Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πως είσαι?? 

Καλημερα κατερινακι μου!τα ιδια,η πιεση χαμηλη και σημερα.ηπια τωρα ενα φρεσκο χυμο πορτοκαλι σε λιγο θα ανεβει φανταζομαι.τωρα που μιλαμε ο μικρος κανει παρτυ:D.μιλησα και με το γιατρο,την τριτη θα κανω το ντοπλερ.εσυ πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κατερινακι μου!τα ιδια,η πιεση χαμηλη και σημερα.ηπια τωρα ενα φρεσκο χυμο πορτοκαλι σε λιγο θα ανεβει φανταζομαι.τωρα που μιλαμε ο μικρος κανει παρτυ:D.μιλησα και με το γιατρο,την τριτη θα κανω το ντοπλερ.εσυ πως εισαι?

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Ναι σιγουρα θα ανεβει η πιεση τώρα!! Μπράβο!! Καλα αποτελέσματα να έχεις!!!Κ ο δικός μου οσο ήσυχος ηταν χθες, τόσο χαμο κάνει σήμερα!!Εμεις σε λίγο θα παμε στο μαιευτηριο κ μετά θα παμε να πάρουμε μπογιες για να βαψουμε το δωμάτιο του μπέμπη! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Ναι σιγουρα θα ανεβει η πιεση τώρα!! Μπράβο!! Καλα αποτελέσματα να έχεις!!!Κ ο δικός μου οσο ήσυχος ηταν χθες, τόσο χαμο κάνει σήμερα!!Εμεις σε λίγο θα παμε στο μαιευτηριο κ μετά θα παμε να πάρουμε μπογιες για να βαψουμε το δωμάτιο του μπέμπη! 

Ευχαριστω!!Αχ τι ωραια!τι χρωματα θα βαλετε?να μας πεις τι σου ειπαν ε?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Λοιπον για την περιτυλιξη δεν θα ανησυχείς καθόλου, το παιδί δεν παθαίνει τίποτα απο την περιτυλιξη. Το θέμα είναι να είναι καλή η αιμάτωση γιατί ολα από  εκει ξεκινανε (αυτο μου το εχει πει η αιματολογος μου γιατί την εχω ρωτησει 10 φορες γιαυτό το θεμα). Εφοσον λοιπον κοιτατε την αιματωση, δεν εχεις κανένα θέμα. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου κ θα μείνεις ξάπλα κ θα πανε ολα καλά! Εγω σε λιγο θα παω στο μαιευτηριο να μου κανουν ενεσεις κορτιζόνης για το μωρό, το ιδιο κ αυριο την ιδια ωρα οπότε πρέπει να προσεξω να μην φαω αυτες τις ημερες αλατι, ζαχαρη κ υδατάνθρακες γιατί η κορτιζονη προκαλεί πρηξιμο κ ανεβαζει το σάκχαρο. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Η αιμάτωση του μωρού έχει να κάνει με τις μητριαιες αρτηρίες μου; Γιατί ναι μεν υπάρχει αντίσταση αλλά δεν μου είπε κάτι για το μωρό..τα βρήκε όλα φυσιολογικά!Άσε που το μωρό εδώ κ μέρες με κλοτσαει φοβερά χαμηλά στην κύστη ,αφού ώρες ώρες νιώθω πως θα βγει κάτι από κάτω... Νόμιζα πως είχε γυρίσει αλλά τελικά με κλοτσαει με τα πόδια κ λέω μήπως επηρεάστηκε ο τράχηλος από τα χτυπήματα..Εσύ κοριτσάκι μου γιατί κανείς ενέσεις; Υπάρχει φόβος για πρόωρη γέννα; Ή λόγω ιστορικού αανα εισαι από όλα καλυμενη;

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!η αληθεια ειναι οτι μολις βλεπεις την περιτυλιξη τρομαζεις,κι εγω τοτε που το ειδα στην κορη μου ταραχτηκα,ο γιατρος ομως με καθυσηχασε.εγω βαζω ουτρο κολπικα και παιρνω και μαγνησιο.πριν 2 εβδομαδες ο τραχηλος ηταν στο 2,8 απο 3,1 που ηταν στη β επιπεδου.ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν μια χαρα.τωρα την βδομαδα που ερχεται θα το δουμε παλι που εχω το ντοπλερ.θα πανε ολα καλα εβακι μου,θα κανουμε υπομονη και οτι χρειαζεται και θα ειναι ολα ενταξει αλλωστε οπως ειπες λιγο εμεινε!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου!!Εσύ είσαι πολύ καλύτερα με τον τράχηλο..εγώ πιο πολύ ανησυχώ γιατί νιώθω ένα βάρος χαμηλά όταν είμαι όρθια κ έχω κάτι πονακια περιόδου που κ πού ..εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα;Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας κοπέλα μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω!!Αχ τι ωραια!τι χρωματα θα βαλετε?να μας πεις τι σου ειπαν ε?

Ναι εννοείται μόλις φυγω απο το μαιευτήριο θα σας πω! Θα το βαψουμε σιέλ αν κ εμενα μου αρεσει κ το χρωμα της μέντας!! 

Just now, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Η αιμάτωση του μωρού έχει να κάνει με τις μητριαιες αρτηρίες μου; Γιατί ναι μεν υπάρχει αντίσταση αλλά δεν μου είπε κάτι για το μωρό..τα βρήκε όλα φυσιολογικά!Άσε που το μωρό εδώ κ μέρες με κλοτσαει φοβερά χαμηλά στην κύστη ,αφού ώρες ώρες νιώθω πως θα βγει κάτι από κάτω... Νόμιζα πως είχε γυρίσει αλλά τελικά με κλοτσαει με τα πόδια κ λέω μήπως επηρεάστηκε ο τράχηλος από τα χτυπήματα..Εσύ κοριτσάκι μου γιατί κανείς ενέσεις; Υπάρχει φόβος για πρόωρη γέννα; Ή λόγω ιστορικού αανα εισαι από όλα καλυμενη;

Ναι κοριτσακι μου η αιμάτωση γίνεται απο τις μητριαιες αρτηρίες, εφόσον κάνεις αντιπηπτικες ενέσεις κ το ντοπλερ βγηκε καλο δεν εχεις κανενα λογο ανησυχίας!! Ναι λογω του ιστορικού μου θα κανουμε τις ενέσεις κορτιζόνης για να ειμαστε καλυμμένοι αν χτυπα ξύλο τυχει τίποτα! Στην αυχενικη μου ειχαν βγει πιθανοτητες για προωρο τοκετο πριν τις 34 εβδομάδες 1/65,  πολλές πιθανοτητες δηλαδη. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evi89 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Η αιμάτωση του μωρού έχει να κάνει με τις μητριαιες αρτηρίες μου; Γιατί ναι μεν υπάρχει αντίσταση αλλά δεν μου είπε κάτι για το μωρό..τα βρήκε όλα φυσιολογικά!Άσε που το μωρό εδώ κ μέρες με κλοτσαει φοβερά χαμηλά στην κύστη ,αφού ώρες ώρες νιώθω πως θα βγει κάτι από κάτω... Νόμιζα πως είχε γυρίσει αλλά τελικά με κλοτσαει με τα πόδια κ λέω μήπως επηρεάστηκε ο τράχηλος από τα χτυπήματα..Εσύ κοριτσάκι μου γιατί κανείς ενέσεις; Υπάρχει φόβος για πρόωρη γέννα; Ή λόγω ιστορικού αανα εισαι από όλα καλυμενη;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου!!Εσύ είσαι πολύ καλύτερα με τον τράχηλο..εγώ πιο πολύ ανησυχώ γιατί νιώθω ένα βάρος χαμηλά όταν είμαι όρθια κ έχω κάτι πονακια περιόδου που κ πού ..εσύ έχεις καθόλου τέτοια συμπτώματα;Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας κοπέλα μου!!!

Οχι εβακι μου,δεν εχω πονακια και βαρος χαμηλα.οταν ειμαι ορθια νιωθω λιγο το βαρος της κοιλιας χωρις να νιωθω πιεση προς τα κατω.δεν ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις;-).ολα καλα πανε!!

Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι εννοείται μόλις φυγω απο το μαιευτήριο θα σας πω! Θα το βαψουμε σιέλ αν κ εμενα μου αρεσει κ το χρωμα της μέντας!! 

Ναι κοριτσακι μου η αιμάτωση γίνεται απο τις μητριαιες αρτηρίες, εφόσον κάνεις αντιπηπτικες ενέσεις κ το ντοπλερ βγηκε καλο δεν εχεις κανενα λογο ανησυχίας!! Ναι λογω του ιστορικού μου θα κανουμε τις ενέσεις κορτιζόνης για να ειμαστε καλυμμένοι αν χτυπα ξύλο τυχει τίποτα! Στην αυχενικη μου ειχαν βγει πιθανοτητες για προωρο τοκετο πριν τις 34 εβδομάδες 1/65,  πολλές πιθανοτητες δηλαδη. 

Ωραια χρωματα!μπορεις να κανεις συνδιασμο αφου σου αρεσουν και τα δυο.καλα αποτελεσματα!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Οχι εβακι μου,δεν εχω πονακια και βαρος χαμηλα.οταν ειμαι ορθια νιωθω λιγο το βαρος της κοιλιας χωρις να νιωθω πιεση προς τα κατω.δεν ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις;-).ολα καλα πανε!!

Ωραια χρωματα!μπορεις να κανεις συνδιασμο αφου σου αρεσουν και τα δυο.καλα αποτελεσματα!!

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! 


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε;;; Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες μάλλον το μωρό σπρώχνει την ουροδόχο κύστη και κάποιες φορές με ενοχλεί, νομίζω ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Στις εξετάσεις ούρων της Δευτέρας ήταν όλα φυσιολογικα, οπότε μάλλον είναι το μωρό. Σας έχει τύχει;

@Katerina88 και εγώ για χρώματα θα πάω και θα πάρω το χρώμα της μέντας. Μου αρέσει τοοοσο πολύ αυτό το χρώμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε;;; Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες μάλλον το μωρό σπρώχνει την ουροδόχο κύστη και κάποιες φορές με ενοχλεί, νομίζω ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Στις εξετάσεις ούρων της Δευτέρας ήταν όλα φυσιολογικα, οπότε μάλλον είναι το μωρό. Σας έχει τύχει;

@Katerina88 και εγώ για χρώματα θα πάω και θα πάρω το χρώμα της μέντας. Μου αρέσει τοοοσο πολύ αυτό το χρώμα

Καλημερα mampa!νομιζω αυτο με την κυστη σε ολες συμβαινει.τα χτυπηματα των μωρων αντανακλουν στην κυστη.τωρα ειναι και αρκετα μεγαλα.εμενα μου συμβαινει αυτο κυριως το βραδυ και υπαρχουν φορες που λεω παει δε θα προλαβω θα κατουρηθω!!

Δε νιωθεις τσουξιμο ή κατι τετοιο?αλλα ειπες οτι οι εξετασεις βγηκαν καλες.το μωρακι θα ειναι τοτε:-D


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε;;; Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες μάλλον το μωρό σπρώχνει την ουροδόχο κύστη και κάποιες φορές με ενοχλεί, νομίζω ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Στις εξετάσεις ούρων της Δευτέρας ήταν όλα φυσιολογικα, οπότε μάλλον είναι το μωρό. Σας έχει τύχει;

@Katerina88 και εγώ για χρώματα θα πάω και θα πάρω το χρώμα της μέντας. Μου αρέσει τοοοσο πολύ αυτό το χρώμα

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!Το μωρο είναι σίγουρα, εμενα με κλωτσαει συνεχεια εκει κ με ενοχλεί!!! Ναι είναι πολύ ωραίο το χρωμα της μέντας!! Θα το συνδυασετε κ με αλλο χρωμα ή όχι?? 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι εννοείται μόλις φυγω απο το μαιευτήριο θα σας πω! Θα το βαψουμε σιέλ αν κ εμενα μου αρεσει κ το χρωμα της μέντας!! 

Ναι κοριτσακι μου η αιμάτωση γίνεται απο τις μητριαιες αρτηρίες, εφόσον κάνεις αντιπηπτικες ενέσεις κ το ντοπλερ βγηκε καλο δεν εχεις κανενα λογο ανησυχίας!! Ναι λογω του ιστορικού μου θα κανουμε τις ενέσεις κορτιζόνης για να ειμαστε καλυμμένοι αν χτυπα ξύλο τυχει τίποτα! Στην αυχενικη μου ειχαν βγει πιθανοτητες για προωρο τοκετο πριν τις 34 εβδομάδες 1/65,  πολλές πιθανοτητες δηλαδη.

Κατάλαβα κοριτσάκι μου! Καλύτερα να είσαι καλυμμένη! Εσένα σου είπε μέχρι πότε θα κάνεις αντιπηκτικες; Εμένα μου έχει πει η αιματολογος πως αν τυχόν χρειαστεί καισαρική δεν μπορώ να κάνω επισκληριδιο αλλά μόνο ολική νάρκωση σου έχουν πει κάτι τέτοιο Κατερινάκι;

Just now, Mar.da είπε:

Οχι εβακι μου,δεν εχω πονακια και βαρος χαμηλα.οταν ειμαι ορθια νιωθω λιγο το βαρος της κοιλιας χωρις να νιωθω πιεση προς τα κατω.δεν ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις;-).ολα καλα πανε!!

Ωραια χρωματα!μπορεις να κανεις συνδιασμο αφου σου αρεσουν και τα δυο.καλα αποτελεσματα!!

Κατάλαβα κοπέλα μου εγώ τελικά μπορεί αυτό το βάρος να το μπερδεύω με το έντερο γιατί όταν πάω τουαλέτα νιώθω καλύτερα... Τι να πω... Τοσες διαφορετικές ενοχλήσεις πως να τις ξεχωρίσεις...

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε;;; Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες μάλλον το μωρό σπρώχνει την ουροδόχο κύστη και κάποιες φορές με ενοχλεί, νομίζω ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Στις εξετάσεις ούρων της Δευτέρας ήταν όλα φυσιολογικα, οπότε μάλλον είναι το μωρό. Σας έχει τύχει;

@Katerina88 και εγώ για χρώματα θα πάω και θα πάρω το χρώμα της μέντας. Μου αρέσει τοοοσο πολύ αυτό το χρώμα

Γειά σου κοπέλα μου! Κ εγώ το παθαίνω να χτυπάει στην κύστη μερικές φορές ειναι πολύ επώδυνο πετάγομαι... Κ μερικές φορές νιώθω πως δεν προλαβαίνω να πάω τουαλέτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κατάλαβα κοριτσάκι μου! Καλύτερα να είσαι καλυμμένη! Εσένα σου είπε μέχρι πότε θα κάνεις αντιπηκτικες; Εμένα μου έχει πει η αιματολογος πως αν τυχόν χρειαστεί καισαρική δεν μπορώ να κάνω επισκληριδιο αλλά μόνο ολική νάρκωση σου έχουν πει κάτι τέτοιο Κατερινάκι;

Κατάλαβα κοπέλα μου εγώ τελικά μπορεί αυτό το βάρος να το μπερδεύω με το έντερο γιατί όταν πάω τουαλέτα νιώθω καλύτερα... Τι να πω... Τοσες διαφορετικές ενοχλήσεις πως να τις ξεχωρίσεις...

Γειά σου κοπέλα μου! Κ εγώ το παθαίνω να χτυπάει στην κύστη μερικές φορές ειναι πολύ επώδυνο πετάγομαι... Κ μερικές φορές νιώθω πως δεν προλαβαίνω να πάω τουαλέτα...

Α μπορει να ειναι και το εντερο,εχεις δικιο πως να τα ξεχωρισεις.τις συσπασεις τις καταλαβαινω απλα εγω δεν εχω πονο κατα τη συσπαση.εν τω μεταξυ αυτη η εγκυμοσυνη εχει τοσες διαφορες απο τις προηγουμενες που πολλα πραγματα ειναι πρωτογνωρα για μενα κι ας ειναι το 4ο.

Just now, Katerina 88 είπε:

Ολα καλα με την ένεση κορίτσια! Αυριο ιδια ωρα η επόμενη δόση κ τέλος! 

:-D!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κατάλαβα κοριτσάκι μου! Καλύτερα να είσαι καλυμμένη! Εσένα σου είπε μέχρι πότε θα κάνεις αντιπηκτικες; Εμένα μου έχει πει η αιματολογος πως αν τυχόν χρειαστεί καισαρική δεν μπορώ να κάνω επισκληριδιο αλλά μόνο ολική νάρκωση σου έχουν πει κάτι τέτοιο Κατερινάκι;

Κατάλαβα κοπέλα μου εγώ τελικά μπορεί αυτό το βάρος να το μπερδεύω με το έντερο γιατί όταν πάω τουαλέτα νιώθω καλύτερα... Τι να πω... Τοσες διαφορετικές ενοχλήσεις πως να τις ξεχωρίσεις...

Γειά σου κοπέλα μου! Κ εγώ το παθαίνω να χτυπάει στην κύστη μερικές φορές ειναι πολύ επώδυνο πετάγομαι... Κ μερικές φορές νιώθω πως δεν προλαβαίνω να πάω τουαλέτα...

Κοριτσάκι μου δεν μου εχει πει ακομη η αιματολογος, μολις κανω το ντοπλερ θα μου δωσει κ οδηγίες για το χειρουργείο, ωστόσο μια φιλη μου λου έκανε καισαρικη πριν 2 μηνες εκανε κ επισκληριδιο κανονικά παρόλο που εκανε αντιπηκτικες ενέσεις. Μολις με ενημερώσει η γιατρος κ εμενα θα σου πω. 


 

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι τσούξιμο δεν έχω, ούτε συχνοουρια. Μια φορά έγινε χθες βράδυ και μία σήμερα το πρωί. 

Πριν 5 ημέρες έκανα γενική ούρων και αίματος όλα ήταν καλα. 

@Katerina88 πήραμε χρώμα, έναν τοίχο θα βάψω με αυτό,το υπόλοιπο δωμάτιο είναι βαμμένο σε ζαχαρι. Πήρα και ένα πολύ ωραίο αυτοκόλλητο από το ίντερνετ για να βάλω στον βαμμένο τοίχο. Αυτό το περιμένω από βδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...