Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Τονιαα είπε:

Ναι Ναι δεν είχα καλή αντιμετώπιση... Σ ευχαριστώ!!

Οπότε Βασούλα το κόστος το συνολικό είναι 2500 με 3000 η είναι αυτά + τα αλλαχού ειπες;

Οχι σύνολο τονια μου είναι τοσα.....και κατι ψιλά του γιατρού και κατι ψιλά τα φάρμακα....

Αλλα κορίτσια μου μπαίνουν και αλλα στην μέση....η εξωσωματικη θέλει να έχεις κάνει σαλπιγγογραφια..

Θέλει κυστική ίωση και καρυοτυπο ζεύγους (η κυστική ινωση γράφεται ο καρυοτυπος έκανε 200€ και για τους δυο)...αν δεν έχουν κάνει το τελευταίο χρόνο Θέλει σπερμοδιαγραμμα του άντρα(κανενα 50ρι€) θέλει ολες τις ιλογικες για Hiv ηπατίτιδες κτλ που γράφονται και αυτές και ειναι κανενα 10€ η συμμετοχή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα είπε:

Μπράβο Εμιλη είδες όλα καλά τελικά...Μπράβο μπράβο 

Έχω πάρει λίγο χαρά για να συνεχίσω να προσπαθώ ...τώρα θα δω μήπως το επόμενο βήμα να χτυπήσω Σαλπιγγογραφια μετά τις γιορτές.

Just now, *Vasoula είπε:

Βρε είναι καταπληκτικες λεμε!!!!μα σε έχουμε ξαναρωτησει???ο άντρας έχει κάνει?

Έχει κάνει πάρα πολλές στην αιματολογο που πήγαμε ένα πακέτο ολόκληρο κ ήταν όλα σούπερ.μονο σπερμοδιαγραμμα δεν έκανε ποτέ...δεν το ζήτησαν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Οχι σύνολο τονια μου είναι τοσα.....και κατι ψιλά του γιατρού και κατι ψιλά τα φάρμακα....

Αλλα κορίτσια μου μπαίνουν και αλλα στην μέση....η εξωσωματικη θέλει να έχεις κάνει σαλπιγγογραφια..

Θέλει κυστική ίωση και καρυοτυπο ζεύγους (η κυστική ινωση γράφεται ο καρυοτυπος έκανε 200€ και για τους δυο)...αν δεν έχουν κάνει το τελευταίο χρόνο Θέλει σπερμοδιαγραμμα του άντρα(κανενα 50ρι€) θέλει ολες τις ιλογικες για Hiv ηπατίτιδες κτλ που γράφονται και αυτές και ειναι κανενα 10€ η συμμετοχή...

Κατάλαβα Βασούλα μεγάλη ταλαιπωρία ψυχική πάνω από όλα και μετά οικονομική και μόνο που τα διαβασα μ έπιασε ένα κόμπο στο στομάχι....Έχω κλείσει σ ενα μήνα στον Αγγελάκη ραντεβού και μετά ότι μου πει θα το κάνω....Άντε Βασούλα μου υπομονή και λίγο έμεινε ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Κατάλαβα Βασούλα μεγάλη ταλαιπωρία ψυχική πάνω από όλα και μετά οικονομική και μόνο που τα διαβασα μ έπιασε ένα κόμπο στο στομάχι....Έχω κλείσει σ ενα μήνα στον Αγγελάκη ραντεβού και μετά ότι μου πει θα το κάνω....Άντε Βασούλα μου υπομονή και λίγο έμεινε ακόμα.. 

Κ εγώ Βασούλα μου ,το δήλωσα στον άντρα μου 

Θα πάμε σε φυσικό κύκλο 

Τέλος 

Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί 

Και η σπερματεγχυση να είναι η τυχερή μας φορά 

Ο άντρας μου είναι σίγουρος 

Χαχα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κ εγώ Βασούλα μου ,το δήλωσα στον άντρα μου 

Θα πάμε σε φυσικό κύκλο 

Τέλος 

Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί 

Και η σπερματεγχυση να είναι η τυχερή μας φορά 

Ο άντρας μου είναι σίγουρος 

Χαχα χαχαχαχα

Και εγώ είμαι σίγουρη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τονιαα είπε:

Και εγώ είμαι σίγουρη 

Ωχ Παναγία μού

Μακαααάαααρι

 

@Emilly άκουσε με 

Άσε τον άνθρωπο τώρα που έχεις περίοδο να ηρεμήσει τη Δευτέρα με τρεις μέρες αποχή ,να πάει να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα κ αν κ αυτό είναι καλό 

Κάνε στοχευμένες επαφές και όχι κάθε μέρα ( τον έχεις σταξει ) 

Και θα δεις το θαύμα 

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι σύνολο τονια μου είναι τοσα.....και κατι ψιλά του γιατρού και κατι ψιλά τα φάρμακα....

Αλλα κορίτσια μου μπαίνουν και αλλα στην μέση....η εξωσωματικη θέλει να έχεις κάνει σαλπιγγογραφια..

Θέλει κυστική ίωση και καρυοτυπο ζεύγους (η κυστική ινωση γράφεται ο καρυοτυπος έκανε 200€ και για τους δυο)...αν δεν έχουν κάνει το τελευταίο χρόνο Θέλει σπερμοδιαγραμμα του άντρα(κανενα 50ρι€) θέλει ολες τις ιλογικες για Hiv ηπατίτιδες κτλ που γράφονται και αυτές και ειναι κανενα 10€ η συμμετοχή...

Λοιπόν εμένα δε μου ζήτησαν κυστικής ινωσης και καρυότυπο για την εξωσωματική αλλά όλα τα υπόλοιπα ναι 

Σαλπιγγογραφια δεν έχεις κάνει;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ωχ Παναγία μού

Μακαααάαααρι

 

Θα γίνει...βγάζεις πολύ πράμα ....10 αβγά είναι πολλά...αν συντονιστεί το ενδομήτριο είναι ο μήνας σου..που πιστεύω θα είναι καλό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Θα γίνει...βγάζεις πολύ πράμα ....10 αβγά είναι πολλά...αν συντονιστεί το ενδομήτριο είναι ο μήνας σου..που πιστεύω θα είναι καλό..

Το καλό που του θέλω 

Άντε μωρέ κ αυτό το χαζό

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχω πάρει λίγο χαρά για να συνεχίσω να προσπαθώ ...τώρα θα δω μήπως το επόμενο βήμα να χτυπήσω Σαλπιγγογραφια μετά τις γιορτές.

Έχει κάνει πάρα πολλές στην αιματολογο που πήγαμε ένα πακέτο ολόκληρο κ ήταν όλα σούπερ.μονο σπερμοδιαγραμμα δεν έκανε ποτέ...δεν το ζήτησαν.

Μπράβο @Emilly,και μόνο που ανέβηκες ψυχολογικά άξιζε τον κόπο!αντε ο τυχερός σου κύκλος θα είναι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Το καλό που του θέλω 

Άντε μωρέ κ αυτό το χαζό

Ααα και συνεχίζω @Emilly

Παρακολουθα και με υπέρηχο την ωορρηξία σου 

Φαρμακα μην πάρεις αλλά κάνε κάτι πιο στοχευμένο

Έλα ρε κούκλα μου σε παρακαλώ ΚΝΕ αυτά που σου λέω 

Ρε κορίτσια δεν συμφωνείτε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Ααα και συνεχίζω @Emilly

Παρακολουθα και με υπέρηχο την ωορρηξία σου 

Φαρμακα μην πάρεις αλλά κάνε κάτι πιο στοχευμένο

Έλα ρε κούκλα μου σε παρακαλώ ΚΝΕ αυτά που σου λέω 

Ρε κορίτσια δεν συμφωνείτε;;

Ναι αφού θα τραβηχτω τώρα στον μπάρμπα σε δέκα μέρες κ μπορεί κιόλας να του πω να μου σφυρίξει ενεση αν δει έτοιμα...θα πάω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι αφού θα τραβηχτω τώρα στον μπάρμπα σε δέκα μέρες κ μπορεί κιόλας να του πω να μου σφυρίξει ενεση αν δει έτοιμα...θα πάω..

Άντε μπράβο ρε κορίτσι μου 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο @Emilly,και μόνο που ανέβηκες ψυχολογικά άξιζε τον κόπο!αντε ο τυχερός σου κύκλος θα είναι!

Πρέπει να πω τον άλλο τον λύκο να κόψει το σ,,,ξ.δεν σας κάνω πλάκα.εχει πάθει ντελίριο.εκτιμω είναι κρίση μέσης ηλικίας...τόσο δεν ήθελε ούτε στα νιάτα μας.τρομαζω.χαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:
Just now, Emilly είπε:

Πρέπει να πω τον άλλο τον λύκο να κόψει το σ,,,ξ.δεν σας κάνω πλάκα.εχει πάθει ντελίριο.εκτιμω είναι κρίση μέσης ηλικίας...τόσο δεν ήθελε ούτε στα νιάτα μας.τρομαζω.χαχαχαχα.

μπράβο κουράγιο πάντως κάθε μέρα!σας θαυμάζω!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...