Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Τονιαα είπε:

Εννοείται Βασούλα για αυτο είμαστε εδώ για να στηρίξουμε και να βοηθήσουμε η μια την άλλη.. 

Μπράβο Βαλεντινα έτσι αυτά είναι τα ευχάριστα...σας εύχομαι ότι καλύτερο πάντα στην ζωή σας!

Καλήμερα κορίτσια σας εύχομαι είναι καλό Σαββατοκύριακο :x:tongue:

Καλημέρα Εμιλη θα της πάρω και εγώ χαχα....όσο για τον άντρα σου νομίζω ότι δεν χρειάζεται σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει δώσει θετικά δείγματα και αφού υπάρχει πολύ "δραση" μην τον φοβάσαι...συμφωνώ με τα μέρα πάρα μέρα μετά την 5-6 μερα του κύκλου και της πολυ γόνιμες κάθε μερα.

Πάρε κ εσύ όλες πρέπει να είμαστε καλά από βιταμίνες πριν πιάσουμε.

7 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Προλακτινη έχω τη πιο χαμηλή από όλες κ θηλάζω;;; που είναι ο γιατρός να του το τριψω στα μούτρα;;; νομίζω έχεις πολύ καλές εμιλακι! Πότε θα πας να τις δει ο γιατρός; άρα μήπως το άγχος βρε παιδιά σας μπλοκάρει μετά τις απανωτές αποτυχίες;;; 

Αλήθεια;;;;προλακτίνη;;;πόσο δηλαδή έχεις;;;;χαχαχαχαχσζαχαχα.

7 ώρες πρίν, marmelady είπε:

Παντως ισως πρεπει να το σκεφτει ξανα για το σπερμοδιαγραμμα γιατι μπορει να εμεινες εγκυος τοσες φορες κοντα αλλα η εγκυμοσυνη να μην εξελιχθηκε ακριβως λογω καποιας αλλοιωσης στη δομη του σπερματος που φυσικα επηλθε μετα τη γεννηση του γιου σας πριν απο αρκετα χρονια. Το ειχες σκεφτει ποτε; Γενετικο υλικο καλο ή κακο κουβαλαμε και εμεις και αλλο τοσο οι αντρες. Τεινουμε γενικα να σκεφτομαστε οτι εμεις δεν μπορουμε, εχουμε μεγαλωσει, εχουμε θρομβοφιλια και ενα σωρο αλλα θεματα και ο αντρας παντα βγαινει λαδι, δεν χαλαει ποτε το υλικο. Ουφ μου βγηκε το φεμινιστικο μου αποψε!χαχαχ!!

Διαβασα μολις οτι οι εξετασεις σου ειναι σουπερ καλυτερες και απο πιπινιου, για αυτο ψησε τον για την εξεταση και ασε τον λιγο λασκα να παρει τα πανω του και θα δεις, θα πανε ολα τελεια!

Έχεις δίκιο εμείς κόσκινο κ αυτοί δεν έχουν τίποτα...βιοχημικές δεν παίζει με τίποτα...κ η αλήθεια είναι ότι μετά το παιδί με έχει αφήσει άλλες τρεις φορές έγκυο κ αυτές μέσα σε δύο χρόνια οπότε νομίζω καλό πρέπει να έχει ...αν τον πείσω....καλά θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

Τι ωραία! Υγεία και ευτυχία στο σπιτι σας! Και με το καλό το μωράκι σας!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπράβο @Emilly!! Μεγάλη ανακούφιση οι καλές εξετάσεις, να είσαι πάντα γερή και εύχομαι για όλες μας να είναι ο επόμενος μήνας, μια καινούργια όμορφη περίοδο στη ζωή μας:)!! Εγώ αποφάσισα να κόψω τα γλυκά ( παγωτά συγκεκριμένα!) Να ξεκινήσω να τρώω υγιεινά, μπας και βοηθήσω την κατάσταση! Σουτζουκάκια για τους άλλους ψαράκι με μπρόκολο εγώ :wacko:. Ελπίζω να αντέξω... Από εξετάσεις θα πάω τον άλλο μήνα, από ορμονικές μόνο θυρεοειδή και προλακτινη θα κάνω.. d3 και εγώ έχω ανεπάρκεια και παίρνω... παίρνω και τις βιταμίνες pregnacare από αυτό το μήνα...έχω επίσης και το στίγμα, όποτε υποθέτω ότι και το σίδηρο θα είναι στα τάρταρα... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε όλοι μας!!! Λοιπόν έρχεται ο άντρας μου εχθές είχα έτοιμη αναμμένη τη τούρτα μου σκάει χαμόγελο κάθεται σβήνουμε τουρτα του δίνω το κουτί του λέω σου πήρα και αυτό μου λέει τι είναι λέω άνοιξε το λοιπόν το ανοίγει και μένει εκεί να κοιτάει κόλλησε με κοιτάει κάποια στιγμή και μου λέει είμαστε έγκυοι???? Ναι του λέω αλλά θέλω να πάει χαλαρά μην μας πιάνει υστερία σαν την πρώτη φορά μόνο η μαμά μου το ξέρει γιατί θα χρειαστεί να αφήσω την μικρή να πάω για υπέρηχο από εβδομάδα αυτά

τι τελειο!!!πολύ μου άρεσε, πολυ ρομαντικο!!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olia s. είπε:

Τι ωραία! Υγεία και ευτυχία στο σπιτι σας! Και με το καλό το μωράκι σας!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπράβο @Emilly!! Μεγάλη ανακούφιση οι καλές εξετάσεις, να είσαι πάντα γερή και εύχομαι για όλες μας να είναι ο επόμενος μήνας, μια καινούργια όμορφη περίοδο στη ζωή μας:)!! Εγώ αποφάσισα να κόψω τα γλυκά ( παγωτά συγκεκριμένα!) Να ξεκινήσω να τρώω υγιεινά, μπας και βοηθήσω την κατάσταση! Σουτζουκάκια για τους άλλους ψαράκι με μπρόκολο εγώ :wacko:. Ελπίζω να αντέξω... Από εξετάσεις θα πάω τον άλλο μήνα, από ορμονικές μόνο θυρεοειδή και προλακτινη θα κάνω.. d3 και εγώ έχω ανεπάρκεια και παίρνω... παίρνω και τις βιταμίνες pregnacare από αυτό το μήνα...έχω επίσης και το στίγμα, όποτε υποθέτω ότι και το σίδηρο θα είναι στα τάρταρα... 

Ναι ναι γλυκά εντελώς κ να σου πω δεν τα ζητάω κ πλέον.εχω πάνω από μήνα που τα έκοψα κ εγώ ζούσα με γλυκά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olia s. είπε:

Τι ωραία! Υγεία και ευτυχία στο σπιτι σας! Και με το καλό το μωράκι σας!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπράβο @Emilly!! Μεγάλη ανακούφιση οι καλές εξετάσεις, να είσαι πάντα γερή και εύχομαι για όλες μας να είναι ο επόμενος μήνας, μια καινούργια όμορφη περίοδο στη ζωή μας:)!! Εγώ αποφάσισα να κόψω τα γλυκά ( παγωτά συγκεκριμένα!) Να ξεκινήσω να τρώω υγιεινά, μπας και βοηθήσω την κατάσταση! Σουτζουκάκια για τους άλλους ψαράκι με μπρόκολο εγώ :wacko:. Ελπίζω να αντέξω... Από εξετάσεις θα πάω τον άλλο μήνα, από ορμονικές μόνο θυρεοειδή και προλακτινη θα κάνω.. d3 και εγώ έχω ανεπάρκεια και παίρνω... παίρνω και τις βιταμίνες pregnacare από αυτό το μήνα...έχω επίσης και το στίγμα, όποτε υποθέτω ότι και το σίδηρο θα είναι στα τάρταρα... 

Μπράβο κορίτσι μου!μεγάλο βήμα η διατροφή να το ξέρεις!!!!εγω μονο στα γλυκά δυσκολεύομαι...πρεπει να κόψω τη ζάχαρη και εμενα μ λείπει βρε κορίτσια η σοκολατιτσα...χαχαχα ολα τα αλλα τα κόβω...την άτιμη τη σοκολάτα δεν μπορώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Συγχαρητήρια @ΒαλεντιναΧ εύχομαι όλα καλά να πάνε!! Κοίτα να το ζήσεις. Εμείς κάναμε το σπερμοδιαγραμμα χτες τρίτη απόγευμα θα ξέρουμε κ το Σάββατο περιμένω την ακατανομαστη. Προσπαθήσαμε πολύ αυτό το μήνα μπορώ να πω αλλά θα δείξει είμαι λίγο συγκρατημένη. Έχω πρήξιμο στην κοιλιά αλλά σίγουρα είναι εντερικό... Το στήθος είναι πρησμένο κ πονάει άμα το αγγίζω κ από χθες έχω λίγα άσπρα υγρά από κατω... Δεν δίνω τοσο σημασία γτ κ τον προηγούμενο είχα κάποια ανάλογα οπότε περιμένουμε!!! Πάντως ωορρηξία έκανα σίγουρα μεταξυ 13ης-15ης μερας γτ είχα έντονους πόνους.... 

 

εσυ @Kelly_V τι έγινε;; Το κάνατε χθες τελικά;;; Τι σας είπαν;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι ναι γλυκά εντελώς κ να σου πω δεν τα ζητάω κ πλέον.εχω πάνω από μήνα που τα έκοψα κ εγώ ζούσα με γλυκά.

Ερώτηση 

Έχω στο σπίτι β12 fix 

Λες να τις παίρνω ;; Τις έπαιρνε ο πατέρας μου και τώρα δεν τις παίρνει 

Και ποτέ πρέπει ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ερώτηση 

Έχω στο σπίτι β12 fix 

Λες να τις παίρνω ;; Τις έπαιρνε ο πατέρας μου και τώρα δεν τις παίρνει 

Και ποτέ πρέπει ;;

Μήπως πρέπει να ρωτήσεις καλύτερα το γιατρό;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Ερώτηση 

Έχω στο σπίτι β12 fix 

Λες να τις παίρνω ;; Τις έπαιρνε ο πατέρας μου και τώρα δεν τις παίρνει 

Και ποτέ πρέπει ;;

κοίτα εγώ τις έπαιρνα το πρωι αλλα το θεμα ειναι ποσο εχεις τωρα την β12 γιατι μπορει να μην χρειάζεσαι ή να χρειάζεται πχ 1000 ή 1200 εχει πολες δοσολογίες. 

πρίν από 7 λεπτά , *Vasoula είπε:

Τι ωραία κοριτσακι μου!!!!πάντα χαρές σου εύχομαι!!!να πάνε όλα κατευχην!!!!:wub:

@sofiadu σοφακι μου γλυκό ελπίζω σήμερα που ξημέρωσε μια νέα μέρα να είσαι Καλύτερα και πιο ήρεμη!!!!!και να περάσετε όμορφα στη βάπτιση!!!:wub:

Τι κάνετε κορίτσια μου??????

εγω μια χαρα !!!εκανα κι συλλογή τεστ ειναι πιο αχνο απο αυτο στην φωτο αλλα κ εχθες στις 7,30 το βραδυ που έκανα ειχε πεσει λιγο οποτε ειμαι μεσα θεωρώ στις ωρες κ μερες.τωρα ολα εινσι στο χέρι του Υψιστου!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοίτα εγώ τις έπαιρνα το πρωι αλλα το θεμα ειναι ποσο εχεις τωρα την β12 γιατι μπορει να μην χρειάζεσαι ή να χρειάζεται πχ 1000 ή 1200 εχει πολες δοσολογίες. 

1000 έχω 

Κοίτα σήμερα και αύριο θα πάρω 

Κ έτσι κ αλλιώς θα πάω να κάνω τη Δευτέρα εξετάσεις

Για να μην παίρνω στα κουτουρου

Θα περάσω από το γιατρό να μου τις γράψει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

1000 έχω 

Κοίτα σήμερα και αύριο θα πάρω 

Κ έτσι κ αλλιώς θα πάω να κάνω τη Δευτέρα εξετάσεις

Για να μην παίρνω στα κουτουρου

Θα περάσω από το γιατρό να μου τις γράψει

καλυτερα ναι γιατι πχ εγω ας πούμε με 1000αρι νομιζω ειχα την φτάνω στο 900 για 1 μηνα που παίρνω από 400συν που εχω ...απλα εμενα κατεβαίνει συχνά λογο της χασιμοτο που εχω(αυτοανοσο του θυροειδη).οποτε μην πάρεις χωρίς να εχεις κανει εξετάσεις...οχι οτι πειραζει για 2 μερες αλλα οκ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοίτα εγώ τις έπαιρνα το πρωι αλλα το θεμα ειναι ποσο εχεις τωρα την β12 γιατι μπορει να μην χρειάζεσαι ή να χρειάζεται πχ 1000 ή 1200 εχει πολες δοσολογίες. 

εγω μια χαρα !!!εκανα κι συλλογή τεστ ειναι πιο αχνο απο αυτο στην φωτο αλλα κ εχθες στις 7,30 το βραδυ που έκανα ειχε πεσει λιγο οποτε ειμαι μεσα θεωρώ στις ωρες κ μερες.τωρα ολα εινσι στο χέρι του Υψιστου!

Αντε κοριτσακι μου κ συ! Ολα καλα..υπομονη τωρα κ ολα να πανε κατ ευχην!

Just now, Ellidr είπε:

1000 έχω 

Κοίτα σήμερα και αύριο θα πάρω 

Κ έτσι κ αλλιώς θα πάω να κάνω τη Δευτέρα εξετάσεις

Για να μην παίρνω στα κουτουρου

Θα περάσω από το γιατρό να μου τις γράψει

Κ ρωτα κ το γιατρο ποτε πρεπει να τις παιρνεις..ποτε τις αφομοιωνει καλυτερα ο οργανισμος.. πρωι μεσημερι με φαγητο νηστικη.. ρωτα τον. Οτι παιρνουμε δεν το παιρνουμε κουτουρου, το παιρνουμε εφοσον το εχουμε αναγκη. Αααα κ πες του μεχρι ποτε να τις παιρνεις, 1 μηνα 2 μηνες.. αφου θα πας που θα πας ρωτα το γιατρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Αντε κοριτσακι μου κ συ! Ολα καλα..υπομονη τωρα κ ολα να πανε κατ ευχην!

Κ ρωτα κ το γιατρο ποτε πρεπει να τις παιρνεις..ποτε τις αφομοιωνει καλυτερα ο οργανισμος.. πρωι μεσημερι με φαγητο νηστικη.. ρωτα τον. Οτι παιρνουμε δεν το παιρνουμε κουτουρου, το παιρνουμε εφοσον το εχουμε αναγκη. Αααα κ πες του μεχρι ποτε να τις παιρνεις, 1 μηνα 2 μηνες.. αφου θα πας που θα πας ρωτα το γιατρο

Εννοείται και θα τον ρωτήσω 

Φυσικά, δε παίρνω τπτ από μόνη μου 

Γ αυτό θα κάνω και εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...