Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Άσε με κι έχω πέσει  σε απελπισία. Τι να μαζέψω που δεν μαζεύομαι εγώ η ίδια... Πρώτη μέρα σήμερα ξαναξεκίνησα διατροφή... 104 το πρωινό, 111 μεταγευμαατικά στο 2ωρο και 106 στο 3ωρο. Δεν πέφτει... κι έφαγα κοτόπουλο με μπάμιες. Άντε πάλι τα ίδια με τις διατροφές. Για να δούμε... Να δω κι αν γύρισε η ενδοκρινολόγος από διακοπές να πάω να με βρίσει!

Το πρωινό είναι ανεβασμένο μόνο.της πρώτης ώρας μια χαρά μου φαίνεται.της δεύτερης δεν έχω ιδέα.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

10 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Δε μου λες κι εσένα σε βρήκα στο φβ σαν τη φαρμακουλα μας; Η δεν είσαι εσύ που ανακοινωσες ότι μπήκες στον 8ο σε μαμαδογκρουπ; Χαχα αν είσαι εσύ θα αυτό ονομαστω Σέρλοκ μαμασιτα χολμς

Χαχαχαχαχα μωρηηηη δεν υπάρχεις, αρχίζω να σκιάζομαι...

  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tsilona said:

Το πρωινό είναι ανεβασμένο μόνο.της πρώτης ώρας μια χαρά μου φαίνεται.της δεύτερης δεν έχω ιδέα.

Καλημέρα! Αν ήταν πρώτης και δεύτερης ώρας καλά θα ήταν

 Είναι όμως δεύτερης και τρίτης. Και είναι αρκετά ανεβασμένα σε σχέση με αυτό που ήταν λίγο καιρό πριν. Εχθές πρόσεχα όλη μέρα και τελευταίο γεύμα είχα στις 8 το βράδυ γιαούρτι. Σήμερα βλέπω 94. Το πιο χαμηλό μου την τελευταία 1,5 εβδομάδα. Να δείτε που μου λέει ο οργανισμός να κάνω διατροφή...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!!! Χθες το βραδυ ειχα πολλες συσπασεις και πονακια...η αληθεια ειναι οτι ψιλοτρομαξα γιατι καπως ετσι ξεκινησε ο τοκετος... Σημερα ομως εχω γυναικολογο κι ετσι θα δουμε πώς τα παμε και σε τι φαση ειμαστε...θα του πω να κανω και nst. 

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Αν ήταν πρώτης και δεύτερης ώρας καλά θα ήταν

 Είναι όμως δεύτερης και τρίτης. Και είναι αρκετά ανεβασμένα σε σχέση με αυτό που ήταν λίγο καιρό πριν. Εχθές πρόσεχα όλη μέρα και τελευταίο γεύμα είχα στις 8 το βράδυ γιαούρτι. Σήμερα βλέπω 94. Το πιο χαμηλό μου την τελευταία 1,5 εβδομάδα. Να δείτε που μου λέει ο οργανισμός να κάνω διατροφή...

@Clue μου σορυ ρε καταλαβα 1ης κ 2ης. Να σου πω λίγο,δοκίμασε να φας ομελέτα το βράδυ να τσεκαρεις ρε συ.εμενα τ αβγά με κατέβασαν το πρωινό,τα γαλακτοκομικά με το ανεβαζουν

@Elpida20 πώς είσαι μικρή μου;

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!!! Χθες το βραδυ ειχα πολλες συσπασεις και πονακια...η αληθεια ειναι οτι ψιλοτρομαξα γιατι καπως ετσι ξεκινησε ο τοκετος... Σημερα ομως εχω γυναικολογο κι ετσι θα δουμε πώς τα παμε και σε τι φαση ειμαστε...θα του πω να κανω και nst. 

Καλημέρα κορίτσι μου,αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο σου ε;

Τις συσπάσεις του τοκετού θα τις καταλάβεις,πίστεψε με.

Να θυμάσαι οι πόνοι της γέννας να το πω απλά, είναι σαν ζώνη.δλδ όπου πιάνει μια ζώνη,εκεί θα πονάει όταν έρθει η ωρα

Τετάρτη έχω γιατρό,και την άλλη Παρασκευή 2 ώρες μαθημα ανώδυνου με τη μαια του!


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Άσε με κι έχω πέσει  σε απελπισία. Τι να μαζέψω που δεν μαζεύομαι εγώ η ίδια... Πρώτη μέρα σήμερα ξαναξεκίνησα διατροφή... 104 το πρωινό, 111 μεταγευμαατικά στο 2ωρο και 106 στο 3ωρο. Δεν πέφτει... κι έφαγα κοτόπουλο με μπάμιες. Άντε πάλι τα ίδια με τις διατροφές. Για να δούμε... Να δω κι αν γύρισε η ενδοκρινολόγος από διακοπές να πάω να με βρίσει!

Θύμισε μου κορίτσι μου πιο μηχανάκι έχεις γιατί σκέφτομαι να αλλάξω και γενικά ζαχαρενιες ποιο μηχανάκι έχετε; Τσιλονακι εσύ που το έχεις ελέγξει κιόλας πες μου κι εσύ να δω που θα καταλήξω...

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Χαχαχαχαχα μωρηηηη δεν υπάρχεις, αρχίζω να σκιάζομαι...

Εεε μα πάτε και τα γράφετε ακριβώς το ίδιο εγώ φταίω μετά; Χαχαχαχαχα να σαι κι εσενα.

Λοιπόν εεε; Το φόβο μου να έχετε, όσες είστε σε μαμαδογκρουπ σας μυριζομαι απ' τον τρόπο γραφής.... Εσένα μάλιστα άλλη φορά που δε σε κατάλαβα σου έχω κάνει και λαϊκ χαχαχαχαχα χθες το είδα και γελούσα... Πολύ πλάκα τελικά η ανωνυμία χαχαχαχαχα

Just now, tsilona είπε:

@Clue μου σορυ ρε καταλαβα 1ης κ 2ης. Να σου πω λίγο,δοκίμασε να φας ομελέτα το βράδυ να τσεκαρεις ρε συ.εμενα τ αβγά με κατέβασαν το πρωινό,τα γαλακτοκομικά με το ανεβαζουν

@Elpida20 πώς είσαι μικρή μου;

Καλημέρα κορίτσι μου,αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο σου ε;

Τις συσπάσεις του τοκετού θα τις καταλάβεις,πίστεψε με.

Να θυμάσαι οι πόνοι της γέννας να το πω απλά, είναι σαν ζώνη.δλδ όπου πιάνει μια ζώνη,εκεί θα πονάει όταν έρθει η ωρα

Τετάρτη έχω γιατρό,και την άλλη Παρασκευή 2 ώρες μαθημα ανώδυνου με τη μαια του!

Μωρηηηη που είναι το μυαλό σου; Η μία λέει δεύτερης και τρίτης ώρας και καταλαβαίνεις πρώτης και δεύτερης η άλλη λέει ότι τρόμαξε γιατί την άλλη φορά ξεκίνησε έτσι ο τοκετός και της λες ότι είναι το πρώτο της. Τσιλονα... Σταμάτα να σκέφτεσαι τα κουλι.... Τσιλονα σε χάνουμε. Τσιλοναααααα μαρή πάρε κανένα βοήθημα ο Σεπτέμβρης είναι μακρυάααα μάνα μουυυυ

Έχω όρεξη σήμερα χαχαχα εμένα πρωινό 70 αλλά αν έχει απόκλιση 20 μονάδες 90.... Το σοκολατουχο μου θα το πιω όμως.... Θα σκάσω αν όχι.... Εσείς τι κάνετε αγαπημένες;

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εεε μα πάτε και τα γράφετε ακριβώς το ίδιο εγώ φταίω μετά; Χαχαχαχαχα να σαι κι εσενα.

Λοιπόν εεε; Το φόβο μου να έχετε, όσες είστε σε μαμαδογκρουπ σας μυριζομαι απ' τον τρόπο γραφής.... Εσένα μάλιστα άλλη φορά που δε σε κατάλαβα σου έχω κάνει και λαϊκ χαχαχαχαχα χθες το είδα και γελούσα... Πολύ πλάκα τελικά η ανωνυμία χαχαχαχαχα

Εντάξει κλαίω να ξέρεις!!! Εγώ λέω το άλλο, για φαντάσου να έχουμε τσακωθεί και να έχουμε βριστεί σε κάποιο μαμαδογκρουπ και εδώ μέσα μετά είμαστε όλες αγάπη μου και αγάπη μου χαχαχα

  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Θύμισε μου κορίτσι μου πιο μηχανάκι έχεις γιατί σκέφτομαι να αλλάξω και γενικά ζαχαρενιες ποιο μηχανάκι έχετε; Τσιλονακι εσύ που το έχεις ελέγξει κιόλας πες μου κι εσύ να δω που θα καταλήξω...

Εεε μα πάτε και τα γράφετε ακριβώς το ίδιο εγώ φταίω μετά; Χαχαχαχαχα να σαι κι εσενα.

Λοιπόν εεε; Το φόβο μου να έχετε, όσες είστε σε μαμαδογκρουπ σας μυριζομαι απ' τον τρόπο γραφής.... Εσένα μάλιστα άλλη φορά που δε σε κατάλαβα σου έχω κάνει και λαϊκ χαχαχαχαχα χθες το είδα και γελούσα... Πολύ πλάκα τελικά η ανωνυμία χαχαχαχαχα

Μωρηηηη που είναι το μυαλό σου; Η μία λέει δεύτερης και τρίτης ώρας και καταλαβαίνεις πρώτης και δεύτερης η άλλη λέει ότι τρόμαξε γιατί την άλλη φορά ξεκίνησε έτσι ο τοκετός και της λες ότι είναι το πρώτο της. Τσιλονα... Σταμάτα να σκέφτεσαι τα κουλι.... Τσιλονα σε χάνουμε. Τσιλοναααααα μαρή πάρε κανένα βοήθημα ο Σεπτέμβρης είναι μακρυάααα μάνα μουυυυ

Έχω όρεξη σήμερα χαχαχα εμένα πρωινό 70 αλλά αν έχει απόκλιση 20 μονάδες 90.... Το σοκολατουχο μου θα το πιω όμως.... Θα σκάσω αν όχι.... Εσείς τι κάνετε αγαπημένες;

Μαρή την ώρα που απαντησα ημουν σε ποντιακό πανηγύρι .αχαχαχαχ.το πρωί που ξανά απάντησα είχα ξυπνήσει για τσισα κ ξανακοιμηθηκα.το λοιπόν ξύπνησαμε 11 κ τώρα ειμαστε θάλασσα.εχω  hang over

Το μηχάνημα είναι το Accu check instant


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Εντάξει κλαίω να ξέρεις!!! Εγώ λέω το άλλο, για φαντάσου να έχουμε τσακωθεί και να έχουμε βριστεί σε κάποιο μαμαδογκρουπ και εδώ μέσα μετά είμαστε όλες αγάπη μου και αγάπη μου χαχαχα

Ξέρεις πόσες φορές το έχω κάνει κι εγώ εικόνα; Βέβαια δε γράφω σε μαμαδογκρουπ είναι πολύ ξερολες και απόλυτες οπότε δε θα κάτσω να σκάσω... Και ναι έχω δώσει και γλυκό στο παιδί παν μέτρον άριστον για μένα άντε να το γράψω σε μαμαδογκρουπ να με βγάλουν χειριστη μάνα... Και ναι ήπιε και σκονογαλα μαζί με βυζί... Θα πουν ότι δεν ήθελα να το θηλάσω και δε προσπάθησα καλά ενώ την είχα σκουλαρίκι και κοιμομασταν μαζί αν κοιμόμουν εγώ απ' το άγχος μη τη κάνω κιμά, ναι έδωσα ρυζαλευρο... Άντε εγώ η παναλθια... Που δε προσφέρει τίποτα στο παιδί και δεν είχα κάτι καλύτερο να του δώσω.... Εεεεε γράφω εγώ εκεί μέσα Γιώτα που να με κοπανατε... Όσο πιο ανωνυμία υπάρχει τόσο πιο ευγένεια τελικα... Και το βλέπω εδώ μέσα με όλες σας... Ακόμη και όταν οι απόψεις μας είναι εντελώς αντίθετες σπάνια προσβάλλει η μία την άλλη και μάλιστα οι περισσότερες φορές είναι παρεξήγηση του γραπτού λόγου και όχι προσβολή... Τα μαμαδογκρουπ απ' την άλλη.... Πίσω μου σε έχω εξ απ' εδώ χαχαχαχα

 

πρίν από 29 λεπτά , tsilona είπε:

Μαρή την ώρα που απαντησα ημουν σε ποντιακό πανηγύρι .αχαχαχαχ.το πρωί που ξανά απάντησα είχα ξυπνήσει για τσισα κ ξανακοιμηθηκα.το λοιπόν ξύπνησαμε 11 κ τώρα ειμαστε θάλασσα.εχω  hang over

Το μηχάνημα είναι το Accu check instant

Καλό περνάς εσύ φίλη μου αλλά και πάλι άστα τα ποντιακά γιατί ποντιακό ανέκδοτο είναι ότι ήσουν σε χανγκοβερ και ότι δε φταίει η έλλειψη κουλιου άντε που πας να δικαιολογήσεις τώρα τα αδικαιολόγητα... Χαχαχαχαχα

 

Just now, tsilona είπε:

Καλή εβδομάδα να έχουμε!στις 36 μπαίνουμε στον 9ο ε; Όυι μαναμ έχω να πω.34+3 σημερις

Αχ ναι... Και όσο το σκέφτομαι αγχώνομαι. Σε 3-4 Σ/Κ γεννάνε φίλη μου ουυυλαλαααα

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

@Clue μου σορυ ρε καταλαβα 1ης κ 2ης. Να σου πω λίγο,δοκίμασε να φας ομελέτα το βράδυ να τσεκαρεις ρε συ.εμενα τ αβγά με κατέβασαν το πρωινό,τα γαλακτοκομικά με το ανεβαζουν

@Elpida20 πώς είσαι μικρή μου;

Καλημέρα κορίτσι μου,αν δεν κάνω λάθος είναι το πρώτο σου ε;

Τις συσπάσεις του τοκετού θα τις καταλάβεις,πίστεψε με.

Να θυμάσαι οι πόνοι της γέννας να το πω απλά, είναι σαν ζώνη.δλδ όπου πιάνει μια ζώνη,εκεί θα πονάει όταν έρθει η ωρα

Τετάρτη έχω γιατρό,και την άλλη Παρασκευή 2 ώρες μαθημα ανώδυνου με τη μαια του!

Το δευτερο ειναι κουκλα μου....το πρωτο ειναι 15 μηνων τωρα. 

Σημερα εκανα ενα μεγααααααλο βημα για μενα (ενα μικρο για την ανθρωπότητα)....ξεσκαρταρισα απο τον πρωτο τι ρουχαλακια μπορω να χρησιμοποιησω στην μπεμπα. Τα εβαλα μεσα σε ενα συρταρι και θα τα πλυνω κ θα τα σιδερωσω τη μερα που θα μπαινω στον 9ο. Δεν ειναι πολλα γιατι πεφτουν τελειως διαφορετικες περιοδους. Τον πρωτο τον εκανα Μάιο οποτε χρειαζομαστε μικρα φορμακια που στον πρωτο δν φορεσα, οποτε πρεπει να συμπληρωσω καποια λιγα ρουχαλακια ροζουλι φυσικα.....αυτααααα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Καλησπέρα κι από μας! Κι εγώ κάνω βήματα μπροστά! Παρασκευή θα μας φέρουν έπιπλα και καρότσι, οπότε θα αρχίσουμε το δωμάτιο σιγά σιγά!!! Επίσης μίλησα και με τις μαιες για μαθήματα ανωδυνου τοκετού και θηλασμού! 

Κατά τα άλλα, αϋπνίες, τσισακια, και πόνοι περιόδου τώρα τελευταία!

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

 

Καλό περνάς εσύ φίλη μου αλλά και πάλι άστα τα ποντιακά γιατί ποντιακό ανέκδοτο είναι ότι ήσουν σε χανγκοβερ και ότι δε φταίει η έλλειψη κουλιου άντε που πας να δικαιολογήσεις τώρα τα αδικαιολόγητα... Χαχαχαχαχα

 

Αχ ναι... Και όσο το σκέφτομαι αγχώνομαι. Σε 3-4 Σ/Κ γεννάνε φίλη μου ουυυλαλαααα

Μαρή κοιμήθηκα λίγες ώρες τι να κάνω; Αχαχαχαχ καλά η έλλειψη με χει βαρεσει κ το ξέρετε όλες.φαινεται κιολας.το ματάκι έχει πάρει γυαλαδα.

3-4 σ.κ γενναμε; Δλδ 3-4 ποντιακά πανηγύρια ακόμα; Ουυυυχιιιι

Καλά κ συ ,σιξχαντρεντσιξτισιξ, ντροπή σου.γτ δεν έδωσες φαγοπυρο κ κεχρί κ έδωσες ρυζαλευρο;;; :mrgreen: 

Μπαι δε γουει πάλι καλά που δεν έχω φβ εγώ,θα με βρισκες άνετα ααχαχχαχαχ

Με τα τσισα ρε σεις παθαίνετε κ σεις το ίδιο;νομίζω ότι θα με φύγουν όταν με πιάνει.κ δεν κρατιέται να πεις ότι γέμισε η κύστη.παω τρέχοντας,καλά όταν είμαι έξω κ έχει ουρά στην τουαλέτα δεν το συζητώ,το μισό βρακί το κατουραω...ρεζιλικιαααααα.

 

Επίσης,ερώτηση!!τώρα που είπε η Ευαγγελία,τα φορμακια που θα τα βάλουμε είναι κοντά η μακρια;με μανίκι η χωρίς;πήρα με ποδαράκια κ έχω χωρίς.καμια ιδέα;

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου... Τα δικα μου νεα εχουν ως εξης... Το ζαχαρο νηστειας συνεχίζει να ειναι κοντα στο 100...τα υπολοιπα μια χαρα... Εκανα υπέρηχο σημερα... Ο μπεμπουλης μου ειναι μια χαρα, με το κεφαλακι κατω κ το βαρος του 2133...Για το ζαχαρο ο γυναικολογος ειπε να δοκιμάσω να φαω λιγο πιο αργα κ λιγο πιο νωρις να δω αν επηρεάζει αυτο αλλα να μιλησω κ με τον ενδοκρινολόγο μου. Η μαια μου, μου ειπε πως επειδη εχω αλλαξει εντελως τις ωρες που τρωω κ παραλειπω κ γευματα λογω του οτι ο σύζυγος εχει αδεια, ειναι πολυ πιθανο να εχει επηρεαστει απο αυτο... Οποτε θα το ψαξω λιγο... Δεν θεωρείται διαβήτης κυησης αλλα απλα να προσεχω ειπε ο γυναικολογος...  Απο πράγματα μεσα σε μια εβδομάδα μπορω να πω οτι τα πηραμε ολα... Ειμαστε σχεδον κομπλε. Κ τα ρουχαλακια τα επλυνα κ θα ερθει η μανα μου να τα σιδερωσει... 

Οσο για το μηχανακι εχω της bayer το contour xt αν το γραφω σωστα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη, δεν εχει αποκλίσεις κ σε απανωτες μετρησεις... 

Κ μια ερωτηση βρε κορίτσια.... Εγω βασει περιοδου ειχα πητ 13 Οκτωβρίου. Μετα με τους υπερηχους εβγαινε 5 μερες μεγαλύτερο οποτε ελεγα 8 Οκτωβρίου. Ο γιατρος μου σήμερα μου ειπε οτι η πητ μου παραμενει 13 Οκτωβρίου... Οποτε απ οτι λεει το τικερακι μου ειμαι 5 μερες πισω... Εσεις πως το υπολογιζετε; 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...