Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Γεια σας κορίτσια ....τι κάνετε ???? Την Δευτέρα πήγα στον μικρό ...είναι καλά θέλει πολύ παρακολουθηση από οφθαλμίατρο γι'αυτό η γιατρός ζήτησε να μείνει κι άλλο το παιδί εκεί και της είπα φυσικά να μείνει όσο χρειαστεί....Μετά μίλησα με παιδονευρολογο και μου είπε ότι του έκανε εγκεφαλογράφημα και βγήκε καθαρό αλλά υπαρχει περίπτωση να βγήκε καθαρό επειδή ήταν ήδη υπό την επήρεια του αντιεπιληπτικου ....Αργότερα πήγα στην παδιατρο κάτω κάτω καθώς μιλούσαμε μου είπε ότι το παιδί είναι καλά έχει μικρές ανάγκες οξυγόνου σιγά σιγά ξεκινάμε και μπιμπερο και μου είπε ότι θεωριτηκα δεν βλέπουν στην μαγνητική κάτι βαρύ η κάποια τρύπα η δομικά να λείπει κάτι από τον εγκέφαλο....γι'αυτό σίγουρα δεν μιλάμε για κάποια αναπηρία.

Αλλά μετά μου είπε ότι καμιά φορά μπορεί να βγαίνει καθαρή η μαγνητική και κλινηκα το παιδί να μην είναι καλά....(κάπου εκεί λέω θα τρελαθώ)

Τέλος πάντων μετά τον πήρα αγκαλιά τον κοίταξα και μου είπαν ότι βλέπουν στο παιδί μια ήπια υπερτονια και στα κάτω και στα πάνω αλλά  περισσότερο στα πάνω άκρα....και πως θα πρέπει να κάνουμε φυσιοθεραπειες....υπάρχουν κάποιες από εσάς που να πέρασαν υπερτονια τα παιδιά σας?

Όπως σ είπε κ η άλλη κοπέλα τα περισσότερα πρόωρα παρουσιάζουν είτε κάποια υπερτονια είτε υποτονια.. Αλλά μην αγχώνεσαι δεν είναι απολύτως τπτ, με κάποιες φυσικοθεραπείες  φεύγει!! Τα νέα σας πάντως είναι πολύ ευχάριστα.. Μακάρι να πάτε κ γρήγορα σπιτάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Δηλαδή δεν είναι κάποια αναπηρία ?Φοβάμαι γιατί οι γιατροί μιλάνε ήρεμα και σκέφτομαι ότι ακόμα κι αν είναι κάτι σοβαρό αυτό που έχουμε οι γιατροί ίσως το αντιμετωπίζουν ήρεμα κ εκείνοι επειδή ήδη βλέπουν τέτοια περιστατικά καθημερινά.

Οχι καλέ, τι αναπηρια. Στα προωρα ειναι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

Τι υπέροχα νέα! Ισχύει όσα αναφερουν παραπάνω τα κορίτσια,είναι σύνηθες φαινόμενο στα προωρακια και είναι κάτι το οποίο ξεπερνιέται. Ο μικρός μου δε γεννήθηκε πρόωρος αλλά το γνωρίζω λόγω δουλειάς. Η μαγνητική είναι καθαρή κι αυτό είναι σπουδαίο.να ρωτήσεις τους γιατρούς για την αντιεπιληπτικη αγωγή,πολλές φορές και αυτή προκαλεί υπερτονια ή υποτονια. Ελπίζω σύντομα να γυρίσετε σπίτι σας. Τα φιλιά και την αγάπη μας στο μικρό μαχητή!

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα τα ξεπεράσει το δυνατο αγορακι σου και του χρονου τετοια εποχη θα χοροπηδαει και εσυ θα τρεχεις απο πισω του να προλαβεις τις σκανδαλιες του!Γνωρισες τα αγχη και τις δυσκολιες της μητρότητας, σου ευχομαι ολοψυχα να απολαυσεις απο εδω και περα μονο με τη χαρα της μητροτητας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο σας κοριτσι μου!!! Πατε παρα πολυ καλα κ αυτο ειναι υπεροχο!!! Δεν εχω εμπειρια αλλα  ξερω πως σχεδον ολα τα προωρακια κανουν φυσιοθεραπειες ισως κ λογοθεραπειες κλ.δεν ειναι κατι που δεν συμβαινει δλδ.γνωστη μου με δυδιμακια εκαναν λογοθεραπειες λιγες οχι πολλες κ ολα μια χαρα!τελειος ο μικρουλης δυνατος κ υπεροχος.τα καταφερνει μια χαρα κ δεν το βαζει κατω κ συνεχιζει την ανωδικη του πορεια.ολα ηταν εναντιον απο την αρχη κ παρ ολα αυτα το παιδι παλεψε παρα πολυ κ συνεχιζει ακαθεκτος!!! Θα πρεπει να εισαι πολυ περηφανη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα σας ειναι υπεροχα!!! Μπράβο στο γενναιο σου αγοράκι!!! Ανετρεψε ολα τα προγνωστικά και βγαινει σιγα σιγα απο καθε μαχη νικητης!!! Με τη δικη σου στήριξη και αγάπη φυσικά!!!! Σε φιλώ γλυκά κι ας μην σε ξερω και περιμένω εναγωνίως τα επόμενα ευχάριστα νέα σας!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Angelmummy καλημερα. Πως εισαι;Ο μικρουλης μας;Ευχομαι να ναι ολα καλα.Ισως να μην εχεις κατι νεο να μας πει απλα να ξερεις οτι δεν ξεχναμε το ζουζουνακι σου.Προσευχομαστε καθε μερα για αυτον να ναι καθε μερα και καλυτερα και για σενα αξια μανουλα να εχεις δυναμη και υπομονη και συντομα τον αγγελακο στην αγκαλιτσα σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...Η αλήθεια είναι πως δεν έχω καινούργια νέα....θέλω όταν σας γράφω να είναι κάτι σίγουρο..προχθες για παράδειγμα μου είπαν ότι το έβγαλαν από το διάχυτο και πλέον αναπνέει εντελώς μόνος του...και την άλλη μέρα ξαναμπήκαμε στο διάχυτο...έτσι δεν μπορώ και γω η ίδια μου να χαίρομαι κατευθείαν γιατι αν κατάλαβα κάτι από όλα αυτα είναι πως τίποτα δεν είναι δεδομένο και σίγουρο....

Το μόνο νέο που έχω είναι πως με τα ματάκια έχουμε θέμα...το μάτι που χειρουργήθηκε δεν έχει βελτιώσει,μένει στάσιμο κι αυτό μας προβληματίζει απίστευτα...Και μάλιστα η γιατρός είπε πως όταν πήγε εκεί το παιδί είχε και στο αριστερό μια ρηχή αποκόλληση και υπάρχει περίπτωση να χειρουργηθεί κ εκείνο αν κάτι δεν πάει καλά...Τα νέα μου δεν είναι τα καλύτερα...Αλλά δοξα τον Θεό και εδώ που φτάσαμε...Κάντε κι εσείς κορίτσια μου μια προσευχή που ξέρω σίγουρα ότι κάνετε!!!! Ένα εμπόδιο ακόμα μας έμεινε ,αυτό με τα ματάκια....φυσικά μετά δεν τελειώνει τίποτα ,Αρχίζει ο αγώνας αλλά τουλάχιστον θα είμαστε μαζί με τον μικρό μου...Σας αγαπώ και σας φιλώ !!!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelmummy είπε:

Γεια σας κορίτσια...Η αλήθεια είναι πως δεν έχω καινούργια νέα....θέλω όταν σας γράφω να είναι κάτι σίγουρο..προχθες για παράδειγμα μου είπαν ότι το έβγαλαν από το διάχυτο και πλέον αναπνέει εντελώς μόνος του...και την άλλη μέρα ξαναμπήκαμε στο διάχυτο...έτσι δεν μπορώ και γω η ίδια μου να χαίρομαι κατευθείαν γιατι αν κατάλαβα κάτι από όλα αυτα είναι πως τίποτα δεν είναι δεδομένο και σίγουρο....

Το μόνο νέο που έχω είναι πως με τα ματάκια έχουμε θέμα...το μάτι που χειρουργήθηκε δεν έχει βελτιώσει,μένει στάσιμο κι αυτό μας προβληματίζει απίστευτα...Και μάλιστα η γιατρός είπε πως όταν πήγε εκεί το παιδί είχε και στο αριστερό μια ρηχή αποκόλληση και υπάρχει περίπτωση να χειρουργηθεί κ εκείνο αν κάτι δεν πάει καλά...Τα νέα μου δεν είναι τα καλύτερα...Αλλά δοξα τον Θεό και εδώ που φτάσαμε...Κάντε κι εσείς κορίτσια μου μια προσευχή που ξέρω σίγουρα ότι κάνετε!!!! Ένα εμπόδιο ακόμα μας έμεινε ,αυτό με τα ματάκια....φυσικά μετά δεν τελειώνει τίποτα ,Αρχίζει ο αγώνας αλλά τουλάχιστον θα είμαστε μαζί με τον μικρό μου...Σας αγαπώ και σας φιλώ !!!! 

Γλυκεια μανουλα ο αγωνας σας ειναι μεγαλος  ομως αυτο το πλασματακι ηρθε για να μεινει,ειναι δυνατο και ευλογημενο.Ευχομαστε και προσευχομαστε για το καλυτερο.Πιστευω οτι χρειαζεται κι αλλος χρονος ομως οπως κι αν εξεληχθουν τα πραγματα εχεις ενα μπεμπακι που αγαπας πολυ κι οταν πατε σπιτι θα δεις οτι και για κεινον εισαι ολος του ο κοσμος.Θα κανεις αυτο που πρεπει οπως ολες οι μανουλες.Καρδουλα μου μακαρι να πανε στο τελος ολα καλα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι ενα εμπόδιο οπως το είπες αλλά θα το ξεπεράσετε κ αυτό όπως ολα τα αλλα!  Ο μικρούλης σου εχει προστάτες εκει ψηλά!  Αλλα κ ενα σωρό θείες εδω μεσα που προσεύχονται 

Κουράγιο λιγο εμεινε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου....να το δεις! Είναι πολύ δυνατό το αγόρι μας! Ότι κ να χρειαστεί περαιτέρω έχει εσένα! Τη μανούλα του τη γλυκιά που περιμένει να τον πάρεις στη τεράστια αγκαλιά σου!!! Τίποτα άλλο δεν θα συμβεί από δω κ πέρα γιατί ο θεουλης τον αγαπάει πολύ τον άγγελο σου. Άντε να περάσει κ αυτό και να πάτε σπιτάκι σας .... :razz:

On 27/11/2018 at 4:47 ΜΜ, Konsta15 είπε:

 

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου πατε καλα κ εχετε βελτιωση αυτο ειναι αρκετο.προσευχομαι για τον μικρο σου μαχητη κ ελπιζω να ερθει γρηγορα αυτη μερα που θα πατε μαζι στο σπιτι σας.να μας τον φιλησεις

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε???Σας έχω νέα ,χθες τάισα για πρώτη φορά τον μικρό μου....πρώτο γεύμα από την μαμά και ήπιαμε 55 ml δεύτερο γεύμα και ήπιαμε 70!!!θέλαμε κι άλλο αλλά η Μαία δεν μας άφησε για να μη του κάτσει βαρύ....

Το μωρό είναι καλά αλλά η οφθαλμίατρος είπε ότι πρέπει να μείνει για παρακολούθηση....η αιμορραγία έχει αρχίσει να φεύγει ,Δεν έχει φύγει ακόμα απλά μου είπε ότι πηγαίνει καλύτερα....Όμως θέλει χρόνο και θέλει πολύ πολύ παρακολούθηση..Επίσης είπε ότι 6 μήνες μετά το χειρουργείο το μωρό πρέπει να ξανακάνει επέμβαση για να βγάλουν το μόσχευμα αλλά....και το τελευταίο που μου είπε είναι ότι δεν γνωρίζουν αν βλέπει, δυστυχώς υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο γιατί είχε γίνει αποκόλληση θα φανεί μετά τον τρίτο μήνα....

Το καλύτερο??? Ενώ το μωρό είναι έτοιμο να βγει η οφθαλμίατρος θα τον κρατήσει δύο μήνες είπε.... Στεναχωρέθηκα....Αλλά μπορώ να κάνω κι αλλιώς ???είπε ότι αν ειχα σπίτι στη Λάρισα θα μου τον έδιναν και θα πήγαινε ανά 15 μέρες για παρακολούθηση αλλά επειδή είμαστε μακριά δεν το συζητάνε καν για να φύγει....

Η παιδίατρος μετά μου είπε ότι πρέπει να πάω να μένω εκεί για να ξεκινήσουμε τις πιο συχνές επαφές με το μωρό γιατί αν μείνει έτσι κι άλλο το παιδί η υπερτονια δεν θα του φύγει...Μου τόνισαν ότι το παιδί πρέπει να αλλάξει τόνο !!! Πρέπει να φύγει από το κλίμα νοσηλείας....οπότε θα πρέπει να πάω εκεί σε ξενοδοχείο και να πηγαίνω κάθε μέρα στο μωρό για να του κάνω τα γεύματα και να περνάμε περισσότερο χρόνο....Κατά τα άλλα ειμασταν σχεδόν έτοιμη για έξοδο....είμαστε σε κουνακι και βγάλαμε το διάχυτο απλά κάπου κάπου βάζουμε λίγο οξυγόνο έτσι για κάνα μισάωρο...

Σκέφτηκα να πάω για δύο τρεις μέρες μέσα στην εβδομάδα μετά να ξαναγυρίσω και μετά να ξαναπάω .....είναι πολλά τα έξοδα κορίτσια και δεν τα έχω ....σκέφτομαι πως να το οργανώσω τι να κάνω ,ξέρετε πως ένιωσα χθες ???ήταν η δεύτερη αγκαλιά που κάναμε μέσα σε όλον αυτόν το καιρό!!!Μόλις τον τάισα κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου,ήθελα να κλάψω δεν το πίστευα!!!Ήθελα πως και πως να τον αρπάξω να φύγουμε από κει και να πάμε σπίτι μας...Μετά λέω αν δεν βλέπει το μωρό μου τι θα γίνει??? Αγχώνομαι για όλα... Πότε θα τελειώσουν ολα?μετά λέω ας αργήσουν να τελειώσουν κι ας είναι τουλάχιστον όλα καλά!!!!Μόνο αυτό ,ας περάσει κι αυτό με τα μάτια ....Λέτε να μη βλέπει το μωρό μου ?

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angelmummy είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Σας έχω νέα ,χθες τάισα για πρώτη φορά τον μικρό μου....πρώτο γεύμα από την μαμά και ήπιαμε 55 ml δεύτερο γεύμα και ήπιαμε 70!!!θέλαμε κι άλλο αλλά η Μαία δεν μας άφησε για να μη του κάτσει βαρύ....

Το μωρό είναι καλά αλλά η οφθαλμίατρος είπε ότι πρέπει να μείνει για παρακολούθηση....η αιμορραγία έχει αρχίσει να φεύγει ,Δεν έχει φύγει ακόμα απλά μου είπε ότι πηγαίνει καλύτερα....Όμως θέλει χρόνο και θέλει πολύ πολύ παρακολούθηση..Επίσης είπε ότι 6 μήνες μετά το χειρουργείο το μωρό πρέπει να ξανακάνει επέμβαση για να βγάλουν το μόσχευμα αλλά....και το τελευταίο που μου είπε είναι ότι δεν γνωρίζουν αν βλέπει, δυστυχώς υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο γιατί είχε γίνει αποκόλληση θα φανεί μετά τον τρίτο μήνα....

Το καλύτερο??? Ενώ το μωρό είναι έτοιμο να βγει η οφθαλμίατρος θα τον κρατήσει δύο μήνες είπε.... Στεναχωρέθηκα....Αλλά μπορώ να κάνω κι αλλιώς ???είπε ότι αν ειχα σπίτι στη Λάρισα θα μου τον έδιναν και θα πήγαινε ανά 15 μέρες για παρακολούθηση αλλά επειδή είμαστε μακριά δεν το συζητάνε καν για να φύγει....

Η παιδίατρος μετά μου είπε ότι πρέπει να πάω να μένω εκεί για να ξεκινήσουμε τις πιο συχνές επαφές με το μωρό γιατί αν μείνει έτσι κι άλλο το παιδί η υπερτονια δεν θα του φύγει...Μου τόνισαν ότι το παιδί πρέπει να αλλάξει τόνο !!! Πρέπει να φύγει από το κλίμα νοσηλείας....οπότε θα πρέπει να πάω εκεί σε ξενοδοχείο και να πηγαίνω κάθε μέρα στο μωρό για να του κάνω τα γεύματα και να περνάμε περισσότερο χρόνο....Κατά τα άλλα ειμασταν σχεδόν έτοιμη για έξοδο....είμαστε σε κουνακι και βγάλαμε το διάχυτο απλά κάπου κάπου βάζουμε λίγο οξυγόνο έτσι για κάνα μισάωρο...

Σκέφτηκα να πάω για δύο τρεις μέρες μέσα στην εβδομάδα μετά να ξαναγυρίσω και μετά να ξαναπάω .....είναι πολλά τα έξοδα κορίτσια και δεν τα έχω ....σκέφτομαι πως να το οργανώσω τι να κάνω ,ξέρετε πως ένιωσα χθες ???ήταν η δεύτερη αγκαλιά που κάναμε μέσα σε όλον αυτόν το καιρό!!!Μόλις τον τάισα κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου,ήθελα να κλάψω δεν το πίστευα!!!Ήθελα πως και πως να τον αρπάξω να φύγουμε από κει και να πάμε σπίτι μας...Μετά λέω αν δεν βλέπει το μωρό μου τι θα γίνει??? Αγχώνομαι για όλα... Πότε θα τελειώσουν ολα?μετά λέω ας αργήσουν να τελειώσουν κι ας είναι τουλάχιστον όλα καλά!!!!Μόνο αυτό ,ας περάσει κι αυτό με τα μάτια ....Λέτε να μη βλέπει το μωρό μου ?

Μπραβο κοριτσακι που τον πηρες αγκαλιτσα και τον ταισες.Ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην το σκεφτεσαι ομως αφου θελει χρονο να φανει το θεμα με τα ματια εγω λεω να επικεντρωθεις στις αγκαλιτσες,να τον χαιδευεις,να του λες ποσο τον αγαπας .Ετσι θα δυναμωσει πιο γρηγορα.Καλα κανει η γιατρος και τον κραταει.Ξερω οτι ανυπομονεις να τον παρεις σπιτι ομως χρειαζεται λιγο χρονο ακομη.Εσυ τωρα προσπαθησε να βρεις ενα τροπο να εισαι οσο το δυνατον περισσοτερο κοντα του.Ισως ενα φτηνο ξενοδοχειο.Ισως ειναι καλυτερα απο το να πηγαινοερχεσαι.Μηπως το νοσοκομειο εχει ξενωνες;Εμεις στη θεσσαλονικη στο νοσοκομειο εχουμε 2 δωματια αν χρειαστει.Τι να πω;Μακαρι να μπορουσα να σας βοηθησω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...