Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Αγαπημένη μην απογοητεύεσαι !!! Τα τεστακια μπορεί να κάνουν λάθος !!! Άρα μην προδικάζεις και περίμενε την χοριακη σου !!! 

      Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εγω πονουσα από τη μέρα που περίμενα αλλά μια φίλη μου από 10 μέρες πριν. Αφού έβαζε θερμοφορες γιατί πονούσε και έπαιρνε και παυσίπονα νόμιζε ότι θα της έρθει νωρίτερα και ήταν έγκυος.. 

Και εγώ να σου πω μάλλον από την μέρα που περίμενα....άρα δεν είναι κανόνας...απλά αν ξέρεις τον οργανισμό σου λες έρχεται....αχχχ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofia89 είπε:

Τώρα που το λες...Μου ήρθε κάτι στο μυαλό. 

7/10 είχα ραντεβού στον γυναικολόγο για τεστ Παπ και τον ρώτησα να με κοιτάξει σε τι φάση του κύκλου μ είμαι και είδε ότι είχα ωορρηξία, αλλά η περίοδος μου ήρθε 3 εβδομάδες μετά!

 

Μήπως είδε το ωάριο πάνω έτοιμο να πέσει; Γιατί αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα κάνεις μέσα στις επόμενες μέρες.. 14 με 16 μέρες μετά έρχεται το αργότερο. Εκτός αν εννοείς ότι μάλλον ξαναεκανες μετά και δεύτερη.. Μπορεί! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Που είσαι εσύ;;;;;;;;εσένα θα ψάχνω 70 ώρες;;;;;;;ααα δεν θα μου έρθει περίοδος μεθαύριο;;;;θα κάνω πέντε μέρες να εμφανιστεί να νομίζουν ότι αυτοκτόνησα.λοιπον άρχισα να έχω πόνους περιόδου μια εβδομάδα πριν....έλα να βγάλουμε συμπεράσμα να έχουμε στο αρχείο.....και εσύ 8 μέρες πριν την περίοδο πονουσες έτσι;;;;;άρα αν αρχίζουμε νωρίς αυτό είναι προεμμηνορροϊκό σύνδρομο άρα σύμπτωμα ότι έρχεται περίοδος....θυμάσαι στις εγκυμοσύνες αν πονουσες πάλι νωρίς;;;;;εγώ δεν θυμάμαι Χριστό απλά θυμάμαι πάλι πονουσα αλλά μήπως προς την καθυστέρηση;;;;;εεεε;;;;;;έλα να βάλουμε ένα σύμπτωμα που να αποκλείει εγκυμοσύνη....

Ε συμμαθητρια...ασε τις μερες γτ το εχεις καψει το μυαλο σου!!! Βαλε κανα τζιν τονικ να πιουμε τωρα!! Χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Ε συμμαθητρια...ασε τις μερες γτ το εχεις καψει το μυαλο σου!!! Βαλε κανα τζιν τονικ να πιουμε τωρα!! Χαχαχαχαχαχα

Δε γουστάρω καθόλου που πονάει η σκ,,,τοκοιλια μου ...να πάρω παυσίπονο να αγνοήσω αυτό το καμπανάκι....ε ρε φίλε ας μας αφήσει η φύση μια βδομάδα παραπάνω με ελπίδα....εκεί όχι κυρία μου σουρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ να σου πω μάλλον από την μέρα που περίμενα....άρα δεν είναι κανόνας...απλά αν ξέρεις τον οργανισμό σου λες έρχεται....αχχχ.

Καλά και η κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική όμως.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Αχ το σιχαθηκα το σώμα μου πχια χαχαχαχαχαχα.με απογοητεύει....

Μη σκέφτεσαι έτσι, να το αγαπάς το σώμα σου και να του δίνεις θετική ενέργεια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και όλα καλά κ οι ορμόνες κ το ενδομήτριο κ διατροφή κ άι σιχτιρ....και αφού έκοψα κ την ζάχαρη που λάτρευα δύο μήνες τωρα έφερε ο δικός μου κάτι σιροπιαστα κ σήμερα έχω φάει 50 μέχρι να κάνω εμετό θα τα τελειώσω.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μη σκέφτεσαι έτσι, να το αγαπάς το σώμα σου και να του δίνεις θετική ενέργεια! 

Μου ρχεται να κάνω μεταμόσχευση σώματος χαχαχαχαχα....καλά και για το κεφάλι δεν τρελαίνομαι....πωπω με έπιασε τώρα....θα μου περάσει.

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Emilly είπε:

Εγώ πάντως ένα θα σας πω...το δεύτερο που έπιασα με μια επαφή,επειδή δεν κάναμε όλο τον μήνα λόγω πένθους με την γιαγιά μου κ καπάκι ήμουν άρρωστη,,,ήμουν από πάνω κ μετά έτρεξα κ πλυθηκα αμέσως....κ τόσες φορές στραγγίζω με κατακόρυφο κ τίποτα δεν γίνεται....αν είναι να γίνει θα σε ακουμπήσει ο άλλος κ θα μείνεις.εντωμεταξυ τον αμέσως προηγούμενο μήνα από εκείνον που έπιασα το έκανα με σύστημα και Τζιφός....αφού πέθανε η γιαγιά κ ήμουν στα πατώματα κ δεν ήθελα τίποτα...μια επαφή.

Εμ έτσι είναι ! Όταν είναι να έρθει θα έρθει κ με μια επαφή κ σε οποιαδήποτε στάση. Γι αυτό ας είμαστε χαλαρές  καλύτερα κ να απολαμβάνουμε τη στιγμή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Δεν πειράζει κούκλα μ μην απελπιζεσαι...είναι ίδια τ συμπτώματα γι'αυτό κ κάθε μήνα μπερδευομαστε...πάμε δυναμικά για χριστουγεννιάτικο!!

Ναιι μακάρι σε ευχαριστώ πολύ... Τα δικά σ συμπτώματα θετικά αρκετά ακούγονται.

Just now, Τονιαα είπε:

Έλα τα μωρά θέλουν υπομονή και προσπάθειά...για να του φυγει η αμφιβολία μπορείς να του πάρεις το σπιτικό σπερματοδιαγραμμα από το home test

Είναι εγγύηση στο αποτέλεσμα 

Ναι ναι τ διάβασα που τ λεγαται, αλλά δε νομίζω να δεχτεί να τ κάνει το λέει απ' την μια αλλά απ' την άλλη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Μήπως είδε το ωάριο πάνω έτοιμο να πέσει; Γιατί αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα κάνεις μέσα στις επόμενες μέρες.. 14 με 16 μέρες μετά έρχεται το αργότερο. Εκτός αν εννοείς ότι μάλλον ξαναεκανες μετά και δεύτερη.. Μπορεί! 

Ναι όντως μπορει:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Ναιι μακάρι σε ευχαριστώ πολύ... Τα δικά σ συμπτώματα θετικά αρκετά ακούγονται.

Ναι ναι τ διάβασα που τ λεγαται, αλλά δε νομίζω να δεχτεί να τ κάνει το λέει απ' την μια αλλά απ' την άλλη...

Και εμενα ηταν καπως αρνητικος στην αρχη και μετα απο ενα μηνα ηρθε μονος του χωρις να του εχω ξαναπει κατι. Πες του το αρχικα γιατι του το βαζεις στο νου και αστον λιγο. Εγω του ειχα πει πως θα παω για σαλπιγγογραφια που λενε οτι ποναει κτλ κτλ χωρις να ξερουμε αν για παραδειγμα με μια απλη βιταμινουλα σε σενα βλεπαμε φως. Τοσες εξετασεις εκανα και αλλες τοσες θα κανω. Μετα τον αφησα και ηρθε μονος του και μου ειπε θα κανω σπερμοδιαγραμμα με την προυποθεση να παω εγω το δειγμα. Οκ ειπα και ετσι το καναμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Και εμενα ηταν καπως αρνητικος στην αρχη και μετα απο ενα μηνα ηρθε μονος του χωρις να του εχω ξαναπει κατι. Πες του το αρχικα γιατι του το βαζεις στο νου και αστον λιγο. Εγω του ειχα πει πως θα παω για σαλπιγγογραφια που λενε οτι ποναει κτλ κτλ χωρις να ξερουμε αν για παραδειγμα με μια απλη βιταμινουλα σε σενα βλεπαμε φως. Τοσες εξετασεις εκανα και αλλες τοσες θα κανω. Μετα τον αφησα και ηρθε μονος του και μου ειπε θα κανω σπερμοδιαγραμμα με την προυποθεση να παω εγω το δειγμα. Οκ ειπα και ετσι το καναμε. 

Ναι ναι κατάλαβα θα το πετάξω απ' έξω απέξω και θα δω τη θα πει θα τον αφήσω όπως εσύ ναι , να σου πω την αλήθεια σίγουρα δε παίζει ρόλο η ηλικία καταλαβαίνεις πως το λεω αλλά εκείνος είναι 45 εγώ 29.. Μου είπε και ο γιατρός να κάναμε και τώρα προγεννητικό αλλά να ξεκινήσουμε από τον άντρα μου με ένα σπερμοδιαγραμμα και του είπα ότι τώρα αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε πιο στοχευμένα και μου λέει οκ σε 6 μήνες αν δεν θα έρθεις ,δυστυχώς δεν έχω καλή διατροφή και εγώ δε τρώω σαλάτες φρούτα δε μου αρέσουν... Κάποτε επερνα βιταμίνη Ε για να στρώσει ο κύκλος και με βοήθησε... Περνω φυλικό τώρα υπάρχει κάποια βιταμίνη που να βοηθάει στη σύλληψη ? Δε τα ξέρω καθόλου αυτά. ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Ναι ναι κατάλαβα θα το πετάξω απ' έξω απέξω και θα δω τη θα πει θα τον αφήσω όπως εσύ ναι , να σου πω την αλήθεια σίγουρα δε παίζει ρόλο η ηλικία καταλαβαίνεις πως το λεω αλλά εκείνος είναι 45 εγώ 29.. Μου είπε και ο γιατρός να κάναμε και τώρα προγεννητικό αλλά να ξεκινήσουμε από τον άντρα μου με ένα σπερμοδιαγραμμα και του είπα ότι τώρα αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε πιο στοχευμένα και μου λέει οκ σε 6 μήνες αν δεν θα έρθεις ,δυστυχώς δεν έχω καλή διατροφή και εγώ δε τρώω σαλάτες φρούτα δε μου αρέσουν... Κάποτε επερνα βιταμίνη Ε για να στρώσει ο κύκλος και με βοήθησε... Περνω φυλικό τώρα υπάρχει κάποια βιταμίνη που να βοηθάει στη σύλληψη ? Δε τα ξέρω καθόλου αυτά. ..

Ναι υπαρχουν διαφορα πολυβιταμινουχα για εγκυμοσυνη, αν ρωτησεις στο φαρμακειο θα σου δωσουν. Εκτος απο φολλικο, συμπλεγμα Β,  Ε, D οπωσδηποτε (και για προστασια απο κοβιντ ;) ). Για αντρες σεληνιο μου φαινεται και γενικα πολυβιταμινουχα, γυρη και βασιλικος πολτος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Που είσαι εσύ;;;;;;;;εσένα θα ψάχνω 70 ώρες;;;;;;;ααα δεν θα μου έρθει περίοδος μεθαύριο;;;;θα κάνω πέντε μέρες να εμφανιστεί να νομίζουν ότι αυτοκτόνησα.λοιπον άρχισα να έχω πόνους περιόδου μια εβδομάδα πριν....έλα να βγάλουμε συμπεράσμα να έχουμε στο αρχείο.....και εσύ 8 μέρες πριν την περίοδο πονουσες έτσι;;;;;άρα αν αρχίζουμε νωρίς αυτό είναι προεμμηνορροϊκό σύνδρομο άρα σύμπτωμα ότι έρχεται περίοδος....θυμάσαι στις εγκυμοσύνες αν πονουσες πάλι νωρίς;;;;;εγώ δεν θυμάμαι Χριστό απλά θυμάμαι πάλι πονουσα αλλά μήπως προς την καθυστέρηση;;;;;εεεε;;;;;;έλα να βάλουμε ένα σύμπτωμα που να αποκλείει εγκυμοσύνη....

Χαχαχα παραοονιαρααα. Όχι δεν πονούσα τόσες μερες πριν μπορώ να σου πω ότι ήταν ήπια τα συμπτώματα 2 με 3 μερες πριν την αναμενομενη. Παντως και της 2 φορες είχα βγάλει το χαζό σπυρακι στο προσωπο .και να μην σου ερθει η βλαμμένη εντάξει;;

Just now, Ria_ είπε:

Πωω ωραίο προαίσθημα είχα χαχα, αδιαθετησα για αυτό ενοιωθα έτσι όχι γτ είμαι έγκυος και μάλιστα Μ ήρθε κ νωρίτερα.   :(

Ελα κοριτσακι μου δεν πειράζει εμείς θα πιάσουμε Χριστούγεννιατικο σπορακι:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...