Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι ήταν εντονα πολυ οντως και σε μένα 

Ναι αυτό τόσο έντονο δεν είναι σε περίοδο...λοιπόν θα κάνουμε μια μελέτη θα τσεκαρουμε ποια είναι η σελίδα κ θα κάνουμε ένα αρχείο με συμπτώματα αλλά τα έντονα...αυτό το τσεκαρουμε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Εκεί είναι το θέμα... Υπάρχει πρόβλημα, το βρήκαμε το καλοκαίρι. Ως τότε λέγαμε πως φταίει ο θυρεοειδής μου κι όταν πήραμε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος, πέσαμε στα τάρταρα. Ποσότητα, κινητικότητα και ποιότητα, όλα χαμηλά. Ο γυναικολόγος, δε μου άφησε περιθώριο. Είπε σπερματέγχυση για να μην τον ζαλίζω κάθε μήνα με υπερηχους, άκουσον ακούσουν! Ο ανδρολογος όμως του είπε πως μια χαρά θα τα καταφέρουμε, παρά την ηλικία μας, αρκεί να έχουμε καθημερινες επαφές στις γονιμες και να ολοκληρώνω εγώ... Ξεκίνησε από μόνος του βιταμίνες μετά από έρευνα που κάναμε και τις παίρνει τώρα ένα τρίμηνο. Πιστεύω λοιπόν πως αν κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα, θα δείξει αν βελτιώθηκε η κατάσταση. Δεν θέλει ούτε να ακούει όμως. Καταλαβαίνω πως θίχτηκε αντρικός του εγωισμός αλλά τόσο καιρό που νόμιζα πως το θέμα είναι δικό μου, το διαχειριζομουν τελείως διαφορετικά. Άντρες, τι να πεις!

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου, αν όντως θέλει παιδάκι πρέπει και αυτός να αφήσει τους εγωισμούς του και κάνει ότι περνάει από το χέρι του! Γιατί αυτά τα πράγματα θέλει και τους δύο! Ευτυχώς υπάρχει λύση στο πρόβλημα σας!

Εσύ στο μεταξύ φροντιζε η διατροφή του να είναι πλούσια σε ωμέγα 3, Ε, C και επιδόρπιο γιαουρτιού με μέλι και καρύδια ;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εκεί είναι το θέμα... Υπάρχει πρόβλημα, το βρήκαμε το καλοκαίρι. Ως τότε λέγαμε πως φταίει ο θυρεοειδής μου κι όταν πήραμε τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος, πέσαμε στα τάρταρα. Ποσότητα, κινητικότητα και ποιότητα, όλα χαμηλά. Ο γυναικολόγος, δε μου άφησε περιθώριο. Είπε σπερματέγχυση για να μην τον ζαλίζω κάθε μήνα με υπερηχους, άκουσον ακούσουν! Ο ανδρολογος όμως του είπε πως μια χαρά θα τα καταφέρουμε, παρά την ηλικία μας, αρκεί να έχουμε καθημερινες επαφές στις γονιμες και να ολοκληρώνω εγώ... Ξεκίνησε από μόνος του βιταμίνες μετά από έρευνα που κάναμε και τις παίρνει τώρα ένα τρίμηνο. Πιστεύω λοιπόν πως αν κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα, θα δείξει αν βελτιώθηκε η κατάσταση. Δεν θέλει ούτε να ακούει όμως. Καταλαβαίνω πως θίχτηκε αντρικός του εγωισμός αλλά τόσο καιρό που νόμιζα πως το θέμα είναι δικό μου, το διαχειριζομουν τελείως διαφορετικά. Άντρες, τι να πεις!

Τι εννοείς να ολοκληρώνω εγώ;;;;;;;;;έχει σχέση ο οργασμός της γυναίκας;;;;αν είναι έτσι καηκαμε χαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τι εννοείς να ολοκληρώνω εγώ;;;;;;;;;έχει σχέση ο οργασμός της γυναίκας;;;;αν είναι έτσι καηκαμε χαχαχαχαχαχα.

εγω δεν ειχα οργασμο πριν παντως αυτη την φορά, ναι ισχύει όμως ότι βοηθαει το σπερμα κ παει πιο βαθιά δεν προλάβαινα δλδ γιαυτο χαχαχα 

  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.και εγώ έχω υγρά αλλά νομίζω πάντα έχω...το μόνο που καταθετω όντως την μια εγκυμοσύνη αυτά τα τσιμπήματα που λες ήταν έντονα...σαν βελόνες στην μήτρα σαν να έστριβε την μήτρα κάποιος...κράμπες έντονες...αυτό ήταν κάπως διαφορετικό κ όταν μίλησα με την κολλητή μου που είχε κάνει σπερματεγχυση μου είπε είχε ακριβώς αυτό....αλλά κάθε εγκυμοσύνη κάτι άλλο.σε μια μόνο είχα αυτό.

Ουυ ναι εγκυμοσύνη ....είμαι τόσο σίγουρη κ ήρεμη που δεν παρήγγειλα τεστ...αφού πήγα στον γιατρό κ είδα ότι είχα ωορηξια άρα δεν θα αργήσει κιόλας κ όλα καλά...χθες με έπιασε κρίση...έλεγα τον δικό μου,,,μου έρχεται περίοδος βρες τρόπο να μου φτιάξεις την διάθεση.ο άλλος πελαγωσε σου λέει τι σκατα να την κάνω;;;;;έχει κ καραντίνα ....να την φέρω ζωντανή μουσική στην αυλή;;;;

Ρε κορίτσι, πότε περιμένεις; βρε μπας και έγινε το καλό;;; 

Just now, Emilly είπε:

Τι εννοείς να ολοκληρώνω εγώ;;;;;;;;;έχει σχέση ο οργασμός της γυναίκας;;;;αν είναι έτσι καηκαμε χαχαχαχαχαχα.

Έχει και παραέχει και πλέον με τη βούλα του γιατρού. Ολοκληρωνοντας η γυναίκα, βοηθάει του κολυμβητές να βουτήξουν ακόμα πιο βαθειά! Μακροβούτι κανονικό! 

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω δεν ειχα οργασμο πριν παντως αυτη την φορά, ναι ισχύει όμως ότι βοηθαει το σπερμα κ παει πιο βαθιά δεν προλάβαινα δλδ γιαυτο χαχαχα 

Μωρέ στο γιο μου ούτε εγώ είχα, αλλά στο γιο μου, ήμουν και 28 χρόνων! Τις επόμενες 2 φορές, τη μία είχα, την άλλη πάλι όχι. 

Ρε κορίτσια, ποιο clearblue παίρνουμε; αυτό με τα 10 τεστ που ανιχνεύει 2 ορμόνες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια ,τελικά μου κατέβηκε κανονικη περίοδος οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα...Να ρωτήσω κάτι έψαχνα για βιταμινες στο ίντερνετ και είδα της pregnacare που είναι πακέτο και για τον άντρα και τη γυναίκα.. Έχετε κάποια καμία γνώμη ?

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσι, πότε περιμένεις; βρε μπας και έγινε το καλό;;; 

Έχει και παραέχει και πλέον με τη βούλα του γιατρού. Ολοκληρωνοντας η γυναίκα, βοηθάει του κολυμβητές να βουτήξουν ακόμα πιο βαθειά! Μακροβούτι κανονικό! 

Μωρέ στο γιο μου ούτε εγώ είχα, αλλά στο γιο μου, ήμουν και 28 χρόνων! Τις επόμενες 2 φορές, τη μία είχα, την άλλη πάλι όχι. 

Ρε κορίτσια, ποιο clearblue παίρνουμε; αυτό με τα 10 τεστ που ανιχνεύει 2 ορμόνες;

Εγώ είμαι δύσκολη περίπτωση αλλά τέσσερις εγκυμοσύνες χωρίς οργασμό έπιασα πόσο να ισχύει κ αυτό....για τώρα απλά προετοιμάζομαι να μου ρθει..δεν έχω αγωνία κ σασπένς γιατί έχω πάει γιατρό αυτό τον μήνα την προηγούμενη Τρίτη κ είδε ότι είχα ωορηξια από ώρα σε ώρα άρα δεν θα αργήσει....άρα ότι είναι θα φανεί....εντωμεταξυ όλα στραβά τα έκανα αυτό τον μήνα....και λιγυσα κ πλακωθηκααν στα γλυκά εδώ κ τρεις μέρες και αρρώστησα και βιταμίνες δεν πήρα επί πολλές μέρες....απλά οι επαφές φουλ.

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσι, πότε περιμένεις; βρε μπας και έγινε το καλό;;; 

Έχει και παραέχει και πλέον με τη βούλα του γιατρού. Ολοκληρωνοντας η γυναίκα, βοηθάει του κολυμβητές να βουτήξουν ακόμα πιο βαθειά! Μακροβούτι κανονικό! 

Μωρέ στο γιο μου ούτε εγώ είχα, αλλά στο γιο μου, ήμουν και 28 χρόνων! Τις επόμενες 2 φορές, τη μία είχα, την άλλη πάλι όχι. 

Ρε κορίτσια, ποιο clearblue παίρνουμε; αυτό με τα 10 τεστ που ανιχνεύει 2 ορμόνες;

22 Οκτωβρίου τελευταία περίοδος...αλλά βάσει ωορηξιας από την Τρίτη Τετάρτη θα είναι 14 μέρες βάλε κ άλλες δύο τρεις χονδρικά ως την επόμενη Κυριακή θα έρθει σίγουρα.δηλαδη αν δεν έρθει ως τότε θα είναι ύποπτο.

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,τελικά μου κατέβηκε κανονικη περίοδος οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα...Να ρωτήσω κάτι έψαχνα για βιταμινες στο ίντερνετ και είδα της pregnacare που είναι πακέτο και για τον άντρα και τη γυναίκα.. Έχετε κάποια καμία γνώμη ?

Τον επόμενο κοριτσάκι αποτι κατάλαβα αρχή προσπαθειών είσαι θέλει λίγο υπομονή αυτό είναι σπάσιμο μήνα με τον μήνα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι δύσκολη περίπτωση αλλά τέσσερις εγκυμοσύνες χωρίς οργασμό έπιασα πόσο να ισχύει κ αυτό....για τώρα απλά προετοιμάζομαι να μου ρθει..δεν έχω αγωνία κ σασπένς γιατί έχω πάει γιατρό αυτό τον μήνα την προηγούμενη Τρίτη κ είδε ότι είχα ωορηξια από ώρα σε ώρα άρα δεν θα αργήσει....άρα ότι είναι θα φανεί....εντωμεταξυ όλα στραβά τα έκανα αυτό τον μήνα....και λιγυσα κ πλακωθηκααν στα γλυκά εδώ κ τρεις μέρες και αρρώστησα και βιταμίνες δεν πήρα επί πολλές μέρες....απλά οι επαφές φουλ.

22 Οκτωβρίου τελευταία περίοδος...αλλά βάσει ωορηξιας από την Τρίτη Τετάρτη θα είναι 14 μέρες βάλε κ άλλες δύο τρεις χονδρικά ως την επόμενη Κυριακή θα έρθει σίγουρα.δηλαδη αν δεν έρθει ως τότε θα είναι ύποπτο.

Τον επόμενο κοριτσάκι αποτι κατάλαβα αρχή προσπαθειών είσαι θέλει λίγο υπομονή αυτό είναι σπάσιμο μήνα με τον μήνα ...

Ναι στην ουσία πιο προγραμματισμένα να το πω ήταν ο 1ος μήνας μας...Οπότε δεν απογοητεύομαι ακόμα στεναχωρήθηκα δε λέω αλλά αρχή είναι ναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι δύσκολη περίπτωση αλλά τέσσερις εγκυμοσύνες χωρίς οργασμό έπιασα πόσο να ισχύει κ αυτό....για τώρα απλά προετοιμάζομαι να μου ρθει..δεν έχω αγωνία κ σασπένς γιατί έχω πάει γιατρό αυτό τον μήνα την προηγούμενη Τρίτη κ είδε ότι είχα ωορηξια από ώρα σε ώρα άρα δεν θα αργήσει....άρα ότι είναι θα φανεί....εντωμεταξυ όλα στραβά τα έκανα αυτό τον μήνα....και λιγυσα κ πλακωθηκααν στα γλυκά εδώ κ τρεις μέρες και αρρώστησα και βιταμίνες δεν πήρα επί πολλές μέρες....απλά οι επαφές φουλ.

22 Οκτωβρίου τελευταία περίοδος...αλλά βάσει ωορηξιας από την Τρίτη Τετάρτη θα είναι 14 μέρες βάλε κ άλλες δύο τρεις χονδρικά ως την επόμενη Κυριακή θα έρθει σίγουρα.δηλαδη αν δεν έρθει ως τότε θα είναι ύποπτο.

Τον επόμενο κοριτσάκι αποτι κατάλαβα αρχή προσπαθειών είσαι θέλει λίγο υπομονή αυτό είναι σπάσιμο μήνα με τον μήνα ...

εχω καλο ένστικτο για σενα αυτη την φορα!! μακάρι να βγω αληθινή!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εχω καλο ένστικτο για σενα αυτη την φορα!! μακάρι να βγω αληθινή!!!!

Μπααα.οχι δεν πιστεύω αλλά γενικά πιστεύω ότι ακόμα το χω...χαχαχαχαχαχα.απλα περνάει ο καιρός κ είμαι σκεπτική για το αν πρέπει να συνεχίσω.διαφορετικα ξέρω ότι αν αφεθω μέχρι να τελεψω από περίοδο σίγουρα κάποια στιγμή θα κάτσει ..

Just now, Ria_ είπε:

Ναι στην ουσία πιο προγραμματισμένα να το πω ήταν ο 1ος μήνας μας...Οπότε δεν απογοητεύομαι ακόμα στεναχωρήθηκα δε λέω αλλά αρχή είναι ναι...

Όταν ξεκίνησα για τον γιο μου ήμουν 30 χρονών ...τον πρώτο μήνα είχα τόση αναστάτωση σωματικά που μου ήρθε αιμορραγία σχεδόν...εεε τον επόμενο το έπιασα...σαν να είχε πάθει σοκ ο οργανισμός....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Μπααα.οχι δεν πιστεύω αλλά γενικά πιστεύω ότι ακόμα το χω...χαχαχαχαχαχα.απλα περνάει ο καιρός κ είμαι σκεπτική για το αν πρέπει να συνεχίσω.διαφορετικα ξέρω ότι αν αφεθω μέχρι να τελεψω από περίοδο σίγουρα κάποια στιγμή θα κάτσει ..

Καλημερα... γιατί είσαι σκεπτική για το αν θα πρέπει να συνεχίσεις ? Εγώ καμία φορά σκέφτομαι τη διαφορά ηλικίας με τα αλλά παιδιά μου, καθώς κ ότι ίσως θα είμαι λίγο μεγάλη, αλλά μετά μου περνάει, χαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπααα.οχι δεν πιστεύω αλλά γενικά πιστεύω ότι ακόμα το χω...χαχαχαχαχαχα.απλα περνάει ο καιρός κ είμαι σκεπτική για το αν πρέπει να συνεχίσω.διαφορετικα ξέρω ότι αν αφεθω μέχρι να τελεψω από περίοδο σίγουρα κάποια στιγμή θα κάτσει ..

αντε να δούμε πότε ακριβώς περιμενεις αυτη την βδομαδα?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

αντε να δούμε πότε ακριβώς περιμενεις αυτη την βδομαδα?

Το πολύ μέχρι Κυριακή.αλλα αφού Τρίτη είδε ο μπάρμπας ότι όπου να ναι γίνεται η ωορηξια μάλλον πιο πριν θα σκάσει μύτη.θα μου ρθει το νιώθω...οκ κάτι θα βρω να κάνω...ευτυχώς έχει πολλά βουνά εδώ γύρω να τα πάρω.

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα... γιατί είσαι σκεπτική για το αν θα πρέπει να συνεχίσεις ? Εγώ καμία φορά σκέφτομαι τη διαφορά ηλικίας με τα αλλά παιδιά μου, καθώς κ ότι ίσως θα είμαι λίγο μεγάλη, αλλά μετά μου περνάει, χαχα!

Αχ αρχίζω να το σκέφτομαι άσχημα όμως...έκλεισα τα 40 Ιούνιο...πόσο ακόμα να προσπαθήσω;;;μήπως να αρχίσω να το παίρνω κ απόφαση...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπααα.οχι δεν πιστεύω αλλά γενικά πιστεύω ότι ακόμα το χω...χαχαχαχαχαχα.απλα περνάει ο καιρός κ είμαι σκεπτική για το αν πρέπει να συνεχίσω.διαφορετικα ξέρω ότι αν αφεθω μέχρι να τελεψω από περίοδο σίγουρα κάποια στιγμή θα κάτσει ..

Όταν ξεκίνησα για τον γιο μου ήμουν 30 χρονών ...τον πρώτο μήνα είχα τόση αναστάτωση σωματικά που μου ήρθε αιμορραγία σχεδόν...εεε τον επόμενο το έπιασα...σαν να είχε πάθει σοκ ο οργανισμός....

Η αλήθεια είναι ότι μου ήρθε νωρίτερα και εμένα απ' ότι περίμενα και γενικά είναι περίεργη το αίμα κάπως δε ξέρω πως να τ πω... Εντάξει προσπαθώ να μην αγχώνομαι ακόμα επειδή είναι αρχή όσο μπορώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Το πολύ μέχρι Κυριακή.αλλα αφού Τρίτη είδε ο μπάρμπας ότι όπου να ναι γίνεται η ωορηξια μάλλον πιο πριν θα σκάσει μύτη.θα μου ρθει το νιώθω...οκ κάτι θα βρω να κάνω...ευτυχώς έχει πολλά βουνά εδώ γύρω να τα πάρω.

Αχ αρχίζω να το σκέφτομαι άσχημα όμως...έκλεισα τα 40 Ιούνιο...πόσο ακόμα να προσπαθήσω;;;μήπως να αρχίσω να το παίρνω κ απόφαση...

Κι εγώ τα κλείνω σε κάνα τρίμηνο... αν το πετύχουμε, το πετύχαμε λοιπόν ! Καλή μας επιτυχια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...