Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , newmum94 είπε:

Όχι δεν έχω ιστορικό αλλά έχω άγχος!!Και περιμενα να το καταλαβει αυτο γιατι του το ειπα..!!Επιπλέον εχω πάρα πολλά νεύρα δυο μέρες τωρα και έχω απότομα ξεσπάσματα...είναι φυσιολογικό?

Είναι φυσιολογικό κ το αγχος κ τα νεύρα, εγώ ειμαι στο μισό της εγκυμοσύνης κι έχω ακόμη Χαχαχα Χαχαχα. Το οτι εχεις Αγχος δεν θα τον κανει να σε βαλει νωρίτερα ραντεβού. Είναι δημόσιο κ γίνεται Πανικος. Αν θες Παρε τον κ πες του πώς θες να πας νωρίτερα, παντως καλύτερα θα ήταν να προσπαθισεις νατο καταπολεμησεις το αγχος Τωρα που είναι νωρίς. Εγώ ειχα τελ ραντεβού 27/7 και μου κλείνει το επόμενο 27/8 εεε φρικαρα έχοντας ιστορικό κιόλας αλλα λεω πρεπει να αντεξω Αλλιως εγκυμοσύνη δεν βγαίνει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , newmum94 είπε:

Φυσικά και να μου πεις!!!!Απλά κι αυτόν μας τον σύστησε ο αδερφός του άντρα μου που είναι και αυτός γιατρός στο Ρίο

Οποτε κατι παραπανω θα ξερει απλα αν δεις κ δε σου κάνει σαν γιατρος η δε σε καλύπτει αλλαξε νωρις ειναι ακομα οτι μαθω θα σου πω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Εεεε ειδικα εκεί αποκλείεται να μην υπαρχει καποιο καλό διαγνωστικό. 

Και τι θα πω μια απλή εξέταση θρομβοφιλιας; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω συγνώμη αν σε ζαλισα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Οποτε κατι παραπανω θα ξερει απλα αν δεις κ δε σου κάνει σαν γιατρος η δε σε καλύπτει αλλαξε νωρις ειναι ακομα οτι μαθω θα σου πω

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Μιλάμε για πολλά νεύρα...πολύ θυμό και όργη!!!Δεν έχω ξανανιώσει έτσι!!!Θέλω να σπάσω όλο το σπίτι...Με έχει εκνευρισει ο γιατρος γιατι του ειχα ζητησει να μου κανει και κανονικο υπερηχο για να μου φυγει το αγχος και μου ειπε "οχι,δεν χρειαζεται,δεν θα δουμε τιποτα.."


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και τι θα πω μια απλή εξέταση θρομβοφιλιας; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω συγνώμη αν σε ζαλισα

Συνήθως οι εξετάσεις θρομβοφιλιας είναι πακέτο και σου έρχονται πιο οικονομικά. Καλό είναι να κάνεις τον πλήρη έλεγχο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και τι θα πω μια απλή εξέταση θρομβοφιλιας; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω συγνώμη αν σε ζαλισα

Πώς γίνεται να σου στείλω φωτο στο πμ ξερεις? Να σου στείλω αυτή που κανα γω. Όμως μίλα παλι με την γιατρό βρε. Πες της θελω να την κανώ. 

πρίν από 8 λεπτά , newmum94 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Μιλάμε για πολλά νεύρα...πολύ θυμό και όργη!!!Δεν έχω ξανανιώσει έτσι!!!Θέλω να σπάσω όλο το σπίτι...Με έχει εκνευρισει ο γιατρος γιατι του ειχα ζητησει να μου κανει και κανονικο υπερηχο για να μου φυγει το αγχος και μου ειπε "οχι,δεν χρειαζεται,δεν θα δουμε τιποτα.."

Δεν θα έβλεπες κατι με υπερηχο κοιλίας μονο με κολπικό έως περιπου την 10η εβδομάδα. 

πρίν από 10 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και τι θα πω μια απλή εξέταση θρομβοφιλιας; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω συγνώμη αν σε ζαλισα

Αααα δεν ζαλισες μην λες χαζα χεχε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , newmum94 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Μιλάμε για πολλά νεύρα...πολύ θυμό και όργη!!!Δεν έχω ξανανιώσει έτσι!!!Θέλω να σπάσω όλο το σπίτι...Με έχει εκνευρισει ο γιατρος γιατι του ειχα ζητησει να μου κανει και κανονικο υπερηχο για να μου φυγει το αγχος και μου ειπε "οχι,δεν χρειαζεται,δεν θα δουμε τιποτα.."

Κοιτα στην αρχη κανονικος ειναι ο κολπικος υπερηχος απο πανω δε βλεπεις κατι σαυτο ειχε δικιο κ λογικα παλι κολπικο θα σου κανει μην ξαφνιαστεις! Οσο για τα νευρα αστα να πανε υπομονη πες στο συντροφο σου γιατι σε αυτους ξεσπαμε χαχα!! Οπως ειπε κ ο γιατρος μου στον αντρα μου δεν ειναι τιποτα 9 μηνες ειναι συν 6 μηνες να επανελθουν οι ορμονες χαχα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Κοιτα στην αρχη κανονικος ειναι ο κολπικος υπερηχος απο πανω δε βλεπεις κατι σαυτο ειχε δικιο κ λογικα παλι κολπικο θα σου κανει μην ξαφνιαστεις! Οσο για τα νευρα αστα να πανε υπομονη πες στο συντροφο σου γιατι σε αυτους ξεσπαμε χαχα!! Οπως ειπε κ ο γιατρος μου στον αντρα μου δεν ειναι τιποτα 9 μηνες ειναι συν 6 μηνες να επανελθουν οι ορμονες χαχα!!

Τι ωραία που θα περάσει κι αυτός!!!χαχαχαχαχα!!! Ο καρδιακός παλμός του εμβρύου μπορεί να ανιχνευθεί και από κολπικό υπερηχογραφικο έλεγχο αλλα ο δικος μου ο γιατρος μαλλον βαριεται....


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , newmum94 είπε:

Τι ωραία που θα περάσει κι αυτός!!!χαχαχαχαχα!!! Ο καρδιακός παλμός του εμβρύου μπορεί να ανιχνευθεί και από κολπικό υπερηχογραφικο έλεγχο αλλα ο δικος μου ο γιατρος μαλλον βαριεται....

Εεεε απο κει θα ακουσεις την καρδια, κολπικα αλλα την επόμενη φορά. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

Μακάρι αλλιώς θα τον δείρω!!!!χαχαχαχα

Ε αρα πώς λες οτι βαριοταν? Αφού ακόμη δεν γινόταν να ακούσετε καρδια. Στις 20 θα μπορειται να ακούσετε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ε αρα πώς λες οτι βαριοταν? Αφού ακόμη δεν γινόταν να ακούσετε καρδια. Στις 20 θα μπορειται να ακούσετε. 

Με ενοχλει το γεγονος οτι ηταν τελειως απαθης σχετικα με αυτο που του ζητησα για να μου φυγει το αγχος

 


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

Με ενοχλει το γεγονος οτι ηταν τελειως απαθης σχετικα με αυτο που του ζητησα για να μου φυγει το αγχος

 

Το να σου κανει υπερηχο κοιλίας? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...