Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Απο την στιγμή που την εμπιστευεσαι κοριτσι τοτε να μην ανησυχεις η στην τελική της λες, εγωθελω να κανώ τξξ εξέταση Γιατι αυτό θα με βοηθήσει στην ψυχολογία μου. Να την κανεις να σου φύγει ο φόβος. Εμένα το αγγελούδι μου ήταν μια εβδομάδα μέσα μου χωρίς χτύπο καρδιας και δεν είχα παρει χαμπαρι Τιποτα, αστα να πανε. 

Πωωωω κορίτσι μου σε καταλαβαίνω..λυπάμαι πολύ όταν ακούω τέτοια..απλά μετά σκέφτομαι ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο και σίγουρα για καλό δικό μας άσχετα αν εμείς δεν μπορούμε να το δούμε τότε..

Μακάρι να κρατήσουμε ολες μας στην αγκαλιά μας υγιές μωράκια..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Απο την στιγμή που την εμπιστευεσαι κοριτσι τοτε να μην ανησυχεις η στην τελική της λες, εγωθελω να κανώ τξξ εξέταση Γιατι αυτό θα με βοηθήσει στην ψυχολογία μου. Να την κανεις να σου φύγει ο φόβος. Εμένα το αγγελούδι μου ήταν μια εβδομάδα μέσα μου χωρίς χτύπο καρδιας και δεν είχα παρει χαμπαρι Τιποτα, αστα να πανε. 

Αχ κοριτσια στεναχωριεμαι παρα πολυ οταν ακουω για αποβολες και παλλινδρομες κυησεις που πεφτει πολυ η ψυχολογια μου....εχω κι εγω μια τετοια ιστορια στο οικογενειακο μου περιβαλλον (η αδερφη του αντρα μου) που ήταν μολις 18 οταν εμεινε εγκυος στο πρωτο της παιδακι και το εχασε σχεδον αμεσως 3-4 εβδομαδων ηταν....αλλα επειδη ειχε πολυ στενο τραχηλο δεν μπορουσε ο οργανισμος της να το αποβαλει και ειχε κανονικα πονους γεννας σαν να το γεννησε κανονικα.....ηταν μια πολυ ασχημη εμπειρια που με αγγιξε πολυ...μετα ομως απο πολυ λιγους μηνες εμεινε εγκυος παλι και τωρα εχει μια μπουμπου 2 ετων!!!


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , newmum94 είπε:

Δεν γυρισε να μου πει πως ότι θέλω να μην ντραπω να του τηλ ουτε πως εχω το ελευθερο...μου ειπε μονο πως ενα δευτερο τηλ που μου εδωσε το σηκωνει πιο ευκολα....αλλα και παλι οταν τον πηρα για να μου πει τα αποτελεσματα της 2ης χοριακης επειδη την εκανα στο νοσοκομειο επρεπε να τον παρω 5 φορες για να το σηκωσει.....

Κοίτα το οτι δεν το σήκωνε σημαίνει πώς είχε δουλειά, δεν σημαίνει πως παντα θα είναι ετσι. Αν δεν Αισθανεσαι ανετα μαζί του αλλαξε γιατρο εισαι αρχή ακομη. Κοίτα και ο δικός μου στην αρχή φαινόταν σαν αδιαφορος και τελικα μονο αυτό δεν είναι και δεν μπορω να φανταστώ να παω σε αλλον. Απλα ετσι ειναι το στυλ του και απο οτι καταλαβα στην αρχή ήταν ετσι επειδή ολα ειναι αβέβαια καλώς η κακώς αυτο να ξέρεις με βοήθησε πολύ που δεν με έδεσε πολύ με το μωρό που έχασα στην αρχή και με αντιμετώπισε πιο ψυχρα. Αυτο βέβαια είναι στον χαρακτήρα της καθεμίας μας. Δώσε του μια ευκαιρία στο επόμενο ραντεβού, γραψε σε ένα χαρτί τι θες να ρωτήσεις και τσεκαρε αντιμετώπιση. Ποτε ειναο το επόμενο ραντεβού? 

πρίν από 9 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πωωωω κορίτσι μου σε καταλαβαίνω..λυπάμαι πολύ όταν ακούω τέτοια..απλά μετά σκέφτομαι ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο και σίγουρα για καλό δικό μας άσχετα αν εμείς δεν μπορούμε να το δούμε τότε..

Μακάρι να κρατήσουμε ολες μας στην αγκαλιά μας υγιές μωράκια..

Όλα γίνονται για καποιο λογο, συνεχώς σκέφτομαι πως θα ήμουν αν το παθαινα σε μεγαλύτερη εβδομαδα κύησης. Τέλος παντων ας αφήσουμε τα ασχημα. Η ευχή σου και ευχή μου!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Κοίτα το οτι δεν το σήκωνε σημαίνει πώς είχε δουλειά, δεν σημαίνει πως παντα θα είναι ετσι. Αν δεν Αισθανεσαι ανετα μαζί του αλλαξε γιατρο εισαι αρχή ακομη. Κοίτα και ο δικός μου στην αρχή φαινόταν σαν αδιαφορος και τελικα μονο αυτό δεν είναι και δεν μπορω να φανταστώ να παω σε αλλον. Απλα ετσι ειναι το στυλ του και απο οτι καταλαβα στην αρχή ήταν ετσι επειδή ολα ειναι αβέβαια καλώς η κακώς αυτο να ξέρεις με βοήθησε πολύ που δεν με έδεσε πολύ με το μωρό που έχασα στην αρχή και με αντιμετώπισε πιο ψυχρα. Αυτο βέβαια είναι στον χαρακτήρα της καθεμίας μας. Δώσε του μια ευκαιρία στο επόμενο ραντεβού, γραψε σε ένα χαρτί τι θες να ρωτήσεις και τσεκαρε αντιμετώπιση. Ποτε ειναο το επόμενο ραντεβού? 

δεν μου εκλεισε ημερομηνια .. απλα μου ειπε σε δυο εβδομαδες..με ειδε τη Δευτερα 20 του μηνα!

 


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , newmum94 είπε:

Αχ κοριτσια στεναχωριεμαι παρα πολυ οταν ακουω για αποβολες και παλλινδρομες κυησεις που πεφτει πολυ η ψυχολογια μου....εχω κι εγω μια τετοια ιστορια στο οικογενειακο μου περιβαλλον (η αδερφη του αντρα μου) που ήταν μολις 18 οταν εμεινε εγκυος στο πρωτο της παιδακι και το εχασε σχεδον αμεσως 3-4 εβδομαδων ηταν....αλλα επειδη ειχε πολυ στενο τραχηλο δεν μπορουσε ο οργανισμος της να το αποβαλει και ειχε κανονικα πονους γεννας σαν να το γεννησε κανονικα.....ηταν μια πολυ ασχημη εμπειρια που με αγγιξε πολυ...μετα ομως απο πολυ λιγους μηνες εμεινε εγκυος παλι και τωρα εχει μια μπουμπου 2 ετων!!!

Να σκέφτεσαι παντα πως οι καλές οι περιπτώσεις είναι περισσότερες. Να την χαίρεται την μπουμπουκα της. 

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Smile89 πόσο είχε κοστίσει η εξέταση για την θρομβοφιλια; Την έκανες στην Αθήνα;

Όχι ειμαι εκτος, συνολικα αυτή που εκανα εγώ ηταν 190 αλλα πληρωσα 120 τα υπόλοιπα γραφονται. 

πρίν από 10 λεπτά , newmum94 είπε:

δεν μου εκλεισε ημερομηνια .. απλα μου ειπε σε δυο εβδομαδες..με ειδε τη Δευτερα 20 του μηνα!

 

Αθήνα ειναι ο γιατρος? Λογικό να σου πει τοσο μετα ώστε να ακούσετε καρδουλα κλπ κι απο την στιγμή που ολα βαίνουν καλώς. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Smile89 είπε:

 

Αθήνα ειναι ο γιατρος? Λογικό να σου πει τοσο μετα ώστε να ακούσετε καρδουλα κλπ κι απο την στιγμή που ολα βαίνουν καλώς. 

Όχι...Πάτρα!! Ο εξωτερικός γιατρός που είχα είναι στο Αίγιο και είναι αστερι...αλλά είναι το οικονομικο στη μέση γιαυτο πηγα στο νοσοκομειο....Αυτός ο γιατρός μου είπε ότι αν η χοριακή ειναι πανω από 1550-1700 μπορεί να ακούσει την καρδούλα...κι ο άλλος μου ειπε να με δει την 8η εβδομαδα....


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , newmum94 είπε:

Όχι...Πάτρα!! Ο εξωτερικός γιατρός που είχα είναι στο Αίγιο και είναι αστερι...αλλά είναι το οικονομικο στη μέση γιαυτο πηγα στο νοσοκομειο....Αυτός ο γιατρός μου είπε ότι αν η χοριακή ειναι πανω από 1550-1700 μπορεί να ακούσει την καρδούλα...κι ο άλλος μου ειπε να με δει την 8η εβδομαδα....

Καρδουλα ακούμε σίγουρα απο την 7η και μετα. Πριν την έβδομη την βλέπεις απλα να παλεται!!! Εμένα λόγω αποβολής με έβαζε πιο συχνα. Εσύ δεν εχεις ιστορικό, έτσι δεν είναι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Smile89 είπε:

Να σκέφτεσαι παντα πως οι καλές οι περιπτώσεις είναι περισσότερες. Να την χαίρεται την μπουμπουκα της. 

Όχι ειμαι εκτος, συνολικα αυτή που εκανα εγώ ηταν 190 αλλα πληρωσα 120 τα υπόλοιπα γραφονται. 

Αθήνα ειναι ο γιατρος? Λογικό να σου πει τοσο μετα ώστε να ακούσετε καρδουλα κλπ κι απο την στιγμή που ολα βαίνουν καλώς. 

Σε ευχαριστώ πολύ..ξέρετε εδώ Αθήνα κάπου να πάω να κάνω; Απλά έχω ακούσει ότι δεν είναι όλα καλά γι'αυτό ρωτάω αν ξέρετε κανένα μικροβιολογικό


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..ξέρετε εδώ Αθήνα κάπου να πάω να κάνω; Απλά έχω ακούσει ότι δεν είναι όλα καλά γι'αυτό ρωτάω αν ξέρετε κανένα μικροβιολογικό

Αναλογα την περιοχή που μένεις. Πες πιο συγκριμενα ώστε να σε βοηθήσει οποία ξερει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Καρδουλα ακούμε σίγουρα απο την 7η και μετα. Πριν την έβδομη την βλέπεις απλα να παλεται!!! Εμένα λόγω αποβολής με έβαζε πιο συχνα. Εσύ δεν εχεις ιστορικό, έτσι δεν είναι? 

Όχι δεν έχω ιστορικό αλλά έχω άγχος!!Και περιμενα να το καταλαβει αυτο γιατι του το ειπα..!!Επιπλέον εχω πάρα πολλά νεύρα δυο μέρες τωρα και έχω απότομα ξεσπάσματα...είναι φυσιολογικό?


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , newmum94 είπε:

Όχι...Πάτρα!! Ο εξωτερικός γιατρός που είχα είναι στο Αίγιο και είναι αστερι...αλλά είναι το οικονομικο στη μέση γιαυτο πηγα στο νοσοκομειο....Αυτός ο γιατρός μου είπε ότι αν η χοριακή ειναι πανω από 1550-1700 μπορεί να ακούσει την καρδούλα...κι ο άλλος μου ειπε να με δει την 8η εβδομαδα....

Ελα ρε κ εγω πατρα ειμαι.πως τον λενε το γιατρο στο νοσοκομειο? Αν θες μου λες βεβαια επειδη εχουν γεννησει αρκετες γνωστες μου εκει αν θες να τις ρωτησω για καποιον ποιο προσητο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ελα ρε κ εγω πατρα ειμαι.πως τον λενε το γιατρο στο νοσοκομειο? Αν θες μου λες βεβαια επειδη εχουν γεννησει αρκετες γνωστες μου εκει αν θες να τις ρωτησω για καποιον ποιο προσητο

Καλογερόπουλος


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , newmum94 είπε:

Καλογερόπουλος

Θα ρωτησω κ θα σου πω αν θες τα νευρα κ η αλλαγη ψυχολογιας ξαφνικα ειναι φυσιολογικα απτις ορμονες τρελαινοντε στην εγκυμοσυνη


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Θα ρωτησω κ θα σου πω αν θες τα νευρα κ η αλλαγη ψυχολογιας ξαφνικα ειναι φυσιολογικα απτις ορμονες τρελαινοντε στην εγκυμοσυνη

Φυσικά και να μου πεις!!!!Απλά κι αυτόν μας τον σύστησε ο αδερφός του άντρα μου που είναι και αυτός γιατρός στο Ρίο


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...