Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Στην 1η μου είχα ανεβασμένο το 1ο 4μηνο κ. Μετά έπεφτε μόνο του. Το χω ακούσει κ από. Άλλες. Δες μήπως κάτι σε ανεβάζει ρε συ κ κόβε μόνη. 

Μακαρι να ειναι ετσι. Θελω να πιστεύω οτι ειναι σημαντικο το οτι η γλυκοζυλιωμενη ειναι χαμηλη. Πως θα δω τι μου το ανεβαζει; Θα πρεπει να εχω μηχανημα. Εχει η πεθερα μου ομως δεν ειναι ευκολο να της το παιρνω συνεχεια... Κ δεν ξερω σε τι τιμες θα πρεπει να ειναι αφου φαω κατι... 

Κορίτσια, υπάρχει αυτη η σελιδα οπου βάζεις  την τιμη της γλυκοζυλιωμενης κ σου δειχνει την μεση τιμη σακχαρου. Εγω που το εβαλα μου βγαζει 73,8 μεση τιμη σακχαρου... Τι να πω... Μπειτε να το κανετε... 

https://www.mikroviologos.gr/arthra/hba1c


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι. Θελω να πιστεύω οτι ειναι σημαντικο το οτι η γλυκοζυλιωμενη ειναι χαμηλη. Πως θα δω τι μου το ανεβαζει; Θα πρεπει να εχω μηχανημα. Εχει η πεθερα μου ομως δεν ειναι ευκολο να της το παιρνω συνεχεια... Κ δεν ξερω σε τι τιμες θα πρεπει να ειναι αφου φαω κατι... 

Κορίτσια, υπάρχει αυτη η σελιδα οπου βάζεις  την τιμη της γλυκοζυλιωμενης κ σου δειχνει την μεση τιμη σακχαρου. Εγω που το εβαλα μου βγαζει 73,8 μεση τιμη σακχαρου... Τι να πω... Μπειτε να το κανετε... 

https://www.mikroviologos.gr/arthra/hba1c

Πήγαινε σε ένα φαρμακείο , το μηχάνημα είναι δωρεάν αλλά θα πρέπει να πάρεις εσύ τις ταινίες (19.50€) έχουν όλες συν τους σκαρφιστηρες (γύρω στα 5€ πάνω κάτω) αρκετά λεφτά εδώ που τα λέμε. Αλλιώς από τη στιγμή που δεν έχεις διαγνωστεί με διαβήτη κυήσεως δεν θα μπορείς να πας σε διαιτολόγο ή Ενδοκρινολογία για να σου γράφει και να μην πληρώνεις τίποτα... Αν έχεις τα αναλώσιμα(ταινίες και σκαρφ) και το θέμα σου είναι το μηχάνημα πήγαινε σε ένα φαρμακείο και στο δίνουν δωρεάν(απλά οι ταινίες θα πρέπει να είναι συμβατές με το μηχάνημα) σε μπέρδεψα;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert Σου έστειλα απάντηση αλλά μου λέει ότι πρέπει πρώτα να περάσει από έγκριση από τον συντονιστή. Δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων..

Κορίτσια σήμερα εχω όλο πονακια χαμηλά.. Και για να είμαι ειλικρινής έχω αρχίσει να νευριάζω με την όλη κατάσταση. Μια το ένα μια το άλλο. Τι να πω πια. Δεν τολμάω να πω σε κανέναν δικό μου ότι πονάω. Υπάρχει κάποια που να ποναει; Επίσης σήμερα ένιωσα για πρώτη φορά κανονικές κλωτσιές. Τις ένιωσα και στο χέρι καθώς ακουμπούσα την κοιλιά μου!!! Και τέλος εδώ και 3 μέρες έχω πάλι ανακατωσουρες σαν αυτές που είχα τον πρώτο καιρό... όρεξη για φαγητό 0. Χμ νομίζω ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα είναι η πιο δύσκολη απ' όλες...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert Σου έστειλα απάντηση αλλά μου λέει ότι πρέπει πρώτα να περάσει από έγκριση από τον συντονιστή. Δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων..

Κορίτσια σήμερα εχω όλο πονακια χαμηλά.. Και για να είμαι ειλικρινής έχω αρχίσει να νευριάζω με την όλη κατάσταση. Μια το ένα μια το άλλο. Τι να πω πια. Δεν τολμάω να πω σε κανέναν δικό μου ότι πονάω. Υπάρχει κάποια που να ποναει; Επίσης σήμερα ένιωσα για πρώτη φορά κανονικές κλωτσιές. Τις ένιωσα και στο χέρι καθώς ακουμπούσα την κοιλιά μου!!! Και τέλος εδώ και 3 μέρες έχω πάλι ανακατωσουρες σαν αυτές που είχα τον πρώτο καιρό... όρεξη για φαγητό 0. Χμ νομίζω ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα είναι η πιο δύσκολη απ' όλες...

Κορίτσι τις τελευταίες μέρες έχω και εγώ κάποιους πόνους περιόδου, συν κάποια τσιμπήματα μια δεξιά και μια αριστερά όπως ένιωθα όταν είχα ωορρηξία. Επειδή χτες είχα γιατρό μου είπε ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, άλλες γυναίκες νιώθουν το άνοιγμα της μήτρας με τέτοια πονακια. Μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Στο μεταξύ κάποιες μέρες παροδικά ήταν και λίγο πιο έντονοι οι πόνοι κάτω χαμηλά! Ελπίζω κορίτσι μου να έχεις πολύ καλή εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα και να μην υπάρχουν ανησυχίες και ανακατοσουρες!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; Βαψατε αυγουλακια; Εμείς παραγγείλαμε από τη μανούλα χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert Σου έστειλα απάντηση αλλά μου λέει ότι πρέπει πρώτα να περάσει από έγκριση από τον συντονιστή. Δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων..

Κορίτσια σήμερα εχω όλο πονακια χαμηλά.. Και για να είμαι ειλικρινής έχω αρχίσει να νευριάζω με την όλη κατάσταση. Μια το ένα μια το άλλο. Τι να πω πια. Δεν τολμάω να πω σε κανέναν δικό μου ότι πονάω. Υπάρχει κάποια που να ποναει; Επίσης σήμερα ένιωσα για πρώτη φορά κανονικές κλωτσιές. Τις ένιωσα και στο χέρι καθώς ακουμπούσα την κοιλιά μου!!! Και τέλος εδώ και 3 μέρες έχω πάλι ανακατωσουρες σαν αυτές που είχα τον πρώτο καιρό... όρεξη για φαγητό 0. Χμ νομίζω ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα είναι η πιο δύσκολη απ' όλες...

Οκ κοριτσακι μου. Οταν εγκριθει θα το δω, χαχαχα... Απο τη μια χαιρομαι για τις κλωτσιτσες σου απο την αλλη λυπαμαι που ανακατευεσαι παλι... 

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι τις τελευταίες μέρες έχω και εγώ κάποιους πόνους περιόδου, συν κάποια τσιμπήματα μια δεξιά και μια αριστερά όπως ένιωθα όταν είχα ωορρηξία. Επειδή χτες είχα γιατρό μου είπε ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, άλλες γυναίκες νιώθουν το άνοιγμα της μήτρας με τέτοια πονακια. Μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Στο μεταξύ κάποιες μέρες παροδικά ήταν και λίγο πιο έντονοι οι πόνοι κάτω χαμηλά! Ελπίζω κορίτσι μου να έχεις πολύ καλή εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα και να μην υπάρχουν ανησυχίες και ανακατοσουρες!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; Βαψατε αυγουλακια; Εμείς παραγγείλαμε από τη μανούλα χαχαχα!

Κ εγω αισθανομαι καποια πονακια που κ που αλλα σιγα σιγα εχω αρχισει να μην τους δινω σημασία. Οσο ειναι μικρα δεν τα αξιολογω... Οσο για τα αυγουλακια εμείς δε βαψαμε. Τα φτιαξαμε με ντεκουπαζ τεχνικη... Καλα να ειμαστε κορίτσια μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert said:

Μακαρι να ειναι ετσι. Θελω να πιστεύω οτι ειναι σημαντικο το οτι η γλυκοζυλιωμενη ειναι χαμηλη. Πως θα δω τι μου το ανεβαζει; Θα πρεπει να εχω μηχανημα. Εχει η πεθερα μου ομως δεν ειναι ευκολο να της το παιρνω συνεχεια... Κ δεν ξερω σε τι τιμες θα πρεπει να ειναι αφου φαω κατι... 

Κορίτσια, υπάρχει αυτη η σελιδα οπου βάζεις  την τιμη της γλυκοζυλιωμενης κ σου δειχνει την μεση τιμη σακχαρου. Εγω που το εβαλα μου βγαζει 73,8 μεση τιμη σακχαρου... Τι να πω... Μπειτε να το κανετε... 

https://www.mikroviologos.gr/arthra/hba1c

Η γλυκοζυλιωμένη σαφώς κ δείχνει μια τάση αλλά πρέπει να κάνει κ μετρήσεις για να δεις τι παίζει. Το πρωι νηστική πρέπει να ναι κάτω από 95, κ 1 ώρα μετά το γεύμα μέχρι 140 το πολύ. Κ να ξεφύγεις καμιά φορά δεν πειράζει. Το μηχανάκι το δίνουν δωρεάν , απλά τις πλακέτες σ τις γράφει ενδοκρινολόγος. Εγώ είχα ανεβασμένη οριακά γλυκοζυλιωμένη στην αρχή της εγκυμοσύνης την οποία κ έριξα κόβωντας τα γλυκά. Κάνω όμως κ μετρήσεις, όχι καθημερινά, αλλά ενδεικτικά μετράω καμιά φορά. Γενικά πάντως αν το ελέγχεις, δν είναι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

@tsilona για πες.. Εγώ πονάω αρκετά χαμηλά και ο πόνος είναι αρκετά αισθητός. Ιδίως όταν ειμαι όρθια δεν αντέχω να φανταστείς και θέλω να κάτσω..

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι τις τελευταίες μέρες έχω και εγώ κάποιους πόνους περιόδου, συν κάποια τσιμπήματα μια δεξιά και μια αριστερά όπως ένιωθα όταν είχα ωορρηξία. Επειδή χτες είχα γιατρό μου είπε ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, άλλες γυναίκες νιώθουν το άνοιγμα της μήτρας με τέτοια πονακια. Μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Στο μεταξύ κάποιες μέρες παροδικά ήταν και λίγο πιο έντονοι οι πόνοι κάτω χαμηλά! Ελπίζω κορίτσι μου να έχεις πολύ καλή εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα και να μην υπάρχουν ανησυχίες και ανακατοσουρες!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε; Βαψατε αυγουλακια; Εμείς παραγγείλαμε από τη μανούλα χαχαχα!

Όπως τα περιγράφεις... πονοι χαμηλά και σαν τσιμπηματακια δεξιά αριστερά κάποιες στιγμές. Στρασσαριστηκα και χθες. Ίσως να φταίει και αυτό. Τι να πωωω. Εγώ αυγά δεν έβαψα και δεν έχω βάψει και ποτέ για να πω την αλήθεια χεχε

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena μου δεν μπορώ να διευκρίνησω τον πόνο, εννοώ ότι μοιάζει κ με πόνο περιόδου αλλά και με πόνο σα να θέλω να πάω τουαλέτα, αλλά δε θέλω γτ πήγα (συγνώμη κιόλας).

Εγω ήθελα να παω εκκλησία αλλά δε θα πάω γτ φοβήθηκα με τα πονακια τώρα κ θέλω ξάπλα. Τώρα έβαλα τ αβγά να βράσουν και όσο ήμουν όρθια είχα πιο πολύ ενόχληση 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να πω οτι εχω πονους τωρα. Αραια κ που. Απλα καποιες φορες καταλαβαινω βαρος χαμηλα στην κοιλια με οποιοδήποτε κουνημα που κανω ή οταν ειμαι στο αυτοκίνητο, αισθανομαι οτι κουνιουνται ολα μεσα μου. Κ δεν ειναι ευχαριστο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Εγω δεν μπορω να πω οτι εχω πονους τωρα. Αραια κ που. Απλα καποιες φορες καταλαβαινω βαρος χαμηλα στην κοιλια με οποιοδήποτε κουνημα που κανω ή οταν ειμαι στο αυτοκίνητο, αισθανομαι οτι κουνιουνται ολα μεσα μου. Κ δεν ειναι ευχαριστο... 

Εγω έτσι όταν φτερνιζομαι. Αχαχαχχα έχω κ αλλεργία κάθε άνοιξη, καταλαβαινεις

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εγω έτσι όταν φτερνιζομαι. Αχαχαχχα έχω κ αλλεργία κάθε άνοιξη, καταλαβαινεις

Κ εγω απο φτερνισμα εχω αρκετο... Μεχρι προτινος το κραταγα... Τωρα κραταω την κοιλια μου, σκυβω κ λιγο κ φτερνιζομαι... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βγήκαν και οι αίματος σήμερα από την αυχενική! Με τα χρωμοσωμικά όλα καλά! Μικρότερη από 1 στις 20000! Ας είναι καλά η δότρια η 18άρα!!! Χεχε

Όμως βγήκα με πολλές πιθανότητες για προεκλαμψία (1:169)! Και μαζί με το ζάχαρο που παραμένει υψηλό το πρωί, δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα.. Και σα να μην έφταναν αυτά σήμερα έχω όλη μέρα λίγα καφέ στο σκούπισμα και αρκετά πονάκια.

Η ειρωνία είναι ότι σήμερα είμαι 12 ακριβώς και σταματάω σικλακούρ, ντερμεστρίλ και ντουφαστόν αλλά ξεκινάω σαλοσπιρ (για την προεκλαμψία) και ουτροτζεστάν (για τα καφέ).

Στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί ήταν να φιλοξενήσω ένα παιδάκι για Πάσχα και τώρα το ακύρωσα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα! Βγήκαν και οι αίματος σήμερα από την αυχενική! Με τα χρωμοσωμικά όλα καλά! Μικρότερη από 1 στις 20000! Ας είναι καλά η δότρια η 18άρα!!! Χεχε

Όμως βγήκα με πολλές πιθανότητες για προεκλαμψία (1:169)! Και μαζί με το ζάχαρο που παραμένει υψηλό το πρωί, δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα.. Και σα να μην έφταναν αυτά σήμερα έχω όλη μέρα λίγα καφέ στο σκούπισμα και αρκετά πονάκια.

Η ειρωνία είναι ότι σήμερα είμαι 12 ακριβώς και σταματάω σικλακούρ, ντερμεστρίλ και ντουφαστόν αλλά ξεκινάω σαλοσπιρ (για την προεκλαμψία) και ουτροτζεστάν (για τα καφέ).

Στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί ήταν να φιλοξενήσω ένα παιδάκι για Πάσχα και τώρα το ακύρωσα...

Μπράβο για τ Αποτέλεσματα!!!! 

Ξεκινά σαλοσπιρ και παρακολουθήσει το ναι. 

Εσύ επειδή δε θυμαμαι καλα, έχεις υψηλό σάκχαρο νηστείας; η γλυκοζυλιωμενη είναι οκ όμως ε; έχεις κάνει κ συ καμπυλη νωρίτερα; 

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα! Βγήκαν και οι αίματος σήμερα από την αυχενική! Με τα χρωμοσωμικά όλα καλά! Μικρότερη από 1 στις 20000! Ας είναι καλά η δότρια η 18άρα!!! Χεχε

Όμως βγήκα με πολλές πιθανότητες για προεκλαμψία (1:169)! Και μαζί με το ζάχαρο που παραμένει υψηλό το πρωί, δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα.. Και σα να μην έφταναν αυτά σήμερα έχω όλη μέρα λίγα καφέ στο σκούπισμα και αρκετά πονάκια.

Η ειρωνία είναι ότι σήμερα είμαι 12 ακριβώς και σταματάω σικλακούρ, ντερμεστρίλ και ντουφαστόν αλλά ξεκινάω σαλοσπιρ (για την προεκλαμψία) και ουτροτζεστάν (για τα καφέ).

Στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί ήταν να φιλοξενήσω ένα παιδάκι για Πάσχα και τώρα το ακύρωσα...

Εχω ηδη δειγματα προεκλαψιας κοριτσι στις μεγαλες εβδομάδες θελει παρακολουθηση

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...