Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Giota1983 είπε:

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Να ήξερες πόσο σε νιώθω.Μη κάθεσαι και σκας που δεν παίρνει τηλέφωνο . Καλύτερα δεν την έχεις και στο κεφάλι σου να σε νευριάζει. Ποτε περιμεναν να παρετε επιπλα για το μωρο δλδ οταν θα γεννουσες ? Δικαιολογια ηταν για να μη δωσει λεφτα και ξοδευτει . Καλυτερα γιατι μετα μπορει και να ηθελε να διαλεξει η ιδια τα επιπλα επειδη αυτη θα πληρωνε . Δεν είσαι η μόνη που έχει στραβή και ανάποδη πεθερά. 

Η πεθερά μου είναι μόνο λόγια και από πράξεις τίποτα.  Όταν έμαθα πως είμαι έγκυος πέρυσι καταχαρηκε και λογικό είναι. Μόνο αυτό όμως τίποτα παραπάνω. Μόνο να λέει ότι έχει εγγονάκι ξέρει . Επιπλα ευτυχώς έχω της αδερφής μου και δεν χρειάστηκε  να αγοράσω τίποτα. Όταν με ρώτησε και της το είπα το μόνο που είπε είναι ωραία αν θέλετε κάτι να σας πάρω πείτε μου και εκεί έμεινε δεν πήρε τίποτα . Επίσης το 90% των ρούχων που έχει το μωρό είναι από την αδερφή μου που έχει 2 παιδιά 5 και 8 χρόνων. Να είναι καλά που μας τα έδωσε γιατί δεν ήταν υποχρεωμένη να τα δώσει . Μέχρι και καρότσι 3σε 1 μας έδωσε που έχει το αυγό για το αμαξι, καλαθουνα και καρότσι για βόλτα. Τίποτα σχεδόν δεν αγοράσαμε. 

Η πεθερά μου με το ζόρι να πήρε μερικά ρουχακια έτσι για να πει οτι αγόρασε κάτι και αυτή. Πεθερό δεν έχω , έχει πατριό ο άντρας μου καθως και εγώ και ο άντρας μου έχουμε χάσει τους μπαμπάδες μας. Μας εδωσε κάτι απαρχαιωμένα σεντόνια για το μωρό, κάτι παλιά ζιπουνακια του γιου της , και ούτε ένα παιχνίδι δεν της πήρε. Φυσικά και δεν τα χρησιμοποιησα . Πιο πολλά δώρα πήραμε από γνωστούς παρά από αυτήν. Γιορτές ,Πάσχα μέχρι και τώρα τα Χριστούγεννα ούτε 5 ευρώ δεν έδωσε για το μωρό για το καλό βρε παιδι μου. Ούτε ένα δώρο δεν  της πήρε . Έχω και εγώ ρουχακια δικά μου που της φοραω από όταν ήμουν μωρό αλλά είναι ελάχιστα . Πάμε στο σπίτι της και αν ξεχάσω να πάρω  ρουχακια , παιχνίδια, μπιμπερο τροφή ΄ή κατι απο ολα αυτα δεν έχει τίποτα για το μωρό . Λες και πάω επίσκεψη σε ξένο. 

Επίσης πλέον δεν έχουμε και τις καλύτερες σχέσεις παρά μόνο τυπικές επειδή το πρώτο δεκαήμερο που ήμουν λεχώνα ήρθε σπίτι μας και μετά από μια κουβέντα που είχαμε άρχισε να με βρίζει και να με κατηγορεί χωρίς καν να σκεφτεί ότι είμαι λεχώνα και ότι μέσα κοιμάται ένα μωρό!! Πολλές φορές γκρινιάζει στον άντρα μου για βλακείες αντί να βρει τα κότσια να τα πει μπροστά μου.   Ο άντρας μου ενώ ξέρει πως έχει άδικο πολλές φορές την δικαιολογεί σε κάποια πράγματα που λέει. Δεν το παραδέχεται αλλά μετά από τόσες φασαρίες τον ενοχλεί που δεν έρχεται στο σπίτι μας να δει το μωρό. Τις περισσότερες φορές την πάμε εκεί οπότε μπορούμε φυσικά. Έχει τύχει να της ζητήσουμε ελάχιστες φορές να προσέξει το παιδί γιατί θέλουμε να πάμε κάπου και να πει δεν μπορω έχω δουλειά. Ούτε μια φορά δεν ειχε έρθει να βοηθήσει  όταν γέννησα και ας μην μιλιομασταν . Είχα προβλήματα στην εγκυμοσύνη το τελευταίο τρίμηνο και έπρεπε να είναι κάποιος μαζί μου συνεχώς και αν δεν της το έλεγες δεν ερχόταν. Λες και είναι ξένη. Το μόνο ακριβό δώρο που έκανε ήταν το κάθισμα αυτοκινήτου που και εγώ απόρησα πως και έδωσε λεφτά. Μονο τον τελευταιο καιρο εχει σταματησει να λεει βλακειες.  γιατι μαλλον καταλαβε οτι εχει πει πολλες μ@λ@κιες και δεν την παιρνει γιατι αν συνεχισει θα ξεκοψω τελειως και θα βλεπει το μωρο μια φορα το μηνα,

Σε ζαλισα και έγραψα σιδηροδρομο αλλά με πήρε η φορά και δεν σταματούσα.

Να ξερες ποσο σε νιωθω κ γω....βαζω στοιχημα οτι κ η δικια μου δεν προκειται να παρει τιποτα...αντε να φερει κατι για το καλο οταν ερθει να δει το μωρο...που φυσικα θα απαιτησω λογω της καταστασης να μην ερθει κανεις στο σπιτι. Μονο η μητερα μου θα ειναι σπιτι αφου γεννησω κ ο αντρας μου φυσικα! Επισης ουτε οι δυο αδερφες του αντρα μου εχουν παρει κατι για το μωρο παρα μονο ενα φορμακι λογω Χριστουγεννων κ φυσικα ουτε μπηκαν στον κοπο να ρωτησουν σαν αδερφεςςςς τι θελετε να σας παρουμε;;; εγω ετσι ξερω οτι κανει ο κοσμος!!!δεν νομιζω να ειμαι παραλογη! Τι να πω, καλυτερα που οι επαφες μας ειναι αραιες κ τυπικες γιατι ομολογω οτι δεν εχω ορεξη να την εχω μες τα ποδια μου κ ειδικα οταν θα ειμαι λεχωνα...επισης λογω της στασης που εχουν απεναντι μου τα 4 αυτα χρονια που ειμαι με τον αντρα μου μαζι, δεν εχω σκοπο να τους πηγαινω το παιδι συνεχεια. Οσο εβλεπαν εμενα μεχρι τωρα, τοσο θα βλεπουν κ το παιδι. Κ φυσικα ουτε λογος να παρει το ονομα της το παιδι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Geo Jo είπε:

Να ξερες ποσο σε νιωθω κ γω....βαζω στοιχημα οτι κ η δικια μου δεν προκειται να παρει τιποτα...αντε να φερει κατι για το καλο οταν ερθει να δει το μωρο...που φυσικα θα απαιτησω λογω της καταστασης να μην ερθει κανεις στο σπιτι. Μονο η μητερα μου θα ειναι σπιτι αφου γεννησω κ ο αντρας μου φυσικα! Επισης ουτε οι δυο αδερφες του αντρα μου εχουν παρει κατι για το μωρο παρα μονο ενα φορμακι λογω Χριστουγεννων κ φυσικα ουτε μπηκαν στον κοπο να ρωτησουν σαν αδερφεςςςς τι θελετε να σας παρουμε;;; εγω ετσι ξερω οτι κανει ο κοσμος!!!δεν νομιζω να ειμαι παραλογη! Τι να πω, καλυτερα που οι επαφες μας ειναι αραιες κ τυπικες γιατι ομολογω οτι δεν εχω ορεξη να την εχω μες τα ποδια μου κ ειδικα οταν θα ειμαι λεχωνα...επισης λογω της στασης που εχουν απεναντι μου τα 4 αυτα χρονια που ειμαι με τον αντρα μου μαζι, δεν εχω σκοπο να τους πηγαινω το παιδι συνεχεια. Οσο εβλεπαν εμενα μεχρι τωρα, τοσο θα βλεπουν κ το παιδι. Κ φυσικα ουτε λογος να παρει το ονομα της το παιδι μου...

Και δεν χρειαζεται κιολας  να σκας . Θελουν να φερουν ας φερουν δε θελουν δε θα σκασεις κιολας .  δεν με νοιαζει αν φερει η οχι η πεθερα μου οτιδηποτε απλα μου κανει απορια το ποσο αγνοια εχει. Αν τα βρισκετε με τον αντρα σου σε αυτο το θεμα με το ποσο συχνα θα πηγαινει στις θειες του ειναι μια χαρα .  Ουτε για πλακα δεν θα πηγαινα καπου που δεν θελω. Οχι γιατι δεν μου εφεραν δωρο αλλα γιατι δεν θελω οταν καποιος δεν μου φερεται καλα δεν θα θελω να εχω στενες σχεσεις.Καποιοι δεν μπορουν να παρουν δωρο για προσωπικους - οικονομικους λογους και ειναι πιο κοντα στο ζευγαρι απο οτι ολοι οι συγγενεις . Οσο για το ονομα πονεμενη ιστορια που επισης για να μην τσακονωμαι εκανα πισω. Ηθελα να δωσω της Παναγιας ονομα γιατι την εταξα , ο αντρας μου ηθελε να βαλουμε της αδερφης του που πεθανε και ουτε λογος εγω γιατι δεν πεθανε απλα απο ασθενεια αλλα αυτοκτονησε και δεν ηθελα να εχει μια αρνητικη ιστορια το ονομα. Καταληξαμε να βαλουμε της πεθερας μου ετσι για να καταλαβει πως εγω της κανω το χατηρι γιατι το θελω και τη σεβομαι , ασχετα το τι εχει πει για μενα .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Βλέπω πως δεν υπάρχει κατι καινούριο απο τοτε που εκανα την τελευταία δημοσίευση εδώ. 

Λοιπόν εχω ενα μικρό θεματακι με την κουμπάρα του άντρα μου, ειναι νονός του μεγάλου της γιού. Βασικά ανέλαβε να συνεχίσει σαν νονός του οταν πέθανε η αδελφή του που τον βάφτισε. Δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω . Εξαρχής δεν μου μπήκε καλα στο μάτι και μπορω να πω πως είναι αμοιβαίο.  Τα πράγματα άλλαξαν προς το χειρότερο οταν πριν  απο δύο χρόνια σχεδιαζαμε γάμο, αλλα ακυρώθηκε λόγω απροοπτης εγκυμοσύνης. Της είπαμε ότι δεν θέλουμε να μας παντρέψει. Είχε κάνει μια συζήτηση πριν με γνωρίσει με τον άντρα μου πως θα ήθελε να τον παντρέψει αυτη. Με πρόσβαλλε λέγοντας μου πως τον κανω οτι θελω και πως τον έβαλα στο βρακί μου .   Τελείως αντίθετο απο οτι γινόταν. Κόψαμε επαφές για αρκετό καιρό αλλά το παιδί δεν έφταιγε σε τίποτα.  Μετα απο καιρό της μίλησε και παραδέχτηκε ότι εκανε λάθος αλλα ποτε δεν ζήτησε μια συγνώμη σε εμένα αυτή. Τέλος πάντων το αφησα γιατί ετσι και αλλιως δεν μιλαμε και πολύ. 

Ομως έμαθα πριν λιγες μέρες απο τον ξάδερφο μου πως με κατηγορεί και λέει αλλοπροσαλλα πράγματα.  Πως δεν τον νοιάζομαι, δεν τον προσέχω,  πως όταν μαγειρεύει η μαμα μου που μένει δίπλα μας παίρνω μονο για μενα φαι και πως αυτός τρώει σάντουιτς και αλλα κουλα πράγματα. 

Θελω να τα πω στον άντρα μου για να καταλάβει τι άνθρωπος ειναι αλλα εκει υπάρχει ενα διλλημα. Ο ξάδερφος μου το έμαθε αυτό απο τη γυναίκα ενός ξαδέρφου μου που ειναι κοινοί φίλοι. Απο τη μια θελω να το πω αλλα απο την αλλη θα εκθέσω και τον ξαδερφο μου και την κοπέλα που του τα εμπιστεύτηκε. 

Συγγνώμη για το μακρυναρι αλλα πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Σε 2 μήνες ειναι και τα γενέθλια της κόρης μας και δεν την θελω . Αν με ρωτήσει γιατι τι να του πω. Θα με τρελάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Βλέπω πως δεν υπάρχει κατι καινούριο απο τοτε που εκανα την τελευταία δημοσίευση εδώ. 

Λοιπόν εχω ενα μικρό θεματακι με την κουμπάρα του άντρα μου, ειναι νονός του μεγάλου της γιού. Βασικά ανέλαβε να συνεχίσει σαν νονός του οταν πέθανε η αδελφή του που τον βάφτισε. Δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω . Εξαρχής δεν μου μπήκε καλα στο μάτι και μπορω να πω πως είναι αμοιβαίο.  Τα πράγματα άλλαξαν προς το χειρότερο οταν πριν  απο δύο χρόνια σχεδιαζαμε γάμο, αλλα ακυρώθηκε λόγω απροοπτης εγκυμοσύνης. Της είπαμε ότι δεν θέλουμε να μας παντρέψει. Είχε κάνει μια συζήτηση πριν με γνωρίσει με τον άντρα μου πως θα ήθελε να τον παντρέψει αυτη. Με πρόσβαλλε λέγοντας μου πως τον κανω οτι θελω και πως τον έβαλα στο βρακί μου .   Τελείως αντίθετο απο οτι γινόταν. Κόψαμε επαφές για αρκετό καιρό αλλά το παιδί δεν έφταιγε σε τίποτα.  Μετα απο καιρό της μίλησε και παραδέχτηκε ότι εκανε λάθος αλλα ποτε δεν ζήτησε μια συγνώμη σε εμένα αυτή. Τέλος πάντων το αφησα γιατί ετσι και αλλιως δεν μιλαμε και πολύ. 

Ομως έμαθα πριν λιγες μέρες απο τον ξάδερφο μου πως με κατηγορεί και λέει αλλοπροσαλλα πράγματα.  Πως δεν τον νοιάζομαι, δεν τον προσέχω,  πως όταν μαγειρεύει η μαμα μου που μένει δίπλα μας παίρνω μονο για μενα φαι και πως αυτός τρώει σάντουιτς και αλλα κουλα πράγματα. 

Θελω να τα πω στον άντρα μου για να καταλάβει τι άνθρωπος ειναι αλλα εκει υπάρχει ενα διλλημα. Ο ξάδερφος μου το έμαθε αυτό απο τη γυναίκα ενός ξαδέρφου μου που ειναι κοινοί φίλοι. Απο τη μια θελω να το πω αλλα απο την αλλη θα εκθέσω και τον ξαδερφο μου και την κοπέλα που του τα εμπιστεύτηκε. 

Συγγνώμη για το μακρυναρι αλλα πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Σε 2 μήνες ειναι και τα γενέθλια της κόρης μας και δεν την θελω . Αν με ρωτήσει γιατι τι να του πω. Θα με τρελάνουν. 

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έλεγα στον άντρα μου αυτά που έμαθα γιατί τα λέμε όλα μεταξύ μας. Δεν θα σκεφτόμουν ότι την εκθέτω γιατί κ άντρας μου δεν θα το έλεγε προς τα έξω. Απλά να κρατάς μια πισινή γιατί από τρίτα άτομα μπορεί να μην ειπωνονται ακριβώς όπως τα λένε ή και να τα φουσκώνουν (που στην προκειμένη βέβαια πιστεύω ότι ειπώθηκαν απ' τα λεγόμενά σου).

 

Όσο για τα γενέθλια της κόρης σου θα είναι πολλά άτομα ή θα είναι πιο οικογενειακά? Γιατί μπορείς να πεις ότι λόγω covid δεν θες να μαζευτούν πολλά άτομα στο σπίτι, μόνο η οικογένεια κ πολύ λίγοι φίλοι ή μόνο οικογένεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου δεν θα χαλούσα φαιά ουσία ώστε να ασχοληθώ με το θέμα. Πήρες μία πληροφορία από τρίτα - τέταρτα - πέμπτα άτομα την οποία, χωρίς να έχεις την δυνατότητα να την διασταυρώσεις, τη δέχεσαι δεδομένα ως αληθινή, σκέψου το λίγο αυτό, και όχι μόνο αυτό, θες να τη μεταφέρεις και στον άντρα σου για να καταλάβει τι άνθρωπος είναι, μόνο εγώ το βλέπω αυτό υπερβολικό?? Σού είπε ο ξάδερφος που άκουσε από την γυναίκα άλλου ξαδέρφου αυτά τα πράγματα, μάλιστα, και ο άντρας σου που είναι νονός θα πρέπει αυτό να το λάβει ως κριτήριο, λες και αν όντως ισχύουν αυτά δεν θα το έχει καταλάβει ο άντρας σου μετά από τα τόσα χρόνια της κουμπαριάς αυτής. Εγώ το μόνο που θα έλεγα είναι πως βλέπω το βαφτιστήρι να πληρώνει την νύφη .

Αν δεν την θες στα γενέθλια του παιδιού σου μη τη καλέσεις, επειδή την αντιπαθείς, μη ψάχνεις δικαιολογίες για αυτό.

  • Μου αρέσει 4

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , kotsifikos είπε:

Εγώ στη θέση σου δεν θα χαλούσα φαιά ουσία ώστε να ασχοληθώ με το θέμα. Πήρες μία πληροφορία από τρίτα - τέταρτα - πέμπτα άτομα την οποία, χωρίς να έχεις την δυνατότητα να την διασταυρώσεις, τη δέχεσαι δεδομένα ως αληθινή, σκέψου το λίγο αυτό, και όχι μόνο αυτό, θες να τη μεταφέρεις και στον άντρα σου για να καταλάβει τι άνθρωπος είναι, μόνο εγώ το βλέπω αυτό υπερβολικό?? Σού είπε ο ξάδερφος που άκουσε από την γυναίκα άλλου ξαδέρφου αυτά τα πράγματα, μάλιστα, και ο άντρας σου που είναι νονός θα πρέπει αυτό να το λάβει ως κριτήριο, λες και αν όντως ισχύουν αυτά δεν θα το έχει καταλάβει ο άντρας σου μετά από τα τόσα χρόνια της κουμπαριάς αυτής. Εγώ το μόνο που θα έλεγα είναι πως βλέπω το βαφτιστήρι να πληρώνει την νύφη .

Αν δεν την θες στα γενέθλια του παιδιού σου μη τη καλέσεις, επειδή την αντιπαθείς, μη ψάχνεις δικαιολογίες για αυτό.

Συμφωνω ας μην την καλέσει. Κι αυτές οι κουμπαριές λαχείο είναι.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έλεγα στον άντρα μου αυτά που έμαθα γιατί τα λέμε όλα μεταξύ μας. Δεν θα σκεφτόμουν ότι την εκθέτω γιατί κ άντρας μου δεν θα το έλεγε προς τα έξω. Απλά να κρατάς μια πισινή γιατί από τρίτα άτομα μπορεί να μην ειπωνονται ακριβώς όπως τα λένε ή και να τα φουσκώνουν (που στην προκειμένη βέβαια πιστεύω ότι ειπώθηκαν απ' τα λεγόμενά σου).

 

Όσο για τα γενέθλια της κόρης σου θα είναι πολλά άτομα ή θα είναι πιο οικογενειακά? Γιατί μπορείς να πεις ότι λόγω covid δεν θες να μαζευτούν πολλά άτομα στο σπίτι, μόνο η οικογένεια κ πολύ λίγοι φίλοι ή μόνο οικογένεια!

Θελω να το πω αλλα απο την αλλη ειχαμε πολλες δυσκολίες τελευταία και με έχει κουράσει. Οικονομικες , προσωπικά ζητήματα, διαφωνίες οπως έχουμε ολοι. Αν του το πω και αυτό θα αρχίσει τις γκρινιες και τις ερωτήσεις απο που το έμαθες και που ξέρεις οτι είναι αλήθεια και όλα αυτά. 

14 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Εγώ στη θέση σου δεν θα χαλούσα φαιά ουσία ώστε να ασχοληθώ με το θέμα. Πήρες μία πληροφορία από τρίτα - τέταρτα - πέμπτα άτομα την οποία, χωρίς να έχεις την δυνατότητα να την διασταυρώσεις, τη δέχεσαι δεδομένα ως αληθινή, σκέψου το λίγο αυτό, και όχι μόνο αυτό, θες να τη μεταφέρεις και στον άντρα σου για να καταλάβει τι άνθρωπος είναι, μόνο εγώ το βλέπω αυτό υπερβολικό?? Σού είπε ο ξάδερφος που άκουσε από την γυναίκα άλλου ξαδέρφου αυτά τα πράγματα, μάλιστα, και ο άντρας σου που είναι νονός θα πρέπει αυτό να το λάβει ως κριτήριο, λες και αν όντως ισχύουν αυτά δεν θα το έχει καταλάβει ο άντρας σου μετά από τα τόσα χρόνια της κουμπαριάς αυτής. Εγώ το μόνο που θα έλεγα είναι πως βλέπω το βαφτιστήρι να πληρώνει την νύφη .

Αν δεν την θες στα γενέθλια του παιδιού σου μη τη καλέσεις, επειδή την αντιπαθείς, μη ψάχνεις δικαιολογίες για αυτό.

Αυτο ακριβώς που λες σκέφτηκα και εγω. Πως να του πω κατι που το έμαθα απο τρίτο τέταρτα άτομα.  Ο βαπτιστικος του δεν μου φταίει σε τίποτα και ειναι πολυ καλο παιδι.  Εννοείται πως έχει καταλαβει τι άποψη εχει για μενα αλλα εχει και αυτη το παράλογο για μενα σκεπτικό πως αν κάποιος σε προσβάλει αρκετές φορες με συζήτηση τα ξαναβρισκεις και ολα οκ. Εγώ είμαι το αντίθετο. Αν δω πως δεν νοιάζεται πράγματι κάποιος φίλος , συγγενείς οτιδηποτε σχέση και αν ειχαμε πριν τον ξεκόβω τελείως. 

Δεν την θελω γιατι εκτος απο μια δυο φορες που ηρθε , μια οταν γεννησα και μια στα περσινά γενέθλια δεν εχει πατήσει το πόδι της ουτε μια φορα για να μας δεί. Βέβαια , αυτό που σκέφτηκα ειναι πως αν με ρωτήσει γιατί δεν την θελω στα γενέθλια θα του πεταξω στο τελος αν επιμενει πως θελει να τους καλέσει αυτο που έμαθα. Ειναι πολυ κακο λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα απλά να είσαι ειλικρινής με τον άντρα σου...ασχέτως από τα γενέθλια θα έρθουν κ αλλεσ στιγμές που θα χρειαστεί να συναναστραφείτε οπότε καλό θα ήταν να του μιλήσεις....κ να σου μιλήσει κ αυτοσ κ να σου πει κ αυτοσ τη θέση του για το θέμα...

Ξερεισ καμμία φορά πρέπει να κάνουμε κ λίγο πίσω στα δικά μας θέλω..πριν μασ γνωρίσουν κ πριν τουσ γνωρίσουμε είχαμε κ είχαν μια ζωή κ έναν κύκλο...δεν γίνεται να τα αλλάξουμε όλα..

Στη δική μου σχέση με τον άντρα μου, εκτιμώ κ σέβομαι πολύ το γεγονός  για πχ με τη μητερα μου που είναι ένασ δύσκολος άνθρωπος κ έχει τα δικά της ψυχολογικά θέματα που κατά καιρούς την έκαναν μέχρι κ να μιλήσει απότομα, ο άντρασ μου δεν Μ έφερε κσποτέ στη δυσάρεστη θέση να επιλέξω κσποιον από τους 2...βρίσκαμε τον τρόπο πάντα μεταξύ μασ να βρισκόμαστε  όλοι μαζί κ ευχαριστημένοι.. κ όχι να την απομονώσω ακόμη κ όταν ήταν πικραμένος

Αντίστοιχα κ εγώ με τους δικούς του που επειδή έχουμε συχνή επαφή όλο και κάτι θα ειπωθεί...δεν έδωσα ποτέ συνέχεια..δεν έχω αντιμιλησει.δςν έχω συμπεριφερθεί αλλιωτικα από ότι συνήθως...είναι η οικογένεια του..οι συγγενείς του κ τουσ σέβομαι..γιατί σέβομαι κ αγαπάω αυτόν..κ δεν θέλω να τον στεναχωρήσω..κ αν ειπωθεί κάτι κάνω πως δεν άκουσα...ούτε στον ίδιο το μεταφέρω..είναι η οικογένεια του κ εγώ η γυναίκα του...δεν θέλω να τον βάλω να μπει σε κάποιο στρατόπεδο. 

Κ ο δικός μου έγινε νόνοσ πριν καν κάνουμε σχέση..με τους κουμπάρους του δεν έχουμε κοινά...ούτε ταιριάζουμε  αλλά πάντα θα είμαι τυπική κ πάντα εκεί που πρέπει θα τουσ καλώ...

Καταλαβαίνω πως δεν είναι το ίδιο..αλλά μόνο αν μιλήσεις μαζί του θα βγάλετε μια άκρη..θα βρείτε την Χρυσή τομή...είσαι η γυναίκα του κ σίγουρα θα θέλει  α αισθανεσι πρώτα εσύ άνετα..θα βρείτε την λύση...θα σου βρει αυτοσ την λύση..γιατί εσύ είσαι η οικογένεια του...

 

On 26/10/2021 at 9:01 ΠΜ, mama16 είπε:

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έλεγα στον άντρα μου αυτά που έμαθα γιατί τα λέμε όλα μεταξύ μας. Δεν θα σκεφτόμουν ότι την εκθέτω γιατί κ άντρας μου δεν θα το έλεγε προς τα έξω. Απλά να κρατάς μια πισινή γιατί από τρίτα άτομα μπορεί να μην ειπωνονται ακριβώς όπως τα λένε ή και να τα φουσκώνουν (που στην προκειμένη βέβαια πιστεύω ότι ειπώθηκαν απ' τα λεγόμενά σου).

 

Όσο για τα γενέθλια της κόρης σου θα είναι πολλά άτομα ή θα είναι πιο οικογενειακά? Γιατί μπορείς να πεις ότι λόγω covid δεν θες να μαζευτούν πολλά άτομα στο σπίτι, μόνο η οικογένεια κ πολύ λίγοι φίλοι ή μόνο οικογένεια!

@mama16 βλέπω τισ απαντήσεις σου σε διάφορα θέματα κ νομίζω πως έχω δίδυμη αδερφή ;)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

@mama16 βλέπω τισ απαντήσεις σου σε διάφορα θέματα κ νομίζω πως έχω δίδυμη αδερφή ;)

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι κ εγώ όσες φορές έχω δει σχόλια σου συμφωνώ με αυτά που λες. Κ όχι μόνο σε αυτά που λες αλλά και στον τρόπο που τα γράφεις!!!! :grin:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 9:18 ΠΜ, mama16 είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι κ εγώ όσες φορές έχω δει σχόλια σου συμφωνώ με αυτά που λες. Κ όχι μόνο σε αυτά που λες αλλά και στον τρόπο που τα γράφεις!!!! :grin:

Αν ήμασταν  πιο κοντά θα ήμασταν πολύ φίλες!!! Χαχα..

Σ' ευχαριστώ κ για το άλλο σχόλιο..δεν πρόλαβα να απαντήσω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Αν ήμασταν  πιο κοντά θα ήμασταν πολύ φίλες!!! Χαχα..

Σ' ευχαριστώ κ για το άλλο σχόλιο..δεν πρόλαβα να απαντήσω...

Ωραία θα ήταν να ήμασταν κοντά!! Κ με σένα κ με άλλες που συμπαθώ αρκετά αλλά δυστυχώς όλες είναι διάσπαρτα στην Ελλάδα!!!

Δεν πειράζει που δεν απάντησες, δεν είναι κ εύκολο με μικρά στο σπίτι :)

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 10:21 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα απλά να είσαι ειλικρινής με τον άντρα σου...ασχέτως από τα γενέθλια θα έρθουν κ αλλεσ στιγμές που θα χρειαστεί να συναναστραφείτε οπότε καλό θα ήταν να του μιλήσεις....κ να σου μιλήσει κ αυτοσ κ να σου πει κ αυτοσ τη θέση του για το θέμα...

Ξερεισ καμμία φορά πρέπει να κάνουμε κ λίγο πίσω στα δικά μας θέλω..πριν μασ γνωρίσουν κ πριν τουσ γνωρίσουμε είχαμε κ είχαν μια ζωή κ έναν κύκλο...δεν γίνεται να τα αλλάξουμε όλα..

Στη δική μου σχέση με τον άντρα μου, εκτιμώ κ σέβομαι πολύ το γεγονός  για πχ με τη μητερα μου που είναι ένασ δύσκολος άνθρωπος κ έχει τα δικά της ψυχολογικά θέματα που κατά καιρούς την έκαναν μέχρι κ να μιλήσει απότομα, ο άντρασ μου δεν Μ έφερε κσποτέ στη δυσάρεστη θέση να επιλέξω κσποιον από τους 2...βρίσκαμε τον τρόπο πάντα μεταξύ μασ να βρισκόμαστε  όλοι μαζί κ ευχαριστημένοι.. κ όχι να την απομονώσω ακόμη κ όταν ήταν πικραμένος

Αντίστοιχα κ εγώ με τους δικούς του που επειδή έχουμε συχνή επαφή όλο και κάτι θα ειπωθεί...δεν έδωσα ποτέ συνέχεια..δεν έχω αντιμιλησει.δςν έχω συμπεριφερθεί αλλιωτικα από ότι συνήθως...είναι η οικογένεια του..οι συγγενείς του κ τουσ σέβομαι..γιατί σέβομαι κ αγαπάω αυτόν..κ δεν θέλω να τον στεναχωρήσω..κ αν ειπωθεί κάτι κάνω πως δεν άκουσα...ούτε στον ίδιο το μεταφέρω..είναι η οικογένεια του κ εγώ η γυναίκα του...δεν θέλω να τον βάλω να μπει σε κάποιο στρατόπεδο. 

Κ ο δικός μου έγινε νονός πριν καν κάνουμε σχέση..με τους κουμπάρους του δεν έχουμε κοινά...ούτε ταιριάζουμε  αλλά πάντα θα είμαι τυπική κ πάντα εκεί που πρέπει θα τουσ καλώ...

Καταλαβαίνω πως δεν είναι το ίδιο..αλλά μόνο αν μιλήσεις μαζί του θα βγάλετε μια άκρη..θα βρείτε την Χρυσή τομή...είσαι η γυναίκα του κ σίγουρα θα θέλει  α αισθανεσι πρώτα εσύ άνετα..θα βρείτε την λύση...θα σου βρει αυτοσ την λύση..γιατί εσύ είσαι η οικογένεια του...

Έχω κάνει πολλές φορές πίσω στα θέλω μου . πιο πολλές άπω οτι ο άντρας μου.  Πιο πολύ εγω έκανα πίσω σε πράγματα που δεν μου άρεσαν και δεν ήταν σωστά ακριβώς γιατί δεν είχα όρεξη για καυγάδες . Πάντα είμαι ειλικρινής μαζί του αλλά επηρεάζεται αρκετές φορές απο τρίτους που λένε λόγια για μενα. Από ζήλια,  από κακία απο δεν ξέρω και εγώ τι .

Με τη κουμπάρα του και να μην βρεθούμε ποτέ δεν με νοιάζει καθόλου . Αλλά αν βρεθούμε ποτέ κάπου θα της τα ψάλλω ενα χεράκι και ας πει μετά οτι θέλει . Οσο για τους δικούς του έχουν πει πολλά και άσχημα λόγια αλλά επειδή κουράζομαι να προσπαθώ να συνεννοούμαι με βλάκες έχουμε πλέον τυπικές σχέσεις.

Αν κανω κουβέντα και πω ότι έμαθα ξέρω πως δεν πρόκειται να την ρωτήσει ποτέ ή εστω να προσπαθήσει να μάθει αν κάποια απο όλα που μου είπαν είναι αλήθεια.  Δεν μπορεί καθόλου τις αντιπαραθέσεις και δεν είναι κακό αυτό , αλλά όταν πρόκειται για κατι που προσβάλλει την γυναίκα ή τον αντρα σου θα τσακωνόμουν και με τον κολλητό μου που λέει ο λόγος. Όμως πιστεύει πως ακόμα και αν πει κάποιος άσχημα σοβαρά λόγια αν ζητήσει συγνώμη όλα ειναι καλά και όπως πρίν  μετά ...

και όπως είπε η kotsifikos δεν υπαρχει λογος να χαλάω φαιά ουσία για άχρηστους ανθρώπους

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Έχω κάνει πολλές φορές πίσω στα θέλω μου . πιο πολλές άπω οτι ο άντρας μου.  Πιο πολύ εγω έκανα πίσω σε πράγματα που δεν μου άρεσαν και δεν ήταν σωστά ακριβώς γιατί δεν είχα όρεξη για καυγάδες . Πάντα είμαι ειλικρινής μαζί του αλλά επηρεάζεται αρκετές φορές απο τρίτους που λένε λόγια για μενα. Από ζήλια,  από κακία απο δεν ξέρω και εγώ τι .

Με τη κουμπάρα του και να μην βρεθούμε ποτέ δεν με νοιάζει καθόλου . Αλλά αν βρεθούμε ποτέ κάπου θα της τα ψάλλω ενα χεράκι και ας πει μετά οτι θέλει . Οσο για τους δικούς του έχουν πει πολλά και άσχημα λόγια αλλά επειδή κουράζομαι να προσπαθώ να συνεννοούμαι με βλάκες έχουμε πλέον τυπικές σχέσεις.

Αν κανω κουβέντα και πω ότι έμαθα ξέρω πως δεν πρόκειται να την ρωτήσει ποτέ ή εστω να προσπαθήσει να μάθει αν κάποια απο όλα που μου είπαν είναι αλήθεια.  Δεν μπορεί καθόλου τις αντιπαραθέσεις και δεν είναι κακό αυτό , αλλά όταν πρόκειται για κατι που προσβάλλει την γυναίκα ή τον αντρα σου θα τσακωνόμουν και με τον κολλητό μου που λέει ο λόγος. Όμως πιστεύει πως ακόμα και αν πει κάποιος άσχημα σοβαρά λόγια αν ζητήσει συγνώμη όλα ειναι καλά και όπως πρίν  μετά ...

και όπως είπε η kotsifikos δεν υπαρχει λογος να χαλάω φαιά ουσία για άχρηστους ανθρώπους

 

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Έχω κάνει πολλές φορές πίσω στα θέλω μου . πιο πολλές άπω οτι ο άντρας μου.  Πιο πολύ εγω έκανα πίσω σε πράγματα που δεν μου άρεσαν και δεν ήταν σωστά ακριβώς γιατί δεν είχα όρεξη για καυγάδες . Πάντα είμαι ειλικρινής μαζί του αλλά επηρεάζεται αρκετές φορές απο τρίτους που λένε λόγια για μενα. Από ζήλια,  από κακία απο δεν ξέρω και εγώ τι .

Με τη κουμπάρα του και να μην βρεθούμε ποτέ δεν με νοιάζει καθόλου . Αλλά αν βρεθούμε ποτέ κάπου θα της τα ψάλλω ενα χεράκι και ας πει μετά οτι θέλει . Οσο για τους δικούς του έχουν πει πολλά και άσχημα λόγια αλλά επειδή κουράζομαι να προσπαθώ να συνεννοούμαι με βλάκες έχουμε πλέον τυπικές σχέσεις.

Αν κανω κουβέντα και πω ότι έμαθα ξέρω πως δεν πρόκειται να την ρωτήσει ποτέ ή εστω να προσπαθήσει να μάθει αν κάποια απο όλα που μου είπαν είναι αλήθεια.  Δεν μπορεί καθόλου τις αντιπαραθέσεις και δεν είναι κακό αυτό , αλλά όταν πρόκειται για κατι που προσβάλλει την γυναίκα ή τον αντρα σου θα τσακωνόμουν και με τον κολλητό μου που λέει ο λόγος. Όμως πιστεύει πως ακόμα και αν πει κάποιος άσχημα σοβαρά λόγια αν ζητήσει συγνώμη όλα ειναι καλά και όπως πρίν  μετά ...

και όπως είπε η kotsifikos δεν υπαρχει λογος να χαλάω φαιά ουσία για άχρηστους ανθρώπους

Το θέμα είναι πωσ θα ρθουν κ άλλα γενέθλια κ πάλι θα είσαι σ' αυτή τη δυσάρεστη θέση με το αν θα την καλέσεις...κ εγώ δεν θα ένιωθα καλά αν αμαγκαζομουν να ανεχτώ άτομα τα οποία με κακολογουν..αλλά αν το ήξερε κ ο άνδρας μου δεν θα με έφερνε ποτέ σ αυτην τη κατάσταση

Στη θέση σου δεν θα ανέφερα.τιποτα από αυτά που έμαθα στον σύζυγό..τουε λόγους τουσ αμεφερςσ μόνη σου.θα του εξέφραζα τα συναισθήματα μου  για εκείνη.πωσ στη τελική δεν ταιριαζουμε..

Παντωσ βρε κορίτσι καπωσ πρέπει βρείτε μια λύση...γιατί αλλιωσ θα υπάρξει αντιπαράθεση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2021 at 10:40 ΜΜ, tzeni82 είπε:

 

Το θέμα είναι πωσ θα ρθουν κ άλλα γενέθλια κ πάλι θα είσαι σ' αυτή τη δυσάρεστη θέση με το αν θα την καλέσεις...κ εγώ δεν θα ένιωθα καλά αν αμαγκαζομουν να ανεχτώ άτομα τα οποία με κακολογουν..αλλά αν το ήξερε κ ο άνδρας μου δεν θα με έφερνε ποτέ σ αυτην τη κατάσταση

Στη θέση σου δεν θα ανέφερα.τιποτα από αυτά που έμαθα στον σύζυγό..τουε λόγους τουσ αμεφερςσ μόνη σου.θα του εξέφραζα τα συναισθήματα μου  για εκείνη.πωσ στη τελική δεν ταιριαζουμε..

Παντωσ βρε κορίτσι καπωσ πρέπει βρείτε μια λύση...γιατί αλλιωσ θα υπάρξει αντιπαράθεση..

συμφωνω

επισης δ ειναι διαγωνισμος ποιος εκανε περισσοτερες φορες πισω

βαζουμε νερο στο κρασι μας,τοσο οσο αντεχουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Καλη χρονιά.  Εχω πάρα πολύ καιρό να μπω λόγω δουλειών. Όλα καλά να είναι με τα μωράκια σας. Η μικρή μας εχει γίνει διαβολάκος και ξεσηκώνει τον τόπο. Ειδικά όταν έρχονται τα ξαδέλφια της γίνεται χαμός. Λέει πολλά λογάκια και άρχισε να λέει 2 -3 λέξεις μαζί. 24 μηνών. 

Λοιπόν , επιστροφή στο θεμα που είχα με την κουμπάρα του άντρα μου. Μετά από σκέψη του είπα όλα οσα έμαθα πως έλεγε και με δυσφημουσε. Πως δεν τον φροντίζω, κάνω φαι μόνο για μένα και άλλες τόσες κατηγορίες. Παρόλα αυτά δεν πιστεύει ότι ολα αυτά είναι αλήθεια και λέει πως να πιστεύω κατι που δεν άκουσα με τα αυτιά μου. 

Το θέμα ειναι πως του είπα οτι δεν την θέλω στα γενέθλια της που ειναι σε 2 μέρες. Και επειδή είπε όλα αυτά αλλά και γιατί δεν θα καλέσω κόσμο λογω covid, μόνο γονείς και η αδελφή μου. Ούτε τη νονά της γιατί ειναι ανεμβολίαστοι και φοβάμαι. 

Επιμένει πως αν είναι να γίνουν έτσι καλύτερα να μην κάνουμε καθόλου γιορτή. Δεν ξέρω γιατί τόσο κόλλημα με τη κουμπάρα του ενω του λεω πως ενω είναι αμοιβαία η αντιπάθεια και μετά απο όλα όσα έχει κάνει δεν την θελω στο σπίτι επιμένει πως θελει να την καλέσει.

Νιώθω πως δεν υπολογίζει το πως νιώθω ουτε το πως μου φέρεται αυτή. Κουράστηκα να προσπαθώ να τον κανω να καταλάβει πως η συγκεκριμένη δεν σέβεται το γεγονός ότι ειμαι γυναίκα του, όχι καμια τυχαία, και διαδίδει φήμες που δεν ισχύουν νομίζοντας πως δεν θα μάθω τίποτα . 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...