Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια καλο μηνα κ εδω και καλη επιτυχισ στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!! Επειδη μαλλον για δωρεα με βλεπω αν δεν πετυχει η επομενη φορα μου κ τελικα το περιμενω κ πως κ πως, εχω καποιες αποριες αν μπορειτε κ εχετε ορεξη να με βοηθησετε γιατι στη χωρα που ειμαι απαγορευεται η δωρεα αρα μηδεν πληροφορηση. Εννοειται οτι οταν ερθω ελλαδα θα τα ρωτησω ολα στους γιατρους που εχω επιλεξει να δω αλλα να μην παω ασχετη! Ξεκινανε οι αποριες!
1. Τι εξετασεις πρεπει να κανουμε πριν εγω κ ο αντρας μου;
2. Με ποσες βλαστοκυστες πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη;
3. Τον αριθμο των βλαστοκυστων τον συμφωνειτε απο πριν; αν δεν βγει τελικα το νουμερο τι γινεται;
4. Αν δεν πιασει η πρωτη ετ, οι επομενες ετ περιλαμβανονται στο πακετο μεχρι να εξαντληθουν οι βλαστοκυστες; 
5. Ξερω οτι δινουμε καποια ζητουμενα. Πως ξερουμε οτι βρηκαν δοτρια βασει αυτων; πχ πως ξερουμε οτι θα ειναι ελληνιδα η αλλη εθνικοτητα αν το επιλεξουμε;
6. Πρεπει να εχει την ιδια ομαδα αιματος με εναν απο εμας;
7. Ειναι καλο να εχει δωσει εγκυμοσυνη η να ειναι η πρωτη της φορα αρα κ πιο.μικρη η δοτρια;
8. Υπαρχει καποια κοπελα που ηρθε απο το εξωτερικο για δωρεα; ποσο καιρο χρειαστηκε να ειστε Ελλαδα; Πως λειτουργει απο αποσταση αρχικα;
9. Καλυτερα να ειναι φρεσκα η κατεψυγμενα;
10. Γινεται προεμφυτικος ελεγχος; κ αν ναι κ παρουσιαστει προβλημα τι γινεται;

11. Ποτε πληρωνουμε; αφου βρουν δοτρια κ ξερουμε τι εχουμε η πριν;
12. Μπορω να διαλεξω διμετρη ρωσιδα με γαλαζια γατισια ματια; καπως ετσι εψησα τον αντρα μου για δωρεα!

Πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα παρα πολυ τη βοηθεια κ τη γνωμη σας. Ελπιζω να μη ρωταω βλακειες!

Καλησπέρα. Να σου απαντήσω τυχαία σε κάποια από αυτά που ρωτάς.. Και μπορούν και οι πιο έμπειρες να βοηθήσουν γιατί εγώ ακόμη δεν έχω κάνει προσπάθεια.. Θεωρώ ότι ένας ελάχιστος  "ανεκτος'" αριθμός βλαστοκυστεων είναι 4.Δυστυχως κάποια μεγάλα κέντρα δίνουν μονο 2. Και είναι ελάχιστα τα κέντρα που αν δεν πάρεις κάποιες συγκεκριμένες βλαστοκυστες ακυρώνουν την προσπάθεια. Σ αυτό ας μας βοηθήσουν τα κορίτσια. Η πρακτική είναι ότι δίνουν ωαρια. Κάποια κέντρα 10 ωριμα ωαρια, κάποια όσα βγάλει η κοπέλα...Δυστυχως από ο, τι έχω καταλάβει πέρα από την ηλικία ίσως που την ξέρεις επίσημα και για την αυχενική τα υπόλοιπα  που ζητάς δεν υπαρχει τρόπος να τα ελέγξεις. Συνήθως προσπαθούν να έχει δική σας ομάδα αίματος. Ειδικά αν το ζητήσεις. Εμείς που εχουμε ίδια με το σύζυγό, μας είπε για άλλη ομάδα αίματος το θέλουν εγγράφως.. Στο δικό μας κέντρο (Ιακ) πληρώνεις με την εμβρυομεταφορα... Αν βάλεις κατεψυγμένα δίνει ο σύζυγος κάποια στιγμή σπέρμα και αυτοί χρησιμοποιούν το κατεψυγμένο σπέρμα αν δεν μπορεί να προσέλθει την ημέρα της ωοληψιας.. Τωρα εάν είναι καλύτερα τα φρεσκα  έμβρυα ή κατεψυγμένα και εγώ θα ήθελα να το μαθω. Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious said:

Καλησπέρα. Να σου απαντήσω τυχαία σε κάποια από αυτά που ρωτάς.. Και μπορούν και οι πιο έμπειρες να βοηθήσουν γιατί εγώ ακόμη δεν έχω κάνει προσπάθεια.. Θεωρώ ότι ένας ελάχιστος  "ανεκτος'" αριθμός βλαστοκυστεων είναι 4.Δυστυχως κάποια μεγάλα κέντρα δίνουν μονο 2. Και είναι ελάχιστα τα κέντρα που αν δεν πάρεις κάποιες συγκεκριμένες βλαστοκυστες ακυρώνουν την προσπάθεια. Σ αυτό ας μας βοηθήσουν τα κορίτσια. Η πρακτική είναι ότι δίνουν ωαρια. Κάποια κέντρα 10 ωριμα ωαρια, κάποια όσα βγάλει η κοπέλα...Δυστυχως από ο, τι έχω καταλάβει πέρα από την ηλικία ίσως που την ξέρεις επίσημα και για την αυχενική τα υπόλοιπα  που ζητάς δεν υπαρχει τρόπος να τα ελέγξεις. Συνήθως προσπαθούν να έχει δική σας ομάδα αίματος. Ειδικά αν το ζητήσεις. Εμείς που εχουμε ίδια με το σύζυγό, μας είπε για άλλη ομάδα αίματος το θέλουν εγγράφως.. Στο δικό μας κέντρο (Ιακ) πληρώνεις με την εμβρυομεταφορα... Αν βάλεις κατεψυγμένα δίνει ο σύζυγος κάποια στιγμή σπέρμα και αυτοί χρησιμοποιούν το κατεψυγμένο σπέρμα αν δεν μπορεί να προσέλθει την ημέρα της ωοληψιας.. Τωρα εάν είναι καλύτερα τα φρεσκα  έμβρυα ή κατεψυγμένα και εγώ θα ήθελα να το μαθω. Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. 

Ευχαριστω! Εσυ εισαι σε αναμονη για να ξεκινησεις νομιζω; ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου! Αλλα μου φαινοβται ελαχιστα, 2 βγαζω κ εγω τι να το κσνω ετσι δεν ειναι; σε αλλες χωρες δινουν 6 με 8 αλλιωε ακυρωνεται διαβαζσ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια καλο μηνα κ εδω και καλη επιτυχισ στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!! Επειδη μαλλον για δωρεα με βλεπω αν δεν πετυχει η επομενη φορα μου κ τελικα το περιμενω κ πως κ πως, εχω καποιες αποριες αν μπορειτε κ εχετε ορεξη να με βοηθησετε γιατι στη χωρα που ειμαι απαγορευεται η δωρεα αρα μηδεν πληροφορηση. Εννοειται οτι οταν ερθω ελλαδα θα τα ρωτησω ολα στους γιατρους που εχω επιλεξει να δω αλλα να μην παω ασχετη! Ξεκινανε οι αποριες!
1. Τι εξετασεις πρεπει να κανουμε πριν εγω κ ο αντρας μου;
2. Με ποσες βλαστοκυστες πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη;
3. Τον αριθμο των βλαστοκυστων τον συμφωνειτε απο πριν; αν δεν βγει τελικα το νουμερο τι γινεται;
4. Αν δεν πιασει η πρωτη ετ, οι επομενες ετ περιλαμβανονται στο πακετο μεχρι να εξαντληθουν οι βλαστοκυστες; 
5. Ξερω οτι δινουμε καποια ζητουμενα. Πως ξερουμε οτι βρηκαν δοτρια βασει αυτων; πχ πως ξερουμε οτι θα ειναι ελληνιδα η αλλη εθνικοτητα αν το επιλεξουμε;
6. Πρεπει να εχει την ιδια ομαδα αιματος με εναν απο εμας;
7. Ειναι καλο να εχει δωσει εγκυμοσυνη η να ειναι η πρωτη της φορα αρα κ πιο.μικρη η δοτρια;
8. Υπαρχει καποια κοπελα που ηρθε απο το εξωτερικο για δωρεα; ποσο καιρο χρειαστηκε να ειστε Ελλαδα; Πως λειτουργει απο αποσταση αρχικα;
9. Καλυτερα να ειναι φρεσκα η κατεψυγμενα;
10. Γινεται προεμφυτικος ελεγχος; κ αν ναι κ παρουσιαστει προβλημα τι γινεται;

11. Ποτε πληρωνουμε; αφου βρουν δοτρια κ ξερουμε τι εχουμε η πριν;
12. Μπορω να διαλεξω διμετρη ρωσιδα με γαλαζια γατισια ματια; καπως ετσι εψησα τον αντρα μου για δωρεα!

Πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα παρα πολυ τη βοηθεια κ τη γνωμη σας. Ελπιζω να μη ρωταω βλακειες!

1.απο αυτα θα σ πει ο ντοκ  καλητερα

2.εως 4 με 5 ...  εγω πηρα 12...

3.συμφωνεις 2 με 3 προσπάθειες. αν δεν βγει δεν ξερω 

4.στο κςντορο μ αν δεν πιάσει  η πρωτη η δεύτερη ειναι δωρεαν

5.δεν μαθαίνεις  απο που ειναι δυστυχώς 

6.δεν χρειάζεται παντα η ιδις ομαδα αιματος.. εμας η μικρη εχει αλλη 

7.ειναι καλο ναι να εχει δωσει εγκυμοσύνη...η δικια μ εδωσε ετων 19

8.απο απόσταση  δεν ξερω να σε βοηθήσω  πως λειτουργει

9.ειναι ακριβως το ιδιο αν κ πολυ  πανε  με κατεψυγμένα 

10.προεμφυτικος οχι δεν γινεται...δεν υπαρχει νόημα  επειδη ξ δότρια  ειναι μικρη 

11.στο κέντρο μ πληρωνεις μισα πρωτα κ μετα την μεταφορα τα υπόλοιπα...5000 κοστο

12.οχι δνε μπορείς να διαλέξεις θαωπανε σύμφωνα  με τα δικα σ χαρακτηριστικά....

κ οχι δεν ρωτας βλακειες καθολου μα καθολου...οτι αλλο θες ρωτα κ σ απανταμε....

ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

1.απο αυτα θα σ πει ο ντοκ  καλητερα

2.εως 4 με 5 ...  εγω πηρα 12...

3.συμφωνεις 2 με 3 προσπάθειες. αν δεν βγει δεν ξερω 

4.στο κςντορο μ αν δεν πιάσει  η πρωτη η δεύτερη ειναι δωρεαν

5.δεν μαθαίνεις  απο που ειναι δυστυχώς 

6.δεν χρειάζεται παντα η ιδις ομαδα αιματος.. εμας η μικρη εχει αλλη 

7.ειναι καλο ναι να εχει δωσει εγκυμοσύνη...η δικια μ εδωσε ετων 19

8.απο απόσταση  δεν ξερω να σε βοηθήσω  πως λειτουργει

9.ειναι ακριβως το ιδιο αν κ πολυ  πανε  με κατεψυγμένα 

10.προεμφυτικος οχι δεν γινεται...δεν υπαρχει νόημα  επειδη ξ δότρια  ειναι μικρη 

11.στο κέντρο μ πληρωνεις μισα πρωτα κ μετα την μεταφορα τα υπόλοιπα...5000 κοστο

12.οχι δνε μπορείς να διαλέξεις θαωπανε σύμφωνα  με τα δικα σ χαρακτηριστικά....

κ οχι δεν ρωτας βλακειες καθολου μα καθολου...οτι αλλο θες ρωτα κ σ απανταμε....

ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

Αχ σε ευχαριστω παρα πολυ! Εσενα διαβαζα κ πηρα ευκολα την αποφαση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Να σου απαντήσω τυχαία σε κάποια από αυτά που ρωτάς.. Και μπορούν και οι πιο έμπειρες να βοηθήσουν γιατί εγώ ακόμη δεν έχω κάνει προσπάθεια.. Θεωρώ ότι ένας ελάχιστος  "ανεκτος'" αριθμός βλαστοκυστεων είναι 4.Δυστυχως κάποια μεγάλα κέντρα δίνουν μονο 2. Και είναι ελάχιστα τα κέντρα που αν δεν πάρεις κάποιες συγκεκριμένες βλαστοκυστες ακυρώνουν την προσπάθεια. Σ αυτό ας μας βοηθήσουν τα κορίτσια. Η πρακτική είναι ότι δίνουν ωαρια. Κάποια κέντρα 10 ωριμα ωαρια, κάποια όσα βγάλει η κοπέλα...Δυστυχως από ο, τι έχω καταλάβει πέρα από την ηλικία ίσως που την ξέρεις επίσημα και για την αυχενική τα υπόλοιπα  που ζητάς δεν υπαρχει τρόπος να τα ελέγξεις. Συνήθως προσπαθούν να έχει δική σας ομάδα αίματος. Ειδικά αν το ζητήσεις. Εμείς που εχουμε ίδια με το σύζυγό, μας είπε για άλλη ομάδα αίματος το θέλουν εγγράφως.. Στο δικό μας κέντρο (Ιακ) πληρώνεις με την εμβρυομεταφορα... Αν βάλεις κατεψυγμένα δίνει ο σύζυγος κάποια στιγμή σπέρμα και αυτοί χρησιμοποιούν το κατεψυγμένο σπέρμα αν δεν μπορεί να προσέλθει την ημέρα της ωοληψιας.. Τωρα εάν είναι καλύτερα τα φρεσκα  έμβρυα ή κατεψυγμένα και εγώ θα ήθελα να το μαθω. Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. 

Συμφωνω, τα ειπες πολυ ωραια. Τα φρεσκα με τα καταψυγμενα εχουν τις ιδιες πιθανοτητες επιτυχιας. Υπαρχουν καποιες νμελετες που προκρινουν τα καταψυγμενα γιατι κολανε καλυτερα στη μητρα. Αυτο πιστευει κ ο γιατρος μου.

Την ομαδα αιματος αν θελεις τη ζητας, εφοσον δεν το πεις στο παιδι οτι προεκυψε απο δωρεα. Στο δικο μου κεντρο δεν δινουν αλλη πληροφορια εκτος απο ηλικια. εθνικοτητα μου ειπαν Ελληνιδα, αλλα ποιος ξερει? η μικρη χει ξανθα φρυδια κ ανοιχτα ματια κ μου λεει ο αντρας μου λες να ηταν Ρωσιδα, χαχα

Ελλαχιστος αριθμος βλαστοκυστεων 4 στο δικο μου κεντρο. Καλυτερα ομως απο 6 και πανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

46 minutes ago, Blondie 2020 said:

Κοριτσια καλο μηνα κ εδω και καλη επιτυχισ στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!! Επειδη μαλλον για δωρεα με βλεπω αν δεν πετυχει η επομενη φορα μου κ τελικα το περιμενω κ πως κ πως, εχω καποιες αποριες αν μπορειτε κ εχετε ορεξη να με βοηθησετε γιατι στη χωρα που ειμαι απαγορευεται η δωρεα αρα μηδεν πληροφορηση. Εννοειται οτι οταν ερθω ελλαδα θα τα ρωτησω ολα στους γιατρους που εχω επιλεξει να δω αλλα να μην παω ασχετη! Ξεκινανε οι αποριες!
1. Τι εξετασεις πρεπει να κανουμε πριν εγω κ ο αντρας μου;
2. Με ποσες βλαστοκυστες πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη;
3. Τον αριθμο των βλαστοκυστων τον συμφωνειτε απο πριν; αν δεν βγει τελικα το νουμερο τι γινεται;
4. Αν δεν πιασει η πρωτη ετ, οι επομενες ετ περιλαμβανονται στο πακετο μεχρι να εξαντληθουν οι βλαστοκυστες; 
5. Ξερω οτι δινουμε καποια ζητουμενα. Πως ξερουμε οτι βρηκαν δοτρια βασει αυτων; πχ πως ξερουμε οτι θα ειναι ελληνιδα η αλλη εθνικοτητα αν το επιλεξουμε;
6. Πρεπει να εχει την ιδια ομαδα αιματος με εναν απο εμας;
7. Ειναι καλο να εχει δωσει εγκυμοσυνη η να ειναι η πρωτη της φορα αρα κ πιο.μικρη η δοτρια;
8. Υπαρχει καποια κοπελα που ηρθε απο το εξωτερικο για δωρεα; ποσο καιρο χρειαστηκε να ειστε Ελλαδα; Πως λειτουργει απο αποσταση αρχικα;
9. Καλυτερα να ειναι φρεσκα η κατεψυγμενα;
10. Γινεται προεμφυτικος ελεγχος; κ αν ναι κ παρουσιαστει προβλημα τι γινεται;

11. Ποτε πληρωνουμε; αφου βρουν δοτρια κ ξερουμε τι εχουμε η πριν;
12. Μπορω να διαλεξω διμετρη ρωσιδα με γαλαζια γατισια ματια; καπως ετσι εψησα τον αντρα μου για δωρεα!

Πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα παρα πολυ τη βοηθεια κ τη γνωμη σας. Ελπιζω να μη ρωταω βλακειες!

Μόνο το 12 θα σχολιάσω γιατί αυτό το θέλω κ εγώ, αν κ είναι discrimination κ ντροπή μας. :oops: Βρήκα κ κέντρο στη Ρωσία που βλέπεις κ φωτό τους κ επιλέγεις. Εκεί θέλω να πάω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Μόνο το 12 θα σχολιάσω γιατί αυτό το θέλω κ εγώ, αν κ είναι discrimination κ ντροπή μας. :oops: Βρήκα κ κέντρο στη Ρωσία που βλέπεις κ φωτό τους κ επιλέγεις. Εκεί θέλω να πάω 

Φυγαμε! 

Just now, MaryH said:

Συμφωνω, τα ειπες πολυ ωραια. Τα φρεσκα με τα καταψυγμενα εχουν τις ιδιες πιθανοτητες επιτυχιας. Υπαρχουν καποιες νμελετες που προκρινουν τα καταψυγμενα γιατι κολανε καλυτερα στη μητρα. Αυτο πιστευει κ ο γιατρος μου.

Την ομαδα αιματος αν θελεις τη ζητας, εφοσον δεν το πεις στο παιδι οτι προεκυψε απο δωρεα. Στο δικο μου κεντρο δεν δινουν αλλη πληροφορια εκτος απο ηλικια. εθνικοτητα μου ειπαν Ελληνιδα, αλλα ποιος ξερει? η μικρη χει ξανθα φρυδια κ ανοιχτα ματια κ μου λεει ο αντρας μου λες να ηταν Ρωσιδα, χαχα

Ελλαχιστος αριθμος βλαστοκυστεων 4 στο δικο μου κεντρο. Καλυτερα ομως απο 6 και πανω

Ευχαριστω παρα πολυ!! Αρχιζει κ ξεκαθαριζει μεσα μου ολο κ ξεαγχωνομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

1.απο αυτα θα σ πει ο ντοκ  καλητερα

2.εως 4 με 5 ...  εγω πηρα 12...

3.συμφωνεις 2 με 3 προσπάθειες. αν δεν βγει δεν ξερω 

4.στο κςντορο μ αν δεν πιάσει  η πρωτη η δεύτερη ειναι δωρεαν

5.δεν μαθαίνεις  απο που ειναι δυστυχώς 

6.δεν χρειάζεται παντα η ιδις ομαδα αιματος.. εμας η μικρη εχει αλλη 

7.ειναι καλο ναι να εχει δωσει εγκυμοσύνη...η δικια μ εδωσε ετων 19

8.απο απόσταση  δεν ξερω να σε βοηθήσω  πως λειτουργει

9.ειναι ακριβως το ιδιο αν κ πολυ  πανε  με κατεψυγμένα 

10.προεμφυτικος οχι δεν γινεται...δεν υπαρχει νόημα  επειδη ξ δότρια  ειναι μικρη 

11.στο κέντρο μ πληρωνεις μισα πρωτα κ μετα την μεταφορα τα υπόλοιπα...5000 κοστο

12.οχι δνε μπορείς να διαλέξεις θαωπανε σύμφωνα  με τα δικα σ χαρακτηριστικά....

κ οχι δεν ρωτας βλακειες καθολου μα καθολου...οτι αλλο θες ρωτα κ σ απανταμε....

ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

Σοβαρά στο γιατρό σου στην τιμή περιλαμβάνεται και η δεύτερη εμβρυομεταφορα αν η πρώτη αποτύχει;!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σοβαρά στο γιατρό σου στην τιμή περιλαμβάνεται και η δεύτερη εμβρυομεταφορα αν η πρώτη αποτύχει;!! 

ναι αγαπη 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Αχ σε ευχαριστω παρα πολυ! Εσενα διαβαζα κ πηρα ευκολα την αποφαση!

χαιρομαι που σε βοηθησα κουκλα μ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ευχαριστω! Εσυ εισαι σε αναμονη για να ξεκινησεις νομιζω; ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου! Αλλα μου φαινοβται ελαχιστα, 2 βγαζω κ εγω τι να το κσνω ετσι δεν ειναι; σε αλλες χωρες δινουν 6 με 8 αλλιωε ακυρωνεται διαβαζσ!

Ως προς τις εξετάσεις βέβαια θα δεις τι θα σου προτείνει ο γιατρός σου. Από την πολύπαθη εμπειρία μου θα έλεγα εάν έχεις καιρό να κάνεις υστεροσκοπηση να κάνεις, να δεις εάν είναι καθαρή +σκρατσινγκ. Και ένα τσεκ απ το σπερμα.. Και αν έχετε ενδείξεις ίσως και αναλυτικοτερο έλεγχο σπέρματος πχ dfi. Αυτό του σπέρματος εάν ξέρετε τι σπέρμα έχετε ειδικά το dfi ίσως είναι υπερβολή.. Αλλά η υστεροσκοπηση θεωρώ απαραίτητη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Ως προς τις εξετάσεις βέβαια θα δεις τι θα σου προτείνει ο γιατρός σου. Από την πολύπαθη εμπειρία μου θα έλεγα εάν έχεις καιρό να κάνεις υστεροσκοπηση να κάνεις, να δεις εάν είναι καθαρή +σκρατσινγκ. Και ένα τσεκ απ το σπερμα.. Και αν έχετε ενδείξεις ίσως και αναλυτικοτερο έλεγχο σπέρματος πχ dfi. Αυτό του σπέρματος εάν ξέρετε τι σπέρμα έχετε ειδικά το dfi ίσως είναι υπερβολή.. Αλλά η υστεροσκοπηση θεωρώ απαραίτητη. 

Δεν εχω κανει ποτε υστεροσκοπηση, ο γιατρος εδω μου ειπε δε χρειαζεται..αλλα ναι μαλλον χρειαζεται..για το σπερμα ναι ναι σιγουρα, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Δεν εχω κανει ποτε υστεροσκοπηση, ο γιατρος εδω μου ειπε δε χρειαζεται..αλλα ναι μαλλον χρειαζεται..για το σπερμα ναι ναι σιγουρα, ευχαριστω!

Να κάνεις τότε οπωσδήποτε.. Θα βάλεις εμβρυα ακριβά, να ξέρεις που θα τα βάλεις. Και στην υστεροσκοπηση ποικίλλουν πολύ οι τιμές. Να το ρωτησεις και αυτό. Ακόμη και στη διαγνωστική.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blondie 2020 said:

Κοριτσια καλο μηνα κ εδω και καλη επιτυχισ στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!! Επειδη μαλλον για δωρεα με βλεπω αν δεν πετυχει η επομενη φορα μου κ τελικα το περιμενω κ πως κ πως, εχω καποιες αποριες αν μπορειτε κ εχετε ορεξη να με βοηθησετε γιατι στη χωρα που ειμαι απαγορευεται η δωρεα αρα μηδεν πληροφορηση. Εννοειται οτι οταν ερθω ελλαδα θα τα ρωτησω ολα στους γιατρους που εχω επιλεξει να δω αλλα να μην παω ασχετη! Ξεκινανε οι αποριες!
1. Τι εξετασεις πρεπει να κανουμε πριν εγω κ ο αντρας μου;
2. Με ποσες βλαστοκυστες πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη;
3. Τον αριθμο των βλαστοκυστων τον συμφωνειτε απο πριν; αν δεν βγει τελικα το νουμερο τι γινεται;
4. Αν δεν πιασει η πρωτη ετ, οι επομενες ετ περιλαμβανονται στο πακετο μεχρι να εξαντληθουν οι βλαστοκυστες; 
5. Ξερω οτι δινουμε καποια ζητουμενα. Πως ξερουμε οτι βρηκαν δοτρια βασει αυτων; πχ πως ξερουμε οτι θα ειναι ελληνιδα η αλλη εθνικοτητα αν το επιλεξουμε;
6. Πρεπει να εχει την ιδια ομαδα αιματος με εναν απο εμας;
7. Ειναι καλο να εχει δωσει εγκυμοσυνη η να ειναι η πρωτη της φορα αρα κ πιο.μικρη η δοτρια;
8. Υπαρχει καποια κοπελα που ηρθε απο το εξωτερικο για δωρεα; ποσο καιρο χρειαστηκε να ειστε Ελλαδα; Πως λειτουργει απο αποσταση αρχικα;
9. Καλυτερα να ειναι φρεσκα η κατεψυγμενα;
10. Γινεται προεμφυτικος ελεγχος; κ αν ναι κ παρουσιαστει προβλημα τι γινεται;

11. Ποτε πληρωνουμε; αφου βρουν δοτρια κ ξερουμε τι εχουμε η πριν;
12. Μπορω να διαλεξω διμετρη ρωσιδα με γαλαζια γατισια ματια; καπως ετσι εψησα τον αντρα μου για δωρεα!

Πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα παρα πολυ τη βοηθεια κ τη γνωμη σας. Ελπιζω να μη ρωταω βλακειες!

1. Ο κάθε γιατρός ζητάει τα δικά του.

2. Νομίζω 4 για να φτάνουν για 2 προσπάθειες. Σίγουρα αν είναι περισσότερα ακόμα καλύτερα. Εγώ είχα 4 κι έπιασα με τη 2η μεταφορά.

3. Δεν ήξερα από πριν τίποτα

4.πληρωσα έξτρα τη 2η μεταφορά

5. Ξέρω μόνο ηλικία. Δεν ζήτησα όμως κάτι συγκεκριμένο. Δεν θα το ξέρεις πότε με σιγουριά

6.οχι. κι εμάς η μικρή έχει άλλη.

7. Δεν ξέρω. Και τα 2 καλά είναι. Εμένα μάλλον έδινε πρώτη φορά γιατί ήταν 18. Αν και τίποτα δεν αποκλείεται.

8. Υπάρχουν σίγουρα πολλές αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες. Σε αυτό το κομμάτι έχουμε μπόλικο "ιατρικό τουρισμό"

9. Δεν γνωρίζω. Τα δικά μου ήταν κατεψυγμένα

10. Υποθέτω γίνεται. Εγώ δεν έκανα άρα δεν γνωρίζω τι και πως

11. Πλήρωσα τη μέρα της μετάφορας

12. Νομίζω πως όχι. Χεχε

Με το καλό!!!

 

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue said:

1. Ο κάθε γιατρός ζητάει τα δικά του.

2. Νομίζω 4 για να φτάνουν για 2 προσπάθειες. Σίγουρα αν είναι περισσότερα ακόμα καλύτερα. Εγώ είχα 4 κι έπιασα με τη 2η μεταφορά.

3. Δεν ήξερα από πριν τίποτα

4.πληρωσα έξτρα τη 2η μεταφορά

5. Ξέρω μόνο ηλικία. Δεν ζήτησα όμως κάτι συγκεκριμένο.

6.οχι. κι εμάς η μικρή έχει άλλη.

7. Δεν ξέρω. Και τα 2 καλά είναι. Εμένα μάλλον έδινε πρώτη φορά γιατί ήταν 18. Αν και τίποτα δεν αποκλείεται.

Ευχαριστω! Να σου ζησει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ευχαριστω! Να σου ζησει!

Όπως τα λέει η clue, μόνο που εμείς πληρώσαμε τα μισά στην αρχή και τα μισά στην εμβρυομεταφορα. Και τώρα με την δεύτερη εμβρυομεταφορα πληρώσαμε κανονικά (η πρώτη είχε πετύχει βέβαια). 

Σε ότι αφορά τις δοτρια εγώ ξέρω ηλικία, ύψος, χρώματα, τι εξετάσεις της έχουν γίνει. Αλλά τα έμαθα όλα αυτά την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Για την καταγωγή της δεν ξέρω (και δεν με νοιάζει) αλλά ο γιατρός μας είχε πει ότι είναι αποκλειστικά άλλης καταγωγής. Ότι άλλο θέλεις μας λες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...