Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Εγω κοριτσια παρηγγειλα της μικρης αντηλιακο αντικουνουπικο(2διαφορετικα π μ προτεινε η παιδιατρος) μια κρεμουλα για μετα το τσιμπημα και τα αυτοκολλητακια π ειναι για καροτσι-κουνια-μπλουζα του μωρου! Σημερα τα περιμενω! Κ εμεινε η κουνουπιερα για την κουνια μαζι με το συστημα μαγιο φουσκωτο για την θαλασσα πισινουλα για το σπιτι και τελος τα ψωνια της! Η ντουλαπα της ειναι πιο γεματη απο την δικια μας! Γυναικα τι να πεις!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολες!!!

Και εδω πολυ ζεστη χθες το βραδυ 10η ωρα ειχε 33βαθμους δεν θελω ουτε καν να σκεφτω το πρωι ποσο εφτασε εννοειταο οτι το μωρο πλεον ειναι με το ζιπουνακι κ απλα τις φοραω καλτσουλες π βαζουμε-βγαζουμε αρκετες φορες την ημερα σας εχω πει η δικια μ θελει κουβερτα μεχρι τα μουτρα αλλα δεν γινοταν με την βελουτε ακομα της εμαθα της φλι μονο μεχρι να την παρει ο υπνος μετα την ξεσκεπαζω κ αφηνω μονο τ χερακια της μεσα π της αρεσει! Σημερα κοιμηθηκε 9ωρο μονοκοματο να δω πως θα βολεψω τα γευματα γτ μολις ηπιε γαλα κ κανονικα 9μιση ετρωγε φρουτα! Τεσπα! Σε 12μερες εχουμε παιδιατρο!

Ειναι πολυ δυσκολο για ενα παιδακι να τ πεις οτι πρεπει να κατσει σε ενα κρεβατι τοσες ωρες-μερες οτι θα πρεπει να φπραει μασκα οξυγονου 24ωρες το 24ωρο οτι θα πρεπει να της περνουν αιμα κλπ καθε τοσο κ οτι δεν θα βλεπει κανεναν περα απο την μαμα του! Πηγαινε παιδικο εχει ενα αδερφακι μικροτερο στο σπιτι(2χρονων) π παιζανε ολη μερα! Σημασια φυσικα εχει να γινει καλα για να μπορει να επιστρεψει στην καθημερινοτητα της υγιεις! 

Γιατι εκλεγε το μπουμπουκακι σου!? Ηρεμησε κοιμηθηκατε καλα;;;

Έχεις δίκιο κοριτσι μου είναι δύσκολο αλλά είναι για το καλό της ,θα κάνει λίγη υπομονή και θα γυρίσει στην καθημερινότητα της υγιής!!Δεν ξέρω μάλλον την έχει επηρεάσει η ζέστη σε συνδυασμό με το ότι έκανε αλλεργία στην ντομάτα και γέμισε σπυριά.

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω κοριτσια παρηγγειλα της μικρης αντηλιακο αντικουνουπικο(2διαφορετικα π μ προτεινε η παιδιατρος) μια κρεμουλα για μετα το τσιμπημα και τα αυτοκολλητακια π ειναι για καροτσι-κουνια-μπλουζα του μωρου! Σημερα τα περιμενω! Κ εμεινε η κουνουπιερα για την κουνια μαζι με το συστημα μαγιο φουσκωτο για την θαλασσα πισινουλα για το σπιτι και τελος τα ψωνια της! Η ντουλαπα της ειναι πιο γεματη απο την δικια μας! Γυναικα τι να πεις!

Αχ τέλεια!!!Τι εταιρίες της πηρες;Και εμείς θέλουμε κουνουπιέρα για την κούνια και μαγιο και τα υπόλοιπα της παραλίας!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Έχεις δίκιο κοριτσι μου είναι δύσκολο αλλά είναι για το καλό της ,θα κάνει λίγη υπομονή και θα γυρίσει στην καθημερινότητα της υγιής!!Δεν ξέρω μάλλον την έχει επηρεάσει η ζέστη σε συνδυασμό με το ότι έκανε αλλεργία στην ντομάτα και γέμισε σπυριά.

Αχ τέλεια!!!Τι εταιρίες της πηρες;Και εμείς θέλουμε κουνουπιέρα για την κούνια και μαγιο και τα υπόλοιπα της παραλίας!! 

Κ εγω θελω να της ξεκινησω ντοματα στο φαγακι αλλα θα ρωτησω την παιδιατρο 20τ μηνος π θα παω γτ θυμαμαι μ ειχε πει μπορω να ξεκινησω στους 6 λιγο ρυζακι ή αρακα κ.α τετοια αλλα για ντοματα ξεχασα να ρωτησω! Της πηρα frezyderm αντηλιακο 25δεικτη προστασιας, frezyderm αντικουνουπικο crilen λεγεται το ιδιο κ για μετα το τσιμπημα cer'8 τα αυτοκολλητα και m free(με φυσικα βοτανα) το 2ο αντικουνουπικο! 

Ολα να πανε καλα ευχομαι στο κοριτσακι μας κ γρηγορα να παει σπιτακι της!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω θελω να της ξεκινησω ντοματα στο φαγακι αλλα θα ρωτησω την παιδιατρο 20τ μηνος π θα παω γτ θυμαμαι μ ειχε πει μπορω να ξεκινησω στους 6 λιγο ρυζακι ή αρακα κ.α τετοια αλλα για ντοματα ξεχασα να ρωτησω! Της πηρα frezyderm αντηλιακο 25δεικτη προστασιας, frezyderm αντικουνουπικο crilen λεγεται το ιδιο κ για μετα το τσιμπημα cer'8 τα αυτοκολλητα και m free(με φυσικα βοτανα) το 2ο αντικουνουπικο! 

Ολα να πανε καλα ευχομαι στο κοριτσακι μας κ γρηγορα να παει σπιτακι της!!!!

Τσιροτακια τα ίδια έχουμε αντηλιακό εγώ πήρα apivita, και πρέπει να πάρω και crilen..Και εμένα μου είχε πει να κάνουμε ανά δύο μέρες Εισαγωγή σε διάφορα μέχρι να πάμε τώρα στις 19 περίπου να μας πει για Κρεατάκι,δεν φαντάστηκα ότι θα έχουμε θέμα με την ντομάτα.. Έχουμε βάλει μέχρι στιγμής πατατα καροτο κολοκύθι σέλινο και λίγο φρέσκο κρεμμυδάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Τσιροτακια τα ίδια έχουμε αντηλιακό εγώ πήρα apivita, και πρέπει να πάρω και crilen..Και εμένα μου είχε πει να κάνουμε ανά δύο μέρες Εισαγωγή σε διάφορα μέχρι να πάμε τώρα στις 19 περίπου να μας πει για Κρεατάκι,δεν φαντάστηκα ότι θα έχουμε θέμα με την ντομάτα.. Έχουμε βάλει μέχρι στιγμής πατατα καροτο κολοκύθι σέλινο και λίγο φρέσκο κρεμμυδάκι. 

Σελινο κ εγω θα ξεκινησω την αλλη εβδομαδα προς το παρον δινω γιαουρτακια διαφορετικα σημερα τρωμε βρωμη ροδακινο μηλο! 

Κρεμμυδακι φρεσκο με ντοματουλα την ιδια περιοδο θ ξεκινησω αυτα!

Εμεις τρωμε κολοκυθι πατατα καροτο γλυκοπατατα κοτοπουλο μπανανα μηλο αχλαδι γιαουρτι κ εχει δοκιμασει κ βερυκοκο σε 10μερες μοσχαρι....κ ευελπιστω να μας πει για οσπρια τυπου αρακα ρυζακι ψωμακι κ γενικα ζυμαρικα κ ντοματα με κρεμμυδακι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σελινο κ εγω θα ξεκινησω την αλλη εβδομαδα προς το παρον δινω γιαουρτακια διαφορετικα σημερα τρωμε βρωμη ροδακινο μηλο! 

Κρεμμυδακι φρεσκο με ντοματουλα την ιδια περιοδο θ ξεκινησω αυτα!

Εμεις τρωμε κολοκυθι πατατα καροτο γλυκοπατατα κοτοπουλο μπανανα μηλο αχλαδι γιαουρτι κ εχει δοκιμασει κ βερυκοκο σε 10μερες μοσχαρι....κ ευελπιστω να μας πει για οσπρια τυπου αρακα ρυζακι ψωμακι κ γενικα ζυμαρικα κ ντοματα με κρεμμυδακι!!!

Α τρώτε πολλά και εσείς!!Εμείς φρουτακι έχουμε φάει μήλο μπανάνα αχλάδι μάνγκο βερίκοκο νεκταρινι. Γιαούρτι με την αλλεργία δεν προβλέπεται εκτός αν φάμε κατσικισιο και δεν μας πειράξει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Α τρώτε πολλά και εσείς!!Εμείς φρουτακι έχουμε φάει μήλο μπανάνα αχλάδι μάνγκο βερίκοκο νεκταρινι. Γιαούρτι με την αλλεργία δεν προβλέπεται εκτός αν φάμε κατσικισιο και δεν μας πειράξει. 

Ναι το βλεπεις αργοτερα δεν πηραζει! Εγωω ηθελα να περιορισω λιγο την ετοιμη κρεμα αν κ δεν σωζομαστε ουτε παλι! Τρωει ενα γιαουρτι και απο πισω 150μλ κρεμα! Απλα πριν ετρωγε 350!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι το βλεπεις αργοτερα δεν πηραζει! Εγωω ηθελα να περιορισω λιγο την ετοιμη κρεμα αν κ δεν σωζομαστε ουτε παλι! Τρωει ενα γιαουρτι και απο πισω 150μλ κρεμα! Απλα πριν ετρωγε 350!

Βρε τι κοριτσάρα εχεις;Μπράβο της εμείς παρόλο που ήμαστε μπαμπατσικες τρώμε πιο λίγα μλ,αλλά είστε και ψιλές από ότι θυμάμαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Βρε τι κοριτσάρα εχεις;Μπράβο της εμείς παρόλο που ήμαστε μπαμπατσικες τρώμε πιο λίγα μλ,αλλά είστε και ψιλές από ότι θυμάμαι!

Ναι ειμαστε νομιζω! 20/5 π μετρηθηκαμε ειμασταν 70 ποντους! Δεν εχει σημασια ποσο τρωνε αρκει να βαζουν ικανοποιητικο βαρος ειτε 150 ειτε 200 ειτε 300 μπορει να περνουν το ιδιο βαρος κ ας τρωνε διαφορετικες ποσοτητες! Παντως ναι θα φαει κ εμας σε λιγο!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος περαστικά στο κοριτσάκι σας... Όλα πήγαν καλά... Λίγο υπομονή να επιστρέψει γερή πισω..

Εγω πήρα αντιηλιακό apivita 30αρι..πηρα επίσης αντικουνουπικο βραχιολακι.. Πήρα για μετά το τσίμπημα ένα στικ.. Κ ξέχασα να παρω τ αυτοκόλλητα.. Θα πάρω πιο μετά... Η κουνουπιερα στο καρότσι σώζει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Cath3rine είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος περαστικά στο κοριτσάκι σας... Όλα πήγαν καλά... Λίγο υπομονή να επιστρέψει γερή πισω..

Εγω πήρα αντιηλιακό apivita 30αρι..πηρα επίσης αντικουνουπικο βραχιολακι.. Πήρα για μετά το τσίμπημα ένα στικ.. Κ ξέχασα να παρω τ αυτοκόλλητα.. Θα πάρω πιο μετά... Η κουνουπιερα στο καρότσι σώζει..

Ευχαριστω κοπελα μ! Προσπαθουν να καταπολεμησουν το μικροβιο δεν λεει να φυγει με τπτ! Την εχουν μπουκωσει στις αντιβιωσεις! Κουνουπιερα στο καροτσι εχω το ειχε δωρο στην κουνια δεν εχω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστω κοπελα μ! Προσπαθουν να καταπολεμησουν το μικροβιο δεν λεει να φυγει με τπτ! Την εχουν μπουκωσει στις αντιβιωσεις! Κουνουπιερα στο καροτσι εχω το ειχε δωρο στην κουνια δεν εχω!

Εύχομαι γρήγορα να καταπολεμηθει να γυρίσει πίσω σπιτάκι της Ν αναρρώσει.. 

Επειδη κοιμάται στην καλαθουνα τώρα που ήρθαμε στην μαμά μ βάζω εκεί.. Εγώ έχω κουνουπιερα για το κρεβατάκι του.. Κ μ αρέσει πολύ.. Ρομαντικό χα, ααχαχαχααχαχ

Για την παραλία εμείς έχουμε πάρει 2 μαγιω σορτσακια (υπέροχαααα... Χαααχα) δύο καπελάκια με χέτι πίσω στο σβέρκο για να μην μ καεί.. Είναι κ άσπρος.... Πήραμε πετσέτα κάπα με κουκούλα.... Κ φουσκωτό με θέση Ν αράζει.. Χαχαχαχα ανυπομονώ να μπούμε θάλασσα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Εύχομαι γρήγορα να καταπολεμηθει να γυρίσει πίσω σπιτάκι της Ν αναρρώσει.. 

Επειδη κοιμάται στην καλαθουνα τώρα που ήρθαμε στην μαμά μ βάζω εκεί.. Εγώ έχω κουνουπιερα για το κρεβατάκι του.. Κ μ αρέσει πολύ.. Ρομαντικό χα, ααχαχαχααχαχ

Για την παραλία εμείς έχουμε πάρει 2 μαγιω σορτσακια (υπέροχαααα... Χαααχα) δύο καπελάκια με χέτι πίσω στο σβέρκο για να μην μ καεί.. Είναι κ άσπρος.... Πήραμε πετσέτα κάπα με κουκούλα.... Κ φουσκωτό με θέση Ν αράζει.. Χαχαχαχα ανυπομονώ να μπούμε θάλασσα.... 

Αυτα θελουμε κ εμεις για παραλια τ μονο π εχουμε ειναι οι πετσετες! Ασε τι επαθα λεω ας κοιμησω την μικρη να ξαπλωσω κ εγω ελα μ π δεν ηθελε αγγαλια κ ηθελε να κοιμηθει μονη της μ εβγαλε την πιστη μολις ελεγα αντε κατσε λιγο ακομα αυτην γλαρωνε να κοιμηθει αλλα στο κρεβατι μας την πηγα εν τελει στο δικο της της ετριψα την πλατουλα κ κοιμηθηκε μαλλλον πρεπει να ζεστενεται υπερβολικα γτ μονο τους ημερησιους κανει μονη της το βραδυ την κοιμηζω εγω! Τι να πω!!!

Κουκλια θ ειναι τα μπεμπακια μας στη θαλασσα ανυπομονωωω!!!! Ασχετο χωραει ακομα στην καλαθουνα;;; εγω οταν την δοκιμασα πριν 1 μηνα με τπτ αλλα στο υψος στο φραδος ειχε λιγο ακομα! Παντως ανετο δεν το ελεγες με ΤΠΤ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αυτα θελουμε κ εμεις για παραλια τ μονο π εχουμε ειναι οι πετσετες! Ασε τι επαθα λεω ας κοιμησω την μικρη να ξαπλωσω κ εγω ελα μ π δεν ηθελε αγγαλια κ ηθελε να κοιμηθει μονη της μ εβγαλε την πιστη μολις ελεγα αντε κατσε λιγο ακομα αυτην γλαρωνε να κοιμηθει αλλα στο κρεβατι μας την πηγα εν τελει στο δικο της της ετριψα την πλατουλα κ κοιμηθηκε μαλλλον πρεπει να ζεστενεται υπερβολικα γτ μονο τους ημερησιους κανει μονη της το βραδυ την κοιμηζω εγω! Τι να πω!!!

Κουκλια θ ειναι τα μπεμπακια μας στη θαλασσα ανυπομονωωω!!!! Ασχετο χωραει ακομα στην καλαθουνα;;; εγω οταν την δοκιμασα πριν 1 μηνα με τπτ αλλα στο υψος στο φραδος ειχε λιγο ακομα! Παντως ανετο δεν το ελεγες με ΤΠΤ!!!

Ναι χωράει είναι μεγάλη κ φαρδιά καλαθουνα..σκέψου είμαστε 70+ εκατοστά ύψος κ έχει ακόμα για να φτάσουν τα πόδια Ν ακουμπήσουν... Κ τα χέρια τ βάζει δίπλα άνετα.. . Κι εγώ είχα σοκαριστεί.. Γτ είναι κ παλιό καρότσι... Σκέψου στην καλαθουνα την κλασσική με την βάση που είχα στις αρχές από 3 μηνών δεν χωρούσε.. Άμα το ξερα θα γλίτωνα πολλά Χαχαχαχα 

Κι εγώ όταν ήμουν σπίτι μας κ τον έβαζα στο κρεβάτι του μόνος του ήθελε.. Κ τωρ; κάποιες φορές θέλει απλά να ξαπλώσει ανάσκελα; μόνος του κ κοιμαται... Μεγάλωσαν τα παιδάκια μας... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια με τι τα ντυνεται το βραδυ τα μικρα σας και πως τα σκεπαζεται;; επισης τι θερμοκρασια εχετε στο σπιτι μεσα... απο την νια φοβαμαι μην σκαει απο την αλλη μηβ κρυωσει κιολας γτ ξεσκεπαζεται τελειως οταν κοιμαται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...