Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, alina80 said:

Καλοστέριωτα τα εμβρυακια. Τα φάρμακα θα τα παίρνεις σίγουρα μέχρι τη χοριακη. Αν είναι θετική -που θα ειναι- θα τα συνεχίσεις με σταδιακή μείωση μέχρι περίπου την αυχενική διαφάνεια. 

σε ευχαριστω κοριτσαρα μου, ευχομαι και εσυ μεσα απο την καρδια μου με μια μεγαλη χωριακη αυριο τριψηφιααα

Just now, Rafaelatarzan said:

αλινα μ εγω ειχα κανει απο τηβ Τετάρτη μερα τεστ κιολας κ μεχρι να κανω χοριακη  ειχα κανει συνολο 12...μιλαμε  κόλλημα μεγαλο..αν ρωτας εμενα εγω θα χα κανει ειδη κιολας κ πολυ αργησες

αν μείνεις  εγκυος που θα μείνεις εγω τα πηρα εως τηβ αυχενική.. συνηθως πι περισσότερες τοσο τα παίρνουμε 

ευχαριστω πολυ κουκλα μου απλα ρωταω (αν και θα ρωτησω φυσικα και τους ιδιους) για να ξερω πρεπει πριν φυγω να αγρασω φαρμακα με πηρε ο γιατρος εχθες μεσα για μια ενημερωση οπως εκανε και με τις υπολοιπες κοπελες μου ειπε οτι οι βλαστοκυστες ειναι απο 65 % και πανω να μεινω εγκυος ειναι αριστες ειναι 10 με πολλους τονους τι να πω μακαρι 

μια αλλη κοπελα στα 42 ειχε μεινει εγκυος στον ιδιο γιατρο εχει ενα κοριτσακι 3,5 ετων και ηταν εκει για δευτερη εξωσωματικη για να δωσει αδερφακι ρε κοριτσια μου ειπε οτι θα εβαζε 3 βλαστοκυστες πως γινεται αυτο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Κρισταλενια είπε:

σε ευχαριστω κοριτσαρα μου, ευχομαι και εσυ μεσα απο την καρδια μου με μια μεγαλη χωριακη αυριο τριψηφιααα

ευχαριστω πολυ κουκλα μου απλα ρωταω (αν και θα ρωτησω φυσικα και τους ιδιους) για να ξερω πρεπει πριν φυγω να αγρασω φαρμακα με πηρε ο γιατρος εχθες μεσα για μια ενημερωση οπως εκανε και με τις υπολοιπες κοπελες μου ειπε οτι οι βλαστοκυστες ειναι απο 65 % και πανω να μεινω εγκυος ειναι αριστες ειναι 10 με πολλους τονους τι να πω μακαρι 

μια αλλη κοπελα στα 42 ειχε μεινει εγκυος στον ιδιο γιατρο εχει ενα κοριτσακι 3,5 ετων και ηταν εκει για δευτερη εξωσωματικη για να δωσει αδερφακι ρε κοριτσια μου ειπε οτι θα εβαζε 3 βλαστοκυστες πως γινεται αυτο??

αν ειναι δικα της ωαρια κ εχει  ηλικία ανω των 37 ετών ( αναλογα τα κεντρα) μπορεί αν ειναι με δοτρια νομιζω δεν μπορει αλλα δεν ειμαι κ σίγουρη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

σε ευχαριστω κοριτσαρα μου, ευχομαι και εσυ μεσα απο την καρδια μου με μια μεγαλη χωριακη αυριο τριψηφιααα

ευχαριστω πολυ κουκλα μου απλα ρωταω (αν και θα ρωτησω φυσικα και τους ιδιους) για να ξερω πρεπει πριν φυγω να αγρασω φαρμακα με πηρε ο γιατρος εχθες μεσα για μια ενημερωση οπως εκανε και με τις υπολοιπες κοπελες μου ειπε οτι οι βλαστοκυστες ειναι απο 65 % και πανω να μεινω εγκυος ειναι αριστες ειναι 10 με πολλους τονους τι να πω μακαρι 

μια αλλη κοπελα στα 42 ειχε μεινει εγκυος στον ιδιο γιατρο εχει ενα κοριτσακι 3,5 ετων και ηταν εκει για δευτερη εξωσωματικη για να δωσει αδερφακι ρε κοριτσια μου ειπε οτι θα εβαζε 3 βλαστοκυστες πως γινεται αυτο??

Καλημερα κ καλοστεριωτα!! Να χαιδευεις κοιλιτσα τωρα! Να σε ρωτησω επειδη κ εγω απο εξωτετικο θα ερθω, ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι μπορεις να ταξιδεψεις μετα την ετ; δεν εχω ξεκινησει τη διαδικασια ακομα απλα οργανωνομαι για να ειμαι ετοιμη! Επισης εκανες καποιες εξετασεις πριν στη χωρα που ζεις ωστε να γλιτωσεις χρονο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kalipso1978 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Καλή δύναμη σε όλες!

Καλημερα:)! Θετικη σκεψη!

Just now, alina80 είπε:

Τελικά δεν έκανε τεστ. Να πάρω ένα να το κάνω πιο μετά; Ή δεν θα δειξεις

Καλυτερα μην κανεις. Αν ειναι ψηλη η χοριακη θα δειξει. Αν οχι θα βγαλεις λαθος συμερασμα

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα,

ομορφη και ηρεμη κυριακη ,

εβαλα τις 2 βλαστοκυστες μου εχθες ολα ηταν καλα και οχι αυριο την αλλη δευτερα μου ειπαν χωριακη

αυριο μου ειπαν να παω να κανω μετρηση για την προσγεστερονη

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια ποσο καιρο τα παιρνουμε τα φαρμακα ποσο ακομη θα τα συνεχισω 

 

Καλη μερα κ καλη επιτυχια ευχομαι! τα φαρμακα θα τα συνεχισεις μεχρι τη χορικακη κ αν εισαι εγκυος μεχρι την 8η εβδομαδα ή μεχρι την αυχενικη αναλογως τις οδηγιες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

σε ευχαριστω κοριτσαρα μου, ευχομαι και εσυ μεσα απο την καρδια μου με μια μεγαλη χωριακη αυριο τριψηφιααα

ευχαριστω πολυ κουκλα μου απλα ρωταω (αν και θα ρωτησω φυσικα και τους ιδιους) για να ξερω πρεπει πριν φυγω να αγρασω φαρμακα με πηρε ο γιατρος εχθες μεσα για μια ενημερωση οπως εκανε και με τις υπολοιπες κοπελες μου ειπε οτι οι βλαστοκυστες ειναι απο 65 % και πανω να μεινω εγκυος ειναι αριστες ειναι 10 με πολλους τονους τι να πω μακαρι 

μια αλλη κοπελα στα 42 ειχε μεινει εγκυος στον ιδιο γιατρο εχει ενα κοριτσακι 3,5 ετων και ηταν εκει για δευτερη εξωσωματικη για να δωσει αδερφακι ρε κοριτσια μου ειπε οτι θα εβαζε 3 βλαστοκυστες πως γινεται αυτο??

Σύμφωνα με το νόμο μέχρι τα 40 μόνο δύο εμβρυα. Μέχρι τα 43 επιτρέπεται μέχρι τρία και υπό προϋποθέσεις νομίζω και τέσσερα. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν ειναι δικα της ωαρια κ εχει  ηλικία ανω των 37 ετών ( αναλογα τα κεντρα) μπορεί αν ειναι με δοτρια νομιζω δεν μπορει αλλα δεν ειμαι κ σίγουρη 

Μπορεί, είναι μόνο ηλικιακος ο περιορισμός. Εγώ αυτή την φορά πχ θα μπορούσα να μεταφέρω και τρία αφού είμαι πια 40. Δεν θα το έκανε όμως ο γιατρός γιατί δεν θα ρίσκαρε τριδυμη κύηση λόγω της βεβαρυμενης κατάστασης της μήτρας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Σύμφωνα με το νόμο μέχρι τα 40 μόνο δύο εμβρυα. Μέχρι τα 43 επιτρέπεται μέχρι τρία και υπό προϋποθέσεις νομίζω και τέσσερα. 

Μπορεί, είναι μόνο ηλικιακος ο περιορισμός. Εγώ αυτή την φορά πχ θα μπορούσα να μεταφέρω και τρία αφού είμαι πια 40. Δεν θα το έκανε όμως ο γιατρός γιατί δεν θα ρίσκαρε τριδυμη κύηση λόγω της βεβαρυμενης κατάστασης της μήτρας. 

Εχει να κανει με τα ωαρια. Αν ειναι με δοτρια κ βλαστοκυστεςβαζουν μεχρι δυο. Αν ειναι δικα σου κ εισαι ανω των 40 μπορεις κ τρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αλινα μ εγω ειχα κανει απο τηβ Τετάρτη μερα τεστ κιολας κ μεχρι να κανω χοριακη  ειχα κανει συνολο 12...μιλαμε  κόλλημα μεγαλο..αν ρωτας εμενα εγω θα χα κανει ειδη κιολας κ πολυ αργησες

αν μείνεις  εγκυος που θα μείνεις εγω τα πηρα εως τηβ αυχενική.. συνηθως πι περισσότερες τοσο τα παίρνουμε 

Μάλλον θέλω να συντηρήσω την ελπίδα ραφαελακι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, pocm είπε:

Πήρα τριψήφια χοριακή (Το λέω για να παίρνουμε όλοι λίγο θάρρος) Συμφωνώ με την @MaryH δεν έχει νόημα όλο αυτό το ψυχοφθόρο. Ψάχνεις ένα καλό ωάριο χρόνια και??? Εγώ αποφάσισα να πάρω τα ποσοστά με το μέρος μου. Δωρεά ωαρίου σε γιατρό με υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σκέφτομαι μόνο θετικά ως το τέλος. Θα πανε όλα καλά.

Πολλά συγχαρητήρια κούκλα!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ να την απολαύσεις ως το τέλος!!! Μπράβοοοοοοοοοο:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Καλημερα κ καλοστεριωτα!! Να χαιδευεις κοιλιτσα τωρα! Να σε ρωτησω επειδη κ εγω απο εξωτετικο θα ερθω, ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι μπορεις να ταξιδεψεις μετα την ετ; δεν εχω ξεκινησει τη διαδικασια ακομα απλα οργανωνομαι για να ειμαι ετοιμη! Επισης εκανες καποιες εξετασεις πριν στη χωρα που ζεις ωστε να γλιτωσεις χρονο;

@Blondie 2020 κοριτσαρα μου ηρθα ελλαδα την 12 μερα περιοδου και πηγα κατευθειαν και εκανα εξετασεις και υπερηχο βγηακαν ολα οκ και μετα εγινε η ετ 

επειδη εγω ειμαι αμερικη θα ταξιδεψω μετα απο δυο εβδομαδες αλλα απο οτι καταλαβα μονο 2 μερες θελει λιγο ηρεμια και μετα ξαναγυρνας κανονικα στις δραστηριοτητες σου δεν μου ειπε κατι αλλοευχομαι να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα,

ομορφη και ηρεμη κυριακη ,

εβαλα τις 2 βλαστοκυστες μου εχθες ολα ηταν καλα και οχι αυριο την αλλη δευτερα μου ειπαν χωριακη

αυριο μου ειπαν να παω να κανω μετρηση για την προσγεστερονη

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια ποσο καιρο τα παιρνουμε τα φαρμακα ποσο ακομη θα τα συνεχισω 

 

Κρισταλένια μου καλές εμφυτεύσεις σου εύχομαι!!! Να γραπωθούν ένα ή κ τα δύο εμβρυάκια κ να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 said:

Τελικά δεν έκανε τεστ. Να πάρω ένα να το κάνω πιο μετά; Ή δεν θα δειξεις

Ότι νιώθεις !! Εγώ λέω άντεξες μέχρι τώρα άστο αύριο πρωί με χοριακη..... Και θα είναι υποψήφια.....::::))))))

12 hours ago, MaryH said:

Πατε τωρα που μπορειτε γιατι που ξερεις ...μπορει σε λιγο καιρο να μην μπορειτε.

Κανε συζητηση με τον ντοκ, ρωτησε τον μηπως τα βαλετε σε φυσικο κυκλο. Και σου ευχομαι , δυναμη για να συνεχισεις. Θα τα καταφερεις θα δεις

Μην πτοεισαι με την ηλικια. Προχωρα

Σε ευχαριστώ.....

Just now, Κρισταλενια said:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα,

ομορφη και ηρεμη κυριακη ,

εβαλα τις 2 βλαστοκυστες μου εχθες ολα ηταν καλα και οχι αυριο την αλλη δευτερα μου ειπαν χωριακη

αυριο μου ειπαν να παω να κανω μετρηση για την προσγεστερονη

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια ποσο καιρο τα παιρνουμε τα φαρμακα ποσο ακομη θα τα συνεχισω 

 

Ωραία νέα σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη....... ::::))))))

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

@Blondie 2020 κοριτσαρα μου ηρθα ελλαδα την 12 μερα περιοδου και πηγα κατευθειαν και εκανα εξετασεις και υπερηχο βγηακαν ολα οκ και μετα εγινε η ετ 

επειδη εγω ειμαι αμερικη θα ταξιδεψω μετα απο δυο εβδομαδες αλλα απο οτι καταλαβα μονο 2 μερες θελει λιγο ηρεμια και μετα ξαναγυρνας κανονικα στις δραστηριοτητες σου δεν μου ειπε κατι αλλοευχομαι να σε βοηθησα

Τελεια, καλη αναμονη και με το κσλο να δεις μια τεραστια χοριακη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα,

ομορφη και ηρεμη κυριακη ,

εβαλα τις 2 βλαστοκυστες μου εχθες ολα ηταν καλα και οχι αυριο την αλλη δευτερα μου ειπαν χωριακη

αυριο μου ειπαν να παω να κανω μετρηση για την προσγεστερονη

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια ποσο καιρο τα παιρνουμε τα φαρμακα ποσο ακομη θα τα συνεχισω 

 

καλοστεριωτα τα εμβρυακια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα!

Καλημέρα!

Απ ότι κατάλαβα έκανες προσπάθεια και για δεύτερο μωράκι, σε παρακολουθούσα στο πρώτο εχώ είχα ήδη γεννήσει κοντά με την κοκκινομάλλα και την Παλμοίρα! Σκέφτομαι κι εγώ για 2ο με τη νεα χρονιά! Εύχομαι να είσαι ήδη έγκυος! Φιλια

  • Μου αρέσει 6

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kalipso1978 said:

Απ ότι κατάλαβα έκανες προσπάθεια και για δεύτερο μωράκι, σε παρακολουθούσα στο πρώτο εχώ είχα ήδη γεννήσει κοντά με την κοκκινομάλλα και την Παλμοίρα! Σκέφτομαι κι εγώ για 2ο με τη νεα χρονιά! Εύχομαι να είσαι ήδη έγκυος! Φιλια

Σε χαιρετώ kallipso μου. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν πετύχατε απο την πρώτη και σε πια ηλικία. Εγώ είμαι στην αναμονή να βρεθεί δωτρια. Και ανυπομονώ πολυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...