Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, berd είπε:

Όχι δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. Είδα στο εσώρουχό μου πολύ λίγο καφέ και άλλαξα αλλά μετά τίποτα άλλο. Έκανα ένα τεστ πρώιμο χτες δεν κρατήθηκα αλλά ήταν αρνητικό. Αύριο περιμένω περίοδο που μάλλον θα έρθει. Θα δούμε...

 

Εντάξει, για να δούμε!! Τουλάχιστον αν δεν είσαι θα ξέρεις ότι μπορεί να έρθει η περίοδος και μ αυτόν τον τροπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Polly1 said:

Εντάξει, για να δούμε!! Τουλάχιστον αν δεν είσαι θα ξέρεις ότι μπορεί να έρθει η περίοδος και μ αυτόν τον τροπο

Καλημέρα σήμερα περιμένω περίοδο αλλά απ το πρωί έχω ανακατοσούρα. Δεν θέλω να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ ξανά. Όλο το βράδυ έβλεπα οτι πάω στο γυναικολόγο για υπέρηχο.χαχχαχαχχα. Λέτε;;;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, berd είπε:

Καλημέρα σήμερα περιμένω περίοδο αλλά απ το πρωί έχω ανακατοσούρα. Δεν θέλω να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ ξανά. Όλο το βράδυ έβλεπα οτι πάω στο γυναικολόγο για υπέρηχο.χαχχαχαχχα. Λέτε;;;

 

Χαχαχ!! Δε σου ήρθε τελικα;; Έλα, τωρα πέρασε η μερα! Καν το αυριο το πρωί με τα πρώτα πρωινά αν δε σου ρθει!! Στο εύχομαι κοπελα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα σήμερα περιμένω περίοδο αλλά απ το πρωί έχω ανακατοσούρα. Δεν θέλω να κάνω τεστ για να μην απογοητευτώ ξανά. Όλο το βράδυ έβλεπα οτι πάω στο γυναικολόγο για υπέρηχο.χαχχαχαχχα. Λέτε;;;

 

Μακάρι κοριτσάκι μου!! Όντως όπως είπε η φίλη @Polly1 κάνε αύριο Πουρνιά Πουρνιά κ πες μας!!

Έχεις τη θετική μας σκέψη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Μακάρι κοριτσάκι μου!! Όντως όπως είπε η φίλη @Polly1 κάνε αύριο Πουρνιά Πουρνιά κ πες μας!!

Έχεις τη θετική μας σκέψη!!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τη θετική ενέργεια! Θα δείξει και αύριο. Μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, berd said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τη θετική ενέργεια! Θα δείξει και αύριο. Μακάρι!!!

Καλημέρα κορίτσια δεν πρόλαβα να κάνω το τεστ τελικά. Τα μεσάνυχτα αδιαθέτησα:sad:. Αυτή τη φορά ξεγελάστηκα για τα καλά. Πόνος στο στήθος, ανακατοσούρες, πολλά υγρά. Τελοσπάντων μάλλον σε μένα τα συμπτώματα δεν παίζουν ρόλο. Την επόμενη φορά δεν θα δώσω σημασία και θα περιμένω τη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν πρόλαβα να κάνω το τεστ τελικά. Τα μεσάνυχτα αδιαθέτησα:sad:. Αυτή τη φορά ξεγελάστηκα για τα καλά. Πόνος στο στήθος, ανακατοσούρες, πολλά υγρά. Τελοσπάντων μάλλον σε μένα τα συμπτώματα δεν παίζουν ρόλο. Την επόμενη φορά δεν θα δώσω σημασία και θα περιμένω τη καθυστέρηση.

Αγάπη μου δε πειράζει,τον επόμενο μήνα θα βάλε ξανά μπρος κ θα έρθει το μωρό σας :)

Απλά θα πω για χιλιοστη φορά(που τις χω γράψει εδώ κ εγώ κ άλλες φίλες..) 

ΔΕΝ ΠΑΊΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΛΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΏΜΑΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΉΣΗ!!Κ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΏΜΑΤΑ 1. ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗΣ 2. ΠΕΡΙΟΔΟΥ Κ 3. ΩΟΡΡΗΞΊΑΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ ΤΑ ΙΔΙΑ! 

ακόμη κ αν κάποια τα νιώθουμε πρώτη φορά ή τα παρατηρούμε καλύτερα για πρώτη φορά..γτ όσο το σκεφτόμαστε τόσο αρχίζουμε να παρατηρούμε τι νιώθουμε κτλ.. το ΜΟΝΑΔΙΚΌ ΑΞΙΌΠΙΣΤΟ ΣΎΜΠΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗς ΠΕΡΙΌΔΟΥ!!

Yγ: τα λέω κ για εσένα βέβαια @berd αλλά κ για όλα μας τα κορίτσια που ψάχνονται κ περιμένουν για να μην δημιουργείται νόθες ελπίδες κ μετά απογοητευεστε ακόμη πιο πολύ όπως πάθαινα φυσικά κ εγώ παλιά μέχρι που το εμπεδωσα!! 

Φιλικα:wub:

 

Link to comment
Share on other sites

https://m.imgur.com/YP655jH

Καλημερα κοριτσια! Περιμενω περιοδο σε 2 ημερες και απο εχθες το πρωι παρατηρησα στο εσωρουχο ελαχιστες καφε κηλιδες το οποιο συνεχιζεται και σημερα. Ειχα ελευθερες επαφες στις γονιμες ημερες.  Εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης πριν μια ωρα (μαρκα Express) και νομιζω οτι βγηκε αχνο θετικο. Σας επισυναπτω απο πανω την εικονα για να το δειτε και εσεις. Ειναι πρωτη φορα που μου συμβαινει και εχω μπερδευτει. Εχει καμια απο εσας παρομοια εμπειρια; Πατηστε πανω στο λινκ για να δειτε την εικονα με τα αποτελέσματα του τεστ μου! 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2020 at 11:06 AM, berd said:

Καλημέρα κορίτσια δεν πρόλαβα να κάνω το τεστ τελικά. Τα μεσάνυχτα αδιαθέτησα:sad:. Αυτή τη φορά ξεγελάστηκα για τα καλά. Πόνος στο στήθος, ανακατοσούρες, πολλά υγρά. Τελοσπάντων μάλλον σε μένα τα συμπτώματα δεν παίζουν ρόλο. Την επόμενη φορά δεν θα δώσω σημασία και θα περιμένω τη καθυστέρηση.

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ που το ακούω, γιατί πραγματικά ένιωσα την αγωνία και την ανυπομονυσία σου.

Απλά πρέπει να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις, κ όταν είναι να έρθει θα έρθει.. Απλά μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου σκεπτόμενη διάφορα σενάρια γιατί έτσι απλά το καθυστερείς, κ όλο αυτό έχει αντίκτυπο κ στον σύντροφο σου.

Εφόσον είστε κ οι δύο υγυείς δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, τώρα πρέπει να προετοιμάσεις το σώμα σου και την ψυχολογία σου και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Με τον φίλο μου αποφασίσαμε τα Χριστούγεννα να έχουμε αποκλειστικά ελεύθερες επαφές και κάθε μήνα ήμουν με το ημερολόγιο κ με το τεστ για να τσεκάρω μήπως είμαι αλλά τζίφος.. Τον προηγούμενο μηνα όμως μετακομίσαμε κ έιχαμε τόσα πολλά να κάνουμε που δεν μας έφτανε η μέρα, οπότε αυτό δεν το σκεφτόμουν καν, ούτε γόνιμες μετρούσα ούτε τίποτα.. Κ όμως τώρα που το έβγαλα από το μυαλό μου ήρθε..

Για αυτό σου λέω.. Χαλάρωσε κ όλα θα γινουν :wub:


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Από την Κυριακή παρατήρησα στο εσώρουχο μου ελάχιστες καφε-κιτρινες κηλίδες, οι οποίες συνεχίζονται και σήμερα αλλά με απειροελάχιστη ποσότητα! Κανονικά περιμένω περίοδο αύριο στις 27/5, αλλά επειδή με παρεξενεψαν αυτες οι κηλιδες, έκανα χθες 2 τεστ εγκυμοσύνης και τα δύο βγήκαν θετικα. Το ένα τεστ ήταν ψηφιακό και έγραφε ότι η σύλληψη έγινε πριν 2-3 εβδομάδες! Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Vasiliki® είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από την Κυριακή παρατήρησα στο εσώρουχο μου ελάχιστες καφε-κιτρινες κηλίδες, οι οποίες συνεχίζονται και σήμερα αλλά με απειροελάχιστη ποσότητα! Κανονικά περιμένω περίοδο αύριο στις 27/5, αλλά επειδή με παρεξενεψαν αυτες οι κηλιδες, έκανα χθες 2 τεστ εγκυμοσύνης και τα δύο βγήκαν θετικα. Το ένα τεστ ήταν ψηφιακό και έγραφε ότι η σύλληψη έγινε πριν 2-3 εβδομάδες! Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

 

Καταρχάς συγχαρητήρια!!:)

Δεν έχω παρομοια εμπειρία αλλά ξέρω πάρα πολλές κοπέλες κ από εδώ κ από τον περίγυρο μου πως εκτός από το ροζ ή καφέ αίμα της εμφύτευσης έχουν δει κ τον πρώτο -δευτερο μήνα καφέ κηλίδες που 9/10 δεν είναι ανησυχιτικες!

Παρόλα αυτά εφόσον είσαι εγκυουλα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου ώστε να κλείσετε ένα ραντεβού για υπέρηχο κ αν του πεις κ όλες σου τις απορίες!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια!!:)

Δεν έχω παρομοια εμπειρία αλλά ξέρω πάρα πολλές κοπέλες κ από εδώ κ από τον περίγυρο μου πως εκτός από το ροζ ή καφέ αίμα της εμφύτευσης έχουν δει κ τον πρώτο -δευτερο μήνα καφέ κηλίδες που 9/10 δεν είναι ανησυχιτικες!

Παρόλα αυτά εφόσον είσαι εγκυουλα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου ώστε να κλείσετε ένα ραντεβού για υπέρηχο κ αν του πεις κ όλες σου τις απορίες!!

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω αύριο το πρωί Β-χοριακή και αναλογα με την τιμή θα κανονίσουμε το ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα. Μου έγραψε filicine και utrogestan (κολπικά και στοματικά:?). Δεν περιμενα να μείνω έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και τώρα νιώθω λιγο παράξενα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki® είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω αύριο το πρωί Β-χοριακή και αναλογα με την τιμή θα κανονίσουμε το ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα. Μου έγραψε filicine και utrogestan (κολπικά και στοματικά:?). Δεν περιμενα να μείνω έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και τώρα νιώθω λιγο παράξενα! 

Όταν ήμουν στην 6η εβδομάδα είχα πάρα πολύ καφέ αίμα αφού ήμουν σίγουρη ότι θα έχω αποβάλει...μου έδωσε ουτροτζεσταν και μου είπε λίγο περισσότερο ξεκούραση...τα καφέ σταμάτησαν και η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε πολύ καλά και την επόμενη εβδομάδα γεννάω!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki® είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω αύριο το πρωί Β-χοριακή και αναλογα με την τιμή θα κανονίσουμε το ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα. Μου έγραψε filicine και utrogestan (κολπικά και στοματικά:?). Δεν περιμενα να μείνω έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και τώρα νιώθω λιγο παράξενα! 

Κ εγώ έτσι ακριβώς!! Παρότι το θέλαμε πολλά άκουγα ότι οι περισσότεροι γνωστοί μας έκανα 2-4 μήνες μέσο όρο κ λέω κ εμείς κάπου εκεί..όμως ο μπέμπης παραμόνευε από τον 1ο μηνα:x

Έτσι κ εσας,σας ήθελε πολύ πολύ!!

Φιλισιν παίρνω κ εγώ ακόμη κ τώρα στο δεύτερο τρίμηνο..όλες γενικά παίρνουμε να ξέρεις φιλικό οξύ καθώς κάνει πολύ καλό στην ανάπτυξη του εμβρύου..λογικά θα σου γράψει κ σίδηρο(συμβουλή να ζητήσεις σε χαπακια τον σίδηρο γτ αν είναι υγρός έχει χάλια γεύση ...σαν αίμα..)

Link to comment
Share on other sites

@Vasiliki® Συγχαρητήρια κορίτσι!! Αντε με το καλό το μωράκι σας.. Εύχομαι να πάνε όλα καλα! Πες μας κ για την χοριακή σου, όλα εντάξει?

@Blonde Με έναν πόνο σου εύχομαι!! Να πάνε όλα υπέροχα!! Άντε πολύ σύντομα θα το έχεις στην αγκαλιά σου!!:wub:

 

 

  • Ευχαριστώ 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...