Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

οοοοοοο ξεκινησες πολυ καλα κ θα πας ακόμα καλητερα ψυχή μ....θα δεις....τι ωραίο δώρο σας έκανε ο θεος κ η αγα πη σας...το αξίζετε κ οι 2 σας...μπράβο σας...χαρείτε τον έρωτας σας κ το μπιζελι σας...Επιασες πολυ πολυ γρηγορα το μωράκι σ....σημαντικό κ αυτό....άσε τις εξετάσεις τωρα... Τώρα θα κάνεις άλλες για το μωρο σ....χι χι...να προσέχεις να μην  κουράζεσε να μην σηκώνεις βάρος να μην τρέχεις να τρωωςςςς ότι θες ...αχαχαχαχα( εγω αυτο κανω)..βόδι θα γίνω σας το λέω να ξέρετε η γρια.....αχαχαχαχα να χαϊδεύεις κοιλιτσα κ να κάνεις όμορφα όνειρα....με όλα αυτά κ φυσικά κ με τις οδηγίες τ γιατρου σ θα είσαι τέλεια κ συ κ το μωράκι σ...

γίγαντες τι να σ πω...Ακόμα απόρω πως ένα το δα θκατουλη χτυπάει τόσο μικρό που είναι...χι χι...ο Θεός το θαύμα κ η φύση κάνουν δουλειά πολυ....σε φιλώ γλυκά μικρη μ ομορφη ....

Χαχαχα είσαι υπέροχη, σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές σου!!!!! :x:x:x


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Χαχα θεά απλά!!!!! Μπράβο πολύ χαίρομαι, ε βέβαια γίγαντες φτου φτου!! Η χοριακή χθες ήταν 63 και φαντάσου δεν είχα καν καθυστέρηση είχα αδιαθετήσει 17/01, χθες είχαμε επέτειο με το μωρό μου κλείσαμε 5 χρόνια και του έλεγα θα κάνω τεστ γιατί αν είμαι εγκυούλα θέλω να το μάθω εκείνη τη μέρα... Έτσι κι έγινε, ήρθε το πιο υπέροχο δώρο στην επέτειό μας!!!! Με το που είδα το θετικό έτρεξα και για χοριακή! Είμαι 29, ο καλός μου 31 και προσπαθούσαμε 6 μήνες.. Είχα αρχίσει να πελαγώνω και είχα πει ότι αν αδιαθετήσω κι αυτό το μήνα θα κάνουμε εξετάσεις και οι 2 να δούμε αν υπάρχει κάποιο θέμα... Ευτυχώς δεν χρειάστηκε!!!!

Ναι μωρέ είδες ατυχία? Αλλά θα περάσει τι να κάνουμε.. Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ, ανυπομονώ για τη Δευτέρα!!! Εσύ πόσο είσαι κορίτσι μου?? 

Ναι αυτά είναι περαστικά κούκλα μου. Ξεκουράσου και πρόσεχε τον εαυτό σου. Γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι. Όλα θα πάνε τέλεια, το καλύτερο δώρο για την επέτειο σας! 6+6 κορίτσι μου και σήμερα ο υπέρηχος με έδειξε 6+1. 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Χαχαχα είσαι υπέροχη, σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές σου!!!!! :x:x:x

❤❤❤

πρίν από 1 λεπτό , gogouli_ είπε:

Ναι αυτά είναι περαστικά κούκλα μου. Ξεκουράσου και πρόσεχε τον εαυτό σου. Γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι. Όλα θα πάνε τέλεια, το καλύτερο δώρο για την επέτειο σας! 6+6 κορίτσι μου και σήμερα ο υπέρηχος με έδειξε 6+1. 

Δεν πιστεύω @gogouli_ να έχεις ανησυχήσει???? ετσι δεν ειναι???? θα πάρω το σχοινί μ κανόνισε....έτοιμο το έχω  απ εξω....

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δυσκολο ειναι να εχεις ενα μωρο και να εισαι ξανα εγκυος...τωρα κεμπερδεψα με τον μικρο και ξαπλωσα κι εγω! @Farmakotriftena εγω γεννησα 5 Μαΐου, ημερα του Αγιου Εφραιμ και της Αγιας Ειρηνης μεγαλη η χαρη τους, με φυσιολογικο τοκετο. Εσυ πρεπει να γεννησες λιγο πιο μετα απο μενα ε? Θα προσπαθησω να τον θηλασω μεχρι τοτε, αν και ειναι πολυ δυσκολο...νιωθω ηδη πολυ εξαντλημενη σημερα...εκανα και τον πρωτο μου εμετο...ποια εγω...που στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα...

Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη τελικα...

@Rafaelatarzan μη σε ξαναπεις γρια γιατι κι εγω μια απ τα ιδια...36 ειμαι! Οι 36αρες ισον με δυο 18αρες, χαχαχα! Εισαι φοβερη καλα σου λενε τα κοριτσια...η χαρα της ζωης!

 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Rosali είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Πώς είστε; Γερές και δυνατές, βλέπω. Καλωσορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια της παρέας! Με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπάκια μας!

Αυτές οι ναυτίες που λέτε, σας πιάνουν πρωί ή απόγευμα; Εγώ το πρωί δεν έχω απολύτως τίποτα, αλλά το απόγευμα έχω σχεδόν κάθε μέρα ναυτία. Μόλις φάω, μετά από λίγο αρχίζω να ανακατεύομαι και να έχω αναγούλες. Βασικά δεν θέλω να τρώω κανονικά φαγητά, μόνο σαβούρες.

Εμένα με πιάνουν όλη μέρα.. ούτε κανονικά φαγητά θέλω να βλέπω, ούτε σαβουρες.. με κάτι κρακερακια τη βγάζω και κανένα χυμό πορτοκάλι.. στις πολύ καλές μέρες, τρώω κανένα τοστακι..

17 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Ότι φαγητό λάτρευα τώρα ούτε να το βλέπω... Και ενώ πεινάω δεν μπορώ να φάω τίποτα... 

Σε νιώθω απόλυτα..:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μόλις χθες έμαθα πως είμαι έγκυος.. Σας έγραψα και χθες, είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημ. Στεναχωριέμαι γιατί εδώ και 2 μέρες είμαι χάλια με καταρροή, έντονο βήχα και πονοκεφάλους με δέκατα. Πόσο επηρεάζει αρνητικά σε αυτή τη φάση βρε κορίτσια?! (Φυσικά δεν παίρνω τίποτα από φάρμακα, μόνο ντεπόν και φυσ.ορό στη μύτη!) Τώρα βρήκα να αρρωστήσω γαμώτοοοο :sad:

ασε μια απο τα ιδια ημουν χαλια... πονοκεφαλο πονολαιμο μυξα φλεμα βηχας πυρετος τα παντα ολα κ κρατησαν κ πολυ... ο βηχας με ειχε εξαντλήσει! 

καλημέρα κοριτσια και καλο σαββατοκύριακο σε ολες :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

ασε μια απο τα ιδια ημουν χαλια... πονοκεφαλο πονολαιμο μυξα φλεμα βηχας πυρετος τα παντα ολα κ κρατησαν κ πολυ... ο βηχας με ειχε εξαντλήσει! 

καλημέρα κοριτσια και καλο σαββατοκύριακο σε ολες :)

Καλημέρα κοπέλα μου, καλό Σ/Κ να έχουμε!! Έλεγα και εγώ ότι σήμερα θα ξυπνήσω κααααπως καλύτερα αλλά σκατούλες, στα ίδια είμαι.. Ο αντρούλης μου έρχεται από πάνω μου συνέχεια και μου βάζει χαλαρωτική μουσική για εγκυούλες! Δεν υπάρχουν οι άντρες βρε κορίτσια, ξεμυαλίζονται χειρότερα και από εμάς!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

❤❤❤

Δεν πιστεύω @gogouli_ να έχεις ανησυχήσει???? ετσι δεν ειναι???? θα πάρω το σχοινί μ κανόνισε....έτοιμο το έχω  απ εξω....

Καλημέρα Ταρζανακι, καλημέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! Όχι όχι άστο τι σκοινί, δεν ανησύχησα! Αντιθέτως το βρήκα λίγο φυσιολογικό γιατί ο κύκλος μου είναι μεγάλος. Γενικά αφού άκουσα καρδούλα και μεγαλώνει το σπορακι μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος. Κράτα το σκοινί για άλλη φορά, γιατί που θα πάει θα μου χρειαστεί, χαχαχα

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 μέρες ακόμη για να δω τι γίνεται.. Με έχει πιάσει τρελααααααα. Καλημερεεςςςςςς... Χθες έμαθα ότι η σχολή μου δεν έχει απόγευμα μάθημα μόνο πρωί και με έπιασαν τα κλάματα γιατί κάνω και πρακτική παράλληλα και πρέπει να αλλάζω 2 λεωφορεία και τα φοβάμαι τα αστικά. ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ. Έχω πονακια και κράμπες. Και αναγούλες και πεινάω και σκάτα παντού. Σκάτα σκάτα σκάτα 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα αγαπημένες. Ποιο κοριτσι ήταν κρυωμενο χθες και με κόλλησε; Χαχαχαχα 

Είμαι κυριολεκτικά χαλια. Πονόλαιμος, μπούκωμα, 37.5 (δέκατα), εμετουλακους και ελάχιστο βήχα. Η μικρή μου προς το παρόν μόνο βήχα. Δεν ξεκρυωνουμε φέτος. Από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος όλο κρυωμενοι είμαστε. Δεν αντέχω άλλο πραγματικά και φοβάμαι και για το μικρακι τζούνιορ.... Μη το ζοριζω.... Πφφ.

Τι κάνετε εσείς;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου... από χθες το βράδυ είχα καφέ κηλίδες αρκετές και η γιατρός μου είπε να ξεκινήσω utrogestan, και να ξαπλώνω όσο μπορώ... Την Δευτέρα αν συνεχιστούν τα καφέ θέλει ξανά χοριακη. Έχω πανικοβληθεί, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό. Όσες κοπέλες είχατε καφέ κηλίδες στην αρχή της εγκυμοσύνης σας τι κάνατε;

πρίν από 54 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα όλη μέρα αγαπημένες. Ποιο κοριτσι ήταν κρυωμενο χθες και με κόλλησε; Χαχαχαχα 

Είμαι κυριολεκτικά χαλια. Πονόλαιμος, μπούκωμα, 37.5 (δέκατα), εμετουλακους και ελάχιστο βήχα. Η μικρή μου προς το παρόν μόνο βήχα. Δεν ξεκρυωνουμε φέτος. Από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος όλο κρυωμενοι είμαστε. Δεν αντέχω άλλο πραγματικά και φοβάμαι και για το μικρακι τζούνιορ.... Μη το ζοριζω.... Πφφ.

Τι κάνετε εσείς;

Περαστικά σου! Κ εμείς όλο άρρωστοι ήμασταν, γινόταν ο ένας καλά... κολλούσε ο άλλος. Άσε μας κούρασε πολύ ο φετινός χειμώνας και δεν λέει να φύγει με τίποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου... από χθες το βράδυ είχα καφέ κηλίδες αρκετές και η γιατρός μου είπε να ξεκινήσω utrogestan, και να ξαπλώνω όσο μπορώ... Την Δευτέρα αν συνεχιστούν τα καφέ θέλει ξανά χοριακη. Έχω πανικοβληθεί, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό. Όσες κοπέλες είχατε καφέ κηλίδες στην αρχή της εγκυμοσύνης σας τι κάνατε;

Περαστικά σου! Κ εμείς όλο άρρωστοι ήμασταν, γινόταν ο ένας καλά... κολλούσε ο άλλος. Άσε μας κούρασε πολύ ο φετινός χειμώνας και δεν λέει να φύγει με τίποτα:mad:

Κορίτσια μου λογικό να φοβάσαι αλλά πολλά κορίτσια εδώ μέσα είχαν. Και όλα καλά. Κι εμένα μου είπε ότι ίσως δω...

12 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ποσο δυσκολο ειναι να εχεις ενα μωρο και να εισαι ξανα εγκυος...τωρα κεμπερδεψα με τον μικρο και ξαπλωσα κι εγω! @Farmakotriftena εγω γεννησα 5 Μαΐου, ημερα του Αγιου Εφραιμ και της Αγιας Ειρηνης μεγαλη η χαρη τους, με φυσιολογικο τοκετο. Εσυ πρεπει να γεννησες λιγο πιο μετα απο μενα ε? Θα προσπαθησω να τον θηλασω μεχρι τοτε, αν και ειναι πολυ δυσκολο...νιωθω ηδη πολυ εξαντλημενη σημερα...εκανα και τον πρωτο μου εμετο...ποια εγω...που στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα...

Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη τελικα...

@Rafaelatarzan μη σε ξαναπεις γρια γιατι κι εγω μια απ τα ιδια...36 ειμαι! Οι 36αρες ισον με δυο 18αρες, χαχαχα! Εισαι φοβερη καλα σου λενε τα κοριτσια...η χαρα της ζωης!

 

Χμμμ... Ήταν που έλεγες χθες για αυθυποβολες !! Παιδί μου όταν μιλάμε για ορμόνες τα υπόλοιπα περισσεύουν... καλως τα δέχτηκες κι εσυ και ελπιζω να φυγουν συντομα γιατί οντως με τόσο μικρά μωρά που έχουμε είναι πολύ δύσκολα. Εμένα ο γιος μου είναι 19 Μαΐου και ειμαι από καισαρική.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ποσο δυσκολο ειναι να εχεις ενα μωρο και να εισαι ξανα εγκυος...τωρα κεμπερδεψα με τον μικρο και ξαπλωσα κι εγω! @Farmakotriftena εγω γεννησα 5 Μαΐου, ημερα του Αγιου Εφραιμ και της Αγιας Ειρηνης μεγαλη η χαρη τους, με φυσιολογικο τοκετο. Εσυ πρεπει να γεννησες λιγο πιο μετα απο μενα ε? Θα προσπαθησω να τον θηλασω μεχρι τοτε, αν και ειναι πολυ δυσκολο...νιωθω ηδη πολυ εξαντλημενη σημερα...εκανα και τον πρωτο μου εμετο...ποια εγω...που στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα...

Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη τελικα...

@Rafaelatarzan μη σε ξαναπεις γρια γιατι κι εγω μια απ τα ιδια...36 ειμαι! Οι 36αρες ισον με δυο 18αρες, χαχαχα! Εισαι φοβερη καλα σου λενε τα κοριτσια...η χαρα της ζωης!

 

να σ ζήσει το παιδάκι σ κούκλα 

..έχεις κ άλλο καλα κατάλαβα η οχι???? αν νια να χει παντα υγεία κ με το καλο το νέο μέλος...πλάκα κάνω για το γρια ...χαχαχαχχα δεν εχω κολλήματα γενικά με τις ηλικίες....τι γρια ειμαι καλε 18 χρονών νιατο....χαχαχαχχα...σε ευχαριστώ για τα όμορφα σ λογια.

4 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλημέρα Ταρζανακι, καλημέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο σε όλες! Όχι όχι άστο τι σκοινί, δεν ανησύχησα! Αντιθέτως το βρήκα λίγο φυσιολογικό γιατί ο κύκλος μου είναι μεγάλος. Γενικά αφού άκουσα καρδούλα και μεγαλώνει το σπορακι μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος. Κράτα το σκοινί για άλλη φορά, γιατί που θα πάει θα μου χρειαστεί, χαχαχα

χαχαχαχα τότε οκ θα το κρατήσω....χαίρομαι που σκέφτεσαι αισιόδοξα....μπράβο σ...Φιλάκια μανουλα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα όλη μέρα αγαπημένες. Ποιο κοριτσι ήταν κρυωμενο χθες και με κόλλησε; Χαχαχαχα 

Είμαι κυριολεκτικά χαλια. Πονόλαιμος, μπούκωμα, 37.5 (δέκατα), εμετουλακους και ελάχιστο βήχα. Η μικρή μου προς το παρόν μόνο βήχα. Δεν ξεκρυωνουμε φέτος. Από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος όλο κρυωμενοι είμαστε. Δεν αντέχω άλλο πραγματικά και φοβάμαι και για το μικρακι τζούνιορ.... Μη το ζοριζω.... Πφφ.

Τι κάνετε εσείς;

πωπω περαστικα κοριτσι μου ευχομαι να γίνεις συντομα περδίκι!!! 

1 hour ago, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου... από χθες το βράδυ είχα καφέ κηλίδες αρκετές και η γιατρός μου είπε να ξεκινήσω utrogestan, και να ξαπλώνω όσο μπορώ... Την Δευτέρα αν συνεχιστούν τα καφέ θέλει ξανά χοριακη. Έχω πανικοβληθεί, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό. Όσες κοπέλες είχατε καφέ κηλίδες στην αρχή της εγκυμοσύνης σας τι κάνατε;

Περαστικά σου! Κ εμείς όλο άρρωστοι ήμασταν, γινόταν ο ένας καλά... κολλούσε ο άλλος. Άσε μας κούρασε πολύ ο φετινός χειμώνας και δεν λέει να φύγει με τίποτα:mad:

πολλα κοριτσια ειχαν καφε κυλιδες στην αρχη της εγκυμοσυνης μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

11 μέρες ακόμη για να δω τι γίνεται.. Με έχει πιάσει τρελααααααα. Καλημερεεςςςςςς... Χθες έμαθα ότι η σχολή μου δεν έχει απόγευμα μάθημα μόνο πρωί και με έπιασαν τα κλάματα γιατί κάνω και πρακτική παράλληλα και πρέπει να αλλάζω 2 λεωφορεία και τα φοβάμαι τα αστικά. ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ. Έχω πονακια και κράμπες. Και αναγούλες και πεινάω και σκάτα παντού. Σκάτα σκάτα σκάτα 

Τι σπουδαζεις μικρο; 11 μέρες ε; όταν είχες πάει στον γιατρό πόσον εβδομάδων ήσουν; νομίζω δεν είχατε ακούσει καρδιά σωστα; Γιατί ήταν πολύ νωρίς... κάτσε γιατί μπορεί να ακούσεις 2 καρδιές εσύ είπαμε!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...