Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Έχω χάσει τις δυο σάλπιγγες μου σε δυο διαφορετικά χειρουργια ειχα

μεινει έγκυος όταν έβγαλα την μια σάλπιγγα και το έχασα 8 εβδομάδων και μετά από 3 μήνες εξωμητριο . Όποτε έχασα και την άλλη. Μετά δεν υπήρχε άλλος τρόπος να κάνω μωρό . Έχω κάνει αρκετές προσπάθειες και οι ωοθήκες μου έχουν αποδυναμωθεί .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, Sofia1214 είπε:

Θεωρώ ότι είσαι πολύ μικρή για δανεικα

Διαφωνω. Εχει πολλες κοπελες εδω που ενω ειναι μικρες εχουν ΠΩΑ ή χαμηλη ποιοτητα ωαριων κ κατεφυγαν σε δανεικα γι αυτο το λογο. Το να φας τα χρονια σου γυρευοντας ενα καλο ωαριο που δεν θα ερθει κ ποτε ισως, να φορτωθεις τα φαρμακα κ τις ορμονες , κ να φτασεις τελικα στα 45 σου για να καταφυγεις κουρασμενη στα δανεικα δεν ειναι παντα το καλυτερο για την καθεμια μας, τουλαχιστον οσον αφορα την ψυχολογια μας

On 2/10/2020 at 1:30 ΜΜ, kallaki είπε:

Καλημέρααααααα καλό μήνα κοπελιές!!!!! Εγώ δεν ξέρω αν θα συγκρατηθω να μην πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω τι έγινε με την δωτρεια. Ουφ ουφ......

Καλημερα κ καλο μηνα!Να παρεις τηλεφωνο!

On 2/10/2020 at 3:50 ΜΜ, alina80 είπε:

Δεν έχω τεστ στο σπίτι οπότε εύκολα θα το αποφύγω... Ίσως κάνω την Κυριακή ώστε αν είναι αρνητικό να κάνω την χοριακη εδώ σε κανένα μικροβιολογικό κοντά μου, να μην τρέχω στο κέντρο. 

Κανε την Κυριακη. Θα δειξει . Παρε κλιαρμπλου ερλι

21 ώρες πρίν, Avgobes είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι 34 και έχω κάνει 6 προσπάθειες με φάρμακα και άλλες τόσες χωρίς . Δυο τελευταίες φορές είχα θετική χοριακη αλλά ήταν βιοχημική . Σκέφτομαι να περάσω σε δανεικά ωάρια . Αλλά έχω κάποια κολλήματα μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει  κάποια η οποία να το έχει κάνει ;;;;;

Αν οι γιατροι σου λενε οτι φταει η ποιοτητα των ωαριων προχωρα σε δανεικα. Αν φταιει το σπερμα ξεκινηστε απο εκει

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Οι περισσότερες εδώ το έχουμε ήδη κάνει. Εγώ έχω ένα μωράκι με δανεικά, και περιμένω να κάνω χοριακη να δω αν πέτυχε και η δεύτερη απόπειρα. Πες μας τους προβληματισμούς σου , ίσως μπορούμε να σε βοηθησουμε

Καλή επιτυχία κοριτσι

Στο εύχομαι ολοψυχα

Avgobes κι εγώ περιμένω με αυτόν τον τρόπο μωράκι. Είμαι 35 ετών. Ότι θες μας ρωτάς. 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Πήρα τριψήφια χοριακή (Το λέω για να παίρνουμε όλοι λίγο θάρρος) Συμφωνώ με την @MaryH δεν έχει νόημα όλο αυτό το ψυχοφθόρο. Ψάχνεις ένα καλό ωάριο χρόνια και??? Εγώ αποφάσισα να πάρω τα ποσοστά με το μέρος μου. Δωρεά ωαρίου σε γιατρό με υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σκέφτομαι μόνο θετικά ως το τέλος. Θα πανε όλα καλά.

Συγχαρητήρια. Με τελειομηνη εγκυμοσύνη. Η πρώτη προσπάθεια με δανεικά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pocm said:

Πήρα τριψήφια χοριακή (Το λέω για να παίρνουμε όλοι λίγο θάρρος) Συμφωνώ με την @MaryH δεν έχει νόημα όλο αυτό το ψυχοφθόρο. Ψάχνεις ένα καλό ωάριο χρόνια και??? Εγώ αποφάσισα να πάρω τα ποσοστά με το μέρος μου. Δωρεά ωαρίου σε γιατρό με υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σκέφτομαι μόνο θετικά ως το τέλος. Θα πανε όλα καλά.

Τα συγχαρητήρια μουυ κοπελλα μου !!!!!!......:::)))))). Και εγώ θέλω να σε ρωτήσω είναι η πρώτη προσπάθεια και ποσο χρόνο εισε. Γιατί και εγώ είμαι στην αναμονή της εύρεσης τησ δωτρειας και ειμαι 44. Και μου είπα οτι αργισα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , pocm είπε:

Πήρα τριψήφια χοριακή (Το λέω για να παίρνουμε όλοι λίγο θάρρος) Συμφωνώ με την @MaryH δεν έχει νόημα όλο αυτό το ψυχοφθόρο. Ψάχνεις ένα καλό ωάριο χρόνια και??? Εγώ αποφάσισα να πάρω τα ποσοστά με το μέρος μου. Δωρεά ωαρίου σε γιατρό με υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σκέφτομαι μόνο θετικά ως το τέλος. Θα πανε όλα καλά.

Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Μπραβο! Δυο εβαλες? Μπορει να ειναι κ διδυμα. Στον Τσιρι...?

Καλη τελειομηνη εγυμοσυνη να εχεις!

πρίν από 8 λεπτά , kallaki είπε:

Τα συγχαρητήρια μουυ κοπελλα μου !!!!!!......:::)))))). Και εγώ θέλω να σε ρωτήσω είναι η πρώτη προσπάθεια και ποσο χρόνο εισε. Γιατί και εγώ είμαι στην αναμονή της εύρεσης τησ δωτρειας και ειμαι 44. Και μου είπα οτι αργισα.

Καθολου δεν αργησες. Εγω πετυχα στα 48 και τωρα εχω μωρακι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά.η πρώτη στον Τσιριγ. Πήγα εναλλάξ. Δικά μου, ξενα, δικά μου, ξενα. Είμαι 43. Βέβαια αυτή τη στιγμή ο γιατρός είχε feedback ένα πληρη έλεγχο που έκανα στο Έλενα στην Τσεκουρα. Που υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται (θεωρω) . Εγω το έκανα με δική μου πρωτοβουλία πριν πάω τσιρ. Αλλά ο τσιριγω το έχει βασικό ούτως ή άλλως οπότε είχα κερδίσει χρόνο. Γιατί μου πήρε κάπου 3  μήνες. Και έκανα κ ομοιοπαθητική , την οποία σταμάτησα μέσα Αύγουστου.  Ότι θέλετε με ρωτάτε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά.η πρώτη στον Τσιριγ. Πήγα εναλλάξ. Δικά μου, ξενα, δικά μου, ξενα. Είμαι 43. Βέβαια αυτή τη στιγμή ο γιατρός είχε feedback ένα πληρη έλεγχο που έκανα στο Έλενα στην Τσεκουρα. Που υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται (θεωρω) . Εγω το έκανα με δική μου πρωτοβουλία πριν πάω τσιρ. Αλλά ο τσιριγω το έχει βασικό ούτως ή άλλως οπότε είχα κερδίσει χρόνο. Γιατί μου πήρε κάπου 3  μήνες. Και έκανα κ ομοιοπαθητική , την οποία σταμάτησα μέσα Αύγουστου.  Ότι θέλετε με ρωτάτε. 

Η προσπάθεια σου για να καταλάβω είναι με τον Τσιριγώτη ; Είναι καλός γιατρός - κέντρο ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pocm είπε:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά.η πρώτη στον Τσιριγ. Πήγα εναλλάξ. Δικά μου, ξενα, δικά μου, ξενα. Είμαι 43. Βέβαια αυτή τη στιγμή ο γιατρός είχε feedback ένα πληρη έλεγχο που έκανα στο Έλενα στην Τσεκουρα. Που υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται (θεωρω) . Εγω το έκανα με δική μου πρωτοβουλία πριν πάω τσιρ. Αλλά ο τσιριγω το έχει βασικό ούτως ή άλλως οπότε είχα κερδίσει χρόνο. Γιατί μου πήρε κάπου 3  μήνες. Και έκανα κ ομοιοπαθητική , την οποία σταμάτησα μέσα Αύγουστου.  Ότι θέλετε με ρωτάτε. 

Πόσα ωάρια δίνει ο Τσιριγωτης; Όλα ή 10;"" Εγγυάται "για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων; Ομοιοπαθητικη για ποιό πράγμα έκανες; Καλή συνέχεια και πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm said:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά.η πρώτη στον Τσιριγ. Πήγα εναλλάξ. Δικά μου, ξενα, δικά μου, ξενα. Είμαι 43. Βέβαια αυτή τη στιγμή ο γιατρός είχε feedback ένα πληρη έλεγχο που έκανα στο Έλενα στην Τσεκουρα. Που υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται (θεωρω) . Εγω το έκανα με δική μου πρωτοβουλία πριν πάω τσιρ. Αλλά ο τσιριγω το έχει βασικό ούτως ή άλλως οπότε είχα κερδίσει χρόνο. Γιατί μου πήρε κάπου 3  μήνες. Και έκανα κ ομοιοπαθητική , την οποία σταμάτησα μέσα Αύγουστου.  Ότι θέλετε με ρωτάτε. 

Τι ελεγχο σου ζητησε ο γιατρος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια με δωρεά.η πρώτη στον Τσιριγ. Πήγα εναλλάξ. Δικά μου, ξενα, δικά μου, ξενα. Είμαι 43. Βέβαια αυτή τη στιγμή ο γιατρός είχε feedback ένα πληρη έλεγχο που έκανα στο Έλενα στην Τσεκουρα. Που υποχρεωτικά πρέπει να γίνεται (θεωρω) . Εγω το έκανα με δική μου πρωτοβουλία πριν πάω τσιρ. Αλλά ο τσιριγω το έχει βασικό ούτως ή άλλως οπότε είχα κερδίσει χρόνο. Γιατί μου πήρε κάπου 3  μήνες. Και έκανα κ ομοιοπαθητική , την οποία σταμάτησα μέσα Αύγουστου.  Ότι θέλετε με ρωτάτε. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Μπράβο !! Πες μας αν θέλεις τι εξετασεις ήθελε ο γιατρος σου

Link to comment
Share on other sites

Οι εξετάσεις είναι ολόκληρο κατεβατό αιματολογικες με ιατρικές ονομασίες. Θα τα  βρω να σας τις γράψω.Εμας μας είπε η τιμή αφορά 10 ωαρια. Μας είπε υπολογίζω 4 βλαστοκυστες. Βγήκαν 5. Στον ομοιοπαθητικό είπα θέλω να μείνω έγκυος. Του πήγα όλες τις εξετάσεις (παθολόγος είναι ο ομοιοπαθητικός μου). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...