Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ήρεμη 

Και είμαι πολύ αγχωμενη γενικά 

Γιατι έχω τον πατέρα μου πολύ άρρωστο 

Και μου έχει ρουφήξει όλη την θετική ενέργεια 

Γ αυτό θα κάτσω να ηρεμήσω λίγο και αργότερα βλέπουμε

Εξετάσεις έχω κάνει είναι όλες καλές εκτός της χαμηλής αμη 

Επίσης όταν έκανα τις ενέσεις 

Έκανα 2 φορές οιστραδιόλη και ήταν πολύ καλή και τις 2 φορές 

Κορίτσι μου ποτέ πηγές τελευταία μέρα για υπέρηχο πριν από σήμερα; Κανονικά μαζί με οιστραδιολη έπρεπε να σου κάνει κ LH ώστε να προλάβετε να κάνετε την ένεση Ovitrelle για να γίνει η ωορρηξία σωστά κ σε 34-36 ώρες μετά την ένεση να πας για σπερματέγχυση.Καλο θα ήταν να είχατε επαφές κ τις προηγούμενες μέρες αλλά κ τώρα ακόμα δν είναι αργά γτ ποτέ δν ξέρεις. Υπάρχουν φορές που υποχωρούν όντως τα ωοθυλακια. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι σήμερα; Κάνε κανένα τεστ ωορρηξίας αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου ποτέ πηγές τελευταία μέρα για υπέρηχο πριν από σήμερα; Κανονικά μαζί με οιστραδιολη έπρεπε να σου κάνει κ LH ώστε να προλάβετε να κάνετε την ένεση Ovitrelle για να γίνει η ωορρηξία σωστά κ σε 34-36 ώρες μετά την ένεση να πας για σπερματέγχυση.Καλο θα ήταν να είχατε επαφές κ τις προηγούμενες μέρες αλλά κ τώρα ακόμα δν είναι αργά γτ ποτέ δν ξέρεις. Υπάρχουν φορές που υποχωρούν όντως τα ωοθυλακια. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι σήμερα; Κάνε κανένα τεστ ωορρηξίας αν έχεις.

Σήμερα είμαι 11 μέρα 

Τελευταία ήταν την τρίτη 

Αν όντως υποχώρησαν τι να πω 

Το χάσαμε το παιχνίδι 

Δε πειράζει ...

Just now, Ellidr είπε:

Σήμερα είμαι 11 μέρα 

Τελευταία ήταν την τρίτη 

Αν όντως υποχώρησαν τι να πω 

Το χάσαμε το παιχνίδι 

Δε πειράζει ...

Το τελευταίο καιρό δεν έχω και πολύ τύχη 

Τι να κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σήμερα είμαι 11 μέρα 

Τελευταία ήταν την τρίτη 

Αν όντως υποχώρησαν τι να πω 

Το χάσαμε το παιχνίδι 

Δε πειράζει ...

Το τελευταίο καιρό δεν έχω και πολύ τύχη 

Τι να κάνουμε

Δν νομίζω ότι υποχώρησαν . Απλά έκανε βλακεία με τις δόσεις των φαρμάκων κ να έσκασαν τα ωαρια νωρίτερα.Κ κανονικά έπρεπε να πηγαίνεις το λιγότερο μέρα παρά μέρα αφού ήταν 15 χιλιοστά την Τρίτη.Κοιτα άμα είχατε χθες επαφή κ έχετε κ σήμερα τπτ δν τελείωσε κ μη το προδικάζεις .Μπορει η φύση να κάνει τα δικά της κ να είναι θετικό το αποτέλεσμα.Κ για να δεις αν έγινε ωορρηξία μπορείς να κανείς μια εξέταση προγεστερονης , αν είναι πάνω από 1,5 τότε έκανες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Δν νομίζω ότι υποχώρησαν . Απλά έκανε βλακεία με τις δόσεις των φαρμάκων κ να έσκασαν τα ωαρια νωρίτερα.Κ κανονικά έπρεπε να πηγαίνεις το λιγότερο μέρα παρά μέρα αφού ήταν 15 χιλιοστά την Τρίτη.Κοιτα άμα είχατε χθες επαφή κ έχετε κ σήμερα τπτ δν τελείωσε κ μη το προδικάζεις .Μπορει η φύση να κάνει τα δικά της κ να είναι θετικό το αποτέλεσμα.Κ για να δεις αν έγινε ωορρηξία μπορείς να κανείς μια εξέταση προγεστερονης , αν είναι πάνω από 1,5 τότε έκανες.

Εχθές το βράδυ είχα επαφή 

Σήμερα δε γίνεται 

Πότε μπορώ να κάνω εξέταση προγεστερόνης;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Εχθές το βράδυ είχα επαφή 

Σήμερα δε γίνεται 

Πότε μπορώ να κάνω εξέταση προγεστερόνης;;

Αύριο είναι Κυριακή όποτε τη Δευτέρα τώρα. Τι ΑΜΗ έχεις αν επιτρέπεται; Κ τι δόσεις altermon σου είπε να κανείς την μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

5 δόσεις των 75 

 

Οκ δν είναι πολλά τα 75mg απλά είναι λίγες οι μέρες. Κανονικα έπρεπε να αρχίσει την 3η μέρα του κύκλου τις ενέσεις ως κ τη 10η με 12η ανάλογα το μέγεθος των ωοθυλακιων. Εσυ τα άρχισες 5η μέρα; Δν ξέρω μου φαίνεται περίεργο μονο 5 μέρες να κανείς ενέσεις.Γτ έχω κάνει σπερματέγχυση κ έκανα τις ίδιες ενέσεις κ τις ίδιες δόσεις από 3η ως 10η μέρα του κύκλου.Τι να πω καλύτερα να πας σε άλλο γιατρο αφού έκανε κ την ίδια πατάτα 2 φορές να μη προλάβει να σου την κανει τη σπερματέγχυση . Ηρέμησε πρώτα κ ψυχολογικά κ σωματικά κ μετά ξεκινά πάλι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ellidr said:

Ναι αυτό θα κάνω 

Κ ότι θέλει ο Θεός 

Νομίζω ότι κουράστηκα

Δε ξέρω ρε κορίτσι μου 

Τι να πω 

Εγώ αν έχω διάθεση θα ξανακάνω επαφές 

Και θα τ αφήσω στο θεό 

Και αν δε γίνει τπτ 

Θ αφήσω ένα δύο κύκλους και βλέπουμε 

Νιώθω ότι δε μπορώ τώρα άλλο

Κοριτσι μου, πάρε τον χρόνο σου είναι πολύ σημαντικό κ όταν επιστρέψεις δυναμικά πάρε μια δεύτερη γνώμη. Δεν μου ακούγεται πολύ σωστό αυτό που σου είπε κ εφόσον έχεις κ εσύ τις υποψίες σου, ψάξε αλλού. Αν την έκανε μια φορά τη βλακεια, ποιος σου λέει ότι δεν θα τη κάνει κ δεύτερη κ θα χάσεις κ άλλο χρόνο! 

Just now, Ellidr said:

Δε χάνω το κουράγιο μου 

Ούτε την πίστη μου 

Μανούλα θα γίνω 

Κ βέβαια θα γίνεις! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή Κυριακή ! Να ρωτήσω , όσες κρατάτε  θερμοδιαγραμμα, πως θερμομετρειστε και με τι είδους θερμόμετρο ? Πχ από την μασχάλη Με υδραργυρικο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή Κυριακή ! Να ρωτήσω , όσες κρατάτε  θερμοδιαγραμμα, πως θερμομετρειστε και με τι είδους θερμόμετρο ? Πχ από την μασχάλη Με υδραργυρικο?

καλημέρα!!!καλο μηνα!!!εγω που κρατάω κ τωρα ,παίρνω το πρωι πριν σηκωθω απο το στόμα με ηλεκτρονικό. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Δε χάνω το κουράγιο μου 

Ούτε την πίστη μου 

Μανούλα θα γίνω 

Ε ναι αυτο είναι το σίγουρο...το θέμα είναι να μην σου τρώει τον χρόνο ένας πρόχειρος επιστημονας κατάλαβες;;;κ η κολλητή μου οχτώ χρόνια τα ίδια χαζά...πήγαινε στον γιατρό που πήγαμε όλες οι φίλες στα μέρη μου που έχει κ κλινική.εγω εκεί γέννησα...καλός όλα καλά...αλλά όταν χρειάζεται η γυναίκα να συντονιστεί σωστά γιατί δεν έρχεται θέλει τον κορυφαίο...πήγε εδώ Θεσσαλονίκη στην καλύτερη...εγκυηση σαν τον παντ..μαζί με την αιματολογο που πήγα εγώ την έβαλαν κάτω κ τον άλλο μήνα έγκυος ..τυχαίο;;;;κ από το θυμάμαι όταν έπαιρνε τροποποιημένη δόση εξωσωματικής τραβιότανε κάθε μέρα υπέρηχο κ έκανε συνέχεια αιμοληψιες να ελέγχει τις ορμόνες κ θυμάμαι σε κάποια φάση την έβαζε να πίνει δύο λίτρα γάλα την ημέρα να πέφτει μια ορμόνη νομίζω οιστραδιόλη;;;;;;την είχε υπ ατμον....την έπιασε απλά να της το τελειωνει πως να σου το περιγράψω.ετσι κάνει κ ο Πάντος...δεν αφήνει να χαθεί ίχνος...εγκυηση.καλε τώρα που στα λέω όπως είπε κ η Λίνα μήπως έκανε λάθος στις δόσεις κ σε αποσυντονισε...βλέπεις η άλλη καθημερινα έλεγχο μην ανέβει πολύ καμία ορμόνη κ χαλάσουν τα αβγά..

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή Κυριακή ! Να ρωτήσω , όσες κρατάτε  θερμοδιαγραμμα, πως θερμομετρειστε και με τι είδους θερμόμετρο ? Πχ από την μασχάλη Με υδραργυρικο?

Καλημέρα κορίτσι κ τώρα μου θυμίσει ότι έχω ξεσαλωσει χαχαχαχαχα.δεν κράτησα θερμοκρασίες αυτό τον μήνα...πωπω 11 μέρα κιόλας βαρεμάρα.λοιπον ψηφιακό στο στόμα κάτω από την γλώσσα κλειστό στόμα με το που ξυπνήσεις αμέσως πριν πιεις νερό κ κανονικά το έχεις στο κομοδίνο κ την παίρνεις πριν σηκωθείς.αυτο το κάνεις κάθε μέρα από την πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την επόμενη.αχ πως βαρέθηκα όλα αυτά...και το καινούριο είναι ότι έχω σταματήσει την καθημερινή επαφή κ κάνω μέρα παρά μερα..βοηθάει κ λίγο το γεγονός ότι είμαστε λίγο στα μαχαίρια με τον δικό μου έχει νεύρα με την δουλειά κ δεν τον αντέχω όποτε αυτό τον μήνα θα δυναμώσει κ το σπέρμα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σήμερα είμαι 11 μέρα 

Τελευταία ήταν την τρίτη 

Αν όντως υποχώρησαν τι να πω 

Το χάσαμε το παιχνίδι 

Δε πειράζει ...

Το τελευταίο καιρό δεν έχω και πολύ τύχη 

Τι να κάνουμε

Μη με λες εμένα για τύχη θα πάρω δρόμο κ θα τρέχω..χσαχαχα.αυτα δεν ξέρεις πως τα φέρνει ο Θεός...να σου πω ότι έκανα πρώτη παιδί από την παιδική μου φίλη κ αυτή δυσκολεύτηκε όσο εσύ ας πούμε έπιασε το πρώτο μετά από ένα μισή χρόνο προσπάθειας κ να με παίρνει κ να κλαίει κάθε μήνα...πέντε χρόνια μετά από το δικό μου παιδί έκανε το πρώτο της αλλά μετά από άλλα δύο χρόνια έκανε και άλλο ένα έτσι απλά κ τελείωσε κ εγώ παλεύω....επίσης την ώρα αυτή που εγώ παλεύω κ μου βγαίνει η ψυχή κορίτσια με εξωσωματική κ από εδώ μέσα έχουν ήδη δύο μωρά στην κοιλιά γερά που θα τα γεννήσουν κ εγώ ακόμα θα παλεύω...κατάλαβες;;είναι διαφορετικά τα μαθηματικά του Θεού....μην βιάζεσαι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...