Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου είμαι 28 κ 3 σήμερα, λογω του ιστορικού μου θα τις κανω προληπτικά, οπως κ το ντοπλερ το κανω νωρίτερα. Φοβάμαι πολυ τις 2 επόμενες εβδομάδες γιατί η προηγούμενη κύηση εφτασε μεχρι 30 εβδομάδων, οπως καταλαβαίνεις τρέμω. 

Κατερινακι μου εχεις δικιο να ανυσηχεις,αλλα αυτη τη φορα εχετε προσεξει πολυ εξαρχης και ο γιατρος σου απο οτι βλεπω προσεχει και την πιο μικρη λεπτομερεια.ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε κατευχην και εχεις το γλυκο σου αντρακι αγκαλια!!εμεις θα ειμαστε εδω να σε στηριζουμε και θα περασουν οι βδομαδες νερακι.:x

πρίν από 15 λεπτά , Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δεν ξέρω για τα μέρη σας, αλλά σήμερα στη Θράκη βράζουμε. Όλη μέρα μέσα με το κλιματιστικό. Το πρωί που ξυπνάω είμαι και εγώ κομμάτια, παρόλο που κοιμάμαι 8ωρο. Και νιώθω και μια ελαφριά ταχυκαρδία,αν και μετράω την πίεση και είναι μια χαρά.

Όσον αφορά τις συσπάσεις, είναι φυσιολογικές στο εξής, προετοιμάζεται η μήτρα.

Κοριτσι νομιζω βραζει ολη η ελλαδα!!

Just now, Mampa είπε:

Βρε κορίτσια , σήμερα αν περπατήσω λίγο με πιάνει σαν δύσπνοια. Λέτε να φταίει η ζέστη;;; Δεν έχω βγει καθόλου έξω σήμερα γιατί φοβάμαι τη ζέστη

Η δυσπνοια εχει να κανει και με την πιεση που ασκει η μητρα στους πνευμονες σε αυτες τις εβδομαδες κυησης συν τη ζεστη που το κανει πιο δυσκολο.καλο ειναι αν δεν υπαρχει αναγκη να μη βγαινουμε εξω ως να πεσει ο ηλιος.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας !!! Ελπίζω να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί αλλά πως αντιμετωπίζετε την δύσπνοια;; Ο γιατρός μου μου εξήγησε πως είναι φυσιολογικό αλλά νιώθω πολύ άσχημα είμαι 30 εβδομάδων. Νομίζω πως με τρομοκρατεί όλο αυτό και μετά νιώθω ακόμα χειρότερα. Και δεν ξέρω τι να κάνω για να το αντιμετωπίσω. Όπως και να έχει σας ευχαριστώ :D:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου εχεις δικιο να ανυσηχεις,αλλα αυτη τη φορα εχετε προσεξει πολυ εξαρχης και ο γιατρος σου απο οτι βλεπω προσεχει και την πιο μικρη λεπτομερεια.ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε κατευχην και εχεις το γλυκο σου αντρακι αγκαλια!!εμεις θα ειμαστε εδω να σε στηριζουμε και θα περασουν οι βδομαδες νερακι.:x

Κοριτσι νομιζω βραζει ολη η ελλαδα!!

Η δυσπνοια εχει να κανει και με την πιεση που ασκει η μητρα στους πνευμονες σε αυτες τις εβδομαδες κυησης συν τη ζεστη που το κανει πιο δυσκολο.καλο ειναι αν δεν υπαρχει αναγκη να μη βγαινουμε εξω ως να πεσει ο ηλιος.

Σευχαριστω παρα πολύ κοριτσάκι μου!!! Θα σας εχω εδω παρέα να περασουν αυτές οι 2 εβδομάδες κ πιστεύω θα ηρεμήσω!!! :roll:

Just now, Ste99 είπε:

Καλησπέρα σας !!! Ελπίζω να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί αλλά πως αντιμετωπίζετε την δύσπνοια;; Ο γιατρός μου μου εξήγησε πως είναι φυσιολογικό αλλά νιώθω πολύ άσχημα είμαι 30 εβδομάδων. Νομίζω πως με τρομοκρατεί όλο αυτό και μετά νιώθω ακόμα χειρότερα. Και δεν ξέρω τι να κάνω για να το αντιμετωπίσω. Όπως και να έχει σας ευχαριστώ :D:wub:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εχω δυσπνοια εδω κ ενα μηνα κ νιωθω οτι θα παθω κατι. Οταν σηκώνομαι κ περπαταω. Και περναει καπως. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

@Ste99 να προσπαθείς να ξαπλώνεις στο πλάι. Αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα και σήμερα σχεδόν όλη μέρα έχω δύσπνοια. Επίσης να μην ξαπλώνεις ανάσκελα,να βάζεις ένα μαξιλάρι στη μέση σου ώστε να είσαι ελαφρώς σηκωμένη. εγώ δεν το ανέφερα στη γιατρό, αλλά από αυτά που διαβάζω είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες. Όπως σου είπε και εσένα είναι φυσιολογικό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ με τις δύσπνοιες δεν τα πάω καλά σε σημείο που με πιάνουν κρίσεις άγχους και ανεβάζω σφιγμούς.

Είμαι 29 εμδομάδων και ο μπέμπης είναι ήδη 1.650 δεν ξέρω πως θα αντέξω ακόμη 2 μήνες το λιγότερο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SOFI78 είπε:

Κορίτσια και εγώ με τις δύσπνοιες δεν τα πάω καλά σε σημείο που με πιάνουν κρίσεις άγχους και ανεβάζω σφιγμούς.

Είμαι 29 εμδομάδων και ο μπέμπης είναι ήδη 1.650 δεν ξέρω πως θα αντέξω ακόμη 2 μήνες το λιγότερο.

 

Κορίτσι μου ακριβώς το ιδιο παθαίνω, νομίζω καθε φορα οτι θα παθω κάτι. Υπομονη κάνε. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ σήμερα έκανα ντοπλερ (είμαι 30 κ 1) κ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη κ αρκετά αγχωμενη... Γενικά με το μωρό όλα καλά ,μόνο που η γλυκούλα μου είναι τυλιγμένη με τον λώρο ,ελπίζω να ξετυλιχθεί μέχρι την γέννα...κ για να γλυτώσω πιθανή καισαρική..αλλά το θέμα είναι με τον τράχηλο ο οποίος είναι 16mm κ θα πρέπει να είμαι καναπέ -κρεβατι κ γενικώς ξεκούραση..όχι πολλά πολλά .Το καλό είναι ότι είναι κλειστός απλά είχε απότομη πτώση από 30mm στην β επιπέδου. Μου έδωσε κ vasclor (έβαζα κ στην κόρη μου από τον 6ο) κ δεν Μ αρέσει καθόλου ..αλλά κάνει δουλειά όμως! Κ θα ηρεμήσουν κ τα πονακια που έχω μου είπε... Υπομονή τουλάχιστον 1μηνα μου είπε... Απλά μου έπεσε η ψυχολογία ρε κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

@Ste99

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ σήμερα έκανα ντοπλερ (είμαι 30 κ 1) κ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη κ αρκετά αγχωμενη... Γενικά με το μωρό όλα καλά ,μόνο που η γλυκούλα μου είναι τυλιγμένη με τον λώρο ,ελπίζω να ξετυλιχθεί μέχρι την γέννα...κ για να γλυτώσω πιθανή καισαρική..αλλά το θέμα είναι με τον τράχηλο ο οποίος είναι 16mm κ θα πρέπει να είμαι καναπέ -κρεβατι κ γενικώς ξεκούραση..όχι πολλά πολλά .Το καλό είναι ότι είναι κλειστός απλά είχε απότομη πτώση από 30mm στην β επιπέδου. Μου έδωσε κ vasclor (έβαζα κ στην κόρη μου από τον 6ο) κ δεν Μ αρέσει καθόλου ..αλλά κάνει δουλειά όμως! Κ θα ηρεμήσουν κ τα πονακια που έχω μου είπε... Υπομονή τουλάχιστον 1μηνα μου είπε... Απλά μου έπεσε η ψυχολογία ρε κορίτσια...

@Evi89 Κοπέλα μου υπομονή. Έμεινε πολύς λίγος καιρός. Εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα. Πάντως έχει καλά γραμμάρια το μωρό σου. Εξάλλου πού θα έβγαινες με τέτοια ζέστη;;; Σπίτι στο κλιματιστικό έτσι δεν είναι;;

Σου είπε όχι περπάτημα και δουλειές στο σπίτι φαντάζομαι ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ σήμερα έκανα ντοπλερ (είμαι 30 κ 1) κ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη κ αρκετά αγχωμενη... Γενικά με το μωρό όλα καλά ,μόνο που η γλυκούλα μου είναι τυλιγμένη με τον λώρο ,ελπίζω να ξετυλιχθεί μέχρι την γέννα...κ για να γλυτώσω πιθανή καισαρική..αλλά το θέμα είναι με τον τράχηλο ο οποίος είναι 16mm κ θα πρέπει να είμαι καναπέ -κρεβατι κ γενικώς ξεκούραση..όχι πολλά πολλά .Το καλό είναι ότι είναι κλειστός απλά είχε απότομη πτώση από 30mm στην β επιπέδου. Μου έδωσε κ vasclor (έβαζα κ στην κόρη μου από τον 6ο) κ δεν Μ αρέσει καθόλου ..αλλά κάνει δουλειά όμως! Κ θα ηρεμήσουν κ τα πονακια που έχω μου είπε... Υπομονή τουλάχιστον 1μηνα μου είπε... Απλά μου έπεσε η ψυχολογία ρε κορίτσια...

Κοριτσακι μου για τον λωρο μην ανησυχείς, τα μωρά τυλιγονται κ ξετυλίγονται. Σχετικά με τον τράχηλο, θα κάτσεις να ξεκουραστείς λιγο έμεινε ακόμα κ θα δεις οτι θα πανε ολα καλά. Το μωρό τι βάρος έχει? Η αιμάτωση είναι οκ? 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ σήμερα έκανα ντοπλερ (είμαι 30 κ 1) κ είμαι λιγάκι στεναχωρημένη κ αρκετά αγχωμενη... Γενικά με το μωρό όλα καλά ,μόνο που η γλυκούλα μου είναι τυλιγμένη με τον λώρο ,ελπίζω να ξετυλιχθεί μέχρι την γέννα...κ για να γλυτώσω πιθανή καισαρική..αλλά το θέμα είναι με τον τράχηλο ο οποίος είναι 16mm κ θα πρέπει να είμαι καναπέ -κρεβατι κ γενικώς ξεκούραση..όχι πολλά πολλά .Το καλό είναι ότι είναι κλειστός απλά είχε απότομη πτώση από 30mm στην β επιπέδου. Μου έδωσε κ vasclor (έβαζα κ στην κόρη μου από τον 6ο) κ δεν Μ αρέσει καθόλου ..αλλά κάνει δουλειά όμως! Κ θα ηρεμήσουν κ τα πονακια που έχω μου είπε... Υπομονή τουλάχιστον 1μηνα μου είπε... Απλά μου έπεσε η ψυχολογία ρε κορίτσια...

Εβακι μου την δευτερη μου κορη τη γεννησα με φτ τυλιγμενη στο λωρο δυο φορες.απο 7 μηνων ηταν τυλιγμενη.μπορει να ξετυλιχτει ομως.

Οσο αφορα τον τραχηλο μη φοβασαι αφου ειναι κλειστος θα προσεξεις κι ολα θα ειναι ενταξει.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Ste99

@Evi89 Κοπέλα μου υπομονή. Έμεινε πολύς λίγος καιρός. Εγώ αύριο μπαίνω 32η εβδομάδα. Πάντως έχει καλά γραμμάρια το μωρό σου. Εξάλλου πού θα έβγαινες με τέτοια ζέστη;;; Σπίτι στο κλιματιστικό έτσι δεν είναι;;

Σου είπε όχι περπάτημα και δουλειές στο σπίτι φαντάζομαι ε;

Ναι λίγο έμεινε η αλήθεια είναι! Σπίτι με κλιματιστικό... Ήλπιζα να έκανα μπανάκια στη θάλασσα... Αλλά δεν πειράζει ,το μωρό να είναι καλά!!Μου είπε να μην σκύβω να μην μένω πολύ ώρα όρθια κ γενικά όχι πολλά πολλά! καμία βόλτα εξω για καφέ μια στις 5 μέρες μου είπε...

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσακι μου για τον λωρο μην ανησυχείς, τα μωρά τυλιγονται κ ξετυλίγονται. Σχετικά με τον τράχηλο, θα κάτσεις να ξεκουραστείς λιγο έμεινε ακόμα κ θα δεις οτι θα πανε ολα καλά. Το μωρό τι βάρος έχει? Η αιμάτωση είναι οκ? 

Κατερίνακι μου μακάρι να ξετυλιχθεί!! Δεν μου άρεσε που την είδα έτσι!Το μωρό είναι 1,300 κ η αιμάτωση του φυσιολογικά όλα... Έχω αυξημενη αντίσταση από την δεξιά μου μητριαια ,το είχαμε από την αρχή αυτό ..αλλά έτσι κ αλλιώς κάνω ηπαρίνη,οπότε με καλύπτει!Εσύ κοριτσάκι μου πως είσαι;

Just now, Mar.da είπε:

Εβακι μου την δευτερη μου κορη τη γεννησα με φτ τυλιγμενη στο λωρο δυο φορες.απο 7 μηνων ηταν τυλιγμενη.μπορει να ξετυλιχτει ομως.

Οσο αφορα τον τραχηλο μη φοβασαι αφου ειναι κλειστος θα προσεξεις κι ολα θα ειναι ενταξει.

Μακάρι να ξετυλιχτεί βρε κορίτσακι μου γιατί τις 3 τελευταίες μέρες ήταν πιο ήσυχη.. κ λέω τι έπαθε...αλλά να μπορεί να την επηρεάζει η περιτυλιξη... Εσύ πως πας με τον τράχηλο;;κ εσύ με vasclor σωστά; Είναι λιγάκι 'ενοχλητικη' η εφαρμογή ε;Σαν να ψιλοπονεσα μπορώ να πω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Ναι λίγο έμεινε η αλήθεια είναι! Σπίτι με κλιματιστικό... Ήλπιζα να έκανα μπανάκια στη θάλασσα... Αλλά δεν πειράζει ,το μωρό να είναι καλά!!Μου είπε να μην σκύβω να μην μένω πολύ ώρα όρθια κ γενικά όχι πολλά πολλά! καμία βόλτα εξω για καφέ μια στις 5 μέρες μου είπε...

Κατερίνακι μου μακάρι να ξετυλιχθεί!! Δεν μου άρεσε που την είδα έτσι!Το μωρό είναι 1,300 κ η αιμάτωση του φυσιολογικά όλα... Έχω αυξημενη αντίσταση από την δεξιά μου μητριαια ,το είχαμε από την αρχή αυτό ..αλλά έτσι κ αλλιώς κάνω ηπαρίνη,οπότε με καλύπτει!Εσύ κοριτσάκι μου πως είσαι;

Μακάρι να ξετυλιχτεί βρε κορίτσακι μου γιατί τις 3 τελευταίες μέρες ήταν πιο ήσυχη.. κ λέω τι έπαθε...αλλά να μπορεί να την επηρεάζει η περιτυλιξη... Εσύ πως πας με τον τράχηλο;;κ εσύ με vasclor σωστά; Είναι λιγάκι 'ενοχλητικη' η εφαρμογή ε;Σαν να ψιλοπονεσα μπορώ να πω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Λοιπον για την περιτυλιξη δεν θα ανησυχείς καθόλου, το παιδί δεν παθαίνει τίποτα απο την περιτυλιξη. Το θέμα είναι να είναι καλή η αιμάτωση γιατί ολα από  εκει ξεκινανε (αυτο μου το εχει πει η αιματολογος μου γιατί την εχω ρωτησει 10 φορες γιαυτό το θεμα). Εφοσον λοιπον κοιτατε την αιματωση, δεν εχεις κανένα θέμα. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου κ θα μείνεις ξάπλα κ θα πανε ολα καλά! Εγω σε λιγο θα παω στο μαιευτηριο να μου κανουν ενεσεις κορτιζόνης για το μωρό, το ιδιο κ αυριο την ιδια ωρα οπότε πρέπει να προσεξω να μην φαω αυτες τις ημερες αλατι, ζαχαρη κ υδατάνθρακες γιατί η κορτιζονη προκαλεί πρηξιμο κ ανεβαζει το σάκχαρο. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Ναι λίγο έμεινε η αλήθεια είναι! Σπίτι με κλιματιστικό... Ήλπιζα να έκανα μπανάκια στη θάλασσα... Αλλά δεν πειράζει ,το μωρό να είναι καλά!!Μου είπε να μην σκύβω να μην μένω πολύ ώρα όρθια κ γενικά όχι πολλά πολλά! καμία βόλτα εξω για καφέ μια στις 5 μέρες μου είπε...

Κατερίνακι μου μακάρι να ξετυλιχθεί!! Δεν μου άρεσε που την είδα έτσι!Το μωρό είναι 1,300 κ η αιμάτωση του φυσιολογικά όλα... Έχω αυξημενη αντίσταση από την δεξιά μου μητριαια ,το είχαμε από την αρχή αυτό ..αλλά έτσι κ αλλιώς κάνω ηπαρίνη,οπότε με καλύπτει!Εσύ κοριτσάκι μου πως είσαι;

Μακάρι να ξετυλιχτεί βρε κορίτσακι μου γιατί τις 3 τελευταίες μέρες ήταν πιο ήσυχη.. κ λέω τι έπαθε...αλλά να μπορεί να την επηρεάζει η περιτυλιξη... Εσύ πως πας με τον τράχηλο;;κ εσύ με vasclor σωστά; Είναι λιγάκι 'ενοχλητικη' η εφαρμογή ε;Σαν να ψιλοπονεσα μπορώ να πω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Καλημερα κοριτσι μου!η αληθεια ειναι οτι μολις βλεπεις την περιτυλιξη τρομαζεις,κι εγω τοτε που το ειδα στην κορη μου ταραχτηκα,ο γιατρος ομως με καθυσηχασε.εγω βαζω ουτρο κολπικα και παιρνω και μαγνησιο.πριν 2 εβδομαδες ο τραχηλος ηταν στο 2,8 απο 3,1 που ηταν στη β επιπεδου.ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν μια χαρα.τωρα την βδομαδα που ερχεται θα το δουμε παλι που εχω το ντοπλερ.θα πανε ολα καλα εβακι μου,θα κανουμε υπομονη και οτι χρειαζεται και θα ειναι ολα ενταξει αλλωστε οπως ειπες λιγο εμεινε!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!η αληθεια ειναι οτι μολις βλεπεις την περιτυλιξη τρομαζεις,κι εγω τοτε που το ειδα στην κορη μου ταραχτηκα,ο γιατρος ομως με καθυσηχασε.εγω βαζω ουτρο κολπικα και παιρνω και μαγνησιο.πριν 2 εβδομαδες ο τραχηλος ηταν στο 2,8 απο 3,1 που ηταν στη β επιπεδου.ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν μια χαρα.τωρα την βδομαδα που ερχεται θα το δουμε παλι που εχω το ντοπλερ.θα πανε ολα καλα εβακι μου,θα κανουμε υπομονη και οτι χρειαζεται και θα ειναι ολα ενταξει αλλωστε οπως ειπες λιγο εμεινε!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πως είσαι?? 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...