Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Olia s. είπε:

Μπράβο είναι άθλος!! εγώ θα ζοριστώ είμαι λιχουδα πρώτον! Και δεύτερον στα ζόρια... είναι το πρώτο που αποζητώ... Μόνο ο «στόχος:wink:»μας  μου δίνει δύναμη να το παλέψω.. Την ψυχολογία μου φοβάμαι για πισωγυρίσματα...

Σ ευχαριστώ Βασούλα για τα ενθαρρυντικά σου λόγια :)

Φυσικά και τις  αξίζεις! Όλοι τις αξίζουμε, όλες παλεύουμε για κάτι και όλες κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για να το πετύχουμε...και θα το πετύχουμε δεν αφήνει κανέναν Ο Θεός, να το θυμάσαι! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται :). Άτιμες ορμόνες, η μεγαλύτερη τρικλοποδιά ίσως στην προσπάθεια μας, καταλαβαίνω πως νιώθεις. Με την απόξεση κόντεψα να τρελαθώ, δε μου έφτανε ο πόνος μου, είχα και τις παρανοϊκές και μαύρες σκέψεις  που προκαλουνταν από την απότομη πτώση των ορμονών. Πλέον όταν κάνω τέτοιες σκέψεις λέω στον εαυτό μου κάνε υπομονή, θα περάσει οι ορμόνες είναι... Αυτή τη φορά που αδιαθέτησα είχα τόσο καλή διάθεση ( πρώτη φορά στη ζωή μου) που φοβήθηκα :eek: λέω κάτι δε πάει καλά μήπως Να κάνω άλλο ένα τεστ;;Χαχαχα 

Ολια ποτέ έκανες αποξεση κ σε τι εβδομάδα ήσουν;;;;εγώ έκανα τρεις μια 12,5 και δύο 11 εβδομάδων.η τελευταία Ιανουάριο..η επόμενη εύχομαι να είναι και τελειομηνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Ολια ποτέ έκανες αποξεση κ σε τι εβδομάδα ήσουν;;;;εγώ έκανα τρεις μια 12,5 και δύο 11 εβδομάδων.η τελευταία Ιανουάριο..η επόμενη εύχομαι να είναι 

Just now, Emilly είπε:

Ολια ποτέ έκανες αποξεση κ σε τι εβδομάδα ήσουν;;;;εγώ έκανα τρεις μια 12,5 και δύο 11 εβδομάδων.η τελευταία Ιανουάριο..η επόμενη εύχομαι να είναι και τελειομηνη.

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Μπράβο, πραγματικά είναι εθισμός!! μακάρι να τα καταφέρω και εγώ... απόξεση έκανα 21/8 ήμουν 10εκαι 5η Σταμάτησε η καρδούλα του. Κάναμε και βιοψία, τυχαίο συμβάν. Τρεις φορες;; Εντάξει εγώ με μία και παλεύω με νύχια και με δόντια να σηκώσω κεφάλι..!! Δεν έχω λόγια να σου πω... Μπράβο που το πάλεψες και συνεχίζεις.. Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό. Βρήκατε το λόγο; Το θετικό είναι γίνεται σύλληψη. Μέσα απ την καρδιά μου σου εύχομαι να έρθει για να μείνει την επόμενη φορά και να είναι και σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2020 at 12:06 AM, Ellidr said:

Δηλαδή πρέπει να τα παίρνουμε ;;;

Βοηθούν στη σύλληψη 

Γιατί εγώ παίρνω μόνο φυλλικό

Θα του το πω

Χμμ εγώ παίρνω τις pregnacare γράφουν ότι έχουν φολικο και κάποιες άλλες δεν θυμάμαι, άραγε είμαι καλυμμένη? 

14 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Μπραβοοοο βαλεντίνα!!!! Συγχαρητήρια!!! Άιντε να πληθαίνουν τα θετικά!!! Σου εύχομαι υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ σύντομα γερό κ καλότυχος μωράκι στην αγκαλιά σου!! 

6 hours ago, Ellidr said:

Και πολύ καλά έκανες 

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή 

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου 

Δεν έχω καμία όρεξη 

Έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια τη μαμά μου 

Γενικά είμαι χάλια 

Νομίζω ότι δε θα έρθουν χαρές για μένα ,ότι δεν τις αξίζω δε ξέρω 

Συγνώμη για την μιρλα ,αυτές οι ορμόνες θα με καταστρέψουν μάλλον 

Ε εντάξει όλοι έχουμε δικαίωμα να πέσουμε ψυχολογικά, αλλά όχι ότι δεν αξίζεις χαρές!! Και ας μην επικοινωνούμε από κοντά, είσαι η χαρά της ζωής από μόνη σου εσύ!! Πάντα μου ανεβάζεις το κέφι!! Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη, κάθε ταλαιπωρία στη ζωή μας κάνει τις χαρές μεγαλύτερες μετά!! 

Δεν είναι να λείψεις κάνα διήμερο πωπωω 30 σελίδες είχα να διαβάσω το χουμε κάψει το θέμα αχαχα, θετικά εγκυμοσύνης, θετικά ωορηξιας, καλές εξετάσεις παιδουλα η εμιλυ θεα τσάμπα το άγχος, σοφακι εύχομαι καλά να περάσεις σκ  και ας είναι υποχρέωση βαριάς φύσεως χαχαχ, καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν εξετάσεις και σύντομα κ άλλα θετικά τεστακια!! Εν αναμονή περιόδου εγώ πάλι περιμένω πως κ πως να έρθει να ξεκινήσω??? Άραγε αχαχα τις προσπάθειες κ τον επόμενο μήνα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Olia s. είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Μπράβο, πραγματικά είναι εθισμός!! μακάρι να τα καταφέρω και εγώ... απόξεση έκανα 21/8 ήμουν 10εκαι 5η Σταμάτησε η καρδούλα του. Κάναμε και βιοψία, τυχαίο συμβάν. Τρεις φορες;; Εντάξει εγώ με μία και παλεύω με νύχια και με δόντια να σηκώσω κεφάλι..!! Δεν έχω λόγια να σου πω... Μπράβο που το πάλεψες και συνεχίζεις.. Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό. Βρήκατε το λόγο; Το θετικό είναι γίνεται σύλληψη. Μέσα απ την καρδιά μου σου εύχομαι να έρθει για να μείνει την επόμενη φορά και να είναι και σύντομα!

Το πρώτο ήταν μετά την αυχενική βρήκαμε σοβαρό σπάνιο πρόβλημα στο έμβρυο.το 1 στις 200000 τόσο καλά κ έκανα διακοπή.τα αλλά μάλλον προεκειψε θρομβοφιλια σε μια από τις εγκυμοσύνες....εγώ θα σε συμβουλευα επειδή οι γιατροί συμβουλεύουν να το ψάχνουμε μετά από δύο ως τρεις αποβολές μην το αφήνεις έτσι αφού δεν βρέθηκε αιτία για την παλινδρόμη.πηγαινε σε αιματολογο ...ειδικό σε θέματα κυήσεως μόνο να σε δει κ μάλλον επί επόμενης εγκυμοσύνης 8 εβδομάδα πρέπει να πας γιατί τότε μόνο θα φανεί...τότε βγαίνει η μαιευτική θρομβοφιλια.τωρα κ να κάνεις εξετάσεις αρνητικό θα βγει.λοιπον εγώ πήγα στην καλύτερη κ λέει έστω κ μια εγκυμοσύνη από 10 εβδομάδα και μετά να χαθεί πρέπει να διερευνάται για θρομβοφιλια αν δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο.

5 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Χμμ εγώ παίρνω τις pregnacare γράφουν ότι έχουν φολικο και κάποιες άλλες δεν θυμάμαι, άραγε είμαι καλυμμένη? 

Μπραβοοοο βαλεντίνα!!!! Συγχαρητήρια!!! Άιντε να πληθαίνουν τα θετικά!!! Σου εύχομαι υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ σύντομα γερό κ καλότυχος μωράκι στην αγκαλιά σου!! 

Ε εντάξει όλοι έχουμε δικαίωμα να πέσουμε ψυχολογικά, αλλά όχι ότι δεν αξίζεις χαρές!! Και ας μην επικοινωνούμε από κοντά, είσαι η χαρά της ζωής από μόνη σου εσύ!! Πάντα μου ανεβάζεις το κέφι!! Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη, κάθε ταλαιπωρία στη ζωή μας κάνει τις χαρές μεγαλύτερες μετά!! 

Δεν είναι να λείψεις κάνα διήμερο πωπωω 30 σελίδες είχα να διαβάσω το χουμε κάψει το θέμα αχαχα, θετικά εγκυμοσύνης, θετικά ωορηξιας, καλές εξετάσεις παιδουλα η εμιλυ θεα τσάμπα το άγχος, σοφακι εύχομαι καλά να περάσεις σκ  και ας είναι υποχρέωση βαριάς φύσεως χαχαχ, καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν εξετάσεις και σύντομα κ άλλα θετικά τεστακια!! Εν αναμονή περιόδου εγώ πάλι περιμένω πως κ πως να έρθει να ξεκινήσω??? Άραγε αχαχα τις προσπάθειες κ τον επόμενο μήνα! 

Ηη είμαι παιδουλα ηηη λίγο πριν σάπισω έριξα κανένα καλό αβγό...έτσι να ανέβω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!!τι κάνετε??λοιπόν εμενα ανέβηκε κ η θερμοκρασία λιγο απο απο 36,2 πηγε σημερα 36,5...περιμενω να ανέβει κι αλλο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημέρα κοριτσια!!τι κάνετε??λοιπόν εμενα ανέβηκε κ η θερμοκρασία λιγο απο απο 36,2 πηγε σημερα 36,5...περιμενω να ανέβει κι αλλο.

Καλημέρα! Συνέχισε στα τεστ ωορρηξίας μετά τα θετικά ? Βρήκες αρνητικό ?ελπιζω να μην πέσει η θερμοκρασία σου και να ακολουθήσει κ θετικό τεστ εγκυμοσύνης σε καμία 10 αρια μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημέρα κοριτσια!!τι κάνετε??λοιπόν εμενα ανέβηκε κ η θερμοκρασία λιγο απο απο 36,2 πηγε σημερα 36,5...περιμενω να ανέβει κι αλλο.

Καλή άνοδος είναι κ απότομη...μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε όλες! Είδα το βράδυ στον ύπνο μου ότι είχα θετικό τεστάκι.. Είναι που έλεγα ότι θα το έπαιρνα χαλαρά αυτόν το μήνα και δεν θα το σκεφτόμουν:-P

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε όλες! Είδα το βράδυ στον ύπνο μου ότι είχα θετικό τεστάκι.. Είναι που έλεγα ότι θα το έπαιρνα χαλαρά αυτόν το μήνα και δεν θα το σκεφτόμουν:-P

Για κάνε ένα να δούμε... Καλημέρα!!!  :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra94 είπε:

Μπα έχω ακόμα.. στις 8 Νοεμβρίου  (δεν) περιμένω.. Απλά είμαι ανυπόμονη:roll:

Στο εύχομαι να σου συμβεί!! Εγώ Σάββατο περιμένω αλλά λόγο του ότι περιμένουμε την Τρίτη τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος λέω να φρενάρω κ αν πάνε όλα καλά τεστ να κάνω Τετάρτη με Πέμπτη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Το πρώτο ήταν μετά την αυχενική βρήκαμε σοβαρό σπάνιο πρόβλημα στο έμβρυο.το 1 στις 200000 τόσο καλά κ έκανα διακοπή.τα αλλά μάλλον προεκειψε θρομβοφιλια σε μια από τις εγκυμοσύνες....εγώ θα σε συμβουλευα επειδή οι γιατροί συμβουλεύουν να το ψάχνουμε μετά από δύο ως τρεις αποβολές μην το αφήνεις έτσι αφού δεν βρέθηκε αιτία για την παλινδρόμη.πηγαινε σε αιματολογο ...ειδικό σε θέματα κυήσεως μόνο να σε δει κ μάλλον επί επόμενης εγκυμοσύνης 8 εβδομάδα πρέπει να πας γιατί τότε μόνο θα φανεί...τότε βγαίνει η μαιευτική θρομβοφιλια.τωρα κ να κάνεις εξετάσεις αρνητικό θα βγει.λοιπον εγώ πήγα στην καλύτερη κ λέει έστω κ μια εγκυμοσύνη από 10 εβδομάδα και μετά να χαθεί πρέπει να διερευνάται για θρομβοφιλια αν δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο.

Ηη είμαι παιδουλα ηηη λίγο πριν σάπισω έριξα κανένα καλό αβγό...έτσι να ανέβω λίγο.

Ιουυυ με την σαπίλα αχαχχα ελπίζω να είναι η άμυνα σου όλο αυτό αχαχ γιατί εγώ σε φαντάζομαι μια δυναμική γυναίκα που ρίχνει και κάνα δυο σε όποιον χρειαστεί αχαχχα

Καλά @ΒαλεντιναΧ το μωράκι σου Καταλανός αγοράκι το έκανα αχαχαχ να ξέρεις σε δύο κολλητές μου μέσα έπεσα χαχαχ

Καλημερα κοριτσιαα

Just now, SerafinaPekala said:

Ιουυυ με την σαπίλα αχαχχα ελπίζω να είναι η άμυνα σου όλο αυτό αχαχ γιατί εγώ σε φαντάζομαι μια δυναμική γυναίκα που ρίχνει και κάνα δυο σε όποιον χρειαστεί αχαχχα

Καλά @ΒαλεντιναΧ το μωράκι σου Καταλανός αγοράκι το έκανα αχαχαχ να ξέρεις σε δύο κολλητές μου μέσα έπεσα χαχαχ

Καλημερα κοριτσιαα

Τον έκανα και Καταλανό τώρα κλαιωω όχι αυτό δεν το θέλουμε αχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Στο εύχομαι να σου συμβεί!! Εγώ Σάββατο περιμένω αλλά λόγο του ότι περιμένουμε την Τρίτη τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος λέω να φρενάρω κ αν πάνε όλα καλά τεστ να κάνω Τετάρτη με Πέμπτη...

Αχ σ'ευχαριστώ!!! Καλή τύχη και σ' εσένα! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.. σε λίγο θα ξεκινήσει νέος κύκλος με τεστάκια χαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ιουυυ με την σαπίλα αχαχχα ελπίζω να είναι η άμυνα σου όλο αυτό αχαχ γιατί εγώ σε φαντάζομαι μια δυναμική γυναίκα που ρίχνει και κάνα δυο σε όποιον χρειαστεί αχαχχα

Καλά @ΒαλεντιναΧ το μωράκι σου Καταλανός αγοράκι το έκανα αχαχαχ να ξέρεις σε δύο κολλητές μου μέσα έπεσα χαχαχ

Καλημερα κοριτσιαα

Τον έκανα και Καταλανό τώρα κλαιωω όχι αυτό δεν το θέλουμε αχαχχα

Εννοείς ότι θα έχω αγοράκι γιατί δεν κατάλαβα????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Το πρώτο ήταν μετά την αυχενική βρήκαμε σοβαρό σπάνιο πρόβλημα στο έμβρυο.το 1 στις 200000 τόσο καλά κ έκανα διακοπή.τα αλλά μάλλον προεκειψε θρομβοφιλια σε μια από τις εγκυμοσύνες....εγώ θα σε συμβουλευα επειδή οι γιατροί συμβουλεύουν να το ψάχνουμε μετά από δύο ως τρεις αποβολές μην το αφήνεις έτσι αφού δεν βρέθηκε αιτία για την παλινδρόμη.πηγαινε σε αιματολογο ...ειδικό σε θέματα κυήσεως μόνο να σε δει κ μάλλον επί επόμενης εγκυμοσύνης 8 εβδομάδα πρέπει να πας γιατί τότε μόνο θα φανεί...τότε βγαίνει η μαιευτική θρομβοφιλια.τωρα κ να κάνεις εξετάσεις αρνητικό θα βγει.λοιπον εγώ πήγα στην καλύτερη κ λέει έστω κ μια εγκυμοσύνη από 10 εβδομάδα και μετά να χαθεί πρέπει να διερευνάται για θρομβοφιλια αν δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο.

Ηη είμαι παιδουλα ηηη λίγο πριν σάπισω έριξα κανένα καλό αβγό...έτσι να ανέβω λίγο.

Τι να πω.. Εύχομαι η επόμενη να πάει άψογα μέχρι το τέλος και να την απολαύσεις. Μου έκανε για θρομβοφιλία μια μέρα πριν την απόξεση. Ακόμη δε με έχει ενημερώσει για τα αποτελέσματα. Θα το ψάξω όμως αν ξανάμεινω έγκυος. Εγώ φοβάμαι τα ωάρια μου, λόγω ηλικίας... εκεί πάει το μυαλό μου. Δηλαδή δε πάω σε οποιοδήποτε αιματολόγο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...