Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Επαθα σοκ... Σηκωθηκε η τριχα μου.. Δεν μπορω να ακουω για παιδακια που αρρωστουν ετσι.. Εχεις μεγαλη δυναμη ψυχης.. Μπραβο σου που εισαι δυνατή.. Ευχομαι να σου μοιάσω.. Εγω σαν δασκαλα που ακομη δεν εχει παιδακια αλλα αν κατι πάθαινε ενα παιδακι μου απο την ταξη μου δεν την παλευα.. Τηλεφωνα επαιρνα.. Σπιτι τους πηγαινω.. Ακομη νοσοκομειο ςχω παει.. Δενομαι παρα πολυ με τους μαθητες μου και τρομαζω καθε φορα.. Οποτε δεν μπορω να διανοηθώ πως θα νιωθω οταν με αξιωσει ο θεος να γινω μανουλα... 

Κοριτσια εγω σημερα ειναι η 1η μερα καθυστερησης.. Ποναω καθε φορα που θελω να παω να κατουρησω.. Νιωθω οτι καθε φορα θα αρχισει η περιοδος και σκουπιζομαι και τιποτα.. Αλλα το νιωθω οτι θα κατεβει..νιωθω την οιεση εκει χαμηλα.. Και στηθοε διπλασιο και ποναει πολύ εδω και μερες.. Θελω να ερθει και να ξεκινησω δυναμικα τον Νοέμβριο μιας και αυτον τοβ μηνα το χασαμε..Αλλα δεν πηρα ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε τιποτα.. Ειπα θα το αφησω ως τα χριστουγεννα στην μοιρα του.. Εξάλλου ως τωρα καταλαβαινω την ωορρηξία μου.. 

Κάνε τεστ καλέ τι κάθεσαι???

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 said:

Επαθα σοκ... Σηκωθηκε η τριχα μου.. Δεν μπορω να ακουω για παιδακια που αρρωστουν ετσι.. Εχεις μεγαλη δυναμη ψυχης.. Μπραβο σου που εισαι δυνατή.. Ευχομαι να σου μοιάσω.. Εγω σαν δασκαλα που ακομη δεν εχει παιδακια αλλα αν κατι πάθαινε ενα παιδακι μου απο την ταξη μου δεν την παλευα.. Τηλεφωνα επαιρνα.. Σπιτι τους πηγαινω.. Ακομη νοσοκομειο ςχω παει.. Δενομαι παρα πολυ με τους μαθητες μου και τρομαζω καθε φορα.. Οποτε δεν μπορω να διανοηθώ πως θα νιωθω οταν με αξιωσει ο θεος να γινω μανουλα... 

Κοριτσια εγω σημερα ειναι η 1η μερα καθυστερησης.. Ποναω καθε φορα που θελω να παω να κατουρησω.. Νιωθω οτι καθε φορα θα αρχισει η περιοδος και σκουπιζομαι και τιποτα.. Αλλα το νιωθω οτι θα κατεβει..νιωθω την οιεση εκει χαμηλα.. Και στηθοε διπλασιο και ποναει πολύ εδω και μερες.. Θελω να ερθει και να ξεκινησω δυναμικα τον Νοέμβριο μιας και αυτον τοβ μηνα το χασαμε..Αλλα δεν πηρα ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε τιποτα.. Ειπα θα το αφησω ως τα χριστουγεννα στην μοιρα του.. Εξάλλου ως τωρα καταλαβαινω την ωορρηξία μου.. 

Ωπα ωπα και καθυστερηση και πιεση χαμηλα αυτο ακουγεται πααααρα πολυ καλο. Εγω στη κορη μου μια πιεση χαμηλα ειχα και στηθος τουμπανο. Αν ειχες επαφες τοτε κανε τεστ. Το τεστ θα σου δειξει αφου εισαι σε καθυστερηση και ας μην ειναι με πρωινα. Μεινε κανα δυο τρεις ωρες χωρις πολλα υγρα και κανε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Επαθα σοκ... Σηκωθηκε η τριχα μου.. Δεν μπορω να ακουω για παιδακια που αρρωστουν ετσι.. Εχεις μεγαλη δυναμη ψυχης.. Μπραβο σου που εισαι δυνατή.. Ευχομαι να σου μοιάσω.. Εγω σαν δασκαλα που ακομη δεν εχει παιδακια αλλα αν κατι πάθαινε ενα παιδακι μου απο την ταξη μου δεν την παλευα.. Τηλεφωνα επαιρνα.. Σπιτι τους πηγαινω.. Ακομη νοσοκομειο ςχω παει.. Δενομαι παρα πολυ με τους μαθητες μου και τρομαζω καθε φορα.. Οποτε δεν μπορω να διανοηθώ πως θα νιωθω οταν με αξιωσει ο θεος να γινω μανουλα... 

Κοριτσια εγω σημερα ειναι η 1η μερα καθυστερησης.. Ποναω καθε φορα που θελω να παω να κατουρησω.. Νιωθω οτι καθε φορα θα αρχισει η περιοδος και σκουπιζομαι και τιποτα.. Αλλα το νιωθω οτι θα κατεβει..νιωθω την οιεση εκει χαμηλα.. Και στηθοε διπλασιο και ποναει πολύ εδω και μερες.. Θελω να ερθει και να ξεκινησω δυναμικα τον Νοέμβριο μιας και αυτον τοβ μηνα το χασαμε..Αλλα δεν πηρα ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε τιποτα.. Ειπα θα το αφησω ως τα χριστουγεννα στην μοιρα του.. Εξάλλου ως τωρα καταλαβαινω την ωορρηξία μου.. 

Γιατί να θέλεις να έρθει η χαζοπεριοδος...να μην έρθει καθόλου...

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου δε το έχω ξανακούσει και εγω το ουτρο για ρύθμιση του κυκλου...εμενα πάντα μου το δίνει προληπτικά μετά την ωορρηξία για να βοηθήσουμε μια πιθανή εγκυμοσύνη...και το ίδιο τωρα κ στην εξωσωματικη...μετα την ωοληψια τα ξεκινάω πάντα προληπτικά...

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια εδώ....μίλα μαζί του....δεν νομίζω πως πειράζει να τα πάρεις κάποιες μέρες ακόμα....ειδικά αφού υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης που στο εύχομαι κιόλας!!!!!τα έχω πάρει και 17 μέρες μέχρι π ειχα αρνητικό τέστ και καφέ όποτε τα έκοψα τοτε για να έρθει περίοδος κανονικα....ισως εσυ να μην τα κόψεις για ενα διάστημα ακόμα....;)

Εσυ είσαι πραγματικά μοναδικός άνθρωπος.....και πολύ δυνατός!!!!!και εισαι τυχερή γιατί σου έμοιασε ο γιος σου σε αυτό!!!!σιγά μην τον ρίξει μια γριπουλα λοιπόν!χαχαχαχα:wub:

Είναι dna...για να σας το ελαφρυνω ο παππούς μου έπαθε εφτά φορές πνευμονικό οίδημα ξαναανασταινοταν καβαλουσε το μηχανάκι κ έφευγε από το νοσοκομείο.85 χρονών.τον φοναζαν οι γιατροί Λάζαρο.χαχαχαχαχα.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

το τεστ 22η μπορει να εβγαινε θετικο το απόγευμα που δεν έκανα, βάσει του πρωινού που εχω προφίλ...οποτε απλα περιμένω...

Άσε και εγώ που δεν τις καταλαβαίνω τελευταία τις ωορηξιες τρελαίνομαι λέω ...τώρα....ποτέ περιμένω περίοδο;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γιατί να θέλεις να έρθει η χαζοπεριοδος...να μην έρθει καθόλου...

Είναι dna...για να σας το ελαφρυνω ο παππούς μου έπαθε εφτά φορές πνευμονικό οίδημα ξαναανασταινοταν καβαλουσε το μηχανάκι κ έφευγε από το νοσοκομείο.85 χρονών.τον φοναζαν οι γιατροί Λάζαρο.χαχαχαχαχα.

Άσε και εγώ που δεν τις καταλαβαίνω τελευταία τις ωορηξιες τρελαίνομαι λέω ...τώρα....ποτέ περιμένω περίοδο;;;;;

Επ τι εγινε κοριτσακι εσυ;πεσμένη σε βλέπω τελευταία παρε τα πάνω σου και μην απογοητευεσαι  ολα καλα θα πανε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γιατί να θέλεις να έρθει η χαζοπεριοδος...να μην έρθει καθόλου...

Είναι dna...για να σας το ελαφρυνω ο παππούς μου έπαθε εφτά φορές πνευμονικό οίδημα ξαναανασταινοταν καβαλουσε το μηχανάκι κ έφευγε από το νοσοκομείο.85 χρονών.τον φοναζαν οι γιατροί Λάζαρο.χαχαχαχαχα.

Άσε και εγώ που δεν τις καταλαβαίνω τελευταία τις ωορηξιες τρελαίνομαι λέω ...τώρα....ποτέ περιμένω περίοδο;;;;;

@ΒαλεντιναΧ @TATAKI επειδή δεν ειχα επαφες τις ημερες ωορρηξίας μου αλλα 2 με 3 μερες πριν τημ ωορρηξία για αυτο δεν πιστευω να εγινε τιποτα.. Να ειμαι τοσο τυχερη οσο εσυ βαλεντινα μου? Δεν νομιζω.. Εξαλλου εχω ολα τα συμπτωματα περιόδου μου.. Υγρα πονος χαμηλα πονος στηθους.. Σπυρακι στο πιγούνι. Και γκρινιαζω για ολα.. Ειμαι ετοιμη να υποδεχτω την κυρια αλλα κατι μου λεει οτι θα καθυστερήσει γιατι αυτον τον μηνα εγινε πολυ αργα η ωορρηξία 19η μερα του κυκλου. Σήμερα ειναι η 31η..οποτε μπορει να γινει μεγαλος κυκλος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

@ΒαλεντιναΧ @TATAKI επειδή δεν ειχα επαφες τις ημερες ωορρηξίας μου αλλα 2 με 3 μερες πριν τημ ωορρηξία για αυτο δεν πιστευω να εγινε τιποτα.. Να ειμαι τοσο τυχερη οσο εσυ βαλεντινα μου? Δεν νομιζω.. Εξαλλου εχω ολα τα συμπτωματα περιόδου μου.. Υγρα πονος χαμηλα πονος στηθους.. Σπυρακι στο πιγούνι. Και γκρινιαζω για ολα.. Ειμαι ετοιμη να υποδεχτω την κυρια αλλα κατι μου λεει οτι θα καθυστερήσει γιατι αυτον τον μηνα εγινε πολυ αργα η ωορρηξία 19η μερα του κυκλου. Σήμερα ειναι η 31η..οποτε μπορει να γινει μεγαλος κυκλος.. 

Κάνε τεστ.θα δείξει ότι είναι...γιατί κ αυτή η αγωνία δεν παλεύεται..ερώτηση αν υπάρχει ελαφριά κολπιτιδα μπορεί να ζήσει σπέρμα;;;;γιατί αν κάνω τώρα θεραπεία νομίζω σκοτώνει τα πάντα η κρέμα....θα μου πει κ ο γιατρός αλλά αγχώθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

@ΒαλεντιναΧ @TATAKI επειδή δεν ειχα επαφες τις ημερες ωορρηξίας μου αλλα 2 με 3 μερες πριν τημ ωορρηξία για αυτο δεν πιστευω να εγινε τιποτα.. Να ειμαι τοσο τυχερη οσο εσυ βαλεντινα μου? Δεν νομιζω.. Εξαλλου εχω ολα τα συμπτωματα περιόδου μου.. Υγρα πονος χαμηλα πονος στηθους.. Σπυρακι στο πιγούνι. Και γκρινιαζω για ολα.. Ειμαι ετοιμη να υποδεχτω την κυρια αλλα κατι μου λεει οτι θα καθυστερήσει γιατι αυτον τον μηνα εγινε πολυ αργα η ωορρηξία 19η μερα του κυκλου. Σήμερα ειναι η 31η..οποτε μπορει να γινει μεγαλος κυκλος.. 

Και εγώ είχα βγάλει το κλασσικό σπυρί της περιόδου και επίσης γουργουριζε η κοιλιά πράγμα για εμένα που δείχνει ότι έρχεται....και όμως ακόμα και σήμερα η κοιλιά γουργουριζει το σπυρί ακόμα εκεί!!! Κάνε τεστ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

@ΒαλεντιναΧ @TATAKI επειδή δεν ειχα επαφες τις ημερες ωορρηξίας μου αλλα 2 με 3 μερες πριν τημ ωορρηξία για αυτο δεν πιστευω να εγινε τιποτα.. Να ειμαι τοσο τυχερη οσο εσυ βαλεντινα μου? Δεν νομιζω.. Εξαλλου εχω ολα τα συμπτωματα περιόδου μου.. Υγρα πονος χαμηλα πονος στηθους.. Σπυρακι στο πιγούνι. Και γκρινιαζω για ολα.. Ειμαι ετοιμη να υποδεχτω την κυρια αλλα κατι μου λεει οτι θα καθυστερήσει γιατι αυτον τον μηνα εγινε πολυ αργα η ωορρηξία 19η μερα του κυκλου. Σήμερα ειναι η 31η..οποτε μπορει να γινει μεγαλος κυκλος.. 

Αυτά ακριβώς είχα κ εγώ.. υγρά πόνο χαμηλά κ συσπάσεις περιόδου.. κ το στηθος γιαααα δες το!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Εγώ πιστεύω πως αν τα πάρεις κ 3 μέρες ακόμα δν θα γίνει κάτι.Κ γω από 16η τα ξεκινάω κ 28η με 29η πάω για χοριακη.Θεωρω πως 10 μέρες μετά την ωορρηξία θα δείξει κάτι η χοριακη. Κ σε περίπτωση που τα σταματήσεις σήμερα  κ δεν σου έρθει περιοδος σε 3-5 μέρες τότε να πας αμέσως για χοριακη μήπως γτ αν είναι θετική ίσως τα ξεκινήσεις πάλι.Βεβαια πολλές γυναίκες δν παίρνουν ουτροτζεσταν στην εγκυμοσυνη ,όποτε ίσως κ να μη χρειαστεί να πάρεις.Γι αυτό κ να τα σταματήσεις αν είσαι έγκυος δν θα σου έρθει περιοδος.Αλλα καλού κακού είτε τα σταματήσεις είτε όχι σε 5 μέρες (αν δν αδιαθετήσεις) να πας για χοριακη. 

Αποφάσισα να τα συνεχίσω καλού κακού για να μην είμαι με το άγχος ότι έκανα χαζομάρα... δυστυχως οι εξετάσεις μου έδειξαν την προγεστερονη μου οριακά πάνω απτό όριο... αν δεν κάνω λάθος ήταν το κατώτερο 0,10 κ εγώ είχα ή 0,12 ή 0,15...δεν θυμάμαι ακριβώς.. κ μου είπε ότι λογικά αυτό φταίει για τους τεράστιους κύκλους κ το γεγονός ότι απέκτησα 3 μεγάλους πολύποδες στη μήτρα τα τελευταία δυο χρόνια, τους οποίους αφαίρεσα τον Ιούλιο. Αν έπαιρνα προγεστερονη για να ρυθμίζω τον κύκλο μου θα το είχα γλυτωσει αυτό μου είπε. Οποτε φαντάζομαι είναι κάτι που θα παίρνω σε περίπτωση εγκυμοσύνης...


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ωπα ωπα και καθυστερηση και πιεση χαμηλα αυτο ακουγεται πααααρα πολυ καλο. Εγω στη κορη μου μια πιεση χαμηλα ειχα και στηθος τουμπανο. Αν ειχες επαφες τοτε κανε τεστ. Το τεστ θα σου δειξει αφου εισαι σε καθυστερηση και ας μην ειναι με πρωινα. Μεινε κανα δυο τρεις ωρες χωρις πολλα υγρα και κανε. 

Η καθυστερηση πολυυυ καλοο σημαδι για μενα κανε υπομονη αλλη μια μερουλα και κανε με μεγαλυτερη καθυστερηση αλλωστε και η χαρα να βλεπεις οτι δεν σου ερχεται ειναι ανεκτιμητη!!Μια φορα το εχω νιωσει αλλα στην 5 μερα καθυστερησης ειχα αδιαθετησει.Βεβαια ηταν τοσο ωραια η αισθηση χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου δε το έχω ξανακούσει και εγω το ουτρο για ρύθμιση του κυκλου...εμενα πάντα μου το δίνει προληπτικά μετά την ωορρηξία για να βοηθήσουμε μια πιθανή εγκυμοσύνη...και το ίδιο τωρα κ στην εξωσωματικη...μετα την ωοληψια τα ξεκινάω πάντα προληπτικά...

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια εδώ....μίλα μαζί του....δεν νομίζω πως πειράζει να τα πάρεις κάποιες μέρες ακόμα....ειδικά αφού υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης που στο εύχομαι κιόλας!!!!!τα έχω πάρει και 17 μέρες μέχρι π ειχα αρνητικό τέστ και καφέ όποτε τα έκοψα τοτε για να έρθει περίοδος κανονικα....ισως εσυ να μην τα κόψεις για ενα διάστημα 

Θα τα πάρω σίγουρα κ το ΣΚ μεχρι να μιλήσω μαζί του για να μην είμαι με το άγχος. Είναι ο δεύτερος που μου προτείνει ουτρο ως θεραπεία, απλά ο προηγούμενος δεν μου είχε εξηγήσει τπτ κ νόμιζα πως κάτι κάνω λάθος. Κ εγώ νόμιζα ότι δεν κάνει να τα πάρω πριν την Ωορρηξία γτ ειχα διαβάσει πως την καταστέλλει, όμως μου είπε πως είναι λάθος κ αποτι φαίνεται είχε δίκιο γτ 2 μέρες αφού τα ξεκίνησα είχα ωορρηξία. Είναι η πρώτη φορά που είχα ωορρηξία 18η μερα του κύκλου! Για μένα είναι πολύ νωρίς γτ στην καλύτερη οι κύκλοι μου είχαν διάρκεια 40-50 μέρες κ στη χειρότερη 4 μήνες. Μου έδωσε ουτρο γτ είδε πως έχω έλλειψη προγεστερονης κ προτίμησε να πάρω την φυσική ορμόνη παρα να μου δώσει κλομιφαινη κτλ

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Αποφάσισα να τα συνεχίσω καλού κακού για να μην είμαι με το άγχος ότι έκανα χαζομάρα... δυστυχως οι εξετάσεις μου έδειξαν την προγεστερονη μου οριακά πάνω απτό όριο... αν δεν κάνω λάθος ήταν το κατώτερο 0,10 κ εγώ είχα ή 0,12 ή 0,15...δεν θυμάμαι ακριβώς.. κ μου είπε ότι λογικά αυτό φταίει για τους τεράστιους κύκλους κ το γεγονός ότι απέκτησα 3 μεγάλους πολύποδες στη μήτρα τα τελευταία δυο χρόνια, τους οποίους αφαίρεσα τον Ιούλιο. Αν έπαιρνα προγεστερονη για να ρυθμίζω τον κύκλο μου θα το είχα γλυτωσει αυτό μου είπε. Οποτε φαντάζομαι είναι κάτι που θα παίρνω σε περίπτωση εγκυμοσύνης...

Ναι άμα έχεις χαμηλή προγεστερονη τότε θα τα παίρνεις κ στην εγκυμοσυνη. Πάρε τα κ όπως σου είπα κάνε μια χοριακη 10 μέρες μετά την ωορρηξία σου κ μίλησε κ με το γιατρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και τώρα πως πρέπει να κινηθεις;

Τίποτα θα συνεχίσω επαφές 

Και μετά εξωσωματική δεν γίνεται αλλιώς 

Να μαζεύω ωοθυλάκια κ όταν είναι έτοιμο το ενδομήτριο να τα βάλουμε 

Αλλά να σου πω κάτι 

Εγώ πιστεύω ότι λέει βλακειες 

Μάλλον έγινε η ωορρηξία και δεν την προλάβαμε και δεν ήθελε να μου το πει

Δεν γίνεται ρε φίλε αφού υπήρχαν ωοθυλάκια να υποχωρούν

 

 

Just now, Ellidr είπε:

Τίποτα θα συνεχίσω επαφές 

Και μετά εξωσωματική δεν γίνεται αλλιώς 

Να μαζεύω ωοθυλάκια κ όταν είναι έτοιμο το ενδομήτριο να τα βάλουμε 

Αλλά να σου πω κάτι 

Εγώ πιστεύω ότι λέει βλακειες 

Μάλλον έγινε η ωορρηξία και δεν την προλάβαμε και δεν ήθελε να μου το πει

Δεν γίνεται ρε φίλε αφού υπήρχαν ωοθυλάκια να υποχωρούν

 

 

Εντ μεταξύ εχθές και προχθές είχα πολλά υγρά σαν κόλλα κομμάτια 

Και βάρος χαμηλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...