Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Το ξερω μαρηη αλλά είπα να το εμπεδωσω

Άστα αυτά τα μισά διαβάζεις χαχαχαχα

 

Just now, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ δεν την παλεύω με την ζέστη πραγματικά δεν μπορώ καθόλου! 

Ποια δε ζεστενεταιιιι εδώ στο κλιματιστικό και είμαι ιδρωμενηηηηη


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Άστα αυτά τα μισά διαβάζεις χαχαχαχα

 

Ποια δε ζεστενεταιιιι εδώ στο κλιματιστικό και είμαι ιδρωμενηηηηη

Να σου πω ζεσταινομαι τόσο και εσείς απο οτι διαβάζω μέχρι και να φάω το σκέφτομαι αλλά πειναωωωωωωω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Να σου πω ζεσταινομαι τόσο και εσείς απο οτι διαβάζω μέχρι και να φάω το σκέφτομαι αλλά πειναωωωωωωω

Πού κολλάει το φαι με τη ζέστη μαρή; Το φαι δεν κόβεται νταξη;;;; Χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εεεεεεεεε που είστε όλες καλέ πηρατε τις θάλασσες σβαρνα @winspert @minxri @katerinaki 86 @Jennak83 @Farmakotriftena καλέ μπείτε έπεσε σιωπή

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πού κολλάει το φαι με τη ζέστη μαρή; Το φαι δεν κόβεται νταξη;;;; Χαχαχαχα

Και όμως φιλη κολλάει αν ζεσταινεσαι τόσο ουτε όρεξη να φας δεν εχεις π.χ εγώ τώρα μέσα στην ζέστη τηγανιζω πατάτες πφφφφ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπες.... Μεχρι να παω στο γιατρο, πειτε μου τη γνωμη σας οσες ξερετε... 

Αιματοκριτης=35,4

Σιδηρος=38

Β12=135!!!!!!!!!!

Ζαχαρο=92

Γλυκοζυλιωμενη =4,7

Η Β12 ειναι στα ταρταρα... Εχει καμια αλλη τοσο χαμηλα; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εεεεεεεεε που είστε όλες καλέ πηρατε τις θάλασσες σβαρνα @winspert @minxri @katerinaki 86 @Jennak83 @Farmakotriftena καλέ μπείτε έπεσε σιωπή

Εγώ είμαι εδώ από το πρωί κορίτσια σας παρακολουθώ απλά σήμερα κάνω δουλειές και άφησα λίγο το μπιρι μπιρι γιατί μετά δεν θα ‘κανα πάλι τίποτα.Υποφέρω με τη ζέστη εγώ και το κλιματιστικό να βάλω πάλι είναι σα να μην το έχω ανάψει καθόλου.Ούτε το βράδυ δεν κοιμάμαι σαν άνθρωπος ξυπνάω συνέχεια και το πρωί εφτά η ώρα είμαι στο πόδι.Έβαλα σήμερα τα άσπρα να πλυθούνε και καθάρισα και την τουαλέτα που θα βάλω τα ρούχα των παιδιών συγκινήθηκα τόσο πολύ.Θαλασσα ακόμα δεν με βλέπω υποφέρω από τη ζέστη!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπες.... Μεχρι να παω στο γιατρο, πειτε μου τη γνωμη σας οσες ξερετε... 

Αιματοκριτης=35,4

Σιδηρος=38

Β12=135!!!!!!!!!!

Ζαχαρο=92

Γλυκοζυλιωμενη =4,7

Η Β12 ειναι στα ταρταρα... Εχει καμια αλλη τοσο χαμηλα; 

Δεν την έχω μετρήσει καν αλλά και χαμηλή να είναι παίρνεις συμπληρωμα και φτιάχνει


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπες.... Μεχρι να παω στο γιατρο, πειτε μου τη γνωμη σας οσες ξερετε... 

Αιματοκριτης=35,4

Σιδηρος=38

Β12=135!!!!!!!!!!

Ζαχαρο=92

Γλυκοζυλιωμενη =4,7

Η Β12 ειναι στα ταρταρα... Εχει καμια αλλη τοσο χαμηλα; 

Εμένα τον περασμένο μήνα αιματοκρίτη είχα:33,4 και δεν μου είπε κάτι η Β12 τι είναι εμένα δεν μου την τσεκάρει αυτή...Πάντως μια χαρά τις βλέπω τις τιμές ο Σίδηρος μου είχε πει ότι από 28 και κάτω μας ανησυχεί


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν την έχω μετρήσει καν αλλά και χαμηλή να είναι παίρνεις συμπληρωμα και φτιάχνει

Ηταν χαμηλη κ 2 μηνες πριν αλλα μεσα στα ορια. Να φανταστεις ειναι απο 200-800 περίπου, την προηγούμενη φορα ειχα 206 κ τωρα 135. Διαβαζα οτι η χαμηλη Β12 συνδεεται με χαμηλου βαρους εμβρυο κ ταση για διαβητη τυπου 2 στο παιδι στην πορεια. Την πρωτη φορα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν χρειάζεται να παρω κατι... Απλα τωρα παραεπεσε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορτσουδες λοιπόν τα νέα μου εμένα. πήγα ενδοκρινολογο.... Το ζάχαρο ΔΕΝ έφυγε όπως νόμιζα η χαζή και χάρηκα... Απλά το ρύθμισα με τη διατροφή και έτσι οι τιμές είναι πλέον χαμηλές ... Μου είπε ότι συνεχίζω διατροφή απλά μπορώ να είμαι πλέον περισσότερο χαλαρή με αυτήν να φάω που και που τηανητο ή γλυκάκι γιατί αν το παρακάνω πιθανότατα θα ξανά χρειαστεί ρυθμισμα.... Οπότε Τζιφός κορίτσια ότι φεύγει επειδή είδαμε σούπερ τιμές (προφανώς για τις ζαχαρενιες λέω χαχα) απλώς καταφέραμε και το ρύθμισαμε χωρίς ινσουλίνη και αν θέλουμε να παραμείνει καλό πρέπει η διατροφή να συνεχιστεί.... Και εγώ η χαζή ονειρευόμουν τιραμισού αυταααα

Νόμιζα πως όσο και να το ρυθμιζεις με τη διατροφή στη καμπύλη θα φαινόταν η προδιάθεση. Αντιθέτως όσο τρως σωστά οι απλές μετρήσεις θα είναι οκ.

Εντάξει πάντως το ελεύθερο να τρως που και που ένα γλυκό το έχεις. 

Κι εγώ κορίτσια μόλις πήρα τις εξετάσεις. Οι καμπύλη είναι τέλεια! Πάει κι αυτό..

@winspert στη βάζει κάθε φορά τη β12;

 @minxri ούτε εμένα μου βάζει ποτέ την β12...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Εμένα τον περασμένο μήνα αιματοκρίτη είχα:33,4 και δεν μου είπε κάτι η Β12 τι είναι εμένα δεν μου την τσεκάρει αυτή...Πάντως μια χαρά τις βλέπω τις τιμές ο Σίδηρος μου είχε πει ότι από 28 και κάτω μας ανησυχεί

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου... Τη Β12 την εκανα μονη μου γιατι απο την προηγούμενη φορα ηξερα οτι ειναι χαμηλα... Προσθετω κ δικες μου εξετασεις μαζι με του γιατρου... Χαχαχα... Οποτε κ στα αλλα εχω περιθώριο ακομα... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert στη βάζει κάθε φορά τη β12;

Οχι αγαπη μου. Μονη μου την εκανα... Ηξερα οτι ειναι πολυ χαμηλα γι αυτο... Μπραβο κ για τις εξετασουλες σου... Τελεια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πού κολλάει το φαι με τη ζέστη μαρή; Το φαι δεν κόβεται νταξη;;;; Χαχαχαχα

Και όμως φιλη κολλάει αν ζεσταινεσαι τόσο ουτε όρεξη να φας δεν εχεις π.χ εγώ τώρα μέσα στην ζέστη τηγανιζω πατάτες πφφφφ

@winspertειναι όντως στα τάρταρα φιλη η b12 μην διαβαζεις μαλακιες απο το ίντερνετ παρε συμπλήρωμα και θα ανέβει εγώ πήρα και θα την ξαναδώ με την αιματολογο και αν χρειαστεί είπε δεν ανησυχησε ουτε ο γιατρός όταν του ειπα Εχω 106 με κοροιδευεις χαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...