Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, thalasa είπε:

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα οταν λες οτι δεν έχεις κουραγιο ούτε να στεναχωρεθείς ... Δεν με χωράει ο τόπος κοριτσια..

πάντα ήταν εκει στο 8 το ενδομητριο , και οταν ειχα εγκυμοσύνες . Υστεροσκοπηση εκανα πέρυσι πριν την ετ που ειχα το θετικό .τότε κάναμε και σκράτσινγκ .. Εγώ την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι και τις 2 φορες που ειχα εμφύτευση , είχαμε κανει σκράτσινγκ πριν λιγο καιρο .. Τυχαίο ; Ιςως . Και ούτως ή άλλως κατέληξαν σε παλίνδρομη.. 

Το ανάφερα σήμερα στο γιατρό αυτό αλλά δεν θεωρεί οτι ήταν τόσο καθοριστικό . Και πόσα σκράτσινγκ να κάνεις πια; Γίνεται κι αυτο συνεχεια ;

αχ κοριτσια , εχω χάσει τη γη κατω απο τα πόδια μου

Λυπάμαι πολύ.. ειλικρινά...

ένα ενδομητρίο  στα 8 κάθαρο χωρίς φλεγμονή και σωστή αιμάτωση σαφώς και δεν είναι κακο. Ξέρω ότι η δύναμη και το κουράγιο στερεύει και μαζί με αυτό και τα χρήματα... ωστόσο θα πρότεινα και εγώ να κοιτάξει ς το θέμα ενδομήτριο.. φλεγμονή κλπ.. δεν ξέρω αν ο γιατρός σου το παραδέχεται..

Τώρα θέλεις χρόνο...να ηρεμήσεις.δεν ξέρω την ηλικία σου  και το ιστορικό σιυ...ωστόσο η ελπίδα πάντα κάθεται εκεί στην γωνία...και πετάγεται μόλις της κλείσει ς το μάτι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Τι εννοείς Μαίρη μου σε φυσικό κύκλο ;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα οταν λες οτι δεν έχεις κουραγιο ούτε να στεναχωρεθείς ... Δεν με χωράει ο τόπος κοριτσια..

πάντα ήταν εκει στο 8 το ενδομητριο , και οταν ειχα εγκυμοσύνες . Υστεροσκοπηση εκανα πέρυσι πριν την ετ που ειχα το θετικό .τότε κάναμε και σκράτσινγκ .. Εγώ την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι και τις 2 φορες που ειχα εμφύτευση , είχαμε κανει σκράτσινγκ πριν λιγο καιρο .. Τυχαίο ; Ιςως . Και ούτως ή άλλως κατέληξαν σε παλίνδρομη.. 

Το ανάφερα σήμερα στο γιατρό αυτό αλλά δεν θεωρεί οτι ήταν τόσο καθοριστικό . Και πόσα σκράτσινγκ να κάνεις πια; Γίνεται κι αυτο συνεχεια ;

αχ κοριτσια , εχω χάσει τη γη κατω απο τα πόδια μου

Γιατι τι πείραζε να κάνετε καθε φορα σκρατσινγκ ; Ανέξοδο, τρία λεπτά υπόθεση , ουτε νάρκωση , ουτε τιποτα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γιατι τι πείραζε να κάνετε καθε φορα σκρατσινγκ ; Ανέξοδο, τρία λεπτά υπόθεση , ουτε νάρκωση , ουτε τιποτα.

Αλήθεια τώρα ; Αισθάνομαι λιγο ηλίθια ... Γίνεται σκράτσινγκ και χωρίς νάρκωση ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γιατι τι πείραζε να κάνετε καθε φορα σκρατσινγκ ; Ανέξοδο, τρία λεπτά υπόθεση , ουτε νάρκωση , ουτε τιποτα.

Ο γιατρός μου, μου έχει πει το σκρατσινγκ που γίνεται στην  υστεροσκοπηση είναι πολύ καλύτερο και δεν συγκρίνεται  με αυτό που γίνεται στο ιατρείο...

Just now, thalasa είπε:

Αλήθεια τώρα ; Αισθάνομαι λιγο ηλίθια ... Γίνεται σκράτσινγκ και χωρίς νάρκωση ;; 

Το σκρατσινγκ στο ιατρείο με ένα lonarid και ένα αντιφλεγμονωδες μπορείς να το κάνεις αλλά είναι πολύ πιο ήπιο και όχι τόσο αποτελεσματικό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Εχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο φλεγμονή; Νικα κλπ πολλοί δεν το δέχονται.. Κάνε το endometriome. Δείχνει και φλεγμονή και ποσοστό γαλακτοβακιλλων.. Αυτα οδηγούν σε παλινδρομες, βιοχημικές κλπ.. Έχεις πετυχει εμφύτευση, άρα δεν χρειάζεσαι το παράθυρο εμφύτευσης.. Ψάξε λίγο τη μήτρα εσωτερικά.. Η απλή ιστολογικη πολλές φορές δε  δειχνει φλεγμονή.. 

Σε ζαλίζουμε.. Αλλά ψάχνουμε να δούμε τι δεν έχεις σκεφτεί.. Το σπερμα σας πως είναι; 

Εκανα τον Ιούνιο το Emma test , στην Ισπανια που το στέλνουν , και δεν έδειξε φλεγμονή . Ειχα λίγους γαλακτοβακιλλους και εκανα ενα μηνα θεραπεία με υπόθετα . Δεν με  ζαλίζετε καθόλου γλυκιά μου, σας ευχαριστώ που με αγκαλιασατε... Και era test εκανα , τιποτα δεν αφησα

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Εκανα τον Ιούνιο το Emma test , στην Ισπανια που το στέλνουν , και δεν έδειξε φλεγμονή . Ειχα λίγους γαλακτοβακιλλους και εκανα ενα μηνα θεραπεία νε υπόθετα . Δεν νε ζαλίζετε καθόλου γλυκιά μου, σας ευχαριστώ που με αγκαλιασατε... Και era test εκανα , τιποτα δεν αφησα

Τι ποσοστό γαλακτοβακιλλων; Εγω ειχα τεράστιο μηδέν!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τι ποσοστό γαλακτοβακιλλων; Εγω ειχα τεράστιο μηδέν!!!!!! 

Εγω ειχα 60%. Πρεπει να ειναι πάνω απο 90% κανονικά 

Just now, pocm είπε:

Να ρωτήσω αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο έγιναν οι προσπάθειες 

Στη Θεσσαλονικη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Εγω ειχα 60%. Πρεπει να ειναι πάνω απο 90% κανονικά 

Στη Θεσσαλονικη ειναι

Είσαι ακριβώς στο όριο. Γενικώς θεωρείται ότι για να έχεις εμφύτευση και να μην παλλινδρομησει θέλει ένα ποσοστό πάνω από 60.Σε μια επίσκεψη μου σε ένα λοιμοξιολογο ειδικό σε θέματα πυελου(παντού έχω πάει οπως βλέπεις) μου είπε ότι τα ενδοκολπικα προβιοτικα είναι τα μόνα που  βοηθούν σε κάποιο βαθμό αλλά όχι μεγάλο. Θελει υπομονη..Σε χαμηλά ποσοστά σίγουρα 3-4 μήνες.. Μπορεί και περισσότεροι. Εσύ ήσουν καλούτσικα.. Αρα δε θεωρούμε ότι είναι εκεί το θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Είσαι ακριβώς στο όριο. Γενικώς θεωρείται ότι για να έχεις εμφύτευση και να μην παλλινδρομησει θέλει ένα ποσοστό πάνω από 60.Σε μια επίσκεψη μου σε ένα λοιμοξιολογο ειδικό σε θέματα πυελου(παντού έχω πάει οπως βλέπεις) μου είπε ότι τα ενδοκολπικα προβιοτικα είναι τα μόνα που  βοηθούν σε κάποιο βαθμό αλλά όχι μεγάλο. Θελει υπομονη..Σε χαμηλά ποσοστά σίγουρα 3-4 μήνες.. Μπορεί και περισσότεροι. Εσύ ήσουν καλούτσικα.. Αρα δε θεωρούμε ότι είναι εκεί το θέμα.. 

Τα Eco vag της frezyderm έβαζα . Εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ο γιατρός μου, μου έχει πει το σκρατσινγκ που γίνεται στην  υστεροσκοπηση είναι πολύ καλύτερο και δεν συγκρίνεται  με αυτό που γίνεται στο ιατρείο...

Το σκρατσινγκ στο ιατρείο με ένα lonarid και ένα αντιφλεγμονωδες μπορείς να το κάνεις αλλά είναι πολύ πιο ήπιο και όχι τόσο αποτελεσματικό.. 

Λογικό μου φαίνεται , αλλο να κοιμάσαι και να σκάβει ο άλλος ανενόχλητος και αλλο να στο κανει γρήγορα γιατι χαζοπονας κιόλας. Αλλα απο το να κανεις μέθη για ενα σκρατσιανγκ εντάξει μια χαρα γινεται και πριν απο καθε προσπαθεια χωρις μέθη.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τα Eco vag της frezyderm έβαζα . Εσυ ;

Τα ίδια. Τα έδειξα και στον λοιμοξιολογο.. Μου είπε μια χαρά.. Θέλουν καιρό.. 

Just now, Καντι είπε:

Λογικό μου φαίνεται , αλλο να κοιμάσαι και να σκάβει ο άλλος ανενόχλητος και αλλο να στο κανει γρήγορα γιατι χαζοπονας κιόλας. Αλλα απο το να κανεις μέθη για ενα σκρατσιανγκ εντάξει μια χαρα γινεται και πριν απο καθε προσπαθεια χωρις μέθη.

Προς το τέλος του προηγούμενου μηνα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τα ίδια. Τα έδειξα και στον λοιμοξιολογο.. Μου είπε μια χαρά.. Θέλουν καιρό.. 

Προς το τέλος του προηγούμενου μηνα; 

Ναι 18- 20 μερα. Αυτην την φορα την ύστερο την εκανα14


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...