Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Εγω στην πρωτη η αληθεια ειναι οτι ειχα μονο λιγο πονο στο χερι αλλα εχω ακουσει οτι η δευτερη στα σκαει λιγο χιχι!!!αντε βρε κοριτσι μου μακαρι να σας κατσει κατι ωραιο καλοκαιρινο να εχουμε συντομα νεα!!

Οι περισσότεροι έχουν σύμπτωματα άλλοι ελάχιστα ηπιότερα και άλλοι καθόλου! Εμένα μου ανέφεραν και διαταραχές στην περίοδο ισως καθυστερήσει ισως έρθει πιο γρήγορα αυτό δε το πολυπιστεύω βέβαια αλλά θα δείξει! Και εγώ σας το εύχομαι 

9 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Ακριβώς δε ξέρω ,γιατι είπαμε τώρα θα μου τα εξηγήσει που θα πηγαίνω για παρακολούθηση. Σε μια φίλη που το είπα μου έιπε ότι όλη η διαδικασία μέχρι την ένεση σε πιο ήπια μορφή μοιαζει με τη διαδικασία της εξωσωματικής. Αν δεν κάνω λάθος είναι για να σπάσουν σίγουρα τα ωάρια και στο περίπου ξέρουμε και πότε. Νομίζω είναι πιο ελεγχόμενο , αν δε κάνω λάθος για να μη γίνει και υπερδιέγερση. Από μια γρήγορη έρευνα στο ίντερνετ που έκανα... Νομίζω αυτό είναι.

Θα σπάσουν δηλαδή περισσότερα και θα προσπαθήσετε φυσικά όχι έμβρυο μεταφορά κτλ 

20 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχουμε καμία εγκυουλα;;; Εχω πάρα πολύ καιρό να γράψω αλλά ήθελα να σας πω τα νέα μου και να πάρετε δύναμη! Θυμίζω ότι έχω ενδομητριωση και ότι ο γιατρός που μου έκανε υπέρηχο είπε να κάνω εξωσωματική ή λαμπαροσκοπηση γτ δεν πίστευε να μείνω έγκυος φυσιολογικα... Προσπαθούμε 1 χρόνο.. χθες πήρα θετικό τεστακι με μια μόνο επαφή δεν πίστευα ότι αυτό το μήνα μπορεί να γίνει κάτι... Ελπίζω να προχωρήσει και να πάνε όλα καλά... Σας φιλώ! Και εύχομαι όλες σύντομα με το μαγικό τεστακι:x

Μαντη μου χάρηκα τόσο για σένα! Το είδα το ποστ σου στο άλλο θέμα!! Συγχαρητήρια!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά να μη φοβάσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Οι περισσότεροι έχουν σύμπτωματα άλλοι ελάχιστα ηπιότερα και άλλοι καθόλου! Εμένα μου ανέφεραν και διαταραχές στην περίοδο ισως καθυστερήσει ισως έρθει πιο γρήγορα αυτό δε το πολυπιστεύω βέβαια αλλά θα δείξει! Και εγώ σας το εύχομαι 

Θα σπάσουν δηλαδή περισσότερα και θα προσπαθήσετε φυσικά όχι έμβρυο μεταφορά κτλ 

Μαντη μου χάρηκα τόσο για σένα! Το είδα το ποστ σου στο άλλο θέμα!! Συγχαρητήρια!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά να μη φοβάσαι!!!

Καλημέρα  , ναι ναι κάπως έτσι.. με τα χάπια που περνώ τώρα θα παραχθούν ωαρια λογικά αλλά περισσότερα από 1. Αλλά ένα περίεργο σήμερα 3η μέρα περιόδου και ξύπνησε καθαρή και στο σκούπισμα το ίδιο .. δε ξέρω αν φταίει που έκανα μπάνιο εχτές το παθαινα αυτό καμιά φορά παλιά  ,αλλά και με τη ζέστη δε γίνεται να μη δε κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα  , ναι ναι κάπως έτσι.. με τα χάπια που περνώ τώρα θα παραχθούν ωαρια λογικά αλλά περισσότερα από 1. Αλλά ένα περίεργο σήμερα 3η μέρα περιόδου και ξύπνησε καθαρή και στο σκούπισμα το ίδιο .. δε ξέρω αν φταίει που έκανα μπάνιο εχτές το παθαινα αυτό καμιά φορά παλιά  ,αλλά και με τη ζέστη δε γίνεται να μη δε κάνεις. 

Καλημέρα μάλλον από το μπάνιο μου συμβαίνει και εμένα για λιγες ώρες να μην έχω τίποτα και να έρχεται μετά! 
 

και θα τα παρακολουθεί ο γιατρος και θα σας πει ποτέ να έθετε σε επαφή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα μάλλον από το μπάνιο μου συμβαίνει και εμένα για λιγες ώρες να μην έχω τίποτα και να έρχεται μετά! 
 

και θα τα παρακολουθεί ο γιατρος και θα σας πει ποτέ να έθετε σε επαφή; 

Ναι και εμένα αλλά μου φάνηκαν πολλές οι ώρες ,πιστεύω και εγώ θα ξανά κατέβει Ναι την 7η μέρα που θα τελειώσω τα χάπια θα κλείσουμε ραντεβού να πηγαίνω μέρα παρά μέρα για να με παρακολουθει , και θα μας πει ποτέ να έρθουμε σ επαφή πιο συχνά ή ποτέ να κάνουμε την ένεση . Μου είχε πει ότι θέλω εγώ ..Επίσης θέλω να το ρωτήσω αν μπορούμε και νωρίτερα να ξεκινήσουμε της επαφές πιστεύω θα μπορούμε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Γράφω και σε αυτό το θέμα μπας και με διαφωτίσει κάποια παθούσα.

Λοιπόν 7η ημέρα καθυστέρησης σήμερα με κύκλο γενικότερα 28-31 ημέρες. Πρώτη φορά καθυστέρηση τόσων ημερών.

Έκανα δύο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν αρνητικά.

Πριν από κάθε περίοδο έχω κράμπες,πολύ πρησμένο στήθος και πόνο στη μέση. Αυτή τη φορά τίποτα από αυτά. Παρά μόνο λίγη ζαλάδα.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Υπάρχει ακόμη η περίπτωση εγκυμοσύνης; Να κάνω β χοριακή;

Έχω διαβάσει εδώ ότι πολλές ήταν έγκυες και κάνοντας τεστ εγκυμοσύνης βγήκαν αρνητικά ενώ με χοριακή ήταν τελικά έγκυες.

Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο κάποιας κύστης, δυστυχώς. Κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις μου και είναι όλα καθαρά.

Τώρα έχω ραντεβού στη γυναικολόγο μου αρχές Ιουλίου.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Γράφω και σε αυτό το θέμα μπας και με διαφωτίσει κάποια παθούσα.

Λοιπόν 7η ημέρα καθυστέρησης σήμερα με κύκλο γενικότερα 28-31 ημέρες. Πρώτη φορά καθυστέρηση τόσων ημερών.

Έκανα δύο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν αρνητικά.

Πριν από κάθε περίοδο έχω κράμπες,πολύ πρησμένο στήθος και πόνο στη μέση. Αυτή τη φορά τίποτα από αυτά. Παρά μόνο λίγη ζαλάδα.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Υπάρχει ακόμη η περίπτωση εγκυμοσύνης; Να κάνω β χοριακή;

Έχω διαβάσει εδώ ότι πολλές ήταν έγκυες και κάνοντας τεστ εγκυμοσύνης βγήκαν αρνητικά ενώ με χοριακή ήταν τελικά έγκυες.

Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο κάποιας κύστης, δυστυχώς. Κάθε χρόνο κάνω τις εξετάσεις μου και είναι όλα καθαρά.

Τώρα έχω ραντεβού στη γυναικολόγο μου αρχές Ιουλίου.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Είναι πάντα μια πρώτη και σημαντική ένδειξη η καθυστέρηση της περιόδου. Στη θέση σου θα έκανα μια χοριακή, ώστε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης ή να ανοίξει νέο κεφάλαιο στη ζωή σας. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να είναι αυτό που θέλετε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ποτε δεν εκανα τεστ εγκυμοσυνης για επαλήθευση εγκυμοσυνης.. πάντα με χοριακες! Γτ ειναο αξιόπιστες!! Και κοιμάσαι ήσυχη!! Η εισαι η δεν είσαι..  εύχομαι να είσαι ότι θελεις ολόψυχα!!!

Εγω στις 2 εγκυμοσύνες ειχα ακριβως αυτα που περιγράφεις.. ακριβώς ομως το πριν και το μετά...

Αν ισχύουν τα τεστ σου, μπορει να μην είναι κύστη απλα να αλλαξε ο κύκλος σου... μια η δυο φορές το χρόνο αλλαζει ο κύκλος της γυναίκας!!Δεν θυμάμαι ακριβώς η μια η 2.. Δηλαδή υπαρχει μια καθυστέρηση και μετά επανέρχεται στα φυσιολογικά της!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα πήγα στο γιατρό 10η μέρα μετά από χάπια πρόκλησης femara. Καταλάθος πήρα μια μέρα περισσότερη μάλλον δεν κατάλαβα εγώ σωστά ή εκείνος με μπέρδεψε δε πείραζει όμως μου είπε για μια μέρα. Έχω ένα αυγουλάκι  δεξιά 15.2 χιλιοστά σήμερα 10η μέρα και το ενδομήτριο μου είναι 7.1. Μου είπε το θέλω γύρω στο 8 αλλά και τόσο είμαι ευχαριστημένος και έχει περιθώριο να μεγαλώσει . Γένκκα μου λέει είχες καλή ανταπόκριση μπορεί να κάνεις μέχρι και 2 ωάρια αλλά και αυτό φαίνεται καλο. Μου πρότεινε ότι καλό είναι να κάνουμε την ένεση αλλά θέλει συγκεκριμένες ώρες μετά αλλά πέφτει καθημερινές και είναι πολύ δύσκολο με τη δουλειά του άντρα μου να συγχρονιστουμε. Οπότε μου είπε από αύριο να ξεκινήσουμε για μια εβδομάδα μέρα παρά μέρα και εύχομαι λέει να τελειώσουμε εδώ και να μη χρειαστεί να ξανά κάνουμε. Αν δεν αδιαθετησω 23/7 θα κάνουμε χοριακη μου είπε .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα πήγα στο γιατρό 10η μέρα μετά από χάπια πρόκλησης femara. Καταλάθος πήρα μια μέρα περισσότερη μάλλον δεν κατάλαβα εγώ σωστά ή εκείνος με μπέρδεψε δε πείραζει όμως μου είπε για μια μέρα. Έχω ένα αυγουλάκι  δεξιά 15.2 χιλιοστά σήμερα 10η μέρα και το ενδομήτριο μου είναι 7.1. Μου είπε το θέλω γύρω στο 8 αλλά και τόσο είμαι ευχαριστημένος και έχει περιθώριο να μεγαλώσει . Γένκκα μου λέει είχες καλή ανταπόκριση μπορεί να κάνεις μέχρι και 2 ωάρια αλλά και αυτό φαίνεται καλο. Μου πρότεινε ότι καλό είναι να κάνουμε την ένεση αλλά θέλει συγκεκριμένες ώρες μετά αλλά πέφτει καθημερινές και είναι πολύ δύσκολο με τη δουλειά του άντρα μου να συγχρονιστουμε. Οπότε μου είπε από αύριο να ξεκινήσουμε για μια εβδομάδα μέρα παρά μέρα και εύχομαι λέει να τελειώσουμε εδώ και να μη χρειαστεί να ξανά κάνουμε. Αν δεν αδιαθετησω 23/7 θα κάνουμε χοριακη μου είπε .

Καλό μήνα κορίτσια μου 


Καλημέρα Ρια μου ευχάριστα όλα αυτά που μας είπες!! Άντε σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!! Δηλαδή δεν θα κανεις την ένεση προς το παρόν; 
 

Εμενα μάλλον μου ήρθε η περίοδος γιατί πονάω την κοιλια μου και ελάχιστα τη μέση μου! Το στήθος μου ξεφούσκωσε ξαφνικά χθες! Αλλα δε περιμενω κιολας τίποτα γιατί είμασταν στο χαλαρό 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου 


Καλημέρα Ρια μου ευχάριστα όλα αυτά που μας είπες!! Άντε σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!! Δηλαδή δεν θα κανεις την ένεση προς το παρόν; 
 

Εμενα μάλλον μου ήρθε η περίοδος γιατί πονάω την κοιλια μου και ελάχιστα τη μέση μου! Το στήθος μου ξεφούσκωσε ξαφνικά χθες! Αλλα δε περιμενω κιολας τίποτα γιατί είμασταν στο χαλαρό 

 

Όχι δε θα τη κάνω αυτό το μήνα ,γτ δεν πιστεύω ότι στις ώρες που θέλει θα τα καταφέρουμε να έρθουμε σε επαφή. Οπότε θα τ πάμε μέρα παρά μέρα..Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να έχω ευχαριστώ σε λίγο καιρό :)

εντάξει ποτέ δε ξέρεις μέχρι να δεις την ακατανομαστη.. χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Έχω κύκλο 35 ημερών, έχω δυο μέρες καθυστέρηση, με έντονους πόνους χαμηλά, πόνο στη μέση και ευαίσθητες θηλές. Έκανα σήμερα ένα τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό. Λέτε να υπάρχει περίπτωση λάθους? Έχω ακούσει ότι το clear blue είναι αξιόπιστο. Να ξανακάνω πάλι αύριο?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Όχι δε θα τη κάνω αυτό το μήνα ,γτ δεν πιστεύω ότι στις ώρες που θέλει θα τα καταφέρουμε να έρθουμε σε επαφή. Οπότε θα τ πάμε μέρα παρά μέρα..Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να έχω ευχαριστώ σε λίγο καιρό :)

εντάξει ποτέ δε ξέρεις μέχρι να δεις την ακατανομαστη.. χαχαχα 

Η ένεση σε τι βοηθάει; 
 

μολις μου ήρθε, ήρθε και 4 ημερες πιο νωρις, αλλά επειδή είμασταν πολύ χαλαροί κάναμε και άσχετες μερες όποτε το περίμενα! 

5 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω κύκλο 35 ημερών, έχω δυο μέρες καθυστέρηση, με έντονους πόνους χαμηλά, πόνο στη μέση και ευαίσθητες θηλές. Έκανα σήμερα ένα τεστ clear blue και βγήκε αρνητικό. Λέτε να υπάρχει περίπτωση λάθους? Έχω ακούσει ότι το clear blue είναι αξιόπιστο. Να ξανακάνω πάλι αύριο?

Γεια σου, αν δεν σου έρθει κανε και αύριο ή κανε μια χοριακη που είναι πιο αξιόπιστη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Η ένεση σε τι βοηθάει; 
 

μολις μου ήρθε, ήρθε και 4 ημερες πιο νωρις, αλλά επειδή είμασταν πολύ χαλαροί κάναμε και άσχετες μερες όποτε το περίμενα! 

Γεια σου, αν δεν σου έρθει κανε και αύριο ή κανε μια χοριακη που είναι πιο αξιόπιστη 

Ωχ κρίμα κοπέλα μου τον επομενο μήνα να  είναι ο τυχερός σου. Ακριβώς δε ξέρω δε ρώτησα εφόσον δε το προχωρήσαμε. Αλλά από μερικά πράγματα που είπε  αυτό είναι διαδικασία και της εξωσωματικής στο πιο ελαφρη μου είπε είναι για να ξέρουμε πότε θα σπάσει ακριβώς και να είναι πιο ελεγχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ria_ είπε:

Ωχ κρίμα κοπέλα μου τον επομενο μήνα να  είναι ο τυχερός σου. Ακριβώς δε ξέρω δε ρώτησα εφόσον δε το προχωρήσαμε. Αλλά από μερικά πράγματα που είπε  αυτό είναι διαδικασία και της εξωσωματικής στο πιο ελαφρη μου είπε είναι για να ξέρουμε πότε θα σπάσει ακριβώς και να είναι πιο ελεγχόμενο.

Εντάξει δεν στεναχωριέμαι γιατί τώρα αρχίσαμε πάλι σιγά σιγά μετά από ένα διάλειμμα εξάλλου τον Αύγουστο θα έρθουμε διακοπες και δεν θα ήθελα να ήμουν με τις αναγούλες όλη την ώρα χαχαχα 

Αα κατάλαβα για να το βοηθήσει να ελευθερωθεί μάλλον συγκεκριμένη μέρα για να έχετε επαφή εκείνη την ημέρα μάλλον! Εντάξει από τη στιγμή που υπάρχει εκει θα ελευθερωθεί και μέρα παρά μέρα θα το πετύχετε κάπου :) 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εντάξει δεν στεναχωριέμαι γιατί τώρα αρχίσαμε πάλι σιγά σιγά μετά από ένα διάλειμμα εξάλλου τον Αύγουστο θα έρθουμε διακοπες και δεν θα ήθελα να ήμουν με τις αναγούλες όλη την ώρα χαχαχα 

Αα κατάλαβα για να το βοηθήσει να ελευθερωθεί μάλλον συγκεκριμένη μέρα για να έχετε επαφή εκείνη την ημέρα μάλλον! Εντάξει από τη στιγμή που υπάρχει εκει θα ελευθερωθεί και μέρα παρά μέρα θα το πετύχετε κάπου :) 

Καλησπέρα ναι ακριβώς αυτο το είπες πιο σωστά από εμένα...μακάρι να το πετύχουμε . Με αγχωσε λίγο το μέρα παρά μέρα η αλήθεια λέω μήπως δεν το πετύχουμε αλλά..για να το λέει ο γιατρός κάτι θα ξέρει ,ξέρω κ εγώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...