Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Κι εγώ τα κλείνω σε κάνα τρίμηνο... αν το πετύχουμε, το πετύχαμε λοιπόν ! Καλή μας επιτυχια!

Έχεις βάλει όριο;;;;;;ξέρεις εδώ έχει πολλές που κάνανε μωρά 43 45 κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Έχεις βάλει όριο;;;;;;ξέρεις εδώ έχει πολλές που κάνανε μωρά 43 45 κλπ

Καλημερα κοριτσια. Νομιζω πως το οριο ειναι αναλογα με πως νιωθει το ζευγαρι. Μιλαω παντα για ζευγαρια που εχουν ηδη παιδακι. Οσο η γυναικα κανει ωορρηξια εχει πιθανοτητες να μεινει εγκυος εκτος και αν φυσικα υπαρχουν υπαρκτα θεματα υπογονιμοτητας. Εγω ειμαι 42 κλεισμενα και παω στα 43. Αντικειμενικα εχω ελαχιστες πιθανοτητες ή σχεδον καθολου για να κανω 2ο παιδακι αλλα εχω μεγαλυτερη διαθεση για προσπαθεια τωρα ,παρα πριν απο αρκετα χρονια. Μαλλον επειδη εχουν βελτιωθει οι συνθηκες ζωης μας. Εχουμε λυσει αρκετα απο τα θεματα που μας εμποδιζαν να προχωρησουμε σε 2ο παιδακι. Συνεπως το ποτε σταματαει κανεις, ειτε να ελπιζει ειτε να προσπαθει για κατι, εχει να κανει με το τι λεει η ψυχουλα του, οι συνθηκες ζωης του, οι αντοχες του (ψυχικες και σωματικες), η σχεση με τον συντροφο. Παρα πολλα παιζουν ρολο, σιγουρα τον μεγαλυτερο τον εχει η φυση και Θεος για εμενα. Ιατρικα ειμαι πολυ μακρυα απο κλιμακτηριο οπως μου ειπαν επομενως θα κανω οτι καλυτερο μπορω. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημερα κοριτσια. Νομιζω πως το οριο ειναι αναλογα με πως νιωθει το ζευγαρι. Μιλαω παντα για ζευγαρια που εχουν ηδη παιδακι. Οσο η γυναικα κανει ωορρηξια εχει πιθανοτητες να μεινει εγκυος εκτος και αν φυσικα υπαρχουν υπαρκτα θεματα υπογονιμοτητας. Εγω ειμαι 42 κλεισμενα και παω στα 43. Αντικειμενικα εχω ελαχιστες πιθανοτητες ή σχεδον καθολου για να κανω 2ο παιδακι αλλα εχω μεγαλυτερη διαθεση για προσπαθεια τωρα ,παρα πριν απο αρκετα χρονια. Μαλλον επειδη εχουν βελτιωθει οι συνθηκες ζωης μας. Εχουμε λυσει αρκετα απο τα θεματα που μας εμποδιζαν να προχωρησουμε σε 2ο παιδακι. Συνεπως το ποτε σταματαει κανεις, ειτε να ελπιζει ειτε να προσπαθει για κατι, εχει να κανει με το τι λεει η ψυχουλα του, οι συνθηκες ζωης του, οι αντοχες του (ψυχικες και σωματικες), η σχεση με τον συντροφο. Παρα πολλα παιζουν ρολο, σιγουρα τον μεγαλυτερο τον εχει η φυση και Θεος για εμενα. 

Ναι ρε συμμαθήτριά...απλά τρώμε καμιά φορά φλασιες.ειναι να μην σκέφτεσαι κ αναλύεις..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ναι ρε συμμαθήτριά...απλά τρώμε καμιά φορά φλασιες.ειναι να μην σκέφτεσαι κ αναλύεις..

 

Εισαι αγωνιστρια. Ολες οι γυναικες ειμαστε. Σκυλιαζουμε οταν θελουμε κατι μεχρι να το πετυχουμε. Καπου πεφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε πιο δυνατες. Σηκω τωρα καλη μου και ελα την επομενη εβδομαδα να πλακωθουμε στα τεστ να γουσταρουμε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εισαι αγωνιστρια. Ολες οι γυναικες ειμαστε. Σκυλιαζουμε οταν θελουμε κατι μεχρι να το πετυχουμε. Καπου πεφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε πιο δυνατες. Σηκω τωρα καλη μου και ελα την επομενη εβδομαδα να πλακωθουμε στα τεστ να γουσταρουμε. 

Δεν κάνω ντιπ..είναι ο μήνας χωρίς τεστ...θα σας βλέπω εσάς κ δεν θα ξεσηκωθω ...ποτέ θα κάνεις;;;ς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Έχεις βάλει όριο;;;;;;ξέρεις εδώ έχει πολλές που κάνανε μωρά 43 45 κλπ

Έλεγα μέχρι το καλοκαίρι φέτος... αλλά κ πέρυσι έτσι έλεγα κ να μια πάλι εδω! Φτάσαμε τόσο κοντά Εμιλλυ που το θελουμε πολύ πιστεύω, έτσι δεν είναι? Έχω πεισμώσει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Δεν κάνω ντιπ..είναι ο μήνας χωρίς τεστ...θα σας βλέπω εσάς κ δεν θα ξεσηκωθω ...ποτέ θα κάνεις;;;ς

Εγω εχω δρομο ακομα. Εχθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας. Ειμαι στις καλες μερες του μηνα, τις απολαυστικες χαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εγω εχω δρομο ακομα. Εχθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας. Ειμαι στις καλες μερες του μηνα, τις απολαυστικες χαχαχα

Μια χαρά εσύ είσαι στα καλύτερα...η περίοδος του ρομάντζου κ της ελπίδας...να σου πω σ,,,ξ κάνουμε δεν βαράμε γκασμα...τα ωραία της ζωής...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικους χαιρετισμους στις συμμαθητριες κ σε οοολα τα κοριτσουδια!!!

Ειχαμε μοα κουβεντα πριν με τον αγαπουλη, αρχισα παλι τα παιδια δεν τα φερνει ο πελαργος, απο σημερα ξεκιναει μαραθωνιος, εχουμε να τερματισουμε, πηγαινε ριξε το στοκο κ τετοια..χαχχαχαχααχαχαχαχ..πινε νερα, πινε χυμους, να βοηθησει το σπερμα το ωαριο της γηραιας κυριας..χαχαχαχαχαχαχαχ.. τον εχω τρελανει τον δολιο!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 9
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω και ξαναλέω... Παιδί δεν ξέρω αν θα κάνουμε, την υπερβιταμινωση όμως την έχουμε στο τσεπάκι! Τούρμπο θα γίνουμε! 

Οκ.. Και παιδί θα κάνουμε! Όλες! Πείτε ποια clearblue παίρνουμε, αποσυντονιστήκα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Αγωνιστικους χαιρετισμους στις συμμαθητριες κ σε οοολα τα κοριτσουδια!!!

Ειχαμε μοα κουβεντα πριν με τον αγαπουλη, αρχισα παλι τα παιδια δεν τα φερνει ο πελαργος, απο σημερα ξεκιναει μαραθωνιος, εχουμε να τερματισουμε, πηγαινε ριξε το στοκο κ τετοια..χαχχαχαχααχαχαχαχ..πινε νερα, πινε χυμους, να βοηθησει το σπερμα το ωαριο της γηραιας κυριας..χαχαχαχαχαχαχαχ.. τον εχω τρελανει τον δολιο!!

Άντε τώρα να το πω κ ας είναι άσχετο...είναι κάτι άφοβο....αλλά ποτέ δεν ξέρεις...η δασκάλα αγγλικών του μικρού είχε ανεξήγητη υπογονιμότητα...την τρέχαμε οι γιατροί ώσπου ένας δεν ξέρω ειδικότητα εντόπισε ότι το σπέρμα ήταν πολύ πυκτο....τους πρότεινε βλενολυτικο για τον βήχα...έκανε τρία παιδιά στην σειρα.λοιπον λέω όταν μου έρθει περίοδος ν το πάρω κ εγώ κ ο δικός μου.you never know.ασε που έχουμε κ ένα βηχαλακι.δεν θα πάρουμε ναρκωτικά χαχαχαχα.κ ίσως ρευστοποιήσει καμία δικιά μου βλενα μέσα στις σάλπιγγες...που είναι ένας γιατρός να με σταματήσει...πάντως στην τύπισσα έπιασε.

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άντε τώρα να το πω κ ας είναι άσχετο...είναι κάτι άφοβο....αλλά ποτέ δεν ξέρεις...η δασκάλα αγγλικών του μικρού είχε ανεξήγητη υπογονιμότητα...την τρέχαμε οι γιατροί ώσπου ένας δεν ξέρω ειδικότητα εντόπισε ότι το σπέρμα ήταν πολύ πυκτο....τους πρότεινε βλενολυτικο για τον βήχα...έκανε τρία παιδιά στην σειρα.λοιπον λέω όταν μου έρθει περίοδος ν το πάρω κ εγώ κ ο δικός μου.you never know.ασε που έχουμε κ ένα βηχαλακι.δεν θα πάρουμε ναρκωτικά χαχαχαχα.κ ίσως ρευστοποιήσει καμία δικιά μου βλενα μέσα στις σάλπιγγες...που είναι ένας γιατρός να με σταματήσει...πάντως στην τύπισσα έπιασε.

Αλήθεια τώρα; Της έδωσε βλεννολυτικο για το σπερμα; Δλδ δν είχε κάποιο άλλο προβλημα το σπερμα του; Κινητικότητα , ποσότητα όλα αυτά ήταν οκ; Κοιτά το Trebon που είναι βλεννολυτικο η δραστική του ουσία είναι N-ακετυλοκυστεΐνη κ η ουσία αυτή υπάρχει στις Pragnacare τις βιταμίνες κ βοηθάει στην αναπαραγωγική υγεία της γυναίκας.Λογικά κάποια επίδραση μπορεί να έχει κ στο σπερμα. Εγώ πάντως της βιταμίνες όλες της παίρνω ξεχωριστά(ψευδάργυρο , σύμπλεγμα B, βιτ Ε, D ,C , φυλλικό κ μαγνήσιο)κ στον σύζυγο δίνω ψευδάργυρο ξεχωριστά καθώς κ της wellman conception πολυβιταμίνη για βελτίωση του σπερματος.Θα το ψάξω λίγο αυτό με το βλεννολυτικο γτ κ σε μας είναι κάπως ποιο πηχτό το σπερμα.Κ γενικά το Trebon δίνεται κ ενάντια στις ελεύθερες ρίζες. Θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως όντως βοηθάει.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια βοηθεια σας παρακαλω....εχθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας, χαμογελακι της clearblue. Σημερα εκανα παλι για να δω αν επεσε (την επομενη παντα μου πεφτει) και ηταν παλι θετικο. Επειδη ειναι η 3η φορα που τα χρησιμοποιω και δεν εχω μεγαλη εμπειρια, ποιο λαμβανω υποψη μου; το χθεσινο; φυσικα δεν το εκανα την ιδια ωρα.εχθες το εκανα αργα κατα τις 7.30 με 8 παρα το απογευμα και σημερα το εκανα.στις 5.15. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Αλήθεια τώρα; Της έδωσε βλεννολυτικο για το σπερμα; Δλδ δν είχε κάποιο άλλο προβλημα το σπερμα του; Κινητικότητα , ποσότητα όλα αυτά ήταν οκ; Κοιτά το Trebon που είναι βλεννολυτικο η δραστική του ουσία είναι N-ακετυλοκυστεΐνη κ η ουσία αυτή υπάρχει στις Pragnacare τις βιταμίνες κ βοηθάει στην αναπαραγωγική υγεία της γυναίκας.Λογικά κάποια επίδραση μπορεί να έχει κ στο σπερμα. Εγώ πάντως της βιταμίνες όλες της παίρνω ξεχωριστά(ψευδάργυρο , σύμπλεγμα B, βιτ Ε, D ,C , φυλλικό κ μαγνήσιο)κ στον σύζυγο δίνω ψευδάργυρο ξεχωριστά καθώς κ της wellman conception πολυβιταμίνη για βελτίωση του σπερματος.Θα το ψάξω λίγο αυτό με το βλεννολυτικο γτ κ σε μας είναι κάπως ποιο πηχτό το σπερμα.Κ γενικά το Trebon δίνεται κ ενάντια στις ελεύθερες ρίζες. Θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως όντως βοηθάει.

Μόλις το έψαξα κ διάβασα κ σε καποιες σημειώσεις που είχα από ενα συνέδριο που είχαμε ως θέμα την υπογονιμότητα.Όντως η Ν-ακετυλοκυστεΐνη είναι αντιοξειδωτικό κ δρα κατα των ελεύθερων ριζών , όποτε βοηθάει όταν υπάρχει θέμα κ με την μορφολογία του σπερματος καθως βελτιώνει τον όγκο κ την κινητικότητα του σπερματος. Θα δοκιμάσω να δώσω στον σύζυγο γτ νομίζω η πολυβιταμινη που παίρνει δν έχει Ν-ακετυλοκυστεΐνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...