Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

 Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για το μέλλον. Ποτέ σκέφτεστε να ξεκινήσετε αγορές; Έχει ξανά ερωτηθεί αυτό αλλά πλέον νομίζω είμαστε περισσότερες από τότε οπότε θα ειπωθούν πιο πολλές απόψεις.Όταν λέω ξεκινήσετε εννοώ όχι δύο τρία πράγματα δειλά δειλά όπως καλή ώρα εγώ ήδη του πήρα καλτσακια χιχιχι. Εννοώ τις βασικές αγορές. Έπιπλα πχ για τις πρωτομανουλες, ρουχαλακια κλπ. Εγώ ήδη ξεκίνησα πάλι την έρευνα αγοράς αν και άμα είναι όντως κοριτσι από ρούχα θα έχουμε της αδερφουλας μας. Εσείς χαζεύετε ήδη; Κι αν ναι τι; Επιπλακια; Ρουχαλακια; 

Κάθε φορά που σκέφτομαι τα ψώνια του για κάποιο λόγο ενθουσιάζομαι ακόμη περισσότερο. Με σκέφτομαι να τα τακτοποιώ κλπ και ανυπομονώ οπότε είπα να το μοιραστούμε όλες αυτό το όμορφο συναίσθημα της ανυπομονησίας χιχι!!!

Εγω κορίτσι σε ενα μηνα θα αρχισω να τα περνώ πρωτα ο Θεος και η Παναγια θελω τοσο πολυ να αρχιζω να περνω καροτσάκι θα παρω καρεκλακι για το αυτοκίνητο και ρελαξ αυτά θα παρω απο επιπλα κουνια έχουμε του άνδρα μου χαχαχαχαχαχαχαχα δεν εχει πάθει τιπιτα μονο στρωμα θα πάρουμε 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Εγω κορίτσι σε ενα μηνα θα αρχισω να τα περνώ πρωτα ο Θεος και η Παναγια θελω τοσο πολυ να αρχιζω να περνω καροτσάκι θα παρω καρεκλακι για το αυτοκίνητο και ρελαξ αυτά θα παρω απο επιπλα κουνια έχουμε του άνδρα μου χαχαχαχαχαχαχαχα δεν εχει πάθει τιπιτα μονο στρωμα θα πάρουμε 

Κορίτσια εμείς μετακομίζουμε στο νέο μας σπιτάκι οπότε φανταστείτε τρέλα, ήδη ονειρεύομαι το παιδικό!!!! Νιώθω υπέροχα που υπολόγιζα να το κάνω απλή κρεβατοκάμαρα και τώρα θα γεμίσει με βρεφικά για το θαυματακι μας!!! Έχω αρχίσει να κοιτάω αλλά νομίζω περίπου στον 7ο θα αρχίσω τα ψώνια!!! Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα λικνα βρε κορίτσια, για πείτε οι παλιές, είναι εξυπηρετικα για να πάρουμε ένα για το δωμάτιο μας για τον πρώτο καιρό που θα το έχουμε δίπλα μας;

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εμείς μετακομίζουμε στο νέο μας σπιτάκι οπότε φανταστείτε τρέλα, ήδη ονειρεύομαι το παιδικό!!!! Νιώθω υπέροχα που υπολόγιζα να το κάνω απλή κρεβατοκάμαρα και τώρα θα γεμίσει με βρεφικά για το θαυματακι μας!!! Έχω αρχίσει να κοιτάω αλλά νομίζω περίπου στον 7ο θα αρχίσω τα ψώνια!!! Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα λικνα βρε κορίτσια, για πείτε οι παλιές, είναι εξυπηρετικα για να πάρουμε ένα για το δωμάτιο μας για τον πρώτο καιρό που θα το έχουμε δίπλα μας;

Μην με πειτε χαζη τι είναι το λίκνο; και που χρειαζεται;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εμείς μετακομίζουμε στο νέο μας σπιτάκι οπότε φανταστείτε τρέλα, ήδη ονειρεύομαι το παιδικό!!!! Νιώθω υπέροχα που υπολόγιζα να το κάνω απλή κρεβατοκάμαρα και τώρα θα γεμίσει με βρεφικά για το θαυματακι μας!!! Έχω αρχίσει να κοιτάω αλλά νομίζω περίπου στον 7ο θα αρχίσω τα ψώνια!!! Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα λικνα βρε κορίτσια, για πείτε οι παλιές, είναι εξυπηρετικα για να πάρουμε ένα για το δωμάτιο μας για τον πρώτο καιρό που θα το έχουμε δίπλα μας;

Με το καλο αγαπη μου στο νεο σας σπιτακι... Τελεια ειναι να σχεδιαζεις πως θα το φτιαξεις το παιδικο δωμάτιο... Για λικνο σκεφτομουν κ εγω κ ισως μια πιο οικονομικη κουνια. Θελω να το βαλω κολλητα με το κρεβατι για τη φαδη του θηλασμου τη νυχτα να μη σηκωνομαι γιατι διαβασα οτι οι κουνιες που κατεβαίνει το καγκελο εχουν ψιλοαπαγορευτει γιατι εχουν γινει ατυχηματα... Δεν ξερω... Ειναι ωραιο ομως το λικνο... 

Just now, Giotitsa είπε:

Μην με πειτε χαζη τι είναι το λίκνο; και που χρειαζεται;

Το λικνο ειναι μια μικρη κουνιτσα για τον πρώτο καιρο που ειναι σε βαση κ κουνιεται κιολας για να το νανουριζεις. Ομορφο ειναι αλλα εξτρα εξοδο αφου ειναι για λιγο χρονο... 

Κ γιατι να σε πουμε χαζη;;; Φιλακια Γιωτιτσα μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια τον περασμένο Ιούλιο δε δούλευα και έκανα την τελευταία προσπάθεια με τα δικά μου. Όσο λοιπόν περίμενα ρίχτηκα στην έρευνα αγοράς. Έψαξα τα πάντα! Τι χρειάζεται, τι δεν χρειάζεται, ποιο είναι το κόστος, τι πρέπει να προσέξεις στο καρότσι κλπ κλπ. Οι απόψεις διχάζονται γενικά, όμως έφτιαξα ένα excel με διάφορα προιόντα που μου άρεσαν και τις τιμές τους! Είμαι και λίγο φρικιό με την οργάνωση, οπότε πέρασα πολύ ωραία φτιάχνοντας κατηγορίες. Πχ. Καρότσια 3 σε 1, 2 σε 1, σκέτα, καλοκαιρινά, για δίδυμα. Αξεσουάρ: ομπρέλα, θήκη, κάλυμμα, ποδόσακος κλπ κλπ κλπ

Μόλις κλείσουν τα σχολεία θα δω τι θα μου δώσουν φίλοι και συγγενείς, τι μου αρέσει και τι όχι και θα αρχίσω να συμπληρώνω ό,τι χρειάζομαι γύρω στον Ιούλιο με Αύγουστο.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Εγώ κορίτσια τον περασμένο Ιούλιο δε δούλευα και έκανα την τελευταία προσπάθεια με τα δικά μου. Όσο λοιπόν περίμενα ρίχτηκα στην έρευνα αγοράς. Έψαξα τα πάντα! Τι χρειάζεται, τι δεν χρειάζεται, ποιο είναι το κόστος, τι πρέπει να προσέξεις στο καρότσι κλπ κλπ. Οι απόψεις διχάζονται γενικά, όμως έφτιαξα ένα excel με διάφορα προιόντα που μου άρεσαν και τις τιμές τους! Είμαι και λίγο φρικιό με την οργάνωση, οπότε πέρασα πολύ ωραία φτιάχνοντας κατηγορίες. Πχ. Καρότσια 3 σε 1, 2 σε 1, σκέτα, καλοκαιρινά, για δίδυμα. Αξεσουάρ: ομπρέλα, θήκη, κάλυμμα, ποδόσακος κλπ κλπ κλπ

Μόλις κλείσουν τα σχολεία θα δω τι θα μου δώσουν φίλοι και συγγενείς, τι μου αρέσει και τι όχι και θα αρχίσω να συμπληρώνω ό,τι χρειάζομαι γύρω στον Ιούλιο με Αύγουστο.

Εγω σίγουρα το καρότσι θελω να εχει μεγαλο χωρο πισω και ομπρέλα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ κορίτσια τον περασμένο Ιούλιο δε δούλευα και έκανα την τελευταία προσπάθεια με τα δικά μου. Όσο λοιπόν περίμενα ρίχτηκα στην έρευνα αγοράς. Έψαξα τα πάντα! Τι χρειάζεται, τι δεν χρειάζεται, ποιο είναι το κόστος, τι πρέπει να προσέξεις στο καρότσι κλπ κλπ. Οι απόψεις διχάζονται γενικά, όμως έφτιαξα ένα excel με διάφορα προιόντα που μου άρεσαν και τις τιμές τους! Είμαι και λίγο φρικιό με την οργάνωση, οπότε πέρασα πολύ ωραία φτιάχνοντας κατηγορίες. Πχ. Καρότσια 3 σε 1, 2 σε 1, σκέτα, καλοκαιρινά, για δίδυμα. Αξεσουάρ: ομπρέλα, θήκη, κάλυμμα, ποδόσακος κλπ κλπ κλπ

Μόλις κλείσουν τα σχολεία θα δω τι θα μου δώσουν φίλοι και συγγενείς, τι μου αρέσει και τι όχι και θα αρχίσω να συμπληρώνω ό,τι χρειάζομαι γύρω στον Ιούλιο με Αύγουστο.

Κορίτσι μου μπράβο οργανωσηηηη, όταν έρθει η ώρα σώσε μας κι εμάς!!! Αχ μας περιμένει καλοκαιράκι όλο ετοιμασίες, δε βλέπω την ώρα!!!

 

Just now, winspert είπε:

Με το καλο αγαπη μου στο νεο σας σπιτακι... Τελεια ειναι να σχεδιαζεις πως θα το φτιαξεις το παιδικο δωμάτιο... Για λικνο σκεφτομουν κ εγω κ ισως μια πιο οικονομικη κουνια. Θελω να το βαλω κολλητα με το κρεβατι για τη φαδη του θηλασμου τη νυχτα να μη σηκωνομαι γιατι διαβασα οτι οι κουνιες που κατεβαίνει το καγκελο εχουν ψιλοαπαγορευτει γιατι εχουν γινει ατυχηματα... Δεν ξερω... Ειναι ωραιο ομως το λικνο... 

Το λικνο ειναι μια μικρη κουνιτσα για τον πρώτο καιρο που ειναι σε βαση κ κουνιεται κιολας για να το νανουριζεις. Ομορφο ειναι αλλα εξτρα εξοδο αφου ειναι για λιγο χρονο... 

Κ γιατι να σε πουμε χαζη;;; Φιλακια Γιωτιτσα μου... 

Ευχαριστούμε αγάπη μου. Κι εγώ σκεφτόμουν για λίκνο για το δικό μας δωμάτιο, και κούνια για το δικό του, έχει και κάποια οικονομικά κομμάτια, για να μη δώσουμε πολλά χρήματα για κάτι που ια χρειαστούμε τόσο λίγο!!

 

Just now, Giotitsa είπε:

Μην με πειτε χαζη τι είναι το λίκνο; και που χρειαζεται;

Ναι ας μην είχα φίλες με παιδιά και θα σου έλεγα αν ήξερα τι είναι λικνο! Τι χαζή να σε πούμε μωρεεε χαχαχα

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το λίκνο το θεωρώ περιττό έξοδο να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια. Εγώ είχα το κρεβατάκι της μικρής με κατεβασμένο το κάγκελο μέσα στο δωμάτιο μου όπου χωρούσε μέχρι 2 περίπου. Στο παιδικό είχαμε πάρει ένα κρεβάτι τύπου καναπέ να το πω, με κάγκελα. Αν βλέπατε θα βρεις το δάσκαλο σου; αυτό που είχε η Μαρίζα;; (ααχαχαχχαχα)  

Και προστευτικο για να μην πέφτει. Επειδή θηλασα Αρκετά, βαριόμουν να πηγαινοερχομαι τις νύχτες κ βόλευε το κρεβατακι της στο δικό μου δωμάτιο. 

Για αγορές που λέτε τώρα... Ίσως πάρω καρότσι, γιατί το παλιό είναι γκουμουυυυτσααα και μου τη δίνει. 

Απο ρουχακια είμαι κομπλέ ευτυχώς. 

Τώρα που το σκέφτομαι ένα καθίσματα κι αυτοκινήτου θέλω μόνο κ στρώμα για το κρεβατακι της. 

Just now, Clue είπε:

Εγώ κορίτσια τον περασμένο Ιούλιο δε δούλευα και έκανα την τελευταία προσπάθεια με τα δικά μου. Όσο λοιπόν περίμενα ρίχτηκα στην έρευνα αγοράς. Έψαξα τα πάντα! Τι χρειάζεται, τι δεν χρειάζεται, ποιο είναι το κόστος, τι πρέπει να προσέξεις στο καρότσι κλπ κλπ. Οι απόψεις διχάζονται γενικά, όμως έφτιαξα ένα excel με διάφορα προιόντα που μου άρεσαν και τις τιμές τους! Είμαι και λίγο φρικιό με την οργάνωση, οπότε πέρασα πολύ ωραία φτιάχνοντας κατηγορίες. Πχ. Καρότσια 3 σε 1, 2 σε 1, σκέτα, καλοκαιρινά, για δίδυμα. Αξεσουάρ: ομπρέλα, θήκη, κάλυμμα, ποδόσακος κλπ κλπ κλπ

Μόλις κλείσουν τα σχολεία θα δω τι θα μου δώσουν φίλοι και συγγενείς, τι μου αρέσει και τι όχι και θα αρχίσω να συμπληρώνω ό,τι χρειάζομαι γύρω στον Ιούλιο με Αύγουστο.

Καλεεεε έλα να με οργανώσεις λίγο την αποθήκη μου που είναι οίκος ανοχης

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα εγώ είχα λίκνο αναγκαστικά. Κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας με τίποτα. Με βόλεψε απεριόριστα γιατί είχε και ροδάκια οπότε το πήγαινα πάνω κάτω δεν ήταν ακίνητο σε ένα σημείο. Και σαλόνι την έπαιρνα στην ανάγκη χαχαχα. Καρότσι κοριτσια 3 σε 1 μας βόλεψε για να ξεμπερδευουμε με τις αγορές το βρήκαμε σε προσφορά. Το κακό είναι ότι είναι αρκετά μεγάλο και χωράει ίσα ίσα στο Πορτ παγκαζ αλλά οκ αφού χωράει πάλι καλα. Εγώ κοιτάω για μάρσιπο η αλήθεια είναι γιατί θέλω όσο θηλάζω αν τα καταφέρω το μωράκι να μπορώ να είμαι και με τη μικρή μου μην της κακοφανει που θα ειμαι σε μια καρέκλα με το μωρό ειδικά αν της μοιάζει και δε ξεκολλάει από το στήθος οπότε κάνω ήδη έρευνα αγοράς. Σιγά σιγά θα κοιτάξω τι άλλο χρειάζεται ή τι δεν αντέχει τόσο απο το πρώτο μου ζουζούνι να το ανανεώσω.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάρα εγώ είχα λίκνο αναγκαστικά. Κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας με τίποτα. Με βόλεψε απεριόριστα γιατί είχε και ροδάκια οπότε το πήγαινα πάνω κάτω δεν ήταν ακίνητο σε ένα σημείο. Και σαλόνι την έπαιρνα στην ανάγκη χαχαχα. Καρότσι κοριτσια 3 σε 1 μας βόλεψε για να ξεμπερδευουμε με τις αγορές το βρήκαμε σε προσφορά. Το κακό είναι ότι είναι αρκετά μεγάλο και χωράει ίσα ίσα στο Πορτ παγκαζ αλλά οκ αφού χωράει πάλι καλα. Εγώ κοιτάω για μάρσιπο η αλήθεια είναι γιατί θέλω όσο θηλάζω αν τα καταφέρω το μωράκι να μπορώ να είμαι και με τη μικρή μου μην της κακοφανει που θα ειμαι σε μια καρέκλα με το μωρό ειδικά αν της μοιάζει και δε ξεκολλάει από το στήθος οπότε κάνω ήδη έρευνα αγοράς. Σιγά σιγά θα κοιτάξω τι άλλο χρειάζεται ή τι δεν αντέχει τόσο απο το πρώτο μου ζουζούνι να το ανανεώσω.

Mei Tai αστεράκι έχω εγώ, πολύ βολικό είναι. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Τα νεύραααααα μου! Σήμερα δεν είμαι καλά! Έγινε χθες αυτό με το γιατρό. Σήμερα παίρνω όλη μέρα τηλέφωνο να κλείσω πρωινό και μιλάει. Μία φορά που έπιασα γραμμή δεν το σήκωσε κανένας. Παίρνω και τώρα 13.25 και έχουν φύγει... Βάλανε ηχογραφημένο μήνυμα "να καλείτε 8.30 με 13.30" και δεν ήταν 13.30 ακόμα... γκρρρρρρ

Το ζάχαρο μετά από 10 μέρες διατροφής δε λέει να πέσει.102 πάλι και πραγματικά δεν ευχαριστιέμαι τίποτα στο φαγητό.

Έχασα το λεωφορείο το πρωί και το πήγα με τα πόδια και είμαι κομμάτια.

Επειδή είμαι κουρασμένη γκρινιάζω. Απλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου. Θα κοιμηθώ και θα είμαι εντάξει!

αγαπη κ εγω θα χα νευρα στη θεση σου... αρα δεν καταφερες κατι σμρ ε; θα ξανα καλεσεις αυριο; θυμισε μου καμπύλη εκανες; 

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μόλις γύρισα απτό γιατρό. Όλα καλά, η μπουμπου μεγαλώνει καλά.με κόψε τα ουτροτζεσταν σταδιακά κ θα κάνω καμπύλη νωρίτερα γτ βγαίνει το σάκχαρο αυξημένο γενικά. 

αχ το ζουζουνι μας μεγαλωνειιιι

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

2ns6q3c.jpg

γλυκο μου πλασματακιιιιι

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

 Κοριτσάκια τι κάνετε; Να ρωτήσω κι εγώ κάτι για το μέλλον. Ποτέ σκέφτεστε να ξεκινήσετε αγορές; Έχει ξανά ερωτηθεί αυτό αλλά πλέον νομίζω είμαστε περισσότερες από τότε οπότε θα ειπωθούν πιο πολλές απόψεις.Όταν λέω ξεκινήσετε εννοώ όχι δύο τρία πράγματα δειλά δειλά όπως καλή ώρα εγώ ήδη του πήρα καλτσακια χιχιχι. Εννοώ τις βασικές αγορές. Έπιπλα πχ για τις πρωτομανουλες, ρουχαλακια κλπ. Εγώ ήδη ξεκίνησα πάλι την έρευνα αγοράς αν και άμα είναι όντως κοριτσι από ρούχα θα έχουμε της αδερφουλας μας. Εσείς χαζεύετε ήδη; Κι αν ναι τι; Επιπλακια; Ρουχαλακια; 

Κάθε φορά που σκέφτομαι τα ψώνια του για κάποιο λόγο ενθουσιάζομαι ακόμη περισσότερο. Με σκέφτομαι να τα τακτοποιώ κλπ και ανυπομονώ οπότε είπα να το μοιραστούμε όλες αυτό το όμορφο συναίσθημα της ανυπομονησίας χιχι!!!

αχ ομορφο συναίσθημα δεν λες τπτ!  εγω αυριο εχω υπερηχο στο νοσοκομειο αν μου πει κ αυτος οτι ειναι κοριτσι ξεκιναω σιγα σιγα τα ψωνια! 

1 hour ago, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εμείς μετακομίζουμε στο νέο μας σπιτάκι οπότε φανταστείτε τρέλα, ήδη ονειρεύομαι το παιδικό!!!! Νιώθω υπέροχα που υπολόγιζα να το κάνω απλή κρεβατοκάμαρα και τώρα θα γεμίσει με βρεφικά για το θαυματακι μας!!! Έχω αρχίσει να κοιτάω αλλά νομίζω περίπου στον 7ο θα αρχίσω τα ψώνια!!! Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ τα λικνα βρε κορίτσια, για πείτε οι παλιές, είναι εξυπηρετικα για να πάρουμε ένα για το δωμάτιο μας για τον πρώτο καιρό που θα το έχουμε δίπλα μας;

όμορφα ειναι τα λικνα εχω απο το γιο μου θα το χρησιμοποιήσω και τωρα στην κορη μου... 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εγω γενικα δεν εχω να κανω κ πολλά ψωνια... λοιπον δειτε τι εχω σκοπο να κανω... 

το κρεβατακι του γιου μου ειναι σχεδων άθικτο γτ κοιμοταν παντα μαζι μας... ειναι μπεζ με μπλε αλλα δεν με νοιαζει εκει θα κοιμαται η μικρη, καροτσι επισης σε αριστη κατασταση γκρι με πορτοκαλι αυτο θα εχω κ στην μπουμπου, λικνο στο χρωμα του ξυλου επισης αυτό θα εχω... σεντονακια κ κουβερτακια εχω πααααρα πολλα απο το γιο μου! θα παρω κάποια ροζ για εξω απο το σπιτι... μες στο σπιτι θα παθει κάτι λετε η μπουμπου αν κοιμαται σε θαλασσι κουβερτουλες;;; 

ειχα ενα πολυ ομορφο μαρσιπο αλλα το εδωσα τωρα ειμαι σε ψαξιμο ποιο λετε να βολεψει κ για θηλασμο;;; 

η αδερφη μ εχει παααρα πολλα ρουχα της ανηψιας μ να μου δώσει η οποια ειναι 1 ετους.. εχει τοσα πολλα που τα περισσότερα δεν τα φορεσε πανω απο μια με δυο φορες... οποτε θα τα πάρω να τα φοραμε μες στο σπιτι για εξω τα θελω ολα καινουρια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

κοριτσια μου εγω γενικα δεν εχω να κανω κ πολλά ψωνια... λοιπον δειτε τι εχω σκοπο να κανω... 

το κρεβατακι του γιου μου ειναι σχεδων άθικτο γτ κοιμοταν παντα μαζι μας... ειναι μπεζ με μπλε αλλα δεν με νοιαζει εκει θα κοιμαται η μικρη, καροτσι επισης σε αριστη κατασταση γκρι με πορτοκαλι αυτο θα εχω κ στην μπουμπου, λικνο στο χρωμα του ξυλου επισης αυτό θα εχω... σεντονακια κ κουβερτακια εχω πααααρα πολλα απο το γιο μου! θα παρω κάποια ροζ για εξω απο το σπιτι... μες στο σπιτι θα παθει κάτι λετε η μπουμπου αν κοιμαται σε θαλασσι κουβερτουλες;;; 

Χαχαχα, τπτ απολύτως δεν θα παθει... Μια χαρα, εισαι κομπλε εσυ... Εγω δεν εχω τπτ απολύτως... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάρα εγώ είχα λίκνο αναγκαστικά. Κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας με τίποτα. Με βόλεψε απεριόριστα γιατί είχε και ροδάκια οπότε το πήγαινα πάνω κάτω δεν ήταν ακίνητο σε ένα σημείο. Και σαλόνι την έπαιρνα στην ανάγκη χαχαχα. Καρότσι κοριτσια 3 σε 1 μας βόλεψε για να ξεμπερδευουμε με τις αγορές το βρήκαμε σε προσφορά. Το κακό είναι ότι είναι αρκετά μεγάλο και χωράει ίσα ίσα στο Πορτ παγκαζ αλλά οκ αφού χωράει πάλι καλα. Εγώ κοιτάω για μάρσιπο η αλήθεια είναι γιατί θέλω όσο θηλάζω αν τα καταφέρω το μωράκι να μπορώ να είμαι και με τη μικρή μου μην της κακοφανει που θα ειμαι σε μια καρέκλα με το μωρό ειδικά αν της μοιάζει και δε ξεκολλάει από το στήθος οπότε κάνω ήδη έρευνα αγοράς. Σιγά σιγά θα κοιτάξω τι άλλο χρειάζεται ή τι δεν αντέχει τόσο απο το πρώτο μου ζουζούνι να το ανανεώσω.

Εμεις θα βαλουμε μονο κρεβάτι στο παιδικο δωμάτιο για να κοιμάμαι εγω κ την κουνθα του μωρου. Κ δεν χωραει τπτ αλλο. Εχουμε κ ενα γραφείο οποτε γεμισε... Το καροτσι με εχει προβληματισει γιατι δεν ξερω αν καποιο απο τα κομματια που εχει ειναι περιττο... Ειμαι  ασχετη... Μαρσιπο θα παρουμε οπωσδήποτε, το θελει πολυ ο αντρας μου... Απο το νοσοκομείο το μωρο το  παιρνεις με ποιο κομμάτι του καροτσιου; Την καλαθουνα; Μεσα σ αυτο με τ αμαξι σπιτι; Ή με κατι αλλο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, τπτ απολύτως δεν θα παθει... Μια χαρα, εισαι κομπλε εσυ... Εγω δεν εχω τπτ απολύτως... 

Εμεις θα βαλουμε μονο κρεβάτι στο παιδικο δωμάτιο για να κοιμάμαι εγω κ την κουνθα του μωρου. Κ δεν χωραει τπτ αλλο. Εχουμε κ ενα γραφείο οποτε γεμισε... Το καροτσι με εχει προβληματισει γιατι δεν ξερω αν καποιο απο τα κομματια που εχει ειναι περιττο... Ειμαι  ασχετη... Μαρσιπο θα παρουμε οπωσδήποτε, το θελει πολυ ο αντρας μου... Απο το νοσοκομείο το μωρο το  παιρνεις με ποιο κομμάτι του καροτσιου; Την καλαθουνα; Μεσα σ αυτο με τ αμαξι σπιτι; Ή με κατι αλλο; 

δεν θα πάθει κατι λες ε; χαχαχ ναι με την καλαθουνα καλε :)

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...