Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Κορίτσια τί ζέστη! Καλό το καλοκαίρι στην ελλάδα αλλά να μν είσαι σπίτι όλη μέρα...:sad: βασικά κ έξω να βγεις απαράδεκτα είναι.

Του χρόνου όμως το καλοκαίρι παραλία μαζί με τα μωράκια.

Εμένα σήμερα το μωράκι κλαίει αρκετά, ίσως να ναι κ η ζέστη...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα είναι Τρίτη μέρα που κλαίει..  Μόλις περάσαμε και ένα μισάωρο απαρηγόρητου κλαματος με ουρλιαχτά..  Πόνεσε η ψυχή μου να το βλέπω έτσι.. Τώρα Κοιμήθηκε πάλι στην αγκαλιά μου το καημένακι.. Δεν αντέχω να το βλέπω να κλαίει και να μην ξέρω τι έχει..  Ρίχνω κι εγώ το κλάμα του αιώνα.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Εμένα είναι Τρίτη μέρα που κλαίει..  Μόλις περάσαμε και ένα μισάωρο απαρηγόρητου κλαματος με ουρλιαχτά..  Πόνεσε η ψυχή μου να το βλέπω έτσι.. Τώρα Κοιμήθηκε πάλι στην αγκαλιά μου το καημένακι.. Δεν αντέχω να το βλέπω να κλαίει και να μην ξέρω τι έχει..  Ρίχνω κι εγώ το κλάμα του αιώνα.. 

Μήπως περνάει άλμα; Το πρώτο άλμα ανάπτυξης είναι την 5η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenit είπε:

Μήπως περνάει άλμα; Το πρώτο άλμα ανάπτυξης είναι την 5η εβδομάδα.

Αυτό πιστεύω κι εγώ..  Τώρα διανύουμε τη πεμπτη εβδομάδα άρα είναι πολύ πιθανό..  Λένε ότι διαρκεί 2-3 μέρες..  Ελπίζω αύριο μεθαύριο να είμαστε καλύτερα... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μ υπομονη περνανε πολλες αλλαγες τα μωρακια κ η ζεστη σιγουρα δεν βοηθαει καθολου σας βαζω τα αλματα σιγουρα καποια απο αυτα θα σας γινουν αισθητα εμας παντως τα περασε σχεδον ολα με γκρινια κ αυπνια!

  • 5η εβδομάδα
  • 8η - 9η εβδομάδα
  • 12η εβδομάδα
  • 15η - 19η (κορύφωση στην 17η εβδομάδα)
  • 23η - 26η (κορύφωση την 26η εβδομάδα)
  • 29η - 30η εβδομάδα (άγχος αποχωρισμού - δε θεωρείται αναπτυξιακό άλμα)
  • 34η - 37η εβδομάδα (κορύφωση την 36η)
  • 42η - 47η εβδομάδα (κορύφωση την 44η)
  • 51η - 54η εβδομάδα (κορύφωση την 53η)
  • 60η - 64η εβδομάδα (κορύφωση την 62η και 63η)
  • 71η - 75η εβδομάδα (κορύφωση την 72η και 73η)
  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, παίζουν κ τα άλματα, ναι. Υπομονή...κ μεις 5η εβδομάδα είμαστε.

Όσο για το κλάμα του, πλέον δεν με φρικάρει τόσο. Είναι το μόνο όπλο του κ το χρησιμοποιεί. Απλά οταν γίνει έντονο ενώ έχει φάει, κοκκινίσει κιολας, παίρνεις αγκαλιά τίποτα, δίνεις πιπίλα τίποτα, ε φρικάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις σημερα πολυ γκρινια ρε κοριτσια ..προσπαθει να ενεργηθει ο μαυρος και δεν μπορει..αφηστε δραμα..μονο αγκαλια μου αποκοιμιεται..ουφ..

Εσεις;τα μωρακια σας;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Σήμερα έχει πέσει αϋπνία με το τσουβαλι. Δεν ξέρουν τι έχουν τα μωρά. Μας ξυπνάνε πίνουν 30ml κοιμούνται κ μετά από μισή ώρα πάλι 30ml...δεν το πίνουν μαζεμένο να τελειώνουμε.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς ξαναγύρισαμε στο παλιό ωράριο ύπνου το βράδυ. Κάθε μία ώρα ξύπνημα. Ζητάει στήθος και κλαίει παράλληλα. Κοιμάται 5 λεπτά ξυπνάει πάλι με μουρμούρα και από φαγητό; ελάχιστο! Έχει συγκαει και όλας και έχουμε και από εκεί πανηγύρι. 5 μέρες προσπαθώ να τον συνεφερω και δεν του έχει περάσει ακόμη του καημένου. Νομίζω οι πάνες μας έκαναν την ζημιά 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Και εμείς ξαναγύρισαμε στο παλιό ωράριο ύπνου το βράδυ. Κάθε μία ώρα ξύπνημα. Ζητάει στήθος και κλαίει παράλληλα. Κοιμάται 5 λεπτά ξυπνάει πάλι με μουρμούρα και από φαγητό; ελάχιστο! Έχει συγκαει και όλας και έχουμε και από εκεί πανηγύρι. 5 μέρες προσπαθώ να τον συνεφερω και δεν του έχει περάσει ακόμη του καημένου. Νομίζω οι πάνες μας έκαναν την ζημιά 

Ποιες πανες αννουλα μου?τι του βαζεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι babylino. Μια κορτιζονουχα αλοιφή μου έδωσε ο γιατρός. Είναι μύκητες μου είπε αλλά βλέπω ότι ενώ μειώνονται στο αρχικό σημείο σαν να απλωνει πιο δίπλα. Μένουν άλλες 2 μέρες να την βάλω και θα δω τι θα μου πει μετά. Δεν νομίζω ότι θα έχει περάσει μέχρι τότε. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Οι babylino. Μια κορτιζονουχα αλοιφή μου έδωσε ο γιατρός. Είναι μύκητες μου είπε αλλά βλέπω ότι ενώ μειώνονται στο αρχικό σημείο σαν να απλωνει πιο δίπλα. Μένουν άλλες 2 μέρες να την βάλω και θα δω τι θα μου πει μετά. Δεν νομίζω ότι θα έχει περάσει μέχρι τότε. 

Ω μωρε το καημενο κ γω αυτες χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια έβαλα κάτι μέρες της babylino πάνες και άρχισε να κοκκινίζει η μικρή και δεν της ξανά έβαλα ... 

Όσο αφορά τα άλματα αναπτύξεις εμείς έχουμε περάσει δύο ...ένα 10 ημερών και ένα 17 ημερών ...με πολύ γκρίνια και αχορταγια όλοι μέρα κυριολεκτικά στο στήθος τότε η μικρή ... 

Τρέμο μόνο που το σκέφτομαι ότι θα έρθουν και άλλα ... 

 

Κάνετε αγκαλίτσες με τα μωράκια σας ? 

Εγώ την δικιά μου την έχω τρελάνει ...το έχω πάρει απόφαση θέλω να την χορτάσω όσο είναι μικρούλα ...

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna17 said:

Και εμείς ξαναγύρισαμε στο παλιό ωράριο ύπνου το βράδυ. Κάθε μία ώρα ξύπνημα. Ζητάει στήθος και κλαίει παράλληλα. Κοιμάται 5 λεπτά ξυπνάει πάλι με μουρμούρα και από φαγητό; ελάχιστο! Έχει συγκαει και όλας και έχουμε και από εκεί πανηγύρι. 5 μέρες προσπαθώ να τον συνεφερω και δεν του έχει περάσει ακόμη του καημένου. Νομίζω οι πάνες μας έκαναν την ζημιά 

Anna περαστικά. Με την κρεμούλα θα περάσει, δν μπορεί. Αν υποψιάζεσαι τις πανες, αλλαγή άμεσα. Εύχομαι κ ο ύπνος του να βελτιωθεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι ζέστη είναι αυτή και είπαν ότι το σκ θα έχει 42....θα σκάσουν τα μπεμπακια μας..ο δικός μου ζεσταίνεται πάντως το καταλαβαίνω από τα ποδαράκια του...πώς τα πάτε όσες θηλάζετε??έχετε μπει σε πρόγραμμα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...