Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Βάζω ένα της Avent και έδειχνε 35.8. Δεν δουλεύει σωστά; τι να πω 

Μήπως είναι ιδρωμένο το παιδάκι?εμένα πάντως εδώ στο νοσοκομείο μόνο τόσο έχει με όλα τα θερμόμετρα κ μου λένε είναι φυσιολογικό ίσως είναι ιδρωμένη η μασχαλιτσα η από το κλιματιστικό μου είπαν πάντως δε τους ανησυχεί 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα τον πουμε Άρη τελικά! :x

Just now, Vasoth. είπε:

Μήπως είναι ιδρωμένο το παιδάκι?εμένα πάντως εδώ στο νοσοκομείο μόνο τόσο έχει με όλα τα θερμόμετρα κ μου λένε είναι φυσιολογικό ίσως είναι ιδρωμένη η μασχαλιτσα η από το κλιματιστικό μου είπαν πάντως δε τους ανησυχεί 

Τι κάνετε; ειστε καλύτερα; καλησπέρα :)

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Μήπως είναι ιδρωμένο το παιδάκι?εμένα πάντως εδώ στο νοσοκομείο μόνο τόσο έχει με όλα τα θερμόμετρα κ μου λένε είναι φυσιολογικό ίσως είναι ιδρωμένη η μασχαλιτσα η από το κλιματιστικό μου είπαν πάντως δε τους ανησυχεί 

Πιθανόν. Αν και δεν τον βλέπω ιδρωμένο. Και τώρα που τον θερμόμετρησα λόγω εμβολίου είχε 36.

@vaso_mpempis τέλειο όνομα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Θα τον πουμε Άρη τελικά! :x

Τι κάνετε; ειστε καλύτερα; καλησπέρα :)

Με το καλό ο μικρούλης Θεός του πολέμου. Να πολεμά πάντοτε την αδικία.

@Anna17 Εγώ άλλαξα 3 θερμόμετρα κ κανένα δεν έδειχνε και του βάζω μου όταν θηλάζω που κάθεται ήσυχο λεπτού οινοπνεύματος.

Btw θέλω να κάνω μια μικρή τράπεζα αλλά με δύο θηλαστρα που δοκίμασα δεν βγάζω πάρα 40 - 50 ml.  αν αποψύχω 4 5 σακουλάκια  από διάφορες ημέρες γτ τόσο τρώει (200ml περίπου) κάνει να τα ενώσω σε ένα γεύμα;

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Με το καλό ο μικρούλης Θεός του πολέμου. Να πολεμά πάντοτε την αδικία.

@Anna17 Εγώ άλλαξα 3 θερμόμετρα κ κανένα δεν έδειχνε και του βάζω μου όταν θηλάζω που κάθεται ήσυχο λεπτού οινοπνεύματος.

Btw θέλω να κάνω μια μικρή τράπεζα αλλά με δύο θηλαστρα που δοκίμασα δεν βγάζω πάρα 40 - 50 ml.  αν αποψύχω 4 5 σακουλάκια  από διάφορες ημέρες γτ τόσο τρώει (200ml περίπου) κάνει να τα ενώσω σε ένα γεύμα;

Ευχαριστω :x

Ναι μπορείς να ενώσεις γαλατα της ίδιας θερμοκρασίας όμως. Επίσης προσπάθησε να αντλεις την ίδια ώρα πρωί καλύτερα 10 λεπτά απο ένα στήθος μόνο και οσο βγάλει. Όταν ζητηθεί θηλάσε απο το άλλο. Εγω έτσι κανω απο την αρχή και αντλώ 100-120ml κάθε μέρα. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν το ξέρω απο διαφορετικές μέρες αν κάνει. Εγώ προσωπικά το αποφεύγω. Προτιμώ να λερωσω 2 διαφορετικά μπιμπερό.

Θα το δοκιμάσω με το Θερμόμετρο. Ευχαριστώ. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κααλησπερα μανούλες...σημερα ο μικρος μ το πρωι γύρισε μόνος στο πλαι αλλα πριν απι λιγο γυρισε κ μπρουμιτα....ενθουσιάστηκα αλλα κ σοκαριστηκα ταυτόχρονα ....τι γίνεται αν το κανει κ κ την νυχτα αυτο?που πιθανον να κοιμομστε?πως το διαχειρίζεστε μανούλες μ γλυκές?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάνει υπερπαραγωγή σήμερα  (ήπια μπύρα χτες Ίσως φταίει αυτό) και δυσκολεύεται παρα πολυ να φάει πνίγεται συνέχεια.Δεν θέλω να άντλησω  γιατί ξέρω ότι θα έχω τα αντίθετα αποτελέσματα... λέτε να περάσει μόνο του; ξέρετε κανένα φαι/ρόφημα που να μειώνει το γαλα;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, έχω κάνει υπερπαραγωγή σήμερα  (ήπια μπύρα χτες Ίσως φταίει αυτό) και δυσκολεύεται παρα πολυ να φάει πνίγεται συνέχεια.Δεν θέλω να άντλησω  γιατί ξέρω ότι θα έχω τα αντίθετα αποτελέσματα... λέτε να περάσει μόνο του; ξέρετε κανένα φαι/ρόφημα που να μειώνει το γαλα;

Κατι εχω ακουσει για το χαμομήλι αλλα δεν ειμαι σιγουρη ψαξ το λιγο....

7 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Αν γυρίζει μόνος του μου είπε ο παιδίατρος να μην ανησυχώ. Γιατί σημαίνει ότι μπορεί να το διαχειριστεί. Αν τον βλέπω βέβαια να τον γυρίζω. 

Ευχαριστώ πολυ!!θα το συζητήσω κ εγω με τη παιδίατρο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, έχω κάνει υπερπαραγωγή σήμερα  (ήπια μπύρα χτες Ίσως φταίει αυτό) και δυσκολεύεται παρα πολυ να φάει πνίγεται συνέχεια.Δεν θέλω να άντλησω  γιατί ξέρω ότι θα έχω τα αντίθετα αποτελέσματα... λέτε να περάσει μόνο του; ξέρετε κανένα φαι/ρόφημα που να μειώνει το γαλα;

Σε 2 μέρες θα ρυθμιστεί μόνο του. Είναι τόσο δύσκολο να πιει; Μπορείς να δοκιμάσεις να γυρεις την πλάτη προς τα πίσω στο καναπέ και εκείνος από πάνω σου. Ώστε η βαρύτητα να μην βοηθάει. Αν  δεν μπορεις προσπάθησε να δίνεις 2 γεύματα από το ίδιο στήθος για να μειωθεί σιγά σιγά από το ένα και μετά από το άλλο. Τέλος μπορείς να βγάζεις με το θήλαστρο η με το χέρι ότι σε βολευει λίγο να μειωθεί η πολύ ροή και μετά να βάλεις το παιδί να θηλάσει. Οποίο σε βολεύει καλύτερα κάνε. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Σε 2 μέρες θα ρυθμιστεί μόνο του. Είναι τόσο δύσκολο να πιει; Μπορείς να δοκιμάσεις να γυρεις την πλάτη προς τα πίσω στο καναπέ και εκείνος από πάνω σου. Ώστε η βαρύτητα να μην βοηθάει. Αν  δεν μπορεις προσπάθησε να δίνεις 2 γεύματα από το ίδιο στήθος για να μειωθεί σιγά σιγά από το ένα και μετά από το άλλο. Τέλος μπορείς να βγάζεις με το θήλαστρο η με το χέρι ότι σε βολευει λίγο να μειωθεί η πολύ ροή και μετά να βάλεις το παιδί να θηλάσει. Οποίο σε βολεύει καλύτερα κάνε. 

Έβγαλα λίγο με το χερι και έδωσα δυο γεύματα από το ίδιο. Καλύτερα πάει.. θα δούμε!! Σ ευχαριστώ 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Σας γράφω πλέον από το σπίτι βγήκαμε την Παρασκευή χωρίς οξυγόνο απλά προληπτικά έχουμε όλο τον εξοπλισμό στο σπίτι κ κάθε δυο ώρες μετραμε το οξυγόνο την ημερα κ το βραδυ εχουμε μονιμα το οξυμετρο επάνω για ασφάλεια 10 μήνες 315 μέρες για την ακρίβεια αλλά τα καταφέραμε. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για την συμπαράσταση κ το ενδιαφέρον που δείξατε ειλικρινά κάποιες φορές ήσασταν το στήριγμα μου με σηκωσατε πολλές φορές όταν έπεσα κ λυγιζα να έχετε όλοι υγεία κ τα παιδάκια μας πρώτα από όλα κ όλα τα άλλα λύνονται. Μαζεύουμε πλέον τα κομμάτια μας κλεινουμε τις πληγές μας κ προχωράμε έχουμε δρόμο ακόμα αλλά τα δύσκολα πέρασαν. 

Τι ωραία!! Μπράβο μπράβο! Σας εύχομαι κάθε καλό!! Μόνο χαρές πάντοτε :wub:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...