Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλώς ήρθες Sisi. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Όλα εδώ θα τα λέμε παρέα να αγχωνόμαστε και να ξε αγχωνόμαστε συνάμα χιχι.

Γωγούλι η Γιώτα ήταν η πρώτη που μου ήρθε στο μυαλό όταν είπες για τις αρτηρίες. Εγώ θα σου πω χωρίς να έχω καμία εμπειρία το εξής. Συνήθως οι γιατροί, επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια τους, λένε τις κακές εκδοχές περισσότερο να προετοιμάσουν το έδαφος αν υπάρχει πιθανότητα να μη πάει κάτι καλά γιατί γλιτώνουν και την ευθύνη ότι δεν ενημέρωσαν εξαρχής για τις κακές εκδοχές. Εσενα ο γιατρός σου σου είπε ότι έχει δει περιστατικα που είχαν αίσιο τέλος. Οπότε για να το λέει αυτό δεν χρειάζεται να φοβάσαι κοριτσι μου. Πίστεψέ με αν έπρεπε να φοβάσαι ο πρώτος που θα σου έδινε να το καταλάβεις θα ήταν ο γιατρός. Όλα θα πάνε καλά και με τη θεραπεία ένα παραπάνω. Εννοείται βέβαια πως αν εσύ νιώθεις παραλάνω ασφάλεια πας ξανά στον εμβρυολογο να σε δει ή πας και σε αιματολογο απλά για να ρωτήσεις τη γνώμη του. Πράξε ότι εσένα σε κάνει να ηρεμείς. Όλα θα πάνε καλά κοπελα μου. Ήδη το σποράκι σου ήταν υγιέστατο στην αυχενική με σούπερ ανάπτυξη και το θεματακι ήδη υπάρχει και δεν το επηρέασε οπότε πλέον με τη θεραπεία δε θα υπάρξει το παραμικρό. :)

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ξέρεις πητ , φύλο ; να σε βάλω στο πινακακι;

Πητ 08/10 και είναι αγοράκι, είχα το άγχος και παρέλειψα να σας το πω!

 

Just now, Giotitsa είπε:

πρωτον κατσε να σε μαλωσω ακου εκει αγχωθηκες οοοοο λοιπον ακουσε με αυτο που εχεις δεν ειναι κατι το τρομερο δηλαδη ευτυχως να λες καλε που το ειδε ο γιατρος σου πρωτον μπραβο του που σου εδωσε κατευθειαν salospir τα οποια δεν θελω να υπαρχει ουτε μια μερα που να ξεχασεις να παιρνεις στην ουσια τι γινεται ο πλακουντας σου δεν αιματωνεται οσο καλα θα επρεπε αυτο σε καποια εβδομαδα δηλαδη απο την 28 θελει συνεχη παρακολουθηση και doppler μητριαιων αρτηριων αν δει ο γιατρος και κρινει σωστο θα παρει το μωρακι πιο νωρις ενταξει σιγα το θεμα και;;; δευτερη φαση το μωρακι θα γεννηθει λιγο πιο μικρο και λιγο πιο λιποβαρη ποπο τρομερο ελα καλε αγχωθηκες αχω ακριβως το ιδιο θεμα με σενα μονο που εγω το εχω επειδη εχω θρομβοφιλια εσυ δεν ξερουμε γιατι δειχνεις τετοια προδιαθεση η αιματολογος δεν εχει ουσια απλα θελει εμπειρο γιατρο και συνεχη παρακολουθηση δεν θα παθει τιποτα το μωρο

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Πιστεύεις θα έπρεπε να επισκεφθώ αιματολογο; Εσένα τι σου έχει πει ο γιατρός να κάνεις;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena ναι εγώ έχω και μάλιστα στις 3 αν δεν με καθυστερησει χαχαχα.

Έδωσε και η Σίσσυ Πητ βαλτην και αυτή πινακακι μέχρι να επιβεβαιώσει στην αυχενική της.

Καλέ τι αγοροχρονια θα είναι αυτή; Ήδη έχουμε 2 στη παρέα. Ελπίδα και Γωγώ. Χαχα. Γαλάζιο τοπίο προβλέπω!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλώς ήρθες Sisi. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Όλα εδώ θα τα λέμε παρέα να αγχωνόμαστε και να ξε αγχωνόμαστε συνάμα χιχι.

Γωγούλι η Γιώτα ήταν η πρώτη που μου ήρθε στο μυαλό όταν είπες για τις αρτηρίες. Εγώ θα σου πω χωρίς να έχω καμία εμπειρία το εξής. Συνήθως οι γιατροί, επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια τους, λένε τις κακές εκδοχές περισσότερο να προετοιμάσουν το έδαφος αν υπάρχει πιθανότητα να μη πάει κάτι καλά γιατί γλιτώνουν και την ευθύνη ότι δεν ενημέρωσαν εξαρχής για τις κακές εκδοχές. Εσενα ο γιατρός σου σου είπε ότι έχει δει περιστατικα που είχαν αίσιο τέλος. Οπότε για να το λέει αυτό δεν χρειάζεται να φοβάσαι κοριτσι μου. Πίστεψέ με αν έπρεπε να φοβάσαι ο πρώτος που θα σου έδινε να το καταλάβεις θα ήταν ο γιατρός. Όλα θα πάνε καλά και με τη θεραπεία ένα παραπάνω. Εννοείται βέβαια πως αν εσύ νιώθεις παραλάνω ασφάλεια πας ξανά στον εμβρυολογο να σε δει ή πας και σε αιματολογο απλά για να ρωτήσεις τη γνώμη του. Πράξε ότι εσένα σε κάνει να ηρεμείς. Όλα θα πάνε καλά κοπελα μου. Ήδη το σποράκι σου ήταν υγιέστατο στην αυχενική με σούπερ ανάπτυξη και το θεματακι ήδη υπάρχει και δεν το επηρέασε οπότε πλέον με τη θεραπεία δε θα υπάρξει το παραμικρό. :)

Αλινακι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία για αύριο αγάπη μου!!❤❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Αλινακι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία για αύριο αγάπη μου!!❤❤

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Προς το παρόν μέχρι να σε μαλώσει η Γιώτα όπως μόνο εκείνη ξερει σκέψου ότι έρχεται ένας πρίγκιπας και ότι θέλει τη μαμά θαρραλέα. Συγνώμη τι άντρας θα είναι αυτός αμα δε σε σκάσει από τώρα ε; Συγνώμη τι νομιζες; Ότι μόνο στην εφηβεία του θα αγχωθείς; Ααααμ δε. 

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Πητ 08/10 και είναι αγοράκι, είχα το άγχος και παρέλειψα να σας το πω!

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Πιστεύεις θα έπρεπε να επισκεφθώ αιματολογο; Εσένα τι σου έχει πει ο γιατρός να κάνεις;

στο λεω οχι δεν μπορει να κανει κατι η αιματολογος στην παρουσα φαση δηλαδη αν σε εβαζε μονο να κανεις εξετασεις αλλα δεν θα δειξουν εισαι εγκυος τωρα αφου λαμβανεις salospir στο λεω καν να μην φοβασαι απλα δεν θελω να ξεχνας να τα παιρνεις και να λες στον γιατρο να σου κανει doppler μητριαιων αρτηριων

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Προς το παρόν μέχρι να σε μαλώσει η Γιώτα όπως μόνο εκείνη ξερει σκέψου ότι έρχεται ένας πρίγκιπας και ότι θέλει τη μαμά θαρραλέα. Συγνώμη τι άντρας θα είναι αυτός αμα δε σε σκάσει από τώρα ε; Συγνώμη τι νομιζες; Ότι μόνο στην εφηβεία του θα αγχωθείς; Ααααμ δε. 

Τη ζωή θα μας φάνε αυτοί οι άντρες!!!χαχαχα

 

Just now, Giotitsa είπε:

στο λεω οχι δεν μπορει να κανει κατι η αιματολογος στην παρουσα φαση δηλαδη αν σε εβαζε μονο να κανεις εξετασεις αλλα δεν θα δειξουν εισαι εγκυος τωρα αφου λαμβανεις salospir στο λεω καν να μην φοβασαι απλα δεν θελω να ξεχνας να τα παιρνεις και να λες στον γιατρο να σου κανει doppler μητριαιων αρτηριων

Κορίτσι μου εσύ το ήξερες από την αρχή; Αυτό γενικά μπορεί να βελτιωθεί η μένει σταθερό;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sisi.. είπε:

Προσπαθω όσο μπορω...όσο πιο έντονες ναυτίες έχω τόσο πιο πολύ χαίρομαι..το πιστεύεις;εντελώς τρελή..μήπως ξέρεις πως θα φτιάξω και γω τινκερακι;

Χαχαχα, σε μενα το λες;;; Αν μας εχεις διαβασει θα εχεις δει οτι ζουλαω τα μεμε μου για να σιγουρευτω οτι πονανε κ να χαρω κ αν καμια μερα δεν ανακατευομαι κ την επομενη μου έρχεται κ παλι εμετος, εκει να δεις χαρα... Χαχαχα, ειμαστε ολες εδω μεσα.... 

 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Τη ζωή θα μας φάνε αυτοί οι άντρες!!!χαχαχα

 

Κορίτσι μου εσύ το ήξερες από την αρχή; Αυτό γενικά μπορεί να βελτιωθεί η μένει σταθερό;

εγω αγαπη ναι το ηξερα από την αρχη αλλα δεν ηξερα ότι θα κανω και τοσο νωρις προδιαθεση αλλα δεν πειραζει ετσι όχι αυτό δεν θα βελτιωθεί κοιτα υπαρχει περιπτωση να μεινει ετσι και να γεννησεις κανονικα και υπαρχει και η περιπτωση που σου ειπα να παει λιγο πιο κακα και να παρουν το μωρακι πιο νωρις αν όμως εσυ νιωσεις ότι θες και συμβουλη αιματολογου πηγαινε αγαπη αληθεια απλα αυτό θελει πολύ εμπειρο γιατρο εγω αγαπη για αυτό το θεμα παιρνω τις Παναγιας τα ματια γιατι εχω μεγαλυτερο θεμα με καταλαβαίνεις εσενα είναι άλλο το θεμα σου απλα ο πλακουντας είναι το ιδιο θεμα με μενα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

εγω αγαπη ναι το ηξερα από την αρχη αλλα δεν ηξερα ότι θα κανω και τοσο νωρις προδιαθεση αλλα δεν πειραζει ετσι όχι αυτό δεν θα βελτιωθεί κοιτα υπαρχει περιπτωση να μεινει ετσι και να γεννησεις κανονικα και υπαρχει και η περιπτωση που σου ειπα να παει λιγο πιο κακα και να παρουν το μωρακι πιο νωρις αν όμως εσυ νιωσεις ότι θες και συμβουλη αιματολογου πηγαινε αγαπη αληθεια απλα αυτό θελει πολύ εμπειρο γιατρο εγω αγαπη για αυτό το θεμα παιρνω τις Παναγιας τα ματια γιατι εχω μεγαλυτερο θεμα με καταλαβαίνεις εσενα είναι άλλο το θεμα σου απλα ο πλακουντας είναι το ιδιο θεμα με μενα

Δεν έπρεπε να μου το πεις ποτέ γιατί την πάτησες, θα σε βομβαρδιζω με ερωτήσεις χαχαχα! Ελπίζω κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια και για τις δύο ❤❤❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Δεν έπρεπε να μου το πεις ποτέ γιατί την πάτησες, θα σε βομβαρδιζω με ερωτήσεις χαχαχα! Ελπίζω κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια και για τις δύο ❤❤❤

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα καλε γιατρος εχω γινει ρωτα ότι θες αλλα τζαμπα αγχωθηκες μωρε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Μπηκα κ διαβασα τι είναι απο περιέργεια αλλα επίσης διαβασα οτι αν παιρνεις ηπαρινες μπορεθ να μην ειναι έγκυρο το αποτέλεσμα κ εγω κανω ινοχεπ καθε μερα... Θα ρωτησω το γιατρο οταν παω για την αυχενικη... Σε ευχαριστώ κ παλι... 

Κοστος ξερουμε περίπου;;; 

Αυτό με τις ηπαρίνες δεν το γνωρίζω. Εμένα το φουλ πακέτο μου κόστισε πριν 6 μήνες 500 περίπου (αποτέλεσμα από Ελβετία η Αμερική πιο ακριβή αλλά λένε είναι ίδια)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα καλε γιατρος εχω γινει ρωτα ότι θες αλλα τζαμπα αγχωθηκες μωρε 

Να ξέρεις όμως φίλη με ηρεμησες αρκετά, ο άντρας μου σου χρωστάει, αυτός τα άκουγε όλα τόση ώρα χαχαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sisi.. είπε:

Είμαι 9 εβδομάδων και 2 ημερών(θα προσπαθήσω να βάλω και τινκερακι).Γενικά είμαι πολύ χαρούμενη γιατί αυτή ήταν η τρίτη και επιτυχημένη εξωσωματική μου αλλά και πολύ αγχωμενη..

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!Κι εγω απο εξωσωματικη. Δυστυχως το αγχος δε μας αφηνει ποτε...αυτο ειναι το μονο σιγουρο, απλα προσπαθουμε οσο μπορουμε να το διαχειριζομαστε!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...