Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου... Τη Β12 την εκανα μονη μου γιατι απο την προηγούμενη φορα ηξερα οτι ειναι χαμηλα... Προσθετω κ δικες μου εξετασεις μαζι με του γιατρου... Χαχαχα... Οποτε κ στα αλλα εχω περιθώριο ακομα... 

Οχι αγαπη μου. Μονη μου την εκανα... Ηξερα οτι ειναι πολυ χαμηλα γι αυτο... Μπραβο κ για τις εξετασουλες σου... Τελεια... 

Ααα κορίτσια ζήλεψα θα πάω και γω το απόγευμα στο γιατρό μ να μου γράψει εξετάσεις γιατί η αλήθεια είναι ότι βαριόμουν και έλεγα να τις αφήσω για όταν θα πάω για υπέρηχο στις 10/7 δηλαδή αλλά καλύτερα να τις έχω όταν θα ξαναπάω να τις δει


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, minxri είπε:

Ααα κορίτσια ζήλεψα θα πάω και γω το απόγευμα στο γιατρό μ να μου γράψει εξετάσεις γιατί η αλήθεια είναι ότι βαριόμουν και έλεγα να τις αφήσω για όταν θα πάω για υπέρηχο στις 10/7 δηλαδή αλλά καλύτερα να τις έχω όταν θα ξαναπάω να τις δει

Χααχαχχχαχαχχχαα ζήλευε λέει παει να γράψει εξετάσεις μαζοχα χαχχαχαχχαχα

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Και όμως φιλη κολλάει αν ζεσταινεσαι τόσο ουτε όρεξη να φας δεν εχεις π.χ εγώ τώρα μέσα στην ζέστη τηγανιζω πατάτες πφφφφ

@winspertειναι όντως στα τάρταρα φιλη η b12 μην διαβαζεις μαλακιες απο το ίντερνετ παρε συμπλήρωμα και θα ανέβει εγώ πήρα και θα την ξαναδώ με την αιματολογο και αν χρειαστεί είπε δεν ανησυχησε ουτε ο γιατρός όταν του ειπα Εχω 106 με κοροιδευεις χαχχαχαχα

Αυτό πήγα να της γράψω κι εγώ. Βρε μη ψάχνετε κατευθείαν στο ίντερνετ ακόμη και για μια έλλειψη βιταμίνης. Πρώτα επηρεαζει εσένα, τη μνήμη σου κλπ το έμβρυο για να το φτάσει μια έλλειψη βιταμίνης να έχει διαβήτη 2 στο μέλλον θέλει πολύ ψωμάκι. Απλά στο ίντερνετ αναγράφονται όλες μα όλες οι περιπτώσεις και πάντα θα βρεις κάτι κακό να διαβάσεις χωρίς όμως να σου εξηγεί κάποιος ότι για να προκληθεί αυτό πρέπει να συμβαίνουν και άλλα σε συνδιασμό... Οπότε άστε το ίντερνετ με το παραμικρό.... Για να μη μας την ελέγχουν εθνικά στην εγκυμοσύνη σημαίνει ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο σε κάτι... 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Και όμως φιλη κολλάει αν ζεσταινεσαι τόσο ουτε όρεξη να φας δεν εχεις π.χ εγώ τώρα μέσα στην ζέστη τηγανιζω πατάτες πφφφφ

@winspertειναι όντως στα τάρταρα φιλη η b12 μην διαβαζεις μαλακιες απο το ίντερνετ παρε συμπλήρωμα και θα ανέβει εγώ πήρα και θα την ξαναδώ με την αιματολογο και αν χρειαστεί είπε δεν ανησυχησε ουτε ο γιατρός όταν του ειπα Εχω 106 με κοροιδευεις χαχχαχαχα

Υπάρχει κ πιο κατω δλδ, ε;;; Να τον παρω να του το πω σαν επείγον λες ή στις 10 περίπου Ιουλίου που θα παω να του τις δειξω ως συνηθως; 

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert και τώρα που είναι χαμηλή σε αφήνεις να πάρεις συμπλήρωμα για b12? 

Δεν εχω μιλήσει ακομα μαζι του.. Πρέπει... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτό πήγα να της γράψω κι εγώ. Βρε μη ψάχνετε κατευθείαν στο ίντερνετ ακόμη και για μια έλλειψη βιταμίνης. Πρώτα επηρεαζει εσένα, τη μνήμη σου κλπ το έμβρυο για να το φτάσει μια έλλειψη βιταμίνης να έχει διαβήτη 2 στο μέλλον θέλει πολύ ψωμάκι. Απλά στο ίντερνετ αναγράφονται όλες μα όλες οι περιπτώσεις και πάντα θα βρεις κάτι κακό να διαβάσεις χωρίς όμως να σου εξηγεί κάποιος ότι για να προκληθεί αυτό πρέπει να συμβαίνουν και άλλα σε συνδιασμό... Οπότε άστε το ίντερνετ με το παραμικρό.... Για να μη μας την ελέγχουν εθνικά στην εγκυμοσύνη σημαίνει ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο σε κάτι... 

Εχεις απολυτο δικιο... Δυστυχώς ειναι πολυ κακια συνήθεια.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Νόμιζα πως όσο και να το ρυθμιζεις με τη διατροφή στη καμπύλη θα φαινόταν η προδιάθεση. Αντιθέτως όσο τρως σωστά οι απλές μετρήσεις θα είναι οκ.

Εντάξει πάντως το ελεύθερο να τρως που και που ένα γλυκό το έχεις. 

Κι εγώ κορίτσια μόλις πήρα τις εξετάσεις. Οι καμπύλη είναι τέλεια! Πάει κι αυτό..

@winspert στη βάζει κάθε φορά τη β12;

 @minxri ούτε εμένα μου βάζει ποτέ την β12...

Κι όμως.. αλλά λογικά και η καμπύλη για να μη βγει παθολογικη σημαίνει ότι πάμε πολύ καλά.... Αλλά μου έδωσε να καταλάβω ότι αν έχεις διαβήτη κύησης δεν υποχωρεί κι ας είναι καλές οι τιμές.... Μπορεί να επανέλθει ανά πάσα στιγμή

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως εμένα ο γιατρός μου μια φορά τον άκουσα που έλεγε για τις βιταμίνες ότι είναι αντίθετος στο να παίρνει η γυναίκα στην εγκυμοσύνη βιταμίνες γιατί δεν ξέρει αν επηρεάζουν το έμβρυο προς το καλό ή προς το κακό αλλά δεν τον ρώτησα περαιτέρω...Εεεε μην με λέει και κουτσομπόλα αχαχαχαχα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν παίρνω ασβέστιο. Δεν μπορώ το σιχαίνομαι. Στον θηλασμό το είχα ελέγξει και ήταν άψογο σε τιμή. Όμως εδώ και λίγες μέρες πονάνε τα ούλα μου στο βουρτσισμα συν μια ενόχληση σε ένα δόντι(ευαισθησια στο κρυο κυριως). Αίμα δεν βγάζω βέβαια. Και είχα κάνει καθαρισμό λίγες ημέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος. Ασβεστιο παίρνετε; ή είστε σαν έμενα;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Υπάρχει κ πιο κατω δλδ, ε;;; Να τον παρω να του το πω σαν επείγον λες ή στις 10 περίπου Ιουλίου που θα παω να του τις δειξω ως συνηθως; 

Δεν εχω μιλήσει ακομα μαζι του.. Πρέπει... 

Εχεις απολυτο δικιο... Δυστυχώς ειναι πολυ κακια συνήθεια.... 

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις μαζί του και να τον ρωτήσεις κιόλας αν επηρεαζει το έμβρυο να σου φύγει απ' το μυαλό.... Αλλά επειδή την είχα κι εγώ αυτή τη κακιά συνήθεια πλέον προσπαθώ να τη κόψω... Μόνο αν δεν ξέρω κάτι πχ σή β επιπέδου για μητριαιες ή κάτι συμβολισμοί HC ας πούμε αυτά ψάχνω να δω τι είναι .... Συμπτώματα δε ξανά κοίταξα γιατί για ένα πονοκέφαλο πάντα θα είχα ή όγκο ή ανεύρυσμα.... Αυτοί καταγράφουν τα πάντα χωρίς να επεξηγούν ότι πρέπει για να είναι το Χ ψ πρόβλημα πρέπει να έχεις και τα Χ ψ συμπτώματα ΜΑΖΙ με αυτό που αναζητησες.... Κόντευα να τρελαθώ μια εποχή.... 

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Πάντως εμένα ο γιατρός μου μια φορά τον άκουσα που έλεγε για τις βιταμίνες ότι είναι αντίθετος στο να παίρνει η γυναίκα στην εγκυμοσύνη βιταμίνες γιατί δεν ξέρει αν επηρεάζουν το έμβρυο προς το καλό ή προς το κακό αλλά δεν τον ρώτησα περαιτέρω...Εεεε μην με λέει και κουτσομπόλα αχαχαχαχα

Κι εμενα έτσι είναι . Ούτε καν d3 που παίρνουν πολλά κορίτσια. Μόνο τα βασικά θέλει mg , fe, κτλ

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Υπάρχει κ πιο κατω δλδ, ε;;; Να τον παρω να του το πω σαν επείγον λες ή στις 10 περίπου Ιουλίου που θα παω να του τις δειξω ως συνηθως; 

Δεν εχω μιλήσει ακομα μαζι του.. Πρέπει... 

Εχεις απολυτο δικιο... Δυστυχώς ειναι πολυ κακια συνήθεια.... 

Χαχαχαχχαχα Οχι Μαρή τι επείγον αλλά ναι πάρε τον τηλ να τπυ πεις

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν παίρνω ασβέστιο. Δεν μπορώ το σιχαίνομαι. Στον θηλασμό το είχα ελέγξει και ήταν άψογο σε τιμή. Όμως εδώ και λίγες μέρες πονάνε τα ούλα μου στο βουρτσισμα συν μια ενόχληση σε ένα δόντι(ευαισθησια στο κρυο κυριως). Αίμα δεν βγάζω βέβαια. Και είχα κάνει καθαρισμό λίγες ημέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος. Ασβεστιο παίρνετε; ή είστε σαν έμενα;;

Εγω γενικα παιρνω ασβέστιο, μαγνήσιο, σιδηρο κ φυλλικο, καθε μερα την ιδια ωρα. Δεν ξερω αν χρειάζονται τοσο πολυ ολα αλλα σαν πρωταρα ακολουθω πιστα οδηγιες... Θεωρω οτι αν η τροφη σου ειναι πλουσια κ πληρης μπορεί κ να μην χρειάζονται... Αλλα ποιος τρώει τελεια; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν παίρνω ασβέστιο. Δεν μπορώ το σιχαίνομαι. Στον θηλασμό το είχα ελέγξει και ήταν άψογο σε τιμή. Όμως εδώ και λίγες μέρες πονάνε τα ούλα μου στο βουρτσισμα συν μια ενόχληση σε ένα δόντι(ευαισθησια στο κρυο κυριως). Αίμα δεν βγάζω βέβαια. Και είχα κάνει καθαρισμό λίγες ημέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος. Ασβεστιο παίρνετε; ή είστε σαν έμενα;;

Εγώ βγάλω και αίμα με το παραμικρό εκεί όμως δε φταίει το ασβέστιο αλλά η ουλίτιδα εγκυμοσυνης. Ο προηγούμενος μου γιατρός δε μη έδωσε ποτέ ασβέστιο γιατί προκαλεί συσπάσεις ο τωρινός ήταν το πρώτο πράγμα που μου έγραψε το πρώτο τρίμηνο αλλα σύνολο έχω πάρει 5... Κι εγώ το συχαινομαι δυστυχώς


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ βγάλω και αίμα με το παραμικρό εκεί όμως δε φταίει το ασβέστιο αλλά η ουλίτιδα εγκυμοσυνης. Ο προηγούμενος μου γιατρός δε μη έδωσε ποτέ ασβέστιο γιατί προκαλεί συσπάσεις ο τωρινός ήταν το πρώτο πράγμα που μου έγραψε το πρώτο τρίμηνο αλλα σύνολο έχω πάρει 5... Κι εγώ το συχαινομαι δυστυχώς

Είναι και αυτό με τις συσπάσεις όντως... εμένα από το Σάββατο κάτι ξεκίνησαν. Ασβέστιο πάντως κι εγώ έτσι μια παίρνω μια όχι. Επίσης το σιχαίνομαι.

@winspert καλά κάνεις κοκονα μου και είσαι τυπική!

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι κι εγω!!!Σημερα καναμε τον υπερηχο καρδιας του μπεμπουλη και ολα τελεια!!!Τα παντα ειναι φυσιολογικα ευτυχως!!

@winspert κι εγω νομιζω οτι δε χρειαζεται να αγχωνεσαι!!Μιλα με το γιατρο σου για να ηρεμησεις εννοειται και φαε λιγο παραπανω κρεατακι!!!Κι εγω παντως δεν την εχω ελεγξει καθολου στην εγκυμοσυνη...θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου μηπως πρεπει.

Εγω ειμαι πολυ τυπικη με τα φαρμακα και πειτε με μαζοχα αλλα το ασβεστιο μου αρεσει πολυ!Συσπασεις εντωμεταξυ δεν εχω καταλαβει ακομα. Τα ουλα κι εμενα ματωνουν φουλ. Ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε οτι μπορω να παω για καθαρισμο, οποτε λεω να κανω 1 αποπειρα να επισκεπτω την οδοντιατρο μου την επομενη εβδομαδα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπες.... Μεχρι να παω στο γιατρο, πειτε μου τη γνωμη σας οσες ξερετε... 

Αιματοκριτης=35,4

Σιδηρος=38

Β12=135!!!!!!!!!!

Ζαχαρο=92

Γλυκοζυλιωμενη =4,7

Η Β12 ειναι στα ταρταρα... Εχει καμια αλλη τοσο χαμηλα; 

μερικες εξετασεις δεν τις κανουν οι γιατροι γιατι μπορει να μην εχουν σημασια στη φαση που εισαι. b 12 δεν ειχα μετρησει ποτε στην εγκυμοσυνη καποιος λογος θα υπηρχε που δεν το ζητανε στις περισσοτερες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...