πιο σημαντικα θα βαλω νεκταρινι π ειναι πιο γλυκο! Μπορεις να δοκιμασεις με την 4ημερη εισαγωγη στυμμενο βοηθαει κ στην δυσκιλιοτγτα γιατι εχει ινες απλα ειναι οξινο κ μπορει να βγαλετε κοκκινιλες γυρω απο το στομα στπ στηθος ή στο πωπουδακι!

Φυσικα ρωτα τον παιδιατρο σας!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Αχ μωρέ anneliz δίκιο έχεις εκεί θα ήταν το μυαλό σου συνέχεια,δεν πειράζει άμα κάνει κακακια πας αύριο!πορτοκαλί ούτε εγώ δίνω για τους λόγους που είπε και η βαλεντινα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...