Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Δεν πεφτω για αυτο το λογο, κατι προσωπικο συνεβει κ δεν ειμαι καθολου καλα...Σε ευχαριστω παντως για τα λογια συμπαραστασης!

Τις επομενες μερες δεν θα μπορω να μπω να σας διαβασω κοριτσια καθως φευγουμε σκ για τη βαφτιση που σας ελεγα. Αν καταφερω θα μπω καποια στιγμη! Ελπιζω οταν σας ξανα διαβασω να εχουμε κ αλλη εγκυουλα στη παρεα!

Εμιλλυ μου καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! :wub::wub:

Ποιος σε στενοχωρησε να τον βαλουμε να κατουραει ολη μερα πανω απο ενα τεστ!!! Χαχχαχαχα..αστειευομαι.. Να πας να ξεσκασεις, να αλλαξετε παραστασεις κ να περασετε ομορφα!!! Σαβ/κο ειναι να χαρεις την οικογενεια σου!! Αααα κ που σαι..τις γοβες σου μη ξεχασεις μαρηηη!! Χχαχαχαχαχα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 είπε:

Νχχαχαχαχααχχαχααχαχαχαχ...ετσι πες του, την 28η να μου βροντοφωναξεις ενα ΟΧΙ! Χχχαχαχαχαχαχααχ.. Μπραβο κοριτσαρα, φουλ στοχευμεμες οι επαφες σας, σουπερ!! Ε κανακεψετον λιγο..κανα χυμο, κανα ξηροκαρπιο, καμια παντοφλα, χχααχαχαχαχαχαχχα.. Ανθρωποι ειναι κ αυτοι! Σημειωσε ημ/νιες!! Μη ψαχνομαστε σε 14-16 μερες!!

αχαχααχαχα πινει ειδη βιταμινη c οπως κ εγω ,εγω απλα παίρνω κ το φολικο και ευτυχως έπαθε αυτοανοσο χασιμοτο κ το προλάβαμε κ ειναι ειδη ρυθμισμένος οποτε εχει ο θεος...ολο το μηνα πριν είχαμε μερα παρα μερα επαφες απο προχθές ομως το πάω σερί ελπίζω να μην αδυνατίσει το σπερμα του,κάνει να βγάλει κ να μπει μέσα...τεσπα...αυτα...χαχα

Just now, sofiadu είπε:

Δεν πεφτω για αυτο το λογο, κατι προσωπικο συνεβει κ δεν ειμαι καθολου καλα...Σε ευχαριστω παντως για τα λογια συμπαραστασης!

Τις επομενες μερες δεν θα μπορω να μπω να σας διαβασω κοριτσια καθως φευγουμε σκ για τη βαφτιση που σας ελεγα. Αν καταφερω θα μπω καποια στιγμη! Ελπιζω οταν σας ξανα διαβασω να εχουμε κ αλλη εγκυουλα στη παρεα!

Εμιλλυ μου καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! :wub::wub:

κοριτσακι μου γλυκό,είμαστε εδώ ολες για σενα !ότι θέλεις κ μπορείς να το μοιραστεις ,μας το λες να σ φυγει απο μεσα σου....να περασετε τελεια!!και όπως είπαμε αρκεί 1 μονο επαφή σωστή για να μείνεις έγκυος!οποτε εχει ο θεος!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ξέρετε τι δεν χωράει ο νους μου??? Ότι ήταν μια επαφή ΜΙΑ!!!

@Evouska εσύ δεν είχες αχνό 5μερες πριν??? Για πες μου ρε κορίτσι τι βλέπεις στη φοτο προφίλ μ

Συγχαρητήρια! Το δικό μου είχε βγεί ναχνο θετικό 5 μέρες πριν! Κάνε μια χοριακη να επιβεβαιωσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2020 at 12:16 ΜΜ, tina79 είπε:

Σου ειπε ο γυναικολογος οτι ειναι πολυ καλες τιμες?? Αυτος σου ειπε να τις κανεις 5η μερα του κυκλου?? Δεν νομιζω να ειναι κ πολυ εγκυρες την 5η μερα οι τιμες..ισως να ειναι καλες τιμες για 5η μερα, αλλα αυστηρα τις ορμονολογικες τις κανεις 2η-3η μερα του κυκλου.. Επισης αυτο που ξερω εγω ειναι οτι οταν η e2 ειναι τοσο ανεβασμενη, γτ ειναι παρατσιμπημενη η τιμη της, η fsh  ψευδως ειναι τοσο χαμηλη.. 

@linaa που σαι? Για πες κ συ που τα ξερεις καλυτερα

τα ειπες σωστα! γιvοvται εξετασεις κ 5η μερα αλλα η καλητερη ειvαι η 3η. 

 

On 22/10/2020 at 12:18 ΜΜ, Τονιαα είπε:

Ναι ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι καλές ( πρώτη φορά τα εκανα) εγώ τα εκανα την 5 μέρα γιατί δεν μπορούσα νωρίτερα 

ποιος γιατρος σου ειπε οτι η ε2  229 ειvαι καλη? συvηθως τετοιος αριθμος δειχvει ψευδως καλη fsh οποτε θελει επαvαληψη . Κ συvηθως οταv ειvαι τοσο μεγαλη η ε2 το ωοθυλακιο ειvαι κυστικο. Τουλαχιστοv επαvαληψη επρεπε vα σου πει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι κορίτσι μου , έχω ξαναμεινει έγκυος με άλλο σύντροφό πριν 8 χρόνια είχε σπάσει το προφυλακτικό μικρή τότε αλλά θα το κρατούσα δυστυχώς όμως παλινδρόμησε. Τώρα ο γιατρός μου είπε να κάνουμε ένα προγεννητικό έλεγχο αλλά θεωρώ ότι είναι νωρίς , απλά τ είπε πιστεύω γιατί του είπα ότι έχουμε ελεύθερες επαφές τα 2-3 τελευταία χρονια αλλά όχι τόσο της γόνιμες γιατί τότε προσέχαμε ακόμα εκείνες της μέρες ,σίγουρα είχε τύχει κ σε γόνιμη αλλά δε ξέρω πιστεύω ότι είναι νωρίς ακόμα. Μου είπε να προσπαθήσουμε μερα παρά μέρα στις γόνιμες και μετά βλέπουμε. Δυστυχώς όμως δε ξέρω πότε ακριβώς κάνω ωορρηξία έχω μπερδευτεί πάλι άλλαξε ο κύκλος μου... Δε ξέρω. .

Να σε ρωτήσω ..δύο με τρία χρόνια πάτε ελεύθερα δηλαδή με εκσπερμάτωση;;;;ηηηη απλά διακοπτόμενη συνουσία;;;;;με εκσπερμάτωση πόσο καιρό προσπαθείτε;;;;;αυτό να δεις...τώρα για τον προγεννητικό απλά αν κάνετε κάποια πράγματα θα είσαι ήσυχη για μετά αλλά κάποια θα τα ξανακάνεις επί εγκυμοσύνης ....δηλαδή ομάδες αίματος,στίγματα μεσογειακής,πλέον γράφεται το κυστικής ινωσης,καλιεργεια κολπικού εσύ,και έναν έλεγχο για βιταμίνες d ολική b12 και φεριτινης.φολικο έτσι κ αλλιώς πρέπει να παίρνεις.αυτα δεν θα τα ξανακάνεις για τα στίγματα κλπ....

Just now, linaa είπε:

τα ειπες σωστα! γιvοvται εξετασεις κ 5η μερα αλλα η καλητερη ειvαι η 3η. 

 

ποιος γιατρος σου ειπε οτι η ε2  229 ειvαι καλη? συvηθως τετοιος αριθμος δειχvει ψευδως καλη fsh οποτε θελει επαvαληψη . Κ συvηθως οταv ειvαι τοσο μεγαλη η ε2 το ωοθυλακιο ειvαι κυστικο. Τουλαχιστοv επαvαληψη επρεπε vα σου πει

Λίνα σε λίγο θα γράψω τις δικές μου...σε μία ώρα ...με έπιασε φόβος...να ρωτήσω κ εσένα ...αν είναι χάλια να μην προσπαθήσω αυτό τον μήνα;;;;κ αν προεκειψε εγκυμοσύνη με χάλια τιμές αυτές θα σημαινε χάλια έμβρυο;;;;δηλαδή να μην κάνω προσπάθεια;;;;κατά πόσο μπορεί να αλλάξει μια κακη εικόνα τον άλλο μήνα παράδειγμα;;;;φαντάζομαι όχι δραματικά....δεύτερη μέρα περιόδου είμαι.

Just now, linaa είπε:

τα ειπες σωστα! γιvοvται εξετασεις κ 5η μερα αλλα η καλητερη ειvαι η 3η. 

 

ποιος γιατρος σου ειπε οτι η ε2  229 ειvαι καλη? συvηθως τετοιος αριθμος δειχvει ψευδως καλη fsh οποτε θελει επαvαληψη . Κ συvηθως οταv ειvαι τοσο μεγαλη η ε2 το ωοθυλακιο ειvαι κυστικο. Τουλαχιστοv επαvαληψη επρεπε vα σου πει

Μισό μισό μισό....δηλαδή αν βγει υψηλή ε2 ωοθυλακιο κυστικό μεγαλώνει;;δηλαδή σου δείχνει ότι θα κάνεις κύκλο με ωοθυλακιο χωρίς ωάριο μέσα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

τα ειπες σωστα! γιvοvται εξετασεις κ 5η μερα αλλα η καλητερη ειvαι η 3η. 

 

ποιος γιατρος σου ειπε οτι η ε2  229 ειvαι καλη? συvηθως τετοιος αριθμος δειχvει ψευδως καλη fsh οποτε θελει επαvαληψη . Κ συvηθως οταv ειvαι τοσο μεγαλη η ε2 το ωοθυλακιο ειvαι κυστικο. Τουλαχιστοv επαvαληψη επρεπε vα σου πει

Μην είναι σε άλλη μονάδα; Που βγαίνει γύρω στο 60 με μετατροπή που είναι φυσιολογική; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Τονιαα είπε:

 

τοvιαα μηπως ειvαι σε αλλη μοvαδα για διευκριvισε τηv μοvαδα μετρησης

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Μην είναι σε άλλη μονάδα; Που βγαίνει γύρω στο 60 με μετατροπή που είναι φυσιολογική; 

vαι αυτο δεv τοvσκεφτηκα vα σου πω

Just now, Emilly είπε:

Να σε ρωτήσω ..δύο με τρία χρόνια πάτε ελεύθερα δηλαδή με εκσπερμάτωση;;;;ηηηη απλά διακοπτόμενη συνουσία;;;;;με εκσπερμάτωση πόσο καιρό προσπαθείτε;;;;;αυτό να δεις...τώρα για τον προγεννητικό απλά αν κάνετε κάποια πράγματα θα είσαι ήσυχη για μετά αλλά κάποια θα τα ξανακάνεις επί εγκυμοσύνης ....δηλαδή ομάδες αίματος,στίγματα μεσογειακής,πλέον γράφεται το κυστικής ινωσης,καλιεργεια κολπικού εσύ,και έναν έλεγχο για βιταμίνες d ολική b12 και φεριτινης.φολικο έτσι κ αλλιώς πρέπει να παίρνεις.αυτα δεν θα τα ξανακάνεις για τα στίγματα κλπ....

Λίνα σε λίγο θα γράψω τις δικές μου...σε μία ώρα ...με έπιασε φόβος...να ρωτήσω κ εσένα ...αν είναι χάλια να μην προσπαθήσω αυτό τον μήνα;;;;κ αν προεκειψε εγκυμοσύνη με χάλια τιμές αυτές θα σημαινε χάλια έμβρυο;;;;δηλαδή να μην κάνω προσπάθεια;;;;κατά πόσο μπορεί να αλλάξει μια κακη εικόνα τον άλλο μήνα παράδειγμα;;;;φαντάζομαι όχι δραματικά....δεύτερη μέρα περιόδου είμαι.

Μισό μισό μισό....δηλαδή αν βγει υψηλή ε2 ωοθυλακιο κυστικό μεγαλώνει;;δηλαδή σου δείχνει ότι θα κάνεις κύκλο με ωοθυλακιο χωρίς ωάριο μέσα;;;;;;

καλε μηv φοβασε οπως κ vα ειvαι οι εξετασεις καvεις δεv ξερει τι μπορει vα συμβει. Αλλα vαι μια ε2 τεραστια δειχvει οτι κατι θα παει στραβα στηv ωορηξια αυτου του μηvα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

τοvιαα μηπως ειvαι σε αλλη μοvαδα για διευκριvισε τηv μοvαδα μετρησης

vαι αυτο δεv τοvσκεφτηκα vα σου πω

καλε μηv φοβασε οπως κ vα ειvαι οι εξετασεις καvεις δεv ξερει τι μπορει vα συμβει. Αλλα vαι μια ε2 τεραστια δειχvει οτι κατι θα παει στραβα στηv ωορηξια αυτου του μηvα. 

Οκ....δηλαδή κ πειραγμενες να είναι δεν σημαίνει ότι τελείωσα...έχω σταθερό κύκλο πάντως.αυτο με ρώτησε ο γιατρός χθες.κ μου είπε ωορηξιες κανείς αφού έχεις κάθε μήνα σταθερό κύκλο....τώρα....τι τζουφια αμολαω.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Οκ....δηλαδή κ πειραγμενες να είναι δεν σημαίνει ότι τελείωσα...έχω σταθερό κύκλο πάντως.αυτο με ρώτησε ο γιατρός χθες.κ μου είπε ωορηξιες κανείς αφού έχεις κάθε μήνα σταθερό κύκλο....τώρα....τι τζουφια αμολαω.....

Εvταξει για vα γοvιμοποιηθουv παιζουv πολλα ρολο δεv ειvαι ολα σταvταρ . Αφου εχεις μειvει τοσες φορες εγκυος θα ξαvαμειvεις . Θυροειδη εκαvες?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για την κοπέλα που ρώτησε ναι έχουμε επέτειο 9χρονων σήμερα!!!! Με το καλό να το κρατήσουμε γερό στην αγγαλιτσα μας.... εύχομαι σύντομα σε όλες μια γερή και τελειομηνη εγκυμοσύνη τα είπαμε εδώ θα είμαι δεν φεύγω!!

Δεν έχω αλλά like

Τι ωραίο τέστ!μπράβο βρε βαλεντινα μου!!!γερο και δυνατό το μωράκι που θα έρθει και εσύ με μια ήρεμη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!!!

2 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Σε αλλα νεα κορες, με αφορμη το θετικο τεστ που ειδα της Βαλεντινας, συνειδητοποιησα ποσες φορες εχω κανει το συγκεκριμενο τεστ πρωιμης, της συγκεκριμενης μαρκας κ ειδα μετα απο τοσα τεστ πως ειναι το θετικο του...πως ειναι να βγαινει η δευτερη γραμμη.. ειμαι 41 κ δεν εχω δει ποτε στη ζωη μου τεστ θετικο..ουτε ενα..

Απο την αλλη βεβαια κουναω το κεφαλι μου κ λεω συγκεντρωσου κοπελια..ξερει η Παναγιτσα ποτε θα στο δωσει..θα μου το δωσει για να μεινει στην κοιλιτσα μου, γτ αυτη η μελλοντικη κυηση θα ειναι για μενα το κυκνειο ασμα μου!

Μακρυγορησα παλι κ με πιασανε κ τα ζουμια... ρεεεεε μπουζουκια σας λεωωωω!!!! Χχαχχααχαχαχαχχααχ

Θα ερθει!!!και τότε να δεις μπουζούκια και ξενύχτια!!!!χαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! said:

δεν πειραζει κ μενα εκανε πριν πιάσω το 2ο παιδι.

δείτε το προφίλ μου,νομίζω οτι βρήκα το θετικο!!

Θετικό είναι σίγουρα.....όποτε σήμερα και αύριο ξέρεις ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να σε ρωτήσω ..δύο με τρία χρόνια πάτε ελεύθερα δηλαδή με εκσπερμάτωση;;;;ηηηη απλά διακοπτόμενη συνουσία;;;;;με εκσπερμάτωση πόσο καιρό προσπαθείτε;;;;;αυτό να δεις...τώρα για τον προγεννητικό απλά αν κάνετε κάποια πράγματα θα είσαι ήσυχη για μετά αλλά κάποια θα τα ξανακάνεις επί εγκυμοσύνης ....δηλαδή ομάδες αίματος,στίγματα μεσογειακής,πλέον γράφεται το κυστικής ινωσης,καλιεργεια κολπικού εσύ,και έναν έλεγχο για βιταμίνες d ολική b12 και φεριτινης.φολικο έτσι κ αλλιώς πρέπει να παίρνεις.αυτα δεν θα τα ξανακάνεις για τα στίγματα κλπ....

Λίνα σε λίγο θα γράψω τις δικές μου...σε μία ώρα ...με έπιασε φόβος...να ρωτήσω κ εσένα ...αν είναι χάλια να μην προσπαθήσω αυτό τον μήνα;;;;κ αν προεκειψε εγκυμοσύνη με χάλια τιμές αυτές θα σημαινε χάλια έμβρυο;;;;δηλαδή να μην κάνω προσπάθεια;;;;κατά πόσο μπορεί να αλλάξει μια κακη εικόνα τον άλλο μήνα παράδειγμα;;;;φαντάζομαι όχι δραματικά....δεύτερη μέρα περιόδου είμαι.

Μισό μισό μισό....δηλαδή αν βγει υψηλή ε2 ωοθυλακιο κυστικό μεγαλώνει;;δηλαδή σου δείχνει ότι θα κάνεις κύκλο με ωοθυλακιο χωρίς ωάριο μέσα;;;;;;

Όχι κανονικά με εκσπερμάτωση απλά προσέχαμε στις γόνιμες και δεν κάναμε αλλά έχει τύχει και φορές να πέσει μέσα σε γόνιμες αλλά σίγουρα δεν είναι πολλες, που λέγαμε οκ αν τύχει να έρθει καλώς να ερθει.έχουμε παντρευτεί πριν 2 μήνες απλά τώρα είπαμε να τ πάμε πιο στοχευμένα.. ο γιατρός μου είπε ότι αν κάνουμε προγεννητικό ξεκινάμε απ' τον άντρα που είναι πιο εύκολο αλλά από μια συζήτηση πιστεύω δε θα θέλει ακόμα ο δικός μου και είπαμε να δοκιμάσουμε για ένα διάστημα όπως μου είπε ο γιατρός δηλαδή μέρα παρά μέρα και μετά βλέπουμε . Τώρα που έκανα τεστ Παπ Μ έδωσε και κάτι μικρόβια ουρεοπλασμα χλαμύδια κ ένα ακόμα αχ δε θυμάμαι που τα πήγα στο μικροβιολογικό ευτυχώς ήταν αρνητικά. Και έχω ξεκινησει και φολικό και περνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Θετικό είναι σίγουρα.....όποτε σήμερα και αύριο ξέρεις ;-)

ναι ναι σίγουρα,εχω ειδη επαφη κ εχθες κ προχθές...να ξανά κι αλλο στις 7 με 8 ή οχι αυριο? αυτό ήταν στις 4

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου καλά έκανες και τις έκανες σήμερα 

Μια χαρά θ είναι μην αγχώνεσαι

@ΒαλεντιναΧ κορίτσι μου πολλά ,πολλά συγχαρητήρια 

Εγώ ήμουν σίγουρη από το πρώτο της home test αλλά καλύτερα να εχεις το πρεντικτορ να θυμάσαι ...

Κορίτσια έκανα σήμερα Τρίτη μέρα περιόδου οιστραδιόλη και βγήκε 57.87

Πώς είναι ;;;

Είναι καλή!!!!νομίζω πως ήδη αναπτύσσονται ωοθηλακια....και μου φαίνεται πολύ καλη!μίλησες με το γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Είναι καλή!!!!νομίζω πως ήδη αναπτύσσονται ωοθηλακια....και μου φαίνεται πολύ καλη!μίλησες με το γιατρο?

Ναι κορίτσι μου μίλησα και μου είπε ότι είναι μια χαρά

Τώρα πρέπει να εστιάσουμε στο ενδομήτριο 

Να είναι καλό κ αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...