Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 24/8/2018 at 12:53 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημεραα άσε δεν περνάνε οι μέρες 

Εσύ τι κάνεις πως είσαι;

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη....Βέβαια είμαι λίγο απογοητευμένη από το γιατρό μου...!Δεν είναι αυτός που είχα πριν την εγκυμοσύνη και δεν τον ξέρω και δεν έχω το θάρρος απέναντί του...Δεν ξέρω τι να κάνω....


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, newmum94 είπε:

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη....Βέβαια είμαι λίγο απογοητευμένη από το γιατρό μου...!Δεν είναι αυτός που είχα πριν την εγκυμοσύνη και δεν τον ξέρω και δεν έχω το θάρρος απέναντί του...Δεν ξέρω τι να κάνω....

Πρέπει να έχεις το θάρρος..είναι η δουλειά του αυτή και ότι απορία έχεις ότι ώρα και να είναι να τον παίρνεις τηλ..

Και εγώ την γυναικολόγο π έχω δεν την είχα στην πρώτη μ εγκυμοσύνη και μου πήρε λίγο καιρό μέχρι να την μάθω αλλά τώρα δεν την αλλάζω με τίποτα..είναι φυσιολογικο στην αρχή να είμαστε κάπως με καινούργιους γιατρούς..το σημαντικό είναι να σου αποπνέει εμπιστοσύνη

Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κάτι; Μετά την παλινδρόμη και βιοχημική εγκυμοσύνη που είχα η γιατρός μ ήθελε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας αλλά το μπεμπακι μας πρόλαβε πριν τις κάνω..τώρα αγχώνομαι μήπως έχω τελικά και δεν πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη..αλλά η γιατρός μ δεν μ είπε ούτε προληπτικά να ξεκινήσω κάποια θεραπεία μέχρι πρώτα Ο Θεός ακούσουμε καρδούλα..και ρωτώ εγώ αν έχω τέτοιο πράγμα δεν θα είναι αργά μετά για κάποια θεραπεία;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινα οχι ακομη κ τωρα δεν ειναι αργα. Συνηθως η θρομβοφιλια προκαλει προβληματα μετα το 2ο τριμηνο. Κλεισε ραντεβου με αιματολογο που ειδικευεται σε κυηση για να σε κατευθυνει καλυτερα. Δεν θελει πανικο! Εμενα χωρις να δειχνουν οι εξετασεις προβλημα μου δινουν αντιπηκτικη αγωγη λογω ιστορικου καθ'έξιν αποβολων. Υπερβολικο ναι μεν αλλα τι να κανω, οτι μου λενε οι γιατροι το κανω.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , evio είπε:

Κωνσταντινα οχι ακομη κ τωρα δεν ειναι αργα. Συνηθως η θρομβοφιλια προκαλει προβληματα μετα το 2ο τριμηνο. Κλεισε ραντεβου με αιματολογο που ειδικευεται σε κυηση για να σε κατευθυνει καλυτερα. Δεν θελει πανικο! Εμενα χωρις να δειχνουν οι εξετασεις προβλημα μου δινουν αντιπηκτικη αγωγη λογω ιστορικου καθ'έξιν αποβολων. Υπερβολικο ναι μεν αλλα τι να κανω, οτι μου λενε οι γιατροι το κανω.

Μίλησα πριν λίγο με την γιατρό μ και μ είπε ότι τώρα δεν είναι καλό να κάνω τις εξετάσεις αφού είμαι ήδη σε εγκυμοσύνη και μπορεί να δώσει παραπλανητικά αποτέλεσμα επίσης μ είπε πως αν είμαι θρομβοφιλικη θα φανεί στην πορεία την ρώτησα αν γίνεται προληπτικά να πάρω κάτι κ μ είπε πως αν δεν έχω κάτι μπορεί να μ ενοχλήσουν κάποια φάρμακα. Δλδ εσύ κάνεις αντιπικτηκες χωρίς να έχεις θρομβοφιλια;.

τώρα θα δείξει στην πορεία.ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας 

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ αλλά επειδή κ εμένα το ιστορικό μου δεν είναι καλό αγχώνομαι με το παραμικρό..την Παρασκευή έχω ραντεβού με την γιατρό για να τα πούμε και πιο αναλυτικά και να δω αν θα δω σπορακι και εγώ με το καλό

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Εαν εμπιστευεσαι τη γιατρο σου να την ακουσεις, αλλιως το να παρεις κ μια δευτερη γνωμη δεν το βρισκω κακο. Η αποβολη σου σε ποια εβδομαδα εγινε;

Τωρα το θεμα της θρομβοφιλιας ειναι κ λιγο παραξενο, στις εξωσωματικες επαιρνα αγωγη αλλα κ παλι το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Τελικα το προβλημα μου ηταν αλλου, αλλα επειδη κανεις δεν μπορει να ειναι 100% σιγουρος με τις καθ'εξιν αποβολες κανω τις ενεσουλες μου κ δεν μιλαω κ καθολου.

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Κωνσταντίνα16 Το ξέρω ότι πρέπει να μου εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά εκεί μπαίνουν άλλοι παράμετροι στη μέση....Είναι γιατρός στο νοσοκομείο και την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα για ενδοκολπικό υπέρηχο δεν μου εξήγησε πολλά πράγματα...μόνο το σάκο μου έδειξε....Του είπα ότι είμαι αγχωμένη για το αν θα πάνε όλα καλά γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι είμαι 24 χρόνων και δεν το έχω ξαναβιώσει αυτό!!Όταν μου έκανε τον υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδων και μου είπε ότι πρεπει να περιμενω 2 εβδομαδες για να ακούσω καρδούλα....δηλαδή να κλείσω και την 7η....Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να μην σου δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πρέπει να έχεις το θάρρος..είναι η δουλειά του αυτή και ότι απορία έχεις ότι ώρα και να είναι να τον παίρνεις τηλ..

Και εγώ την γυναικολόγο π έχω δεν την είχα στην πρώτη μ εγκυμοσύνη και μου πήρε λίγο καιρό μέχρι να την μάθω αλλά τώρα δεν την αλλάζω με τίποτα..είναι φυσιολογικο στην αρχή να είμαστε κάπως με καινούργιους γιατρούς..το σημαντικό είναι να σου αποπνέει εμπιστοσύνη

Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κάτι; Μετά την παλινδρόμη και βιοχημική εγκυμοσύνη που είχα η γιατρός μ ήθελε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας αλλά το μπεμπακι μας πρόλαβε πριν τις κάνω..τώρα αγχώνομαι μήπως έχω τελικά και δεν πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη..αλλά η γιατρός μ δεν μ είπε ούτε προληπτικά να ξεκινήσω κάποια θεραπεία μέχρι πρώτα Ο Θεός ακούσουμε καρδούλα..και ρωτώ εγώ αν έχω τέτοιο πράγμα δεν θα είναι αργά μετά για κάποια θεραπεία;

Καλησπέρα κοριτσι. Εγώ ειχα μια παλινδρόμηση την 10η εβδομάδα. Ο γιατρός απο την ημέρα της απόξεσης ακόμη μου είπε πώς οταν μείνω έγκυος θα ξεκινησω απευθείας σαλοσπιρ. Έμεινα έγκυος αμέσως προληπτικά μου είπε να κανώ την εξέταση της θρομβοφιλιας για να ηρεμήσω εγώ περισσότερο. Η εξέταση έγινε και πηγαίνει σε ειδική αιματολόγο Γιατι όπως λέει ο γιατρός μου "ο καθένας στο είδος του" η οποία μου συνέχισε το σαλοσπιρ λόγω ιστορικού (παλινδρομης). Η εγκυμοσύνη όπως μου εξηγησε και η ίδια εχει θρομβοφιλικες τασεις οποτε καλο θα είναι να παιρνωτο χαπι, όπως επίσης μια γυναίκα η οποία έχει θρομβοφιλια δεν αποβαλει απαραίτητα. Μου ειπε ναι συνεχίσουμε με αντιπηκτικες μονο και μονο για να ειμαι πιο διαχιρησιμη ως ασθενής, αν συμφωνεί και ο γιατρός μου ο οποίος μου πε συνεχίζουμε με σαλοσπιρ. Βασική προυποθεση για να ηρεμησουμε ηταν τα μητριαια αγγειαυμου στην αυχενική αν εστελνανυτο αίμα Σωστα στο μωρό, τα οποία εν τέλη ηταν αριστα. Παρολαυτα ειναι Καποιοι γιατροί οι οποίοι και χώρος ιστορικό δίνουν απευθείας σαλοσπιρ. Εγώ παίρνω των 80mg. 

πρίν από 5 λεπτά , newmum94 είπε:

@Κωνσταντίνα16 Το ξέρω ότι πρέπει να μου εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά εκεί μπαίνουν άλλοι παράμετροι στη μέση....Είναι γιατρός στο νοσοκομείο και την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα για ενδοκολπικό υπέρηχο δεν μου εξήγησε πολλά πράγματα...μόνο το σάκο μου έδειξε....Του είπα ότι είμαι αγχωμένη για το αν θα πάνε όλα καλά γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι είμαι 24 χρόνων και δεν το έχω ξαναβιώσει αυτό!!Όταν μου έκανε τον υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδων και μου είπε ότι πρεπει να περιμενω 2 εβδομαδες για να ακούσω καρδούλα....δηλαδή να κλείσω και την 7η....Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να μην σου δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!!

Εννοεις ειναι γιατρός του δημόσιου? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , newmum94 είπε:

Είναι γιατρός στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο

Ναι εννοώ αν κόλλας στον να το τηλ επειδή δεν είναι ιδιώτης. Εγώ έχω δημοσιο γιατρό και παρόλο πουμου χε δωθεί το ελεύθερο να τηλ εγώ κολλουσα στην αρχή. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , newmum94 είπε:

@Κωνσταντίνα16 Το ξέρω ότι πρέπει να μου εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά εκεί μπαίνουν άλλοι παράμετροι στη μέση....Είναι γιατρός στο νοσοκομείο και την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα για ενδοκολπικό υπέρηχο δεν μου εξήγησε πολλά πράγματα...μόνο το σάκο μου έδειξε....Του είπα ότι είμαι αγχωμένη για το αν θα πάνε όλα καλά γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι είμαι 24 χρόνων και δεν το έχω ξαναβιώσει αυτό!!Όταν μου έκανε τον υπέρηχο ήμουν 5 εβδομάδων και μου είπε ότι πρεπει να περιμενω 2 εβδομαδες για να ακούσω καρδούλα....δηλαδή να κλείσω και την 7η....Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου και να μην σου δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! 

Θα ακούσεις καρδούλα και εσύ και όλα θα πάνε καλά..πότε είναι να ξανά πας;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Ναι εννοώ αν κόλλας στον να το τηλ επειδή δεν είναι ιδιώτης. Εγώ έχω δημοσιο γιατρό και παρόλο πουμου χε δωθεί το ελεύθερο να τηλ εγώ κολλουσα στην αρχή. 

Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγώ.....Επειδή δεν τον νιώθω όπως τον εξωτερικό μου γιατρό και δεν νιώθω άνετα να τον πάρω τηλέφωνο και να του δείξω πόσο ανησυχώ και πόσο θέλω να με δει νωρίτερα από τότε που μου είπε


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγώ.....Επειδή δεν τον νιώθω όπως τον εξωτερικό μου γιατρό και δεν νιώθω άνετα να τον πάρω τηλέφωνο και να του δείξω πόσο ανησυχώ και πόσο θέλω να με δει νωρίτερα από τότε που μου είπε

Ακού αγαπη αν είναι προσιτός ανθρωπος τοτε να το τηλ αν κατι το θεωρήσεις σημαντικό η σε τρομαξει. Είσαι νεα μαμά και ειναι λογικό, εκείνος σου έδωσε το ελεύθερο να τον τηλ? Ποτε ειναι το επόμενο ραντεβού? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , evio είπε:

Εαν εμπιστευεσαι τη γιατρο σου να την ακουσεις, αλλιως το να παρεις κ μια δευτερη γνωμη δεν το βρισκω κακο. Η αποβολη σου σε ποια εβδομαδα εγινε;

Τωρα το θεμα της θρομβοφιλιας ειναι κ λιγο παραξενο, στις εξωσωματικες επαιρνα αγωγη αλλα κ παλι το αποτελεσμα ηταν το ιδιο. Τελικα το προβλημα μου ηταν αλλου, αλλα επειδη κανεις δεν μπορει να ειναι 100% σιγουρος με τις καθ'εξιν αποβολες κανω τις ενεσουλες μου κ δεν μιλαω κ καθολου.

 

Όταν απέβαλα την πρώτη φορά ήμουν 2,5 μηνών αλλά το έμαθα πααρα πολύ αργά ότι είμαι έγκυος αφού είχα κανονικά περίοδο..άσε ήταν τραγικό τότε 

Και εγώ σκέφτηκα να παρω δεύτερη γνώμη αλλά ρρ γαμωτο είναι πολύ καλή γιατρός αυτή.

 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Όταν απέβαλα την πρώτη φορά ήμουν 2,5 μηνών αλλά το έμαθα πααρα πολύ αργά ότι είμαι έγκυος αφού είχα κανονικά περίοδο..άσε ήταν τραγικό τότε 

Και εγώ σκέφτηκα να παρω δεύτερη γνώμη αλλά ρρ γαμωτο είναι πολύ καλή γιατρός αυτή.

 

Απο την στιγμή που την εμπιστευεσαι κοριτσι τοτε να μην ανησυχεις η στην τελική της λες, εγωθελω να κανώ τξξ εξέταση Γιατι αυτό θα με βοηθήσει στην ψυχολογία μου. Να την κανεις να σου φύγει ο φόβος. Εμένα το αγγελούδι μου ήταν μια εβδομάδα μέσα μου χωρίς χτύπο καρδιας και δεν είχα παρει χαμπαρι Τιποτα, αστα να πανε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ακού αγαπη αν είναι προσιτός ανθρωπος τοτε να το τηλ αν κατι το θεωρήσεις σημαντικό η σε τρομαξει. Είσαι νεα μαμά και ειναι λογικό, εκείνος σου έδωσε το ελεύθερο να τον τηλ? Ποτε ειναι το επόμενο ραντεβού? 

Δεν γυρισε να μου πει πως ότι θέλω να μην ντραπω να του τηλ ουτε πως εχω το ελευθερο...μου ειπε μονο πως ενα δευτερο τηλ που μου εδωσε το σηκωνει πιο ευκολα....αλλα και παλι οταν τον πηρα για να μου πει τα αποτελεσματα της 2ης χοριακης επειδη την εκανα στο νοσοκομειο επρεπε να τον παρω 5 φορες για να το σηκωσει.....


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...