Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papy είπε:

@thalasaΚοριτσάκι μουψτι κάνεις??

Περιμένουμεεεεεε!!

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Τι να πω , εχω σαστισει , περιμενα να μας πεις θετικο. Λυπαμαι πολυ! Μια αγκαλια σου δινω :wub:

Καποια αιτια θα υπαρχει δεν μπορει. Ηταν ολα καλα, παχος ενδομητριου κλπ?Με την ιδια δοτρια? Αν θυμαμαι ειχες βιοχημικες ή παλινρομη?

Πιθανον κατι στα εμβρυα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Τι να πω , εχω σαστισει , περιμενα να μας πεις θετικο. Λυπαμαι πολυ! Μια αγκαλια σου δινω :wub:

Καποια αιτια θα υπαρχει δεν μπορει. Ηταν ολα καλα, παχος ενδομητριου κλπ?Με την ιδια δοτρια? Αν θυμαμαι ειχες βιοχημικες ή παλινρομη?

Πιθανον κατι στα εμβρυα

Λυπάμαι και εγώ :(. Μήπως όντως φταίνε τα έμβρυα. Που την έκανες εσύ? Είναι αξιόπιστα εκεί? Υπομονή κορίτσι μου στο τέλος πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Λυπάμαι κορίτσι μου. Πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις και μην το βάλεις κάτω.

Μια μεγάλη αγκαλιά σου δίνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Κοριτσάκι μου αυτό που θα ευχηθώ είναι να μπορέσεις σύντομα να ηρεμήσεις κ βρεις τη δύναμη να κάνεις τις επόμενες κινήσεις σου..Σε ποιον γιατρό είσαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Γαμωτ... Ημουν σιγουρη για το θετικο. Το ενδομήτριο πως ήτανε; Έκανες prp? Ηρέμησε και εμείς είμαστε εδώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , MaryH είπε:

Τι να πω , εχω σαστισει , περιμενα να μας πεις θετικο. Λυπαμαι πολυ! Μια αγκαλια σου δινω :wub:

Καποια αιτια θα υπαρχει δεν μπορει. Ηταν ολα καλα, παχος ενδομητριου κλπ?Με την ιδια δοτρια? Αν θυμαμαι ειχες βιοχημικες ή παλινρομη?

Πιθανον κατι στα εμβρυα

Δεν ξέρω αν ειναι τα εμβρυα.. Αυτά ειχα τωρα, πού να βρω άλλα;.. Δεύτερη δότρια ηταν τωρα όμως. Με την πρώτη δότρια είχα παλίνδρομη στην πρώτη ετ και μηδενική χοριακή στην δευτερη ετ. 

Και τωρα με αυτήν τη δότρια ειχα πάλι παλίνδρομη στην πρώτη ετ και τώρα μηδενική χοριακή 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Δεν ξέρω αν ειναι τα εμβρυα.. Αυτά ειχα τωρα, πού να βρω άλλα;.. Δεύτερη δότρια ηταν τωρα όμως. Με την πρώτη δότρια είχα παλίνδρομη στην πρώτη ετ και μηδενική χοριακή στην δευτερη ετ. 

Και τωρα με αυτήν τη δότρια ειχα πάλι παλίνδρομη στην πρώτη ετ και τώρα μηδενική χοριακή 

Την ποιότητα την ξέρεις??? Γιατί κι εγώ στην πρώτη δότρια δεν είχα τσεκάρει. Και τσέκαρα  τώρα τα παλιά χαρτιά κ είδα ότι οκ δεν ηταν κ άριστα αυτά που είχα. Τώρα βέβαια για να είμαι δίκαιη κ ο γιατρός δεν είναι Θεός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Γαμωτ... Ημουν σιγουρη για το θετικο. Το ενδομήτριο πως ήτανε; Έκανες prp? Ηρέμησε και εμείς είμαστε εδώ. 

Και εγω ειχα πολλες ελπίδες κορίτσι μου, τι να πω.. Με το ενδομητριο δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη, γύρω στο 8 έγινε η εμβρυομεταφορά αλλά ο εξωσωματικός μου δεν ήθελε να μου δώσει περισσότερα cyclacur , ήτανε ευχαριστημένος έλεγε.. Οπότε δεν πρότεινα να κάνουμε και prp, κυρίως για οικονομικούς λόγους ... Μαλακια μου; Δεν ξέρω .. Έχουμε μείνει ταπί πια , πραγματικά έχουμε στεγνώσει οικονομικα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Και εγω ειχα πολλες ελπίδες κορίτσι μου, τι να πω.. Με το ενδομητριο δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη, γύρω στο 8 έγινε η εμβρυομεταφορά αλλά ο εξωσωματικός μου δεν ήθελε να μου δώσει περισσότερα cyclacur , ήτανε ευχαριστημένος έλεγε.. Οπότε δεν πρότεινα να κάνουμε και prp, κυρίως για οικονομικούς λόγους ... Μαλακια μου; Δεν ξέρω .. Έχουμε μείνει ταπί πια , πραγματικά έχουμε στεγνώσει οικονομικα 

Πραγματικά σε νοιώθω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Λυπάμαι πολύ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Και εγω ειχα πολλες ελπίδες κορίτσι μου, τι να πω.. Με το ενδομητριο δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη, γύρω στο 8 έγινε η εμβρυομεταφορά αλλά ο εξωσωματικός μου δεν ήθελε να μου δώσει περισσότερα cyclacur , ήτανε ευχαριστημένος έλεγε.. Οπότε δεν πρότεινα να κάνουμε και prp, κυρίως για οικονομικούς λόγους ... Μαλακια μου; Δεν ξέρω .. Έχουμε μείνει ταπί πια , πραγματικά έχουμε στεγνώσει οικονομικα 

Το 8 εάν ήτανε και η μορφολογια του καλή είναι μια χαρά. Μη νομίζεις ότι το prp κανει θαύματα.. Σε εμένα δοκίμασα μια φορά dermestril(ψόφησα να τα βρω) και ειχανε πολύ απορροφητικότητα  από το δέρμα. Έκαναν θαύματα..Αναρωτιεμαι γιατί δεν τα προτιμούν οι γιατροί..

Εχουμε στερέψει και από λόγια.Εγω προσωπικά ώρες ώρες δεν έχω κουράγιο ούτε να στεναχωρηθω..

 

Just now, thalasa είπε:

Δεν ξέρω αν ειναι τα εμβρυα.. Αυτά ειχα τωρα, πού να βρω άλλα;.. Δεύτερη δότρια ηταν τωρα όμως. Με την πρώτη δότρια είχα παλίνδρομη στην πρώτη ετ και μηδενική χοριακή στην δευτερη ετ. 

Και τωρα με αυτήν τη δότρια ειχα πάλι παλίνδρομη στην πρώτη ετ και τώρα μηδενική χοριακή 

Ειχες και τις άλλες φορές έτσι καλουτσικο, 8 ενδομήτριο; Ψάχνουμε μήπως σε βοηθήσουμε να βγάλεις άκρη.. Να φανταστώ έχεις κάνει υστεροσκοπηση...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Δεν ξέρω αν ειναι τα εμβρυα.. Αυτά ειχα τωρα, πού να βρω άλλα;.. Δεύτερη δότρια ηταν τωρα όμως. Με την πρώτη δότρια είχα παλίνδρομη στην πρώτη ετ και μηδενική χοριακή στην δευτερη ετ. 

Και τωρα με αυτήν τη δότρια ειχα πάλι παλίνδρομη στην πρώτη ετ και τώρα μηδενική χοριακή 

Aν ολα τ αλλα ηταν οκ και ρυθμισμενα μπορει να ειναι κ τα εμβρυα. Θα μου πεις δωρεα ηταν, αλλα εχει συμβει σε κοπελες να πετυχουν με την τριτη δοτρια. Αν προσπαθησετε σε φυσικο κυκλο να βαλετε το εμβρυακι? Συζητησε το με το γιατρο μας. Μπορει βεβαια να ηταν κ τυχαιο και να εμφυτευτει το εμβρυακι την τριτη φορα. Πολυ πιθανο.Πολυ σημαντικη βεβαια η συζητηση με τον ντοκ. Γιατι οτι κ να πουμε εμεις αυτος ειναι ο γιατρος κ μπορει να διερευνησει την αιτια

Just now, thalasa είπε:

Και εγω ειχα πολλες ελπίδες κορίτσι μου, τι να πω.. Με το ενδομητριο δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη, γύρω στο 8 έγινε η εμβρυομεταφορά αλλά ο εξωσωματικός μου δεν ήθελε να μου δώσει περισσότερα cyclacur , ήτανε ευχαριστημένος έλεγε.. Οπότε δεν πρότεινα να κάνουμε και prp, κυρίως για οικονομικούς λόγους ... Μαλακια μου; Δεν ξέρω .. Έχουμε μείνει ταπί πια , πραγματικά έχουμε στεγνώσει οικονομικα 

Το 8 ειναι καλο, μια χαρα. Δεν ξερω αν πεφτει στην πορεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Aν ολα τ αλλα ηταν οκ και ρυθμισμενα μπορει να ειναι κ τα εμβρυα. Θα μου πεις δωρεα ηταν, αλλα εχει συμβει σε κοπελες να πετυχουν με την τριτη δοτρια. Αν προσπαθησετε σε φυσικο κυκλο να βαλετε το εμβρυακι? Συζητησε το με το γιατρο μας. Μπορει βεβαια να ηταν κ τυχαιο και να εμφυτευτει το εμβρυακι την τριτη φορα. Πολυ πιθανο.Πολυ σημαντικη βεβαια η συζητηση με τον ντοκ. Γιατι οτι κ να πουμε εμεις αυτος ειναι ο γιατρος κ μπορει να διερευνησει την αιτια

Το 8 ειναι καλο, μια χαρα. Δεν ξερω αν πεφτει στην πορεια

Τι εννοείς Μαίρη μου σε φυσικό κύκλο ;

Just now, anoulious είπε:

Το 8 εάν ήτανε και η μορφολογια του καλή είναι μια χαρά. Μη νομίζεις ότι το prp κανει θαύματα.. Σε εμένα δοκίμασα μια φορά dermestril(ψόφησα να τα βρω) και ειχανε πολύ απορροφητικότητα  από το δέρμα. Έκαναν θαύματα..Αναρωτιεμαι γιατί δεν τα προτιμούν οι γιατροί..

Εχουμε στερέψει και από λόγια.Εγω προσωπικά ώρες ώρες δεν έχω κουράγιο ούτε να στεναχωρηθω..

 

Ειχες και τις άλλες φορές έτσι καλουτσικο, 8 ενδομήτριο; Ψάχνουμε μήπως σε βοηθήσουμε να βγάλεις άκρη.. Να φανταστώ έχεις κάνει υστεροσκοπηση...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα οταν λες οτι δεν έχεις κουραγιο ούτε να στεναχωρεθείς ... Δεν με χωράει ο τόπος κοριτσια..

πάντα ήταν εκει στο 8 το ενδομητριο , και οταν ειχα εγκυμοσύνες . Υστεροσκοπηση εκανα πέρυσι πριν την ετ που ειχα το θετικό .τότε κάναμε και σκράτσινγκ .. Εγώ την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι και τις 2 φορες που ειχα εμφύτευση , είχαμε κανει σκράτσινγκ πριν λιγο καιρο .. Τυχαίο ; Ιςως . Και ούτως ή άλλως κατέληξαν σε παλίνδρομη.. 

Το ανάφερα σήμερα στο γιατρό αυτό αλλά δεν θεωρεί οτι ήταν τόσο καθοριστικό . Και πόσα σκράτσινγκ να κάνεις πια; Γίνεται κι αυτο συνεχεια ;

αχ κοριτσια , εχω χάσει τη γη κατω απο τα πόδια μου

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τι εννοείς Μαίρη μου σε φυσικό κύκλο ;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα οταν λες οτι δεν έχεις κουραγιο ούτε να στεναχωρεθείς ... Δεν με χωράει ο τόπος κοριτσια..

πάντα ήταν εκει στο 8 το ενδομητριο , και οταν ειχα εγκυμοσύνες . Υστεροσκοπηση εκανα πέρυσι πριν την ετ που ειχα το θετικό .τότε κάναμε και σκράτσινγκ .. Εγώ την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι και τις 2 φορες που ειχα εμφύτευση , είχαμε κανει σκράτσινγκ πριν λιγο καιρο .. Τυχαίο ; Ιςως . Και ούτως ή άλλως κατέληξαν σε παλίνδρομη.. 

Το ανάφερα σήμερα στο γιατρό αυτό αλλά δεν θεωρεί οτι ήταν τόσο καθοριστικό . Και πόσα σκράτσινγκ να κάνεις πια; Γίνεται κι αυτο συνεχεια ;

αχ κοριτσια , εχω χάσει τη γη κατω απο τα πόδια μου

Εχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο φλεγμονή; Νικα κλπ πολλοί δεν το δέχονται.. Κάνε το endometriome. Δείχνει και φλεγμονή και ποσοστό γαλακτοβακιλλων.. Αυτα οδηγούν σε παλινδρομες, βιοχημικές κλπ.. Έχεις πετυχει εμφύτευση, άρα δεν χρειάζεσαι το παράθυρο εμφύτευσης.. Ψάξε λίγο τη μήτρα εσωτερικά.. Η απλή ιστολογικη πολλές φορές δε  δειχνει φλεγμονή.. 

Σε ζαλίζουμε.. Αλλά ψάχνουμε να δούμε τι δεν έχεις σκεφτεί.. Το σπερμα σας πως είναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...