Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπεμπουλα μου πιπιλα δινεις?? Οι κολικοι ειναι αυτοι που ερχονται καθε φορα την ιδια ωρα παντως. Κ συνηθως κλαινε ασταματητα τα μωρακια. Της @Nicol_ο μικρος υπεφερε απο κολικους και εκλαιγε ετσι. Ο δικος μου εκλαιγε επειδη ηθελε να ειναι συνεχεια στο στηθος. Δηλαδη μονο εκει ηρεμουσε. Ολη μερα τον ειχα λοιπον και θηλαζε. Τον ακουμπουσα πανω στο μαξιλαρι και θηλαζε και με το ελευθερο χερι ετρωγα, μιλουσα στο τηλ, εβλεπα τηλεοραση, αυτα που μπορουσα. Αλλα ολη μερα ηταν πανω μου. Μολις τον αφηνα σπαραζε. Δεν ηταν κολικοι στη δικη μας περιπτωση, αλλα απλα ηθελε τη μαμα κ ηταν ολα τα αλλα, φοβος, ανησυχια. 

Αχχχ ειναι πολυ δυσκολο να το βλεπεις να κλαιει κ να μην ξερεις τι να κανεις για να μην υποφερει. Πολλες φορες εκλαιγα κ γω μαζι του γιατι δεν ηξερα τι εχει. Αλλα σιγα σιγα θα δεις οτι θα στρωσει. Δοκιμασε και τα προβιοτικα, ή οτι σου πει ο γιατρος, μασαζακι, ζεστες κομπρεσες στην κοιλιτσα του και στηθος που τον παρηγορει. Δεν θα ειναι για παντα ετσι ακομα κ αν τωρα σου φαινεται οτι δεν θα φτιαξει ποτε. Δεν θα υποφερει το μικρο σου για παντα. Οσο γινεται προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να μην τα βαζεις με τον εαυτο σου σε περιπτωση που το κανεις (η ψυχολογια της λεχωνας ειναι περιεργη), ειναι κατι που σχεδον ολα τα μωρα περνανε, που δεν υπαρχει σιγουρη θεραπεια για τους κολικους, αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως αργοτερα δεν θα θυμαται τιποτα και ολα θα ειναι παρελθον. 

Νανουλα αυτό λέω στον εαυτό μου πως δεν θα θυμάται τίποτα σε λίγο καιρό γτ όντως φαίνεται να πονάει πολύ. Θα παρω γιατρό πιστεύω το συμπλήρωμα του κάνει πολλά αερια κ πονακια γτ προχθές που δεν του έδωσα ναι μεν είχαμε την αϋπνία αλλα δεν έκλαψε το παιδάκι απλώς ήθελε στηθος όλο το βραδυ. Ούτε σήμερα θα δώσω να δω πως θα πάει. 

Εχθες ήταν το κάτι άλλο ρε γαμωτο κ εμενα με έπιασαν τώρα τα ζουμιά γτ σε κάποια φάση τα έπαιξα κ ένιωσα κάπως αλλα σε καμία περίπτωση δεν με νοιάζει για μένα ειλικρινά το λέω. Του δίνω και πιπίλα αλλα την κραταει μόνο σε φάση ηρεμίας. Και τέλος ναι την ίδια ώρα γίνονται όλα αυτά κ κλαίει συνέχεια αλλα μιλάμε για κλάμα ούτε αγκαλιά ηρεμει μόνο στο στηθος που εχθές κιολας έκλαιγε κ με αυτό.  

Οπως λες θα φτιάξει τι να κάνουμε τα μωράκια τα έχουν αυτά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τα δοκίμασα αγαπη μου μονο την ημέρα έκανε δουλειά κ αυτό όχι γτ έκλαιγε αλλα τον πήρε ο ύπνος ακούγοντας. Τώρα του βάζω ηρέμησε για κάτι λεπτά κ αυτό ήταν δεν ησυχάζει. 

Με πιάνει απελπισία έτσι που κάνει κλείσαμε πέντε ώρες στο στηθος υποφέρω πλέον κ εκεινος  με ασταμάτητο σπαραγμό μόνο τρεις φορες ηρέμησε για πέντε λεπτά. Κλαίει απαρηγόρητα κ μόνο με το στηθος ηρεμει αλλα μόλις νυσταξει ξανά σπαραζΕΙ. Μου το κάνει τοσες μερες αλλα σήμερα ξέφυγε τι συμβαίνει κ γιατί γίνεται ακριβως την ίδια ώρα κάθε βράδυ με ακριβως την ίδια διάρκεια. 

Μαζι κοιμόμαστε στο κρεβάτι από την αρχή κ τώρα πιπίλαει αγκαλιά τον έχω άμα κάνω να τον αφήσω τελείωσα 

Δοκιμασες με το σεσουαρ να ρίξεις λιγο ζεστό αερα στην κοιλιτσα? Εμας κ αυτό έπιανε. Σε καταλαβαίνω πίστεψε με. Ειχα δοκιμασει τα παντα. Επίσης η πιπίλα οπως είπε η νανουλα βοηθάει. Πρόσεξε μήπως κανει υπερσιτιση και γίνεται φαυλος κυκλος.

Ειναι δύσκολη κατάσταση το ξερω υπομονή θα περασει! ❤

Just now, Beboula25 είπε:

Νανουλα αυτό λέω στον εαυτό μου πως δεν θα θυμάται τίποτα σε λίγο καιρό γτ όντως φαίνεται να πονάει πολύ. Θα παρω γιατρό πιστεύω το συμπλήρωμα του κάνει πολλά αερια κ πονακια γτ προχθές που δεν του έδωσα ναι μεν είχαμε την αϋπνία αλλα δεν έκλαψε το παιδάκι απλώς ήθελε στηθος όλο το βραδυ. Ούτε σήμερα θα δώσω να δω πως θα πάει. 

Εχθες ήταν το κάτι άλλο ρε γαμωτο κ εμενα με έπιασαν τώρα τα ζουμιά γτ σε κάποια φάση τα έπαιξα κ ένιωσα κάπως αλλα σε καμία περίπτωση δεν με νοιάζει για μένα ειλικρινά το λέω. Του δίνω και πιπίλα αλλα την κραταει μόνο σε φάση ηρεμίας. Και τέλος ναι την ίδια ώρα γίνονται όλα αυτά κ κλαίει συνέχεια αλλα μιλάμε για κλάμα ούτε αγκαλιά ηρεμει μόνο στο στηθος που εχθές κιολας έκλαιγε κ με αυτό.  

Οπως λες θα φτιάξει τι να κάνουμε τα μωράκια τα έχουν αυτά. 

Τωρα ειδα οτι δοκιμασες πιπιλα. Ειναι αλήθεια οτι το κλαμμα τους ειναι σπαρακτικο. Και εγω έκλαιγα και καποιες φορες με επιασε πανικος γιατί λεω θα πάθει τίποτα με τοσο κλαμα! Χρησιμοποιούσα οτι μου ειχαν πει,πολυ αγκαλιά και υπομονή.  Ατιμο πράγμα αυτοί οι κολικοι την ψυχη μου έβγαλαν.  Αλλα περασαν μπεμπουλα θα περασουν κ σε εσας


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Δοκιμασες με το σεσουαρ να ρίξεις λιγο ζεστό αερα στην κοιλιτσα? Εμας κ αυτό έπιανε. Σε καταλαβαίνω πίστεψε με. Ειχα δοκιμασει τα παντα. Επίσης η πιπίλα οπως είπε η νανουλα βοηθάει. Πρόσεξε μήπως κανει υπερσιτιση και γίνεται φαυλος κυκλος.

Ειναι δύσκολη κατάσταση το ξερω υπομονή θα περασει! ❤

Τωρα ειδα οτι δοκιμασες πιπιλα. Ειναι αλήθεια οτι το κλαμμα τους ειναι σπαρακτικο. Και εγω έκλαιγα και καποιες φορες με επιασε πανικος γιατί λεω θα πάθει τίποτα με τοσο κλαμα! Χρησιμοποιούσα οτι μου ειχαν πει,πολυ αγκαλιά και υπομονή.  Ατιμο πράγμα αυτοί οι κολικοι την ψυχη μου έβγαλαν.  Αλλα περασαν μπεμπουλα θα περασουν κ σε εσας

Ναι μωρε αγαπη μου πολύ πονάνε να φύγουν κ να μην ξανά έρθουν! Ζεστό αέρα δεν έχω δοκιμάσει αν έχουμε τα ίδια  θα δοκιμάσω και θα δοκιμάσω κ ζεστη πετσετουλα. Και με το φαγητό το είπα πως μπορεί να το παθαίνει γτ πίνει συμπλήρωμα κ μετά ζητάει στηθος για αυτό αν μπορούμε θα το κόψω κ να θηλαζουμε αποκλειστικα. 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ είναι σημαντικό έστω να βρισκεις κατανόηση κ συμπαράσταση❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ναι μωρε αγαπη μου πολύ πονάνε να φύγουν κ να μην ξανά έρθουν! Ζεστό αέρα δεν έχω δοκιμάσει αν έχουμε τα ίδια  θα δοκιμάσω και θα δοκιμάσω κ ζεστη πετσετουλα. Και με το φαγητό το είπα πως μπορεί να το παθαίνει γτ πίνει συμπλήρωμα κ μετά ζητάει στηθος για αυτό αν μπορούμε θα το κόψω κ να θηλαζουμε αποκλειστικα. 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ είναι σημαντικό έστω να βρισκεις κατανόηση κ συμπαράσταση❤️ 

Ζεστο αερα εριχνα και μετα απο ενα περίπου λεπτακι ηρεμουσε. Ελεγχομενα εννοείται να μη καει. Αλλα έπιανε.  Η μαια μου το ειχε πει κ αυτο. 

Εννοείται σε καταλαβαίνω απολυτα. Ήμουν τοσο αγχωμένη με ολο αυτο που όπως σου εγραψα ξανα έτρεμα οταν πλησίαζε η ωρα των κολικων. Ευχομαι να περασουν γρήγορα αγάπη!  ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Νανουλα αυτό λέω στον εαυτό μου πως δεν θα θυμάται τίποτα σε λίγο καιρό γτ όντως φαίνεται να πονάει πολύ. Θα παρω γιατρό πιστεύω το συμπλήρωμα του κάνει πολλά αερια κ πονακια γτ προχθές που δεν του έδωσα ναι μεν είχαμε την αϋπνία αλλα δεν έκλαψε το παιδάκι απλώς ήθελε στηθος όλο το βραδυ. Ούτε σήμερα θα δώσω να δω πως θα πάει. 

Εχθες ήταν το κάτι άλλο ρε γαμωτο κ εμενα με έπιασαν τώρα τα ζουμιά γτ σε κάποια φάση τα έπαιξα κ ένιωσα κάπως αλλα σε καμία περίπτωση δεν με νοιάζει για μένα ειλικρινά το λέω. Του δίνω και πιπίλα αλλα την κραταει μόνο σε φάση ηρεμίας. Και τέλος ναι την ίδια ώρα γίνονται όλα αυτά κ κλαίει συνέχεια αλλα μιλάμε για κλάμα ούτε αγκαλιά ηρεμει μόνο στο στηθος που εχθές κιολας έκλαιγε κ με αυτό.  

Οπως λες θα φτιάξει τι να κάνουμε τα μωράκια τα έχουν αυτά. 

Να ξερεις οτι σχεδον ολες περασαμε απο αυτην την φαση, οποτε σε καταλαβαινουμε. Ξερω πως οταν το ζεις, οταν το βλεπεις να σπαραζει, οσα θεωρητικα και αν εχεις ακουσει, οσο κ αν εχεις διαβασει για τους κολικους, οσο και αν ειναι φυσιολογικο γιατι ολα τα μωρακια περνανε τετοιες φασεις, εκεινη τη στιγμη απελπιζεσαι γιατι δεν ξερεις πως να το βοηθησεις. Για το συμπληρωμα δεν ξερω πολλα, αλλα σιγουρα το στηθος σε αυτη τη φαση ειναι παρηγορια για το μικρο σου. Ακομα κ αν καθεται 22 ωρες το 24ωρο, αυτο ειναι φυσιολογικο. Εννοειται πως δεν θα καθεται παντα τοσο πολυ. Οι πρωτες 40 μερες ειναι ετσι. Μετα σιγα σιγα θα φτιαχνουν ολα, και τα πονακια θα αρχισουν να φευγουν και ο μπεμπης δεν θα θηλαζει ολη μερα και θα κοιμαστε και καλυτερα. Εχε τον αγκαλιτσα και θηλαζε τον ξαπλωμενη για να λαγοκοιμασαι και συ λιγο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Έλα κοριτσάκι μου καλα είμαι. Το βράδυ κάνει σαν να υποφέρει έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι συμβαίνει. Ζορικα τα παιδάκια Χαχα. Εσυ κατά τα αλλα όλα καλα, η μανούλα σπυ;  

Ποσο ειναι τωρα ο δικος σου? Ασε μια απο τα ιδια! Μια δειχνει να την πονανε τα δοντια, μια οτι ετσι απλα κλαιει...γενικα πολυ ζορι! Αλλα απο οτι βλεπω υπαρχουν ηρεμα μωρακια εδω μεσα! Εμας μας ετυχαν τα ζορικα :) οσο για τους κολικους εγω της εδινα κατι σταγονες που μου ειχε ο γιατρος και ευτυχως τους περασε ελαφρα! Αλλα εριχνα και γω τρελο κλαμα μαζι της! καλα ειναι πλεον η μαμα μου! Δοξα το θεο! Εχει αρχισει και να με βοηθαει οσο μπορει σιγα σιγα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ναι βραδυ κ εμενα δεν σηκωνεται εδω κ αρκετο καιρο τωρα αν θεωρειται βραδυ το 6 τοτε ναι! Αλλα εμενα δεν με ενοχλει ΚΑΘΟΛΟΥ το 6 το προτειμω απο το 3-4!

Οχι καλε σιγά μην θεωρείται βράδυ το 6.. Κι εγώ φυσικά το προτιμώ.. :rolleyes: 

@Beboula25 Μπεμπούλα μου όλα μια χαρά θα πάνε! Εμείς δεν είχαμε μεγάλο θέμα με κολικούς, αλλά θυμάμαι που εκεί το πρώτο 40ημερο, αντε 2μηνο, κάθε βράδυ σχεδόν έκλαιγε.. Αφού δεν ηθελα να έρθει το βράδυ για να μην κλαίει. Αλλά εγώ θυμάμαι ένα 2ωρο έκλαιγε κ μετά σταματαγε. Όπως κ να έχει, σε λίγο να ξέρεις θα είστε πολύ καλύτερα, θα το δεις να σου χαμογελάει, να σε κοιταει με ένα αίσθημα λατρείας, να χαχανιζει, κ άλλα πολλά.... Δεν είναι τόσο δύσκολο πάντως.. Θα έρθουν καλύτερες ημέρες και μετά θα σκέφτεσαι κ για 2ο.. Χαχα  

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Οχι καλε σιγά μην θεωρείται βράδυ το 6.. Κι εγώ φυσικά το προτιμώ.. :rolleyes: 

@Beboula25 Μπεμπούλα μου όλα μια χαρά θα πάνε! Εμείς δεν είχαμε μεγάλο θέμα με κολικούς, αλλά θυμάμαι που εκεί το πρώτο 40ημερο, αντε 2μηνο, κάθε βράδυ σχεδόν έκλαιγε.. Αφού δεν ηθελα να έρθει το βράδυ για να μην κλαίει. Αλλά εγώ θυμάμαι ένα 2ωρο έκλαιγε κ μετά σταματαγε. Όπως κ να έχει, σε λίγο να ξέρεις θα είστε πολύ καλύτερα, θα το δεις να σου χαμογελάει, να σε κοιταει με ένα αίσθημα λατρείας, να χαχανιζει, κ άλλα πολλά.... Δεν είναι τόσο δύσκολο πάντως.. Θα έρθουν καλύτερες ημέρες και μετά θα σκέφτεσαι κ για 2ο.. Χαχα  

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλα! Δεν με νοιάζει τίποτα δεν με νοιάζει η αϋπνία η κούραση τίποτα απολυτως! Τον κοιτάζω και ταξιδεύω :wub: Απλά την ώρα που κλαίει  έτσι σφίγγεται η καρδιά μου γτ θέλω το καλύτερο να κάνω οπως όλες μας. Αυτά δεν είναι τίποτα είναι φυσιολογικά το ξέρω μόνο σου ξανά λέω τρελαίνομαι μην έχω κάνει εγω μαλακια να στο πω έτσι χαχα αν κ προσεχω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να ξερεις οτι σχεδον ολες περασαμε απο αυτην την φαση, οποτε σε καταλαβαινουμε. Ξερω πως οταν το ζεις, οταν το βλεπεις να σπαραζει, οσα θεωρητικα και αν εχεις ακουσει, οσο κ αν εχεις διαβασει για τους κολικους, οσο και αν ειναι φυσιολογικο γιατι ολα τα μωρακια περνανε τετοιες φασεις, εκεινη τη στιγμη απελπιζεσαι γιατι δεν ξερεις πως να το βοηθησεις. Για το συμπληρωμα δεν ξερω πολλα, αλλα σιγουρα το στηθος σε αυτη τη φαση ειναι παρηγορια για το μικρο σου. Ακομα κ αν καθεται 22 ωρες το 24ωρο, αυτο ειναι φυσιολογικο. Εννοειται πως δεν θα καθεται παντα τοσο πολυ. Οι πρωτες 40 μερες ειναι ετσι. Μετα σιγα σιγα θα φτιαχνουν ολα, και τα πονακια θα αρχισουν να φευγουν και ο μπεμπης δεν θα θηλαζει ολη μερα και θα κοιμαστε και καλυτερα. Εχε τον αγκαλιτσα και θηλαζε τον ξαπλωμενη για να λαγοκοιμασαι και συ λιγο. 

Ναι αγαπη μου αυτό θα συνεχίσω να κάνω άλλωστε θέλω κ εγω να τον έχω επάνω μου 22 ώρες !! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ ηταν να γεννησει η συνηφαδα μ(γυναικα τ αδερφου τ αντρα μ) 18-19 με καισαρικη κ τελικα την επιασαν σημερα οι πονοι κ θα γεννησει 9 το βραδυ οχι κατερινη αλλα λαρισσα λογω ζαχαρου φευγουμε μολις! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια μ ηταν να γεννησει η συνηφαδα μ(γυναικα τ αδερφου τ αντρα μ) 18-19 με καισαρικη κ τελικα την επιασαν σημερα οι πονοι κ θα γεννησει 9 το βραδυ οχι κατερινη αλλα λαρισσα λογω ζαχαρου φευγουμε μολις! 

Με το καλό εύχομαι!!!! Όλα καλά να πάνε!!!! :)

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Με το καλό εύχομαι!!!! Όλα καλά να πάνε!!!! :)

Σε ευχαριστω κοριτσι μ γεννηθηκε το μπουμπουκακι με καισαρικη λογω πρωτου κ λογω ζαχαρου (36+4)2.700kg....κ μοιαζει τ μπαμπα της που ειναι διδυμος με τον αντρα μ οπως κ η δικη μας μιαζει τον μπαμπα της! Την κοπελα δεν μπορεσαμε να την δουμε ακομα την ραβανε κ επρεπε να φυγουμε ομως να παμε στο μωρο π ειχαμε αφησει στην μαμα μ ευτυχως  η μικρη κοιμηθηκε απο τις 23:00 πριν 30λεπτα φτασαμε σπιτι κ ευτυχως στον δρομο δεν ξυπνησε..δυστηχως αλλη φορα δεν θ μπορεσω να παω αλλα θ τους επισκεφτω καποια στιγμη οταν 40ντισουν! Θυμηθηκαμε τα δικα μας με τον αντρα μ οσο περιμεναμε εξω απο τα χειρουργεια! Γερα να ειναι Θεε μ ολα τα μωρακια τ κοσμου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μ γεννηθηκε το μπουμπουκακι με καισαρικη λογω πρωτου κ λογω ζαχαρου (36+4)2.700kg....κ μοιαζει τ μπαμπα της που ειναι διδυμος με τον αντρα μ οπως κ η δικη μας μιαζει τον μπαμπα της! Την κοπελα δεν μπορεσαμε να την δουμε ακομα την ραβανε κ επρεπε να φυγουμε ομως να παμε στο μωρο π ειχαμε αφησει στην μαμα μ ευτυχως  η μικρη κοιμηθηκε απο τις 23:00 πριν 30λεπτα φτασαμε σπιτι κ ευτυχως στον δρομο δεν ξυπνησε..δυστηχως αλλη φορα δεν θ μπορεσω να παω αλλα θ τους επισκεφτω καποια στιγμη οταν 40ντισουν! Θυμηθηκαμε τα δικα μας με τον αντρα μ οσο περιμεναμε εξω απο τα χειρουργεια! Γερα να ειναι Θεε μ ολα τα μωρακια τ κοσμου!

Οοο τέλεια!!!! Να σας ζήσει!!! Αα τι ωραία!!! Δηλαδή μπορεί κ να μοιάζουν οι δύο μικρές.. Άσε που θα έχει ξαδερφακι κοντά στην ηλικία της... 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Οοο τέλεια!!!! Να σας ζήσει!!! Αα τι ωραία!!! Δηλαδή μπορεί κ να μοιάζουν οι δύο μικρές.. Άσε που θα έχει ξαδερφακι κοντά στην ηλικία της... 

Καλημερα κοριτσια!!!!! Ναι θα εχουν παρειτσα γτ ο αντρας μ με τον αδερφο του ειναι παρα πολυ συχνα μαζι! Μπορει να μοιαζουν αλλα σιγουρα επειδη κατι πηραν κ απο εμας τις μανουλες τα παιδια δεν θα ειναι κ ιδιες!!!! Χαχχαχ

Τι κανετε;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!! Ναι θα εχουν παρειτσα γτ ο αντρας μ με τον αδερφο του ειναι παρα πολυ συχνα μαζι! Μπορει να μοιαζουν αλλα σιγουρα επειδη κατι πηραν κ απο εμας τις μανουλες τα παιδια δεν θα ειναι κ ιδιες!!!! Χαχχαχ

Τι κανετε;;;;

Να σας ζήσει κοριτσάκι μου η ανιψιά, να ναι γερή και ευλογημένη!!! Καλημέρα σε όλες!!! 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...