Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, tina79 είπε:

Κοιτα στις τελευταιες σου αιματολογικες, αποκλειεται να μην στις ειχανε γραψει, ειναι στανταρ.  Ψαξε να τις βρεις για να συγκρινεις κιολας

Όχι σίγουρα 

Μόνο θυροειδή 

Και fsh lh προλακτίνη αμη προγεστερόνη τέτοια

Just now, Emilly είπε:

Δεν γράφουμε όλοι οι γυναικολόγοι έλεγχο βιταμίνες...εμένα όλοι βόδια ήταν ...η αιματολογος με έβαλε σε σειρά.

Θα του το πω να μου τις γράψει ,να τις πάρω τη Δευτέρα να τις κάνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Ωχ Παναγία μού

Μακαααάαααρι

 

@Emilly άκουσε με 

Άσε τον άνθρωπο τώρα που έχεις περίοδο να ηρεμήσει τη Δευτέρα με τρεις μέρες αποχή ,να πάει να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα κ αν κ αυτό είναι καλό 

Κάνε στοχευμένες επαφές και όχι κάθε μέρα ( τον έχεις σταξει ) 

Και θα δεις το θαύμα 

Λοιπόν εμένα δε μου ζήτησαν κυστικής ινωσης και καρυότυπο για την εξωσωματική αλλά όλα τα υπόλοιπα ναι 

Σαλπιγγογραφια δεν έχεις κάνει;;

Κυστική ίνωση να κάνεις εσύ ηη αυτός και πλέον γράφεται...πριν ένα χρόνο έκανε 200ευρω κ δεν το έκανα κ στην αμέσως επόμενη εγκυμοσύνη μου λένε γράφεται κ την έκανα κ τελείωσε.κανε κ αυτήν.εινσι σημαντικη σαν το στίγμα μεσογειακής...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι σίγουρα 

Μόνο θυροειδή 

Και fsh lh προλακτίνη αμη προγεστερόνη τέτοια

Θα του το πω να μου τις γράψει ,να τις πάρω τη Δευτέρα να τις κάνω

Δεν εχεις κανει ποτε αιματολογικες εξετασεις?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Δεν εχεις κανει ποτε αιματολογικες εξετασεις?? 

Γενικά παλαιότερα έχω κάνει ,δε μου έχουν βρει καμιά βιταμίνη χαμηλή η υψηλή 

Τώρα είναι το θέμα 

Θα πάω να κάνω τη Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πωπωπω....πολυυυυ.συνεχιζεις κ παίρνεις d 3;; Τι παίρνεις κ πόσο;d3 fix 1000 εγώ τώρα συντήρηση.κ b12 ακριβώς ίδια εταιρία ίδια δόση.

οχι δεν παίρνω τώρα έπαιρνα των 2.000 γιατι ειχα παει 25 το καλοκαίρι τωρα δεν ξερω ποσο ειναι θα δω


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Ellidr είπε:

Ωχ Παναγία μού

Μακαααάαααρι

 

@Emilly άκουσε με 

Άσε τον άνθρωπο τώρα που έχεις περίοδο να ηρεμήσει τη Δευτέρα με τρεις μέρες αποχή ,να πάει να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα κ αν κ αυτό είναι καλό 

Κάνε στοχευμένες επαφές και όχι κάθε μέρα ( τον έχεις σταξει ) 

Και θα δεις το θαύμα 

Λοιπόν εμένα δε μου ζήτησαν κυστικής ινωσης και καρυότυπο για την εξωσωματική αλλά όλα τα υπόλοιπα ναι 

Σαλπιγγογραφια δεν έχεις κάνει;;

Εχω κάνει ναι....αν.σου κάνουν μεταφορά θα στις ζητήσουν σίγουρα...ειναι υποχρεωτικές εξετάσεις για να μην έχει κάποια ανωμαλία το έμβρυο που θα σου εμφυτευσουν!!!στην ωοληψια δε τις χρειάζονται!

Just now, tina79 είπε:

Σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη νομιζω μονο αν ειναι για να περασεις επιτροπη.. κατα τα αλλα παρακαμπτεται..στην εμβρυομεταφορα στα βαζουν απευθειας στη μητρα. Σωστα τα ξερω?

Εμένα την ήθελαν και στο κέντρο σαν προληπτικό όμως νομίζω μέτρο....δεν εχεις όμως άδικο...πολλοί δε το θέλουν γιατί γίνεται η εμφύτευση απευθείας....

πρίν από 57 λεπτά , Τονιαα είπε:

Κατάλαβα Βασούλα μεγάλη ταλαιπωρία ψυχική πάνω από όλα και μετά οικονομική και μόνο που τα διαβασα μ έπιασε ένα κόμπο στο στομάχι....Έχω κλείσει σ ενα μήνα στον Αγγελάκη ραντεβού και μετά ότι μου πει θα το κάνω....Άντε Βασούλα μου υπομονή και λίγο έμεινε ακόμα.. 

Θέλω τις εμπειρίες σου από τον Αγγελάκη γιατί ξέρω τα καλύτερα!!!ξερω πως σου φαίνονται βουνό..ομως όταν ξεκινήσεις και μπουν σε μια σειρά θα είναι όλα πιο εύκολα!!!ότι χρειαστείς είμαι εδώ!!!

πρίν από 45 λεπτά , Ellidr είπε:

Ααα και συνεχίζω @Emilly

Παρακολουθα και με υπέρηχο την ωορρηξία σου 

Φαρμακα μην πάρεις αλλά κάνε κάτι πιο στοχευμένο

Έλα ρε κούκλα μου σε παρακαλώ ΚΝΕ αυτά που σου λέω 

Ρε κορίτσια δεν συμφωνείτε;;

Συμφωνώ απόλυτα......:wub:

Just now, Ellidr είπε:

Δηλαδή πρέπει να τα παίρνουμε ;;;

Βοηθούν στη σύλληψη 

Γιατί εγώ παίρνω μόνο φυλλικό

Θα του το πω

Ναι ναι.. απαραίτητη η d3 και το συμπλέγμα των βιταμινών b.....και σίδηρος!!!!και μαγνήσιο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tina79 said:

Ποιος σε στενοχωρησε να τον βαλουμε να κατουραει ολη μερα πανω απο ενα τεστ!!! Χαχχαχαχα..αστειευομαι.. Να πας να ξεσκασεις, να αλλαξετε παραστασεις κ να περασετε ομορφα!!! Σαβ/κο ειναι να χαρεις την οικογενεια σου!! Αααα κ που σαι..τις γοβες σου μη ξεχασεις μαρηηη!! Χχαχαχαχαχα..

Με έκανες κ γέλασα κ έχουν περάσει πολλές ώρες από το τελευταίο γέλιο μου!! Χαχχαχχαχα σε ευχαριστώ βρε τινά μου!!! 

Τις γόβες τις πήρα να δω πως θα κυνηγαω τον μικρό στα καλντερίμια, τη βλέπω τη σαβούρα χαχαχαχα

Καλό βράδυ κόκονες μου! 

Just now, Emilly said:

Κυστική ίνωση να κάνεις εσύ ηη αυτός και πλέον γράφεται...πριν ένα χρόνο έκανε 200ευρω κ δεν το έκανα κ στην αμέσως επόμενη εγκυμοσύνη μου λένε γράφεται κ την έκανα κ τελείωσε.κανε κ αυτήν.εινσι σημαντικη σαν το στίγμα μεσογειακής...

Κ εμείς την είχαμε χρυσόπληρωσει στον μικρό αλλά είναι από τις εξετάσεις που πρέπει να ξέρεις! 

4 hours ago, *ζουζουνα*!!! said:

αχαχααχαχα πινει ειδη βιταμινη c οπως κ εγω ,εγω απλα παίρνω κ το φολικο και ευτυχως έπαθε αυτοανοσο χασιμοτο κ το προλάβαμε κ ειναι ειδη ρυθμισμένος οποτε εχει ο θεος...ολο το μηνα πριν είχαμε μερα παρα μερα επαφες απο προχθές ομως το πάω σερί ελπίζω να μην αδυνατίσει το σπερμα του,κάνει να βγάλει κ να μπει μέσα...τεσπα...αυτα...χαχα

κοριτσακι μου γλυκό,είμαστε εδώ ολες για σενα !ότι θέλεις κ μπορείς να το μοιραστεις ,μας το λες να σ φυγει απο μεσα σου....να περασετε τελεια!!και όπως είπαμε αρκεί 1 μονο επαφή σωστή για να μείνεις έγκυος!οποτε εχει ο θεος!!!

Σε ευχαριστώ ζουζουνιτσα μου, μου δίνεται δύναμη. Είναι ωραίο να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που νοιάζονται κ ας μη σε ξέρουν! Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια... Πολυ δύσκολη μέρα κ πολύ ζόρικη νύχτα, νομίζω επιβίωσα.. Θα δείξει... :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Emilly είπε:

Δεν θέλει να κάνει...κ να σου πω κ ντεμι να είναι η ποιότητα του κάποια στιγμή θα κάτσει...τέσσερις φορές με άφησε έγκυο κ τις τελευταίες τρεις στα κοντά πόσο να χάλασε...πάντως θα παραγγείλουμε αυτές τις βιταμίνες για τους άντρες τώρα ,,εγώ παίρνω αυστηρά αυτά που μου φόρτωσε η λευκού..φολικό παίρνω d 3 b12 και targiferon  στην περίοδο.

Παντως ισως πρεπει να το σκεφτει ξανα για το σπερμοδιαγραμμα γιατι μπορει να εμεινες εγκυος τοσες φορες κοντα αλλα η εγκυμοσυνη να μην εξελιχθηκε ακριβως λογω καποιας αλλοιωσης στη δομη του σπερματος που φυσικα επηλθε μετα τη γεννηση του γιου σας πριν απο αρκετα χρονια. Το ειχες σκεφτει ποτε; Γενετικο υλικο καλο ή κακο κουβαλαμε και εμεις και αλλο τοσο οι αντρες. Τεινουμε γενικα να σκεφτομαστε οτι εμεις δεν μπορουμε, εχουμε μεγαλωσει, εχουμε θρομβοφιλια και ενα σωρο αλλα θεματα και ο αντρας παντα βγαινει λαδι, δεν χαλαει ποτε το υλικο. Ουφ μου βγηκε το φεμινιστικο μου αποψε!χαχαχ!!

Διαβασα μολις οτι οι εξετασεις σου ειναι σουπερ καλυτερες και απο πιπινιου, για αυτο ψησε τον για την εξεταση και ασε τον λιγο λασκα να παρει τα πανω του και θα δεις, θα πανε ολα τελεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Emilly said:

Αγαπεεεεεεεεςςςςς νομίζω καλές fsh 6,9 ε2 36 lh 7,4 tsh 1,44 προλακτίνη 16,2..μήπως η ε 2 είναι χαμηλή;;;;;δεν ξέρω την τύφλα μου δύο τιμές πρόλαβα να μελετήσω. 

Προλακτινη έχω τη πιο χαμηλή από όλες κ θηλάζω;;; που είναι ο γιατρός να του το τριψω στα μούτρα;;; νομίζω έχεις πολύ καλές εμιλακι! Πότε θα πας να τις δει ο γιατρός; άρα μήπως το άγχος βρε παιδιά σας μπλοκάρει μετά τις απανωτές αποτυχίες;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Τελεια!!!Παντα χαρές στο σπίτι σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, *Vasoula said:

Εχω κάνει ναι....αν.σου κάνουν μεταφορά θα στις ζητήσουν σίγουρα...ειναι υποχρεωτικές εξετάσεις για να μην έχει κάποια ανωμαλία το έμβρυο που θα σου εμφυτευσουν!!!στην ωοληψια δε τις χρειάζονται!

Εμένα την ήθελαν και στο κέντρο σαν προληπτικό όμως νομίζω μέτρο....δεν εχεις όμως άδικο...πολλοί δε το θέλουν γιατί γίνεται η εμφύτευση απευθείας....

Θέλω τις εμπειρίες σου από τον Αγγελάκη γιατί ξέρω τα καλύτερα!!!ξερω πως σου φαίνονται βουνό..ομως όταν ξεκινήσεις και μπουν σε μια σειρά θα είναι όλα πιο εύκολα!!!ότι χρειαστείς είμαι εδώ!!!

Συμφωνώ απόλυτα......:wub:

Ναι ναι.. απαραίτητη η d3 και το συμπλέγμα των βιταμινών b.....και σίδηρος!!!!και μαγνήσιο!!

Εννοείται Βασούλα για αυτο είμαστε εδώ για να στηρίξουμε και να βοηθήσουμε η μια την άλλη.. 

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Μπράβο Βαλεντινα έτσι αυτά είναι τα ευχάριστα...σας εύχομαι ότι καλύτερο πάντα στην ζωή σας!

Καλήμερα κορίτσια σας εύχομαι είναι καλό Σαββατοκύριακο :x:tongue:

9 hours ago, Emilly said:

5ευρω η κάθε μία;;;;;νομίζω....πάνε κάνε d ολική...σίδηρο φεριτινης και b 12 νομίζω γύρω στα 20 θα σου βγουν.εγω είχα 12 dολικη κ φαντάσου την θέλουν γύρω στο ,30 και πάνω για να είσαι καλά σε θέμα γονιμότητας.

Καλημέρα Εμιλη θα της πάρω και εγώ χαχα....όσο για τον άντρα σου νομίζω ότι δεν χρειάζεται σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει δώσει θετικά δείγματα και αφού υπάρχει πολύ "δραση" μην τον φοβάσαι...συμφωνώ με τα μέρα πάρα μέρα μετά την 5-6 μερα του κύκλου και της πολυ γόνιμες κάθε μερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Καλημέρα..Ευχομαι το σπιτι σας να ειναι παντα ετσι γεματο με αγαπη και πολλες παιδικες φωνουλες..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Τι ωραία κοριτσακι μου!!!!πάντα χαρές σου εύχομαι!!!να πάνε όλα κατευχην!!!!:wub:

@sofiadu σοφακι μου γλυκό ελπίζω σήμερα που ξημέρωσε μια νέα μέρα να είσαι Καλύτερα και πιο ήρεμη!!!!!και να περάσετε όμορφα στη βάπτιση!!!:wub:

Τι κάνετε κορίτσια μου??????

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...