Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα. Δεν ξερω για θεραπεια αλλα τα ουτρατζεσταν ειναι φυσικη προγεστερονη την οποια επαιρνα για μηνες στην 1η μου εγκυμοσυνη. Τις πρωτες μερες της καθυστερησης κιολας τα ξεκινησα γιατι ειχα καφε και αιμα και ολα πηγαν μια χαρα.

Ναι το γνωρίζω... μέχρι τώρα τα έπαιρνα μόνο όταν ο κύκλος μου γινόταν πολύ μεγάλος για να αδειαθετησω. 3 μέρες έπαιρνα από ένα κάθε βράδυ κ 3 μέρες αφού τα σταματούσα αδειαθετουσα. Τώρα παίρνω ανα 12 ώρες για 10 μέρες για να ρυθμιστεί ο κύκλος κ η ωορρηξία μου. Απλά μου περνάει απτό μυαλό μήπως έγινε σύλληψη με τις επαφές που είχαμε κ αφού τα σταματήσω σήμερα, μου κατέβει αίμα πχ τη Δευτέρα κ γίνει βλακεία κ το χάσω. Γτ υποτίθεται πως όταν πέφτει η προγεστερονη στον οργανισμό τότε τα τοιχώματα της μητρας αποβάλλονται με την περίοδο. Κ είναι μόλις 7η μέρα μετά την ωορρηξία οποτε ότι τεστ κ να κάνω δεν θα δείξει ακόμα. Σκέφτομαι μήπως τα συνεχίσω το ΣΚ κ πάρω τηλ τον γιατρό μου τη Δευτέρα να μου πει τι να κάνω. Ειχα ήδη μια βιοχημική πέρσι, δεν θέλω κ δεύτερη από βλακεία...


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Patataki83 said:

Ναι το γνωρίζω... μέχρι τώρα τα έπαιρνα μόνο όταν ο κύκλος μου γινόταν πολύ μεγάλος για να αδειαθετησω. 3 μέρες έπαιρνα από ένα κάθε βράδυ κ 3 μέρες αφού τα σταματούσα αδειαθετουσα. Τώρα παίρνω ανα 12 ώρες για 10 μέρες για να ρυθμιστεί ο κύκλος κ η ωορρηξία μου. Απλά μου περνάει απτό μυαλό μήπως έγινε σύλληψη με τις επαφές που είχαμε κ αφού τα σταματήσω σήμερα, μου κατέβει αίμα πχ τη Δευτέρα κ γίνει βλακεία κ το χάσω. Γτ υποτίθεται πως όταν πέφτει η προγεστερονη στον οργανισμό τότε τα τοιχώματα της μητρας αποβάλλονται με την περίοδο. Κ είναι μόλις 7η μέρα μετά την ωορρηξία οποτε ότι τεστ κ να κάνω δεν θα δείξει ακόμα. Σκέφτομαι μήπως τα συνεχίσω το ΣΚ κ πάρω τηλ τον γιατρό μου τη Δευτέρα να μου πει τι να κάνω. Ειχα ήδη μια βιοχημική πέρσι, δεν θέλω κ δεύτερη από βλακεία...

Καταλαβα τι λες...ναι μιλησε καλυτερα με τον γιατρο σου να σε συμβουλεψει και να σου φυγει και το αγχος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Όχι μόνο έμεινα έγκυος αλλά το σπερμα του άντρα που τάχα έλεγε ο πρωτοσ γιατρος δν είναι πολυ καλό γονιμοποιείσαι όλα τα ωαρια που μου πήραν στην Ωοληψια. Πήρε βιταμίνες κ βελτίωσε παρα πολύ.Όποτε να έχεις πίστη. Εγώ μόλις είπα τέρμα οι γιατροί κ οι εξετάσεις κ λέω θα χαρώ το σεξ με τον άντρα μου κ άρχισα να κάνω σχέδια για τον θρησκευτικό γάμο που τον έχουμε αφήσει 2 χρόνια τώρα  λόγω του ότι ξεκινήσαμε αμέσως προσπαθείες  για παιδί, τότε ήρθε φυσιολογικά η εγκυμοσυνη γτ σταμάτησα να το σκέφτομαι. Όλα αυτά τα άγχη των εξετάσεων έφταιγαν που δν ερχόταν. Κ βασικά είναι θέμα τύχης κ τάιμινγκ , εξάλλου 25% πιθανότητες έχουμε κάθε μήνα να συλλάβουμε. 

Εχεις δικιο κοριτσι μου μαλλον πρεπει να το παρουμε λιγο πιο χαλαρα μηπως και βοηθησει η ψυχολογια και το απολαυσουμε περισσοτερο τρελαινομαι που ακουω αλλες γυναικες να πετανε μωρα στα σκουπιδια και να τους δινεται η ευκαιρια τοσο απλοχερα..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 είπε:

Μην απογοητευεσαι τον επόμενο μήνα σου εύχομαι όλα να πάνε καλα:)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

πρίν από 3 λεπτά , TATAKI είπε:

Καλησπερα σε ολες. Τωρα γυρισα απο τη δουλεια και ειχα μια μερα χαλια...ουφ...ευτυχως εχουμε ΣΚ...

Tin90 δεν πειραζει, τον αλλο μηνα να ειναι και γιορτινο. Πλησιαζουν οι γιορτες και ολες οι υποψηφιες μανουλες θελουμε το δωρακι μας... εγω κοριτσια 23η μερα σε κυκλο 27-28. Περιμενω κατα τις 4 αντε 5/11.. απο συμπτωματα ολα τα εχω παλι χαχαχα αρα λογικα θα αδιαθετησω οπως και τον προηγουμενο μηνα...θα δειξει. Τωρα για τεστ λεω να κρατηθω τουλαχιστον μεχρι την ημερα που περιμενω...δεν θελω να απογοητευτω και μετα να ανυπομονω να αδιαθετησω για να προχωρησω.. δεν θελω να της κανω την τιμη να αγωνιω να ερθει κιολας της ακατανομαστης

Ναι εύχομαι να έχω το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων που θα μπορούσε να έχει μια γυναίκα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Ναι το γνωρίζω... μέχρι τώρα τα έπαιρνα μόνο όταν ο κύκλος μου γινόταν πολύ μεγάλος για να αδειαθετησω. 3 μέρες έπαιρνα από ένα κάθε βράδυ κ 3 μέρες αφού τα σταματούσα αδειαθετουσα. Τώρα παίρνω ανα 12 ώρες για 10 μέρες για να ρυθμιστεί ο κύκλος κ η ωορρηξία μου. Απλά μου περνάει απτό μυαλό μήπως έγινε σύλληψη με τις επαφές που είχαμε κ αφού τα σταματήσω σήμερα, μου κατέβει αίμα πχ τη Δευτέρα κ γίνει βλακεία κ το χάσω. Γτ υποτίθεται πως όταν πέφτει η προγεστερονη στον οργανισμό τότε τα τοιχώματα της μητρας αποβάλλονται με την περίοδο. Κ είναι μόλις 7η μέρα μετά την ωορρηξία οποτε ότι τεστ κ να κάνω δεν θα δείξει ακόμα. Σκέφτομαι μήπως τα συνεχίσω το ΣΚ κ πάρω τηλ τον γιατρό μου τη Δευτέρα να μου πει τι να κάνω. Ειχα ήδη μια βιοχημική πέρσι, δεν θέλω κ δεύτερη από βλακεία...

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι γτ το ουτροτζεσταν βοηθάει την εγκυμοσυνη κ να μην αποβληθεί το έμβρυο. Γι αυτό κ το δίνουν όταν μια έγκυος έχει αιμορραγία. Για να σου έρθει περίοδος πρέπει να τα σταματήσεις. Κ γω παίρνω ουτροτζεσταν  κ σικλακουρ μετά την ωορρηξία σε περίπτωση που έχει γίνει σύλληψη να μη το χάσω. Γτ είχα 2 βιοχημικεσ . Κάνω πάντα μια χοριακη μια μέρα πριν ή την μέρα που περιμενω περίοδο κ αν είναι αρνητική σταματάω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ κ μου έρχεται περιοδος μετά από 2 μερες περίπου.

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι γτ το ουτροτζεσταν βοηθάει την εγκυμοσυνη κ να μην αποβληθεί το έμβρυο. Γι αυτό κ το δίνουν όταν μια έγκυος έχει αιμορραγία. Για να σου έρθει περίοδος πρέπει να τα σταματήσεις. Κ γω παίρνω ουτροτζεσταν  κ σικλακουρ μετά την ωορρηξία σε περίπτωση που έχει γίνει σύλληψη να μη το χάσω. Γτ είχα 2 βιοχημικεσ . Κάνω πάντα μια χοριακη μια μέρα πριν ή την μέρα που περιμενω περίοδο κ αν είναι αρνητική σταματάω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ κ μου έρχεται περιοδος μετά από 2 μερες περίπου.

Αν πιστεύεις πως μπορεί να έχει γίνει σύλληψη θα πας να κανείς μια χοριακη (κ όχι τεστ) κ μόνο αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικο θα σταματήσεις τα ουτροτζεσταν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι γτ το ουτροτζεσταν βοηθάει την εγκυμοσυνη κ να μην αποβληθεί το έμβρυο. Γι αυτό κ το δίνουν όταν μια έγκυος έχει αιμορραγία. Για να σου έρθει περίοδος πρέπει να τα σταματήσεις. Κ γω παίρνω ουτροτζεσταν  κ σικλακουρ μετά την ωορρηξία σε περίπτωση που έχει γίνει σύλληψη να μη το χάσω. Γτ είχα 2 βιοχημικεσ . Κάνω πάντα μια χοριακη μια μέρα πριν ή την μέρα που περιμενω περίοδο κ αν είναι αρνητική σταματάω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ κ μου έρχεται περιοδος μετά από 2 μερες περίπου.

Το άγχος μου είναι επειδή κανονικά σήμερα πρέπει να τα σταματήσω αλλά είναι μόνο η 7η μέρα μετά την ωορρηξία. Κ σκέφτομαι πως αν έχει γίνει σύλληψη δεν θα έχει προλάβει να γίνει κ εμφύτευση τόσο νωρίς. Κ αν τα σταματήσω σήμερα ίσως λειτουργήσει αρνητικά.

εγω τα παίρνω για ρύθμιση του κύκλου κ της ωορρηξιας από την 16η μέρα έως την 25η κ είχα ωορρηξία την 18η κ επαφές εκείνη τη μέρα κ την προηγούμενη.

παλια όταν είχα ξαναπάρει ουτρο με τον ίδιο τρόπο την 22η μέρα μου ερχόταν περίοδος χωρίς να έχω σταματήσει τα χάπια. Τώρα δεν έχω κανένα σημάδι περιόδου κ είμαι στην 25η... οποτε μου μπαίνουν ιδέες ότι ίσως κάτι έχει πετύχει...


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Το άγχος μου είναι επειδή κανονικά σήμερα πρέπει να τα σταματήσω αλλά είναι μόνο η 7η μέρα μετά την ωορρηξία. Κ σκέφτομαι πως αν έχει γίνει σύλληψη δεν θα έχει προλάβει να γίνει κ εμφύτευση τόσο νωρίς. Κ αν τα σταματήσω σήμερα ίσως λειτουργήσει αρνητικά.

εγω τα παίρνω για ρύθμιση του κύκλου κ της ωορρηξιας από την 16η μέρα έως την 25η κ είχα ωορρηξία την 18η κ επαφές εκείνη τη μέρα κ την προηγούμενη.

παλια όταν είχα ξαναπάρει ουτρο με τον ίδιο τρόπο την 22η μέρα μου ερχόταν περίοδος χωρίς να έχω σταματήσει τα χάπια. Τώρα δεν έχω κανένα σημάδι περιόδου κ είμαι στην 25η... οποτε μου μπαίνουν ιδέες ότι ίσως κάτι έχει πετύχει...

Εγώ πιστεύω πως αν τα πάρεις κ 3 μέρες ακόμα δν θα γίνει κάτι.Κ γω από 16η τα ξεκινάω κ 28η με 29η πάω για χοριακη.Θεωρω πως 10 μέρες μετά την ωορρηξία θα δείξει κάτι η χοριακη. Κ σε περίπτωση που τα σταματήσεις σήμερα  κ δεν σου έρθει περιοδος σε 3-5 μέρες τότε να πας αμέσως για χοριακη μήπως γτ αν είναι θετική ίσως τα ξεκινήσεις πάλι.Βεβαια πολλές γυναίκες δν παίρνουν ουτροτζεσταν στην εγκυμοσυνη ,όποτε ίσως κ να μη χρειαστεί να πάρεις.Γι αυτό κ να τα σταματήσεις αν είσαι έγκυος δν θα σου έρθει περιοδος.Αλλα καλού κακού είτε τα σταματήσεις είτε όχι σε 5 μέρες (αν δν αδιαθετήσεις) να πας για χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ωχ....δεν την άντεξε....εμείς δεν χρειαστηκαμε.στην μυελογεννη όμως κάνουν....έκανε αντίδραση το πουλάκι μου...ο Θεός ήξερε....δεν το άφησε να παιδεύτει...η μυελογεννη είναι η δύσκολη...όλα τα παιδάκια που ξέρω κ έχουν κάνει μεταμόσχευση την άντεξαν.ηταν να γίνει..φαντάσου ότι δεν είναι χειρουργείο...με βαριά χημειοθεραπεία μηδένισαν όλο τον οργανισμό κ απλά μετά του βάζουν τον μυελό σε μορφή αίμα ...από το χικμαν δηλαδή χονδρικά να σου πω από τον όρο...αυτό είναι..απλά έκανε αντίδραση ..μην φαντάζεστε χειρουργεία.

Δεν είναι ίδια αρρώστια...λέμε λευχαιμία αλλά έχει πολλούς τύπους από τον ελαφρύ μέχρι τον πολύ βαρυ...εχει μεγάλες διαφορές.φαντασου το παιδί μου μπαίνοντας στο νοσοκομείο καθάρισε από την νόσο με τρεις μέρες κορτιζόνη πρεζολον.απλα μετά ακολουθούν προτοκολα χημειοθεραπείας για να μην επανέλθει η νόσος...άλλες μορφές όμως είναι πιο επιθετικές.

καλημερα κοριτσι μου περάσατε δύσκολη κατάσταση, ευτυχως ολα ειναι καλα τωρα για το παιδάκι σου!!!υγεία σε όλους!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσι μου περάσατε δύσκολη κατάσταση, ευτυχως ολα ειναι καλα τωρα για το παιδάκι σου!!!υγεία σε όλους!!!

Είναι αυτό που λέμε αν θέλει ο Θεός όλα καλά πάνε κ όλα γίνονται.

9 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Ήμουν 16, μεσημέρι baywatch στη τηλεόραση! Ξαφνικά χιόνια, η αδερφή μου σε πανικό (18ετων) κ εγώ το ηλιθιο χαιρόμουνα που επιτέλους λέει ένιωθα τι εστι σεισμός! Θεέ μου τι άγνοια κινδύνου;;; το σκέφτομαι κ ανατριχιάζω! Ξυπόλητα κατεβήκαμε στο δρόμο, κοιμόμασταν στο αμάξι τα επόμενα βραδιά! Θέλαμε να πάρουμε κάτι από τα σπίτια μας κ τρέχαμε να ξαναβγουμε!!ποποοο τον τρέμω τον σεισμό... 

Θεέ μου... Συλλυπητήρια, δεν υπάρχει χειρότερο πιστεύω από ένα παιδί να φεύγει.. Ένα παιδί να ταλαιπωρειτε, να πονάει αχ θεέ μου υγεία σε όλα τα παιδάκια, σε όλο το κόσμο. Μα αυτά τα αθώα πλάσματακια τι φταίνε ρε γαμωτο;;; κουράγιο στην οικογένεια.. Τα λόγια είναι λίγα... 

Αχ βρε Εμιλη μου τι περάσατε, τι δύναμη κουβαλάς μέσα σου να αντέξεις κ να βοηθήσεις, στηριξεις το παιδάκι σου; εδώ μια ωτίτιδα έχει το παιδί κ υποφέρω που ταλαιπωρειτε!!!υγεία για όλους θεέ μου!! 

Βρίσκει δύναμη η μάνα.κσι να ξέρεις κ εσύ κ όλες οι μανουλες ότι τα παιδιά να μην τα φοβάστε ξεπερνάνε τα πάντα.γι αυτό κ για τον κορονοιο λένε δεν επηρεάζει τα παιδιά.εμενα αν το πιστεύεις δεν ξάπλωσε σε κρεβάτι χοροπηδούσε οχτώ μηνες.μια βαριά γρίπη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα δεν ξερω ποτε εκανα ωορρηξία ακομα δεν εχει ανέβει η θερμοκρασία. σήμερα δεν πονάω σχεδόν καθόλου αλλα υγρα εχω παρα πολλα διαφανα ελαστικα...και εχθες ειδα μια τριχα ροζ αιμα...μηπως η 2η ηταν εχθες τπτ...θα δειξει..εγω επαφες εχω ακομα  κ βλέπουμε

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω τελικα δεν ξερω ποτε εκανα ωορρηξία ακομα δεν εχει ανέβει η θερμοκρασία. σήμερα δεν πονάω σχεδόν καθόλου αλλα υγρα εχω παρα πολλα διαφανα ελαστικα...και εχθες ειδα μια τριχα ροζ αιμα...μηπως η 2η ηταν εχθες τπτ...θα δειξει..εγω επαφες εχω ακομα  κ βλέπουμε

Πωπω και εγώ αυτό το μπέρδεμα δύο κύκλους να μην ξέρω τι μου γίνεται...σκέφτομαι να πάω να κάνω καλιεργεια αύριο γιατί είχα κάτι περίεργα υγρά....μόνο αυτό μου λείπει τώρα καμία κολπιτιδα κ να πάει στραφι κ αυτός ο μήνας.αγχωθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πωπω και εγώ αυτό το μπέρδεμα δύο κύκλους να μην ξέρω τι μου γίνεται...σκέφτομαι να πάω να κάνω καλιεργεια αύριο γιατί είχα κάτι περίεργα υγρά....μόνο αυτό μου λείπει τώρα καμία κολπιτιδα κ να πάει στραφι κ αυτός ο μήνας.αγχωθηκα.

το τεστ 22η μπορει να εβγαινε θετικο το απόγευμα που δεν έκανα, βάσει του πρωινού που εχω προφίλ...οποτε απλα περιμένω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Είναι αυτό που λέμε αν θέλει ο Θεός όλα καλά πάνε κ όλα γίνονται.

Βρίσκει δύναμη η μάνα.κσι να ξέρεις κ εσύ κ όλες οι μανουλες ότι τα παιδιά να μην τα φοβάστε ξεπερνάνε τα πάντα.γι αυτό κ για τον κορονοιο λένε δεν επηρεάζει τα παιδιά.εμενα αν το πιστεύεις δεν ξάπλωσε σε κρεβάτι χοροπηδούσε οχτώ μηνες.μια βαριά γρίπη.

Αχ βρε μανουλα τι περασες...δεν μπορω καν να το φανταστω...εγω δεν μπορω να διαχειριστω τις απλες ιωσεις που περναει...αγχωνομαι και στεναχωριεμαι αλλα πιστευω πως κρυβουμε τρελη δυναμη μας οταν πρεπει...ευχομαι να ηταν η μια και μοναδικη στιγμη που χρειαστηκε να φανεις τοσο δυνατη...υγεια πανω απ ολα σε ολους μας..

Να εχουμε μια καλη μερα ολες μας κοριτσια. Εγω 24η μερα σημερα...περιμενω στις 4/11.. η ψυχολογια μου ειναι μια ετσι μια αλλιως...να περασουν αυτες οι μερες να δω τι εχει γινει και να ησυχασω θελω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω γράψει σε αλλά θέματα αλλά πρώτη φορά εδώ. Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει καμια θεραπεία με ουτροτζεσταν για ρύθμιση του κύκλου...; 
Ξεκίνησα τη 16η μέρα του κύκλου κ σήμερα είναι η τελευταία μέρα που παίρνω ουτρο (10 στο σύνολο σε κάθε κύκλο 16η-25η μέρα). Πριν κάτι χρόνια που το είχα ξανακάνει, την 6η/7η μέρα που έπαιρνα ουτρο αδιαθέτησα κ τότε θεώρησα πως δεν έπρεπε να γίνει έτσι. Ο ενδοκρινολόγος μου τώρα μου εξήγησε πως είναι φυσιολογικό κ κάπως έτσι θα γίνει κ τώρα. Όμως σήμερα τελειώνω τα χάπια κ περίοδος πουθενα! Ούτε συμπτώματα περιόδου ούτε τπτ! Μόνο λίγο ευαίσθητο στήθος όταν το πιέζω. Η ανησυχία μου είναι η εξής... την 18η μέρα του κύκλου είχα θετικό τεστ ωορρηξιας το μεσημέρι κ το βράδυ ένιωθα τα πονάκια στην αριστερή ωοθηκη. Είχαμε επαφή εκείνη τη μέρα κ την προηγούμενη. Κ σκέφτομαι εγώ τώρα (ευσεβής πόθος) παίζει να έγινε δουλίτσα κ γιαυτο να μην έχει έρθει ακόμα περίοδος...κ αν έγινε κ εγώ σήμερα πάρω το τελευταίο χάπι ουτρο δεν υπάρχει φόβος να κατέβει αίμα κ να γίνει καμια ζημιά..; Ξέρω τσάμπα τα σκέφτομαι κ τπτ δεν θα έχει γίνει, αλλά μου περνάει σαν σκέψη απτό μυαλό κ είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ σίγουρα..

Κοριτσακι μου δε το έχω ξανακούσει και εγω το ουτρο για ρύθμιση του κυκλου...εμενα πάντα μου το δίνει προληπτικά μετά την ωορρηξία για να βοηθήσουμε μια πιθανή εγκυμοσύνη...και το ίδιο τωρα κ στην εξωσωματικη...μετα την ωοληψια τα ξεκινάω πάντα προληπτικά...

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια εδώ....μίλα μαζί του....δεν νομίζω πως πειράζει να τα πάρεις κάποιες μέρες ακόμα....ειδικά αφού υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης που στο εύχομαι κιόλας!!!!!τα έχω πάρει και 17 μέρες μέχρι π ειχα αρνητικό τέστ και καφέ όποτε τα έκοψα τοτε για να έρθει περίοδος κανονικα....ισως εσυ να μην τα κόψεις για ενα διάστημα ακόμα....;)

Just now, Emilly είπε:

Είναι αυτό που λέμε αν θέλει ο Θεός όλα καλά πάνε κ όλα γίνονται.

Βρίσκει δύναμη η μάνα.κσι να ξέρεις κ εσύ κ όλες οι μανουλες ότι τα παιδιά να μην τα φοβάστε ξεπερνάνε τα πάντα.γι αυτό κ για τον κορονοιο λένε δεν επηρεάζει τα παιδιά.εμενα αν το πιστεύεις δεν ξάπλωσε σε κρεβάτι χοροπηδούσε οχτώ μηνες.μια βαριά γρίπη.

Εσυ είσαι πραγματικά μοναδικός άνθρωπος.....και πολύ δυνατός!!!!!και εισαι τυχερή γιατί σου έμοιασε ο γιος σου σε αυτό!!!!σιγά μην τον ρίξει μια γριπουλα λοιπόν!χαχαχαχα:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είναι αυτό που λέμε αν θέλει ο Θεός όλα καλά πάνε κ όλα γίνονται.

Βρίσκει δύναμη η μάνα.κσι να ξέρεις κ εσύ κ όλες οι μανουλες ότι τα παιδιά να μην τα φοβάστε ξεπερνάνε τα πάντα.γι αυτό κ για τον κορονοιο λένε δεν επηρεάζει τα παιδιά.εμενα αν το πιστεύεις δεν ξάπλωσε σε κρεβάτι χοροπηδούσε οχτώ μηνες.μια βαριά γρίπη.

Επαθα σοκ... Σηκωθηκε η τριχα μου.. Δεν μπορω να ακουω για παιδακια που αρρωστουν ετσι.. Εχεις μεγαλη δυναμη ψυχης.. Μπραβο σου που εισαι δυνατή.. Ευχομαι να σου μοιάσω.. Εγω σαν δασκαλα που ακομη δεν εχει παιδακια αλλα αν κατι πάθαινε ενα παιδακι μου απο την ταξη μου δεν την παλευα.. Τηλεφωνα επαιρνα.. Σπιτι τους πηγαινω.. Ακομη νοσοκομειο ςχω παει.. Δενομαι παρα πολυ με τους μαθητες μου και τρομαζω καθε φορα.. Οποτε δεν μπορω να διανοηθώ πως θα νιωθω οταν με αξιωσει ο θεος να γινω μανουλα... 

Κοριτσια εγω σημερα ειναι η 1η μερα καθυστερησης.. Ποναω καθε φορα που θελω να παω να κατουρησω.. Νιωθω οτι καθε φορα θα αρχισει η περιοδος και σκουπιζομαι και τιποτα.. Αλλα το νιωθω οτι θα κατεβει..νιωθω την οιεση εκει χαμηλα.. Και στηθοε διπλασιο και ποναει πολύ εδω και μερες.. Θελω να ερθει και να ξεκινησω δυναμικα τον Νοέμβριο μιας και αυτον τοβ μηνα το χασαμε..Αλλα δεν πηρα ουτε τεστ ωορρηξίας ουτε τιποτα.. Ειπα θα το αφησω ως τα χριστουγεννα στην μοιρα του.. Εξάλλου ως τωρα καταλαβαινω την ωορρηξία μου.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...