Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Queen10 είπε:

Ναι άμα έχεις χαμηλή προγεστερονη τότε θα τα παίρνεις κ στην εγκυμοσυνη. Πάρε τα κ όπως σου είπα κάνε μια χοριακη 10 μέρες μετά την ωορρηξία σου κ μίλησε κ με το γιατρο.

Άντε να δούμε..μακάρι να είμαστε τυχεροί...

Just now, *Vasoula είπε:

Καλα θα κάνεις να τα συνεχίσεις!!!!δεν το είχα ξανακούσει πως καταστελλουν την ωορρηξία να σου πω την αληθεια...αφου ομως έχεις χαμηλή προγεστερόνη τότε ναι θα χρειάζεται να τα παίρνεις για να υποστηρίξει μια εγκυμοσύνη...

Θα συνεχίσω κ ο θεός βοηθός... 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

κοιτα προφανως υπολογισε οτι μεγαλωνουν 1 χιλιοστο την μερα οποτε το.σαββατο θα ηταν γυρω στα 19 χιλιοστα.. γενικα οταν κανεις ενεσεις για ωορηξια ειναι πιο ελενχομενα τα πραγματα ως προς την ωορηξια. δεν ξερω τι εξηγηση εδωσε γιατι υποχωρουν τα ωοθηλακια? κανονικα επρεπε να της δωσει μια εξηγηση για το τι εγινε ακομα κ λαθος να εκανε τι σημαινει ντραπηκε? 

Η κολλητή μου που έκανε δπερματεγχυση πήγαινε κάθε μέρα τις μέρες εκεινες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Η κολλητή μου που έκανε δπερματεγχυση πήγαινε κάθε μέρα τις μέρες εκεινες

Δε ξέρω έκανε πατάτα 

Τέλος δε ξαναπάω σ αυτόν 

Έχω μια αίσθηση ότι ωορρηξία έκανα 

Έχω όλα τα συμπτώματα 

Θ αφήσω τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσω 

Και μετά θα δω τι θα κάνω 

Όλα καλά θα πάνε ,το πιστεύω

Για άλλη μια φορά τουλάχιστον δεν έκανα την οβιτρελ οπότε θα μπορώ να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης οπότε θέλω 

Χαχαχαχα

Γελάτε γιατί χανόμαστε 

Πάντως κ ο άντρας μου δε του γέμισε το μάτι και δε θέλει να ξαναπαω εκεί 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δε ξέρω έκανε πατάτα 

Τέλος δε ξαναπάω σ αυτόν 

Έχω μια αίσθηση ότι ωορρηξία έκανα 

Έχω όλα τα συμπτώματα 

Θ αφήσω τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσω 

Και μετά θα δω τι θα κάνω 

Όλα καλά θα πάνε ,το πιστεύω

Για άλλη μια φορά τουλάχιστον δεν έκανα την οβιτρελ οπότε θα μπορώ να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης οπότε θέλω 

Χαχαχαχα

Γελάτε γιατί χανόμαστε 

Πάντως κ ο άντρας μου δε του γέμισε το μάτι και δε θέλει να ξαναπαω εκεί 

Έτσι όταν δεν βλέπεις αποτέλεσμα να είσαι σε εγρήγορση.εισαι μια χαρά....δεν σου χρειάζεται γιατρός να σου τρώει τον χρόνο.θελει υπευθυνότητα.σε δέκα μέρες ανάβεις το πρώτο τεστ χαχαχαχαχα.εγω θα πάω γιατρό κ μετά θα δούμε πότε ξεκιναω τα τεστ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι όταν δεν βλέπεις αποτέλεσμα να είσαι σε εγρήγορση.εισαι μια χαρά....δεν σου χρειάζεται γιατρός να σου τρώει τον χρόνο.θελει υπευθυνότητα.σε δέκα μέρες ανάβεις το πρώτο τεστ χαχαχαχαχα.εγω θα πάω γιατρό κ μετά θα δούμε πότε ξεκιναω τα τεστ.

Βρε χαμός θα γίνει

Just now, Ellidr είπε:

Βρε χαμός θα γίνει

Πότε πας γιατρό;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Η κολλητή μου που έκανε δπερματεγχυση πήγαινε κάθε μέρα τις μέρες εκεινες

 

Just now, Ellidr είπε:

Δε ξέρω έκανε πατάτα 

Τέλος δε ξαναπάω σ αυτόν 

Έχω μια αίσθηση ότι ωορρηξία έκανα 

Έχω όλα τα συμπτώματα 

Θ αφήσω τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσω 

Και μετά θα δω τι θα κάνω 

Όλα καλά θα πάνε ,το πιστεύω

Για άλλη μια φορά τουλάχιστον δεν έκανα την οβιτρελ οπότε θα μπορώ να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης οπότε θέλω 

Χαχαχαχα

Γελάτε γιατί χανόμαστε 

Πάντως κ ο άντρας μου δε του γέμισε το μάτι και δε θέλει να ξαναπαω εκεί 

ισως εκανε βλακεια κ με τα φαρμακα τις δοσεις... τελως παντων ασε να περασουν δυο κυκλοι να ηρεμησεις κ απλως αυτον τον χρονο ψαξε αλλο γιατρο κ τι αλλο χρειαζεσε . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

 

ισως εκανε βλακεια κ με τα φαρμακα τις δοσεις... τελως παντων ασε να περασουν δυο κυκλοι να ηρεμησεις κ απλως αυτον τον χρονο ψαξε αλλο γιατρο κ τι αλλο χρειαζεσε . 

Ναι μωρέ εντάξει ότι έγινε ,έγινε 

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι 

Θα τ αλλάξω όλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι μωρέ εντάξει ότι έγινε ,έγινε 

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι 

Θα τ αλλάξω όλα

εσυ να εισαι καλα κ ολα θα τα δρομολογησεις . απλως για το γαμωτο το συζηταμε να μην ξαναγινει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα το τεστ. 

Καρααρνητικο.. Το ηξερα.. Ουτε καν στενοχωρεθηκα.. Εχε χαρει που ειχα στο ντουλαπι τεστ αλλιως δεν θα εκανα.. Απλα ανυπομονω να ερθει για να ξεκινησω τον Νοέμβρη 

Just now, Ellidr είπε:

Ναι μωρέ εντάξει ότι έγινε ,έγινε 

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι 

Θα τ αλλάξω όλα

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εγινε αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλος ο γιατρος αυτος.. Οταν γινεται κατι πρεπει να εξηγεις του ασθενη σου τι εγινε τι παιχτηκε τι μπορει να συνέβη.. Πως θα συνεχίσεις υστερα. Και τα λοιπα.. Αυτος μου φαινεται λιγο καπως απο τα λεγομενα σου.. Και απο αλλες κοπελες που ακουω θα επρεπε κανονικα να σε ειχε απο κοντα καθημειρνα για να μην χασεις την ωορρηξία. Οτι εγινε εγινε και επειδη πιστευω πολυ στην μοιρα μπορει να ειναι σημαδι να φυγεις από εκείνον και να βρεις αλλον.. Καλυτερο που να σου εξηγει τι συμβαίνει 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ. 

Καρααρνητικο.. Το ηξερα.. Ουτε καν στενοχωρεθηκα.. Εχε χαρει που ειχα στο ντουλαπι τεστ αλλιως δεν θα εκανα.. Απλα ανυπομονω να ερθει για να ξεκινησω τον Νοέμβρη 

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εγινε αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλος ο γιατρος αυτος.. Οταν γινεται κατι πρεπει να εξηγεις του ασθενη σου τι εγινε τι παιχτηκε τι μπορει να συνέβη.. Πως θα συνεχίσεις υστερα. Και τα λοιπα.. Αυτος μου φαινεται λιγο καπως απο τα λεγομενα σου.. Και απο αλλες κοπελες που ακουω θα επρεπε κανονικα να σε ειχε απο κοντα καθημειρνα για να μην χασεις την ωορρηξία. Οτι εγινε εγινε και επειδη πιστευω πολυ στην μοιρα μπορει να ειναι σημαδι να φυγεις από εκείνον και να βρεις αλλον.. Καλυτερο που να σου εξηγει τι συμβαίνει 

Τον επόμενο μήνα κοριτσάκι,έτσι κ αλλιώς είπες δεν είχατε επαφή τις κατάλληλες μέρες....όπως κ να χει θα το πιάσετε το μικρό...λίγος συντονισμός κ η Θεά τύχη κ θα γίνει 

Just now, Ellidr είπε:

Βρε χαμός θα γίνει

Πότε πας γιατρό;;

Θα τον πάρω αύριο πάλι ναου πει...μάλλον Τετάρτη ηηηη Παρασκευή....έχω δουλειά τις άλλες μέρες οπότε....δεν μπορώ κ εγω

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Emilly είπε:

Πατάτα έκανε.εσκασε ωοθυλακιο χθες προχθες

Πες κ εσύ Λίνα που ξέρεις....αφήνει γιατρός που την πάει την αλλη για σπερματεγχυση από τρίτη 15 χιλιοστά ωοθυλάκια επόμενο ραντεβού Σάββατο;;;;;;;αυτά αν σκάσανε στα 18 με 19 δύο μέρες πήρανε.

Η αλήθεια είναι πως δεν το αφήνεις ειδικά με ενεσεις....εγω κάνω την ovitrelle όταν φτάνουν 17 με 18 χιλιοστά για να τα προλάβουμε και παλι έχουμε την αγωνία μήπως γίνει ωορηξια....αφου λοιπόν Τρίτη ηταν 15 τότε την Παρασκευή θα ήταν ήδη 18....

πρίν από 18 λεπτά , Ellidr είπε:

Δε ξέρω έκανε πατάτα 

Τέλος δε ξαναπάω σ αυτόν 

Έχω μια αίσθηση ότι ωορρηξία έκανα 

Έχω όλα τα συμπτώματα 

Θ αφήσω τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσω 

Και μετά θα δω τι θα κάνω 

Όλα καλά θα πάνε ,το πιστεύω

Για άλλη μια φορά τουλάχιστον δεν έκανα την οβιτρελ οπότε θα μπορώ να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης οπότε θέλω 

Χαχαχαχα

Γελάτε γιατί χανόμαστε 

Πάντως κ ο άντρας μου δε του γέμισε το μάτι και δε θέλει να ξαναπαω εκεί 

Δε θελω να ειμαι κάθετη γιατι δεν είμαι γιατρός και ίσως τον αδικώ....ομως κατά την ταπεινή μου γνώμη δε σε πρόσεξε οπως έπρεπε....καλύτερα ψάξε και κάποιον άλλο γιατρό....

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ. 

Καρααρνητικο.. Το ηξερα.. Ουτε καν στενοχωρεθηκα.. Εχε χαρει που ειχα στο ντουλαπι τεστ αλλιως δεν θα εκανα.. Απλα ανυπομονω να ερθει για να ξεκινησω τον Νοέμβρη 

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εγινε αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλος ο γιατρος αυτος.. Οταν γινεται κατι πρεπει να εξηγεις του ασθενη σου τι εγινε τι παιχτηκε τι μπορει να συνέβη.. Πως θα συνεχίσεις υστερα. Και τα λοιπα.. Αυτος μου φαινεται λιγο καπως απο τα λεγομενα σου.. Και απο αλλες κοπελες που ακουω θα επρεπε κανονικα να σε ειχε απο κοντα καθημειρνα για να μην χασεις την ωορρηξία. Οτι εγινε εγινε και επειδη πιστευω πολυ στην μοιρα μπορει να ειναι σημαδι να φυγεις από εκείνον και να βρεις αλλον.. Καλυτερο που να σου εξηγει τι συμβαίνει 

Κρίμα κοριτσακι μου αλλα είναι κοντα ο Νοέμβρης....αντε να σου έρθει περίοδος να ξεκινήσεις κανονικά αυτον τον μήνα!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sofiamar93 said:

Κοριτσια εκανα το τεστ. 

Καρααρνητικο.. Το ηξερα.. Ουτε καν στενοχωρεθηκα.. Εχε χαρει που ειχα στο ντουλαπι τεστ αλλιως δεν θα εκανα.. Απλα ανυπομονω να ερθει για να ξεκινησω τον Νοέμβρη 

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εγινε αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλος ο γιατρος αυτος.. Οταν γινεται κατι πρεπει να εξηγεις του ασθενη σου τι εγινε τι παιχτηκε τι μπορει να συνέβη.. Πως θα συνεχίσεις υστερα. Και τα λοιπα.. Αυτος μου φαινεται λιγο καπως απο τα λεγομενα σου.. Και απο αλλες κοπελες που ακουω θα επρεπε κανονικα να σε ειχε απο κοντα καθημειρνα για να μην χασεις την ωορρηξία. Οτι εγινε εγινε και επειδη πιστευω πολυ στην μοιρα μπορει να ειναι σημαδι να φυγεις από εκείνον και να βρεις αλλον.. Καλυτερο που να σου εξηγει τι συμβαίνει 

Δεν πειραζει κοπελια μου, τον επομενο μηνα να ειναι και κοντα στις γιορτες που λεω...γιορτινο δωρακι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ellidr said:

Ναι ρε συ τι να πω 

Θα τ αφήσω λίγο τώρα 

Δε θα κάνω κάτι 

Κ ότι είναι είναι 

Αφού επαφές είχαμε θ αφήσουμε την φύση ν αποφασίσει

Και προχωράμε μπροστά

Λυπάμαι κοριτσάκι μου....ηρέμησε λίγο όντως....ασχολησου με τον πατέρα σου....Και βρες έναν άλλον γιατρό γιατί  αυτός που εχεις μάλλον δεν θα σε βοηθήσει....τι να πω...Η λέξη ντροπή είναι λίγο....:(

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Λυπάμαι κοριτσάκι μου....ηρέμησε λίγο όντως....ασχολησου με τον πατέρα σου....Και βρες έναν άλλον γιατρό γιατί  αυτός που εχεις μάλλον δεν θα σε βοηθήσει....τι να πω...Η λέξη ντροπή είναι λίγο....:(

Δε χάνω το κουράγιο μου 

Ούτε την πίστη μου 

Μανούλα θα γίνω 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...