Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ωχ Παναγία μού

Μακαααάαααρι

 

@Emilly άκουσε με 

Άσε τον άνθρωπο τώρα που έχεις περίοδο να ηρεμήσει τη Δευτέρα με τρεις μέρες αποχή ,να πάει να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα κ αν κ αυτό είναι καλό 

Κάνε στοχευμένες επαφές και όχι κάθε μέρα ( τον έχεις σταξει ) 

Και θα δεις το θαύμα 

Λοιπόν εμένα δε μου ζήτησαν κυστικής ινωσης και καρυότυπο για την εξωσωματική αλλά όλα τα υπόλοιπα ναι 

Σαλπιγγογραφια δεν έχεις κάνει;;

Δεν θέλει να κάνει...κ να σου πω κ ντεμι να είναι η ποιότητα του κάποια στιγμή θα κάτσει...τέσσερις φορές με άφησε έγκυο κ τις τελευταίες τρεις στα κοντά πόσο να χάλασε...πάντως θα παραγγείλουμε αυτές τις βιταμίνες για τους άντρες τώρα ,,εγώ παίρνω αυστηρά αυτά που μου φόρτωσε η λευκού..φολικό παίρνω d 3 b12 και targiferon  στην περίοδο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Δεν θέλει να κάνει...κ να σου πω κ ντεμι να είναι η ποιότητα του κάποια στιγμή θα κάτσει...τέσσερις φορές με άφησε έγκυο κ τις τελευταίες τρεις στα κοντά πόσο να χάλασε...πάντως θα παραγγείλουμε αυτές τις βιταμίνες για τους άντρες τώρα ,,εγώ παίρνω αυστηρά αυτά που μου φόρτωσε η λευκού..φολικό παίρνω d 3 b12 και targiferon  στην περίοδο.

Να πάρω και εγώ d3 και b12? To targiferon τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Οχι σύνολο τονια μου είναι τοσα.....και κατι ψιλά του γιατρού και κατι ψιλά τα φάρμακα....

Αλλα κορίτσια μου μπαίνουν και αλλα στην μέση....η εξωσωματικη θέλει να έχεις κάνει σαλπιγγογραφια..

Θέλει κυστική ίωση και καρυοτυπο ζεύγους (η κυστική ινωση γράφεται ο καρυοτυπος έκανε 200€ και για τους δυο)...αν δεν έχουν κάνει το τελευταίο χρόνο Θέλει σπερμοδιαγραμμα του άντρα(κανενα 50ρι€) θέλει ολες τις ιλογικες για Hiv ηπατίτιδες κτλ που γράφονται και αυτές και ειναι κανενα 10€ η συμμετοχή...

Σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη νομιζω μονο αν ειναι για να περασεις επιτροπη.. κατα τα αλλα παρακαμπτεται..στην εμβρυομεταφορα στα βαζουν απευθειας στη μητρα. Σωστα τα ξερω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Να πάρω και εγώ d3 και b12? To targiferon τι είναι;

Αααααα φυσικά...οι περισσότερες έχουμε έλλειψη d3 σίγουρα κ μη σου πω και b12 εγώ πήγα στην λευκού είναι κορυφαία αιματολογος ...Ιανουάριο μετά από την αποβολή είχα πλήρη έλλειψη.φαντασου έπαιρνα για δύο μήνες 50.000 μονάδες d3 σε αμπούλα εβδομαδιαία.λοιπον πες τον γιατρό σου να σου γράψει έλεγχο φεριτινης b12 και d3..η d3 ελειψη μπορεί να ευθύνεται για υπογονιμότητα μου είπε κ η b12 ελειψη κ σίδηρος για την καλή κυτταρική διαίρεση του εμβρύου....πάρε βιταμίνες δεν φτάνει μόνο το φολικό.εγω πήγα στην καλυτερη.με έκανε φύλλο κ φτερό..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Σίδηρος 

Δηλαδή πρέπει να τα παίρνουμε ;;;

Βοηθούν στη σύλληψη 

Γιατί εγώ παίρνω μόνο φυλλικό

Just now, Emilly είπε:

Αααααα φυσικά...οι περισσότερες έχουμε έλλειψη d3 σίγουρα κ μη σου πω και b12 εγώ πήγα στην λευκού είναι κορυφαία αιματολογος ...Ιανουάριο μετά από την αποβολή είχα πλήρη έλλειψη.φαντασου έπαιρνα για δύο μήνες 50.000 μονάδες d3 σε αμπούλα εβδομαδιαία.λοιπον πες τον γιατρό σου να σου γράψει έλεγχο φεριτινης b12 και d3..η d3 ελειψη μπορεί να ευθύνεται για υπογονιμότητα μου είπε κ η b12 ελειψη κ σίδηρος για την καλή κυτταρική διαίρεση του εμβρύου....πάρε βιταμίνες δεν φτάνει μόνο το φολικό.εγω πήγα στην καλυτερη.με έκανε φύλλο κ φτερό..

Θα του το πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δηλαδή πρέπει να τα παίρνουμε ;;;

Βοηθούν στη σύλληψη 

Γιατί εγώ παίρνω μόνο φυλλικό

Ναι ναι βοηθάνε σου λέω.την φίλη μου που έκανε δπερματεγχυση πήγε σε αυτήν είχε κ αυτή κ ο άντρας της ελειψη d3 και τους πλάκωσε στις ίδιες αμπούλες με μένα.επιασαν με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αααααα φυσικά...οι περισσότερες έχουμε έλλειψη d3 σίγουρα κ μη σου πω και b12 εγώ πήγα στην λευκού είναι κορυφαία αιματολογος ...Ιανουάριο μετά από την αποβολή είχα πλήρη έλλειψη.φαντασου έπαιρνα για δύο μήνες 50.000 μονάδες d3 σε αμπούλα εβδομαδιαία.λοιπον πες τον γιατρό σου να σου γράψει έλεγχο φεριτινης b12 και d3..η d3 ελειψη μπορεί να ευθύνεται για υπογονιμότητα μου είπε κ η b12 ελειψη κ σίδηρος για την καλή κυτταρική διαίρεση του εμβρύου....πάρε βιταμίνες δεν φτάνει μόνο το φολικό.εγω πήγα στην καλυτερη.με έκανε φύλλο κ φτερό..

Είναι ακριβές;; Να πάω να τις κάνω από μόνη μου;;

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ συγχαρητηρια κοριτσι!!! Παντα τετοια! Ναι, ειναι θετικοτατο!!!

@Emilly οι εξετασεις σου ειναι μια χαρα!!! Εγω οταν τις εκανα, δεν μου ειπε ο γιατρος οτι την προλακτινη την επιρεαζει το αγχος, και πηγα εγω το πρωι τοτε να τις κανω, με χαλια υπνο, με κομπο στο στομαχι και μου λεει ο μικροβιολογος "κατσε να χαλαρωσεις λιγο γιατι εχεις προλακτινη που επιρεαζεται απο το στρες" και μου εδωσε ενα φυλλαδιο που ελεγε οτι πρεπει να χεις κοιμηθει 8 ωρες, να πας νωρις, και να εχεις χαλαρωσει τουλαχιστον μιση ωρα πριν την εξεταση. Μια που τα διαβασα και μια που εγινα κομπρεσερ απο το αγχος! Το αποτελεσμα ηταν να βγει 33.95, και οταν την ειδε ο γιατρος μου λεει "μα δεν πηγες πρωι πρωι χαλαρη" ΡΕ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ;;;; Βεβαια, θεωρω οτι οποτε παω να τη κανω παντα ψηλα θα βγαινει γιατι εγω γεννηθηκα αγχωμενη! (Στο λεξικο στην λεξη αγχος εχει φωτο μου...)  

Παντως @Emilly εγω θα προτεινα να κανει ο αντρας σου ομως ενα σπερμοδιαγραμμα, ειναι το πρωτο συνηθως που ζητανε οταν προσπαθεις χωρις αποτελεσμα, για να αποκλεισουν τον αντρα, ασχετως αν εχει ηδη παιδια. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Είναι ακριβές;; Να πάω να τις κάνω από μόνη μου;;

5ευρω η κάθε μία;;;;;νομίζω....πάνε κάνε d ολική...σίδηρο φεριτινης και b 12 νομίζω γύρω στα 20 θα σου βγουν.εγω είχα 12 dολικη κ φαντάσου την θέλουν γύρω στο ,30 και πάνω για να είσαι καλά σε θέμα γονιμότητας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

5ευρω η κάθε μία;;;;;νομίζω....πάνε κάνε d ολική...σίδηρο φεριτινης και b 12 νομίζω γύρω στα 20 θα σου βγουν.εγω είχα 12 dολικη κ φαντάσου την θέλουν γύρω στο ,30 και πάνω για να είσαι καλά σε θέμα γονιμότητας.

σύμφωνα για τις βιταμίνες εγω τα εχω ανεβασμένα την d πανω απο 30 ,ο αντρας μου 36 κ κάτι β12 ειχα 500κατι κ εκεινος 450 τον τσέκαρα αλλα θα παω σε 2 βδομδες για τσεκ στην ενδοκρινολογο οποτε μηπως μου γράψει θα δούμε ...ισχυει ότι για την συλληψη θελει ντε πανω απο 30 ,πριν μείνω έγκυος στον 2ο ειχα 9 ντε,την ανέβασα 30 συν και μετα έμεινα έγκυος. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

σύμφωνα για τις βιταμίνες εγω τα εχω ανεβασμένα την d πανω απο 30 ,ο αντρας μου 36 κ κάτι β12 ειχα 500κατι κ εκεινος 450 τον τσέκαρα αλλα θα παω σε 2 βδομδες για τσεκ στην ενδοκρινολογο οποτε μηπως μου γράψει θα δούμε ...ισχυει ότι για την συλληψη θελει ντε πανω απο 30 ,πριν μείνω έγκυος στον 2ο ειχα 9 ντε,την ανέβασα 30 συν και μετα έμεινα έγκυος. 

Πωπωπω....πολυυυυ.συνεχιζεις κ παίρνεις d 3;; Τι παίρνεις κ πόσο;d3 fix 1000 εγώ τώρα συντήρηση.κ b12 ακριβώς ίδια εταιρία ίδια δόση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δευτέρα πρωί θα πάω να τις κάνω 

Όχι δεν έχω κάνει τέτοιες εξετάσεις

Κοιτα στις τελευταιες σου αιματολογικες, αποκλειεται να μην στις ειχανε γραψει, ειναι στανταρ.  Ψαξε να τις βρεις για να συγκρινεις κιολας

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Κοιτα στις τελευταιες σου αιματολογικες, αποκλειεται να μην στις ειχανε γραψει, ειναι στανταρ.  Ψαξε να τις βρεις για να συγκρινεις κιολας

Δεν γράφουμε όλοι οι γυναικολόγοι έλεγχο βιταμίνες...εμένα όλοι βόδια ήταν ...η αιματολογος με έβαλε σε σειρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...