Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κορίτσια όσες έχουν το ντομπλερ να ρωτήσω κατι μετά από τέσσερις φορές σήμερα το εντόπισα αλλά ενώ έλεγε 125 οι παλμοί έπεφτε στα 71 γιατί λέτε?Μπορεί η κουνιέται η επειδή είμαι μόνο 13 και δύο εβδομάδες?Αυτό το δείχνει στο  ιντερνετ να ανεβαζει παλμούς!Παντός μετά που το άκουσα το ένιωθα σαν να κουνήθηκε λιγάκι!

Προφανώς 125 του μωρού και μετά έπιανε τους δικούς σου 71 παλμούς. 

Αγοράκι έχεις; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

5 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Χαχα ναι δεν κρατήθηκα μπορεί να μην το δουλεύω και σωστά έχει πλάκα παντος!Σήμερα το ταραξα τώρα το αφήνω στην άκρη!Πλάκα είχε που μετά το μωράκι το καημένο από την ταλαιπωρία που το έκανα κουνήθηκε!

χαχαχ ειδες; σου βγηκε σε καλο, ενιωσες το νινι :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ πήγα στο γιατρό, μας είπε ότι δεν αναλαμβάνει άλλες στο μήνα μου, ακυρώσαμε το εισιτήριο και φύγαμε! Ουφφφ

Τώρα μάλλον θα πάρω να κλείσω ραντεβού σε πρωινό

Αχ δεν το πιασα αυτό με τον γιατρό και το εισητηριο. 

Έπιασα απάντησα κ δεν καλημερισα... 

Καλημερουδια κοιλίτσες κ μαμάδες. 

Βαριέμαι φρικτά να πάω στη δουλειά αλλά αναγκαίο κακό. 

Έκανα τσουρέκια χτες και πονάει η μέση μου. Ναι... Είμαι χαζή. Οι φούρνοι κλέφτες θα γίνουν; είπα να μυρίσει λίγο Πάσχα το σπίτι, αλλά εγώ είμαι τίγκα μπουκωμένη κ το μυρισε η υπόλοιπη οικογένεια. Αχαχαχαα 

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Προφανώς 125 του μωρού και μετά έπιανε τους δικούς σου 71 παλμούς. 

Αγοράκι έχεις; 

Καλημερα κοριτσι μου δεν ξερω φυλο ακομα.Δεν μας ειπε κατι στην αυχενικη .

Just now, marioula1234 είπε:

κοριτσια καλημεραααα βρεχει παρα πολυ εδω! ρε σεις βαρεθηκα φετος τις βροχες αληθεια! 

Καλημερα κοριτσι μου χαλια ο καιρος και λενε Μεγαλη εβδομαδα βροχες και κρυο θα εχει.Κριμα πια αντε να ανοιξει λιγο να αλλαξει και η διαθεση.

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα! Είχα κλείσει εδώ και 3 εβδομάδες ραντεβού σε απογευματινό ιατρείο με ένα γιατρό. Πήγα λοιπόν χθες, έκοψα εισιτήριο (γιατί στα απογευματινά πληρώνεις) και πήγα να με δει ο γιατρός. Περίμενα, με φώναξε, και με το που μπήκα μέσα μου λέει έχω πολλές στο μήνα σου και δεν μπορώ να σε αναλάβω. Αν θες μένεις για εξέταση, αλλιώς φεύγεις και ακυρώνεις το εισιτήριο και παόρνεις τα λεφτά σου πίσω. Έφυγα λοιπόν γιατί το θέμα μου δεν ήταν η εξέταση. Έχω πάει και στον ιδιώτη. Το θέμα ήταν να με αναλάβει κάποιος από το νοσοκομείο για να γεννήσω εκεί.

Εσείς ξέρετε κάποιον καλό στο Έλενας? Απλά δε θέλω να ζητάει λεφτά.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , tsilona είπε:

Αχ δεν το πιασα αυτό με τον γιατρό και το εισητηριο. 

Έπιασα απάντησα κ δεν καλημερισα... 

Καλημερουδια κοιλίτσες κ μαμάδες. 

Βαριέμαι φρικτά να πάω στη δουλειά αλλά αναγκαίο κακό. 

Έκανα τσουρέκια χτες και πονάει η μέση μου. Ναι... Είμαι χαζή. Οι φούρνοι κλέφτες θα γίνουν; είπα να μυρίσει λίγο Πάσχα το σπίτι, αλλά εγώ είμαι τίγκα μπουκωμένη κ το μυρισε η υπόλοιπη οικογένεια. Αχαχαχαα 

Καλημέρα κορίτσι μου! Στείλε και σε μας κανένα τσουρέκι!!Χαχαχα Ακόμα κρυωμενη είσαι;

Just now, Clue είπε:

 Καλημέρα! Είχα κλείσει εδώ και 3 εβδομάδες ραντεβού σε απογευματινό ιατρείο με ένα γιατρό. Πήγα λοιπόν χθες, έκοψα εισιτήριο (γιατί στα απογευματινά πληρώνεις) και πήγα να με δει ο γιατρός. Περίμενα, με φώναξε, και με το που μπήκα μέσα μου λέει έχω πολλές στο μήνα σου και δεν μπορώ να σε αναλάβω. Αν θες μένεις για εξέταση, αλλιώς φεύγεις και ακυρώνεις το εισιτήριο και παόρνεις τα λεφτά σου πίσω. Έφυγα λοιπόν γιατί το θέμα μου δεν ήταν η εξέταση. Έχω πάει και στον ιδιώτη. Το θέμα ήταν να με αναλάβει κάποιος από το νοσοκομείο για να γεννήσω εκεί.

Εσείς ξέρετε κάποιον καλό στο Έλενας? Απλά δε θέλω να ζητάει λεφτά.

Ωχ ρε κορίτσι, κρίμα! Καλά έκανες κι έφυγες, το θέμα ήταν να μπορούσε να σε αναλάβει. Τώρα έχεις κάποιον άλλο στο μυαλό σου για ραντεβού; Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω,δεν ξέρω κάποιον, εύχομαι πάντως να βρεις το γιατρό σου σύντομα!

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσι μου δεν ξερω φυλο ακομα.Δεν μας ειπε κατι στην αυχενικη .

Καλημερα κοριτσι μου χαλια ο καιρος και λενε Μεγαλη εβδομαδα βροχες και κρυο θα εχει.Κριμα πια αντε να ανοιξει λιγο να αλλαξει και η διαθεση.

Και σε μας όλο βρέχει τελευταία!!! Τι ωραίες ήταν εκείνες οι ανοιξιάτικες μέρες!!!

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Clue είπε:

 Καλημέρα! Είχα κλείσει εδώ και 3 εβδομάδες ραντεβού σε απογευματινό ιατρείο με ένα γιατρό. Πήγα λοιπόν χθες, έκοψα εισιτήριο (γιατί στα απογευματινά πληρώνεις) και πήγα να με δει ο γιατρός. Περίμενα, με φώναξε, και με το που μπήκα μέσα μου λέει έχω πολλές στο μήνα σου και δεν μπορώ να σε αναλάβω. Αν θες μένεις για εξέταση, αλλιώς φεύγεις και ακυρώνεις το εισιτήριο και παόρνεις τα λεφτά σου πίσω. Έφυγα λοιπόν γιατί το θέμα μου δεν ήταν η εξέταση. Έχω πάει και στον ιδιώτη. Το θέμα ήταν να με αναλάβει κάποιος από το νοσοκομείο για να γεννήσω εκεί.

Εσείς ξέρετε κάποιον καλό στο Έλενας? Απλά δε θέλω να ζητάει λεφτά.

Καλημέρα! Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα, είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με 'σένα! Ψάχνω σαν τρελή να βρω κάποιον στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρα για να τον έχω μέχρι το τέλος.. Πολλοί μου είπαν να μην πάω στο Έλενα (πολλές καισαρικές για το τίποτα η αλήθεια είναι) αλλά εγώ κάνω ακόμα την έρευνά μου... Αν βρω κάποιον και μείνω ευχαριστημένη θα σου πω!

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύραααααα μου! Σήμερα δεν είμαι καλά! Έγινε χθες αυτό με το γιατρό. Σήμερα παίρνω όλη μέρα τηλέφωνο να κλείσω πρωινό και μιλάει. Μία φορά που έπιασα γραμμή δεν το σήκωσε κανένας. Παίρνω και τώρα 13.25 και έχουν φύγει... Βάλανε ηχογραφημένο μήνυμα "να καλείτε 8.30 με 13.30" και δεν ήταν 13.30 ακόμα... γκρρρρρρ

Το ζάχαρο μετά από 10 μέρες διατροφής δε λέει να πέσει.102 πάλι και πραγματικά δεν ευχαριστιέμαι τίποτα στο φαγητό.

Έχασα το λεωφορείο το πρωί και το πήγα με τα πόδια και είμαι κομμάτια.

Επειδή είμαι κουρασμένη γκρινιάζω. Απλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου. Θα κοιμηθώ και θα είμαι εντάξει!

  • Λυπημένη/-ος 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις γύρισα απτό γιατρό. Όλα καλά, η μπουμπου μεγαλώνει καλά.με κόψε τα ουτροτζεσταν σταδιακά κ θα κάνω καμπύλη νωρίτερα γτ βγαίνει το σάκχαρο αυξημένο γενικά. 

  • Μου αρέσει 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Μόλις γύρισα απτό γιατρό. Όλα καλά, η μπουμπου μεγαλώνει καλά.με κόψε τα ουτροτζεσταν σταδιακά κ θα κάνω καμπύλη νωρίτερα γτ βγαίνει το σάκχαρο αυξημένο γενικά. 

Μπράβο κορίτσι μου! Τι ωραία νέα! Είδες και τη ζουζουνα σου! Αχ μακάρι να γινόταν να τα βλέπαμε συνέχεια!!!

πρίν από 52 λεπτά , Clue είπε:

Τα νεύραααααα μου! Σήμερα δεν είμαι καλά! Έγινε χθες αυτό με το γιατρό. Σήμερα παίρνω όλη μέρα τηλέφωνο να κλείσω πρωινό και μιλάει. Μία φορά που έπιασα γραμμή δεν το σήκωσε κανένας. Παίρνω και τώρα 13.25 και έχουν φύγει... Βάλανε ηχογραφημένο μήνυμα "να καλείτε 8.30 με 13.30" και δεν ήταν 13.30 ακόμα... γκρρρρρρ

Το ζάχαρο μετά από 10 μέρες διατροφής δε λέει να πέσει.102 πάλι και πραγματικά δεν ευχαριστιέμαι τίποτα στο φαγητό.

Έχασα το λεωφορείο το πρωί και το πήγα με τα πόδια και είμαι κομμάτια.

Επειδή είμαι κουρασμένη γκρινιάζω. Απλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου. Θα κοιμηθώ και θα είμαι εντάξει!

Κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις, κάθισε σπιτάκι σου, ξεκουράσου και όλα θα γίνουν! Μη σε αγχώνει τίποτα!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για το μέλλον. Ποτέ σκέφτεστε να ξεκινήσετε αγορές; Έχει ξανά ερωτηθεί αυτό αλλά πλέον νομίζω είμαστε περισσότερες από τότε οπότε θα ειπωθούν πιο πολλές απόψεις.Όταν λέω ξεκινήσετε εννοώ όχι δύο τρία πράγματα δειλά δειλά όπως καλή ώρα εγώ ήδη του πήρα καλτσακια χιχιχι. Εννοώ τις βασικές αγορές. Έπιπλα πχ για τις πρωτομανουλες, ρουχαλακια κλπ. Εγώ ήδη ξεκίνησα πάλι την έρευνα αγοράς αν και άμα είναι όντως κοριτσι από ρούχα θα έχουμε της αδερφουλας μας. Εσείς χαζεύετε ήδη; Κι αν ναι τι; Επιπλακια; Ρουχαλακια; 

Κάθε φορά που σκέφτομαι τα ψώνια του για κάποιο λόγο ενθουσιάζομαι ακόμη περισσότερο. Με σκέφτομαι να τα τακτοποιώ κλπ και ανυπομονώ οπότε είπα να το μοιραστούμε όλες αυτό το όμορφο συναίσθημα της ανυπομονησίας χιχι!!!

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

 Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για το μέλλον. Ποτέ σκέφτεστε να ξεκινήσετε αγορές; Έχει ξανά ερωτηθεί αυτό αλλά πλέον νομίζω είμαστε περισσότερες από τότε οπότε θα ειπωθούν πιο πολλές απόψεις.Όταν λέω ξεκινήσετε εννοώ όχι δύο τρία πράγματα δειλά δειλά όπως καλή ώρα εγώ ήδη του πήρα καλτσακια χιχιχι. Εννοώ τις βασικές αγορές. Έπιπλα πχ για τις πρωτομανουλες, ρουχαλακια κλπ. Εγώ ήδη ξεκίνησα πάλι την έρευνα αγοράς αν και άμα είναι όντως κοριτσι από ρούχα θα έχουμε της αδερφουλας μας. Εσείς χαζεύετε ήδη; Κι αν ναι τι; Επιπλακια; Ρουχαλακια; 

Κάθε φορά που σκέφτομαι τα ψώνια του για κάποιο λόγο ενθουσιάζομαι ακόμη περισσότερο. Με σκέφτομαι να τα τακτοποιώ κλπ και ανυπομονώ οπότε είπα να το μοιραστούμε όλες αυτό το όμορφο συναίσθημα της ανυπομονησίας χιχι!!!

Γεια σου κοριτσάκι μου. Οντως ειναι υπέροχο  το να κοιτας πραγματάκια για το μωρακι σου... Εγω εχω αρχισει κ κοιταω κουνιες κ καροτσια κ εχω μπερδευτει πολυ γιατι δεν ξερω τι πρεπει να παρω... Για παράδειγμα κουνια με καγκελο που κατεβαινει ή ειναι επικίνδυνο; Δεν εχω χωρο για πολυμορφικη. Καροτσι; 3 σε 1 ή καποιο απο τα κομματια ειναι περιττό. Μενω εξω απο την πολη οπότε  θα χρειάζεται να παιρνω αμαξι για να βγω... Για ρουχαλακια λεω να παρω στις εκπτώσεις του καλοκαιριου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...