Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Ocean14 είπε:

Χαρά στη ψυχραιμία σου!!! Δεν ρώτησα ποτέ ούτε κοντινούς μου ανθρώπους κάτι τέτοιο! Δεν μπορείς να ξέρεις τι αντιμετωπίζει ο άλλος και είναι κάτι πολύ προσωπικό που μπορεί να μη θέλει να το συζητήσει

Επειδή είναι οι δύο κυήσεις σε διάστημα πολύ μικρό, 3,5 μήνες, θεωρεί ότι χρειάζονται εξετάσεις από αιματολογο. Η Λευκού θα μου δώσει και για θυροειδή απ' ότι έμαθα. Την Παρασκευή θα τα συζητήσουμε με τον γιατρό μου από κοντά. Γιατί σου φάνηκε παράξενο; Εσείς ακολουθήσατε διαφορετικό δρόμο;

Εμείς κάναμε πρώτα ορμονολογικες, θυρεοειδή και προγεστερόνη και μετά πήγαμε σε αιματολογο!! Στον αιματολογο εγω έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας, δεν βρέθηκε κάτι ευτυχώς και πληρώσα αρκετά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Γεια σου!!! Είναικαι αυτο σύμπτωμα εγκυμοσύνης ειδικα αν το νιώθεις και πρησμένο. Όταν ήμουν εγώ ( Δυστυχώς για πολυ λιγο) είχα μια αίσθηση τραβήγματος στο στηθος

Αχ κορίτσι μου λυπάμαι...δεν είναι ιδιαίτερα πρησμένο παρόλα αυτά το μόνο διαφορετικό είναι οι φλέβες και κάποια πολύ έντονα στιγμιαία τσιμπο ατα που δεν ξαναειχα άλλη φορά.. Αύριο είναι να μην έρθει.. Για να δούμε.. Πάντως από τότε που προσπαθούμε πάντα έτρεχα και έκανα τεστ πριν καν την καθυστέρηση Τωρ ούτε καν κάτι με φοβίζει και με κρατάει 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!! Εγώ έκανα και εχθές ένα τεστ αρνητικοτατο και αυτό και πριν λίγο είδα λίγο αίμα!! Τον επόμενο μήνα εγώ πάλι!! Αχ ας ακούσω από κάποια καλά νέα όμως κοριτσια μου!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpoukitsa είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ευχομαι και σε σενα συντομα και πανω απο ολα να ειναι υγιη τα μωρακια μας! Για την Λευκου εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα. Δεν χρειαζεται να σου πεφτει βαρυ! Σκεψου θετικα, αν υπαρχει κατι θα το αντιμετωπισετε και θα ερθει το μωρακι με το καλο!! 

Δίκιο έχεις! Από τη μια λέω ας βρεθεί κάτι, να κάνω ότι χρειάζεται και να έρθει ένα μωράκι γιατί το να το αποδίδουμε όλο στην τύχη ίσως να με αγχωνει περισσότερο και από την άλλη λέω ας μην βρεθεί τίποτα και ας ήμασταν απλά πολύ άτυχοι!!! Παράλογη ε;;; 

Just now, Owl-1 είπε:

Εμείς κάναμε πρώτα ορμονολογικες, θυρεοειδή και προγεστερόνη και μετά πήγαμε σε αιματολογο!! Στον αιματολογο εγω έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας, δεν βρέθηκε κάτι ευτυχώς και πληρώσα αρκετά!! 

Ορμονολογικες εννοείς fsh, οιστραδιόλη κτλ; Δεν μου ανέφερε κάτι αλλά θα με δει πριν ξεκινήσω τις εξετάσεις οπότε θα τον ρωτήσω

Για θυροειδή ξέρω ότι θα μου γράψει η Λευκού. Για θρομβοφιλια πληρώνουμε όλο το κόστος των εξετάσεων ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Δίκιο έχεις! Από τη μια λέω ας βρεθεί κάτι, να κάνω ότι χρειάζεται και να έρθει ένα μωράκι γιατί το να το αποδίδουμε όλο στην τύχη ίσως να με αγχωνει περισσότερο και από την άλλη λέω ας μην βρεθεί τίποτα και ας ήμασταν απλά πολύ άτυχοι!!! Παράλογη ε;;; 

Καθολου παραλογη! Απολυτα λογικα αυτα που σκεφτεσαι! Τα ιδια σκεφτομουν κ εγω πριν τις εξετασεις (σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμα). Το σπερμοδιαγραμμα βγηκε τελειο. Η σαλπιγγογραφια εδειξε μια βουλωμενη σαλπιγγα που "ξεβουλωσε" επι τοπου! Επισης "τεμπελικες" ωοθηκες και πηρα φαρμακα. Οποτε λεω καλυτερα που κατι ειχα γιατι τα αντιμετωπισαμε και να τα αποτελεσματα! Ευχομαι οτι ειναι να ειναι κατι που διορθωνεται κοριτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ocean14 είπε:

Δίκιο έχεις! Από τη μια λέω ας βρεθεί κάτι, να κάνω ότι χρειάζεται και να έρθει ένα μωράκι γιατί το να το αποδίδουμε όλο στην τύχη ίσως να με αγχωνει περισσότερο και από την άλλη λέω ας μην βρεθεί τίποτα και ας ήμασταν απλά πολύ άτυχοι!!! Παράλογη ε;;; 

Ορμονολογικες εννοείς fsh, οιστραδιόλη κτλ; Δεν μου ανέφερε κάτι αλλά θα με δει πριν ξεκινήσω τις εξετάσεις οπότε θα τον ρωτήσω

Για θυροειδή ξέρω ότι θα μου γράψει η Λευκού. Για θρομβοφιλια πληρώνουμε όλο το κόστος των εξετάσεων ε;

Ναι ναι όλες αυτές έκανα!! Θα τα συζητήσετε όλα δεν είναι όλες μην σε αγχωνουν αυτά!! Αχ άστα μερικές γράφονται να ξέρεις αλλά φαντάζομαι η λευκου θα σε βάλει να κάνεις συγκεκριμένες όχι όλο το πακέτο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Λοιπόν!! Εγώ έκανα και εχθές ένα τεστ αρνητικοτατο και αυτό και πριν λίγο είδα λίγο αίμα!! Τον επόμενο μήνα εγώ πάλι!! Αχ ας ακούσω από κάποια καλά νέα όμως κοριτσια μου!! 

Είχες μερες καθυστέρησης owl μου; ή ήρθε νωρίτερα ;

7 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Το χω ξαναπει σ'αυτο το forum και παλαιότερα που μιλουσα με τα κορίτσια. εχω φίλες που με την 1η έμειναν κατευθειαν χωρίς καμία προσπάθεια, έχω όμως και φίλες που προσπάθουσαν κάποια χρόνια και τελικά εγινε το θαύμα..εγω αν και νιώθω οτι γεννήθηκα για να γίνω μάνα, ξέρω πως θα δυσκολευτώ λίγο παραπάνω αλλά εχει κι αυτό το ωραίο του...με έχει δέσει περισσότερο με τον άντρα μου, παλεύουμε σε εναν κοινό σκοπό και αυτό πιστεύω μας κάνει δυνατότερους.

ίσως πρέπει να ψάξεις να βρείς κατι θετικό σε όλο αυτό, έστω κάτι μικρό...θα σε βοηθήσει να συνεχίσεις χωρίς να στεναχωριέσαι και να απελπίζεσαι..

Θα σας πω αν και νομίζω πως απλά ειναι απο αυτές τις φορές που άλλαξε ο κύκλος. για να δουμε..

Τι ωραια που τα λες Σοφάκι!! Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Είχες μερες καθυστέρησης owl μου; ή ήρθε νωρίτερα ;

 

Σήμερα που κοίταξα πάλι τις ημερομηνίες ωορρηξίας κλπ κλπ ήρθε στην ώρα η κοκκινομουρα...! 14 μέρες ακριβώς μετά την ωορρηξία!! Και το πιο σπαστικο είναι ότι δεν έχει κατέβει ακόμη απλά σκούπισα το πρωί ...! Αφού καλή μου είναι να έρθεις έλα να τελειώνουμε οοουυυυφ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Σήμερα που κοίταξα πάλι τις ημερομηνίες ωορρηξίας κλπ κλπ ήρθε στην ώρα η κοκκινομουρα...! 14 μέρες ακριβώς μετά την ωορρηξία!! Και το πιο σπαστικο είναι ότι δεν έχει κατέβει ακόμη απλά σκούπισα το πρωί ...! Αφού καλή μου είναι να έρθεις έλα να τελειώνουμε οοουυυυφ!

Εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 3 μερες και τωρα δεν ξέρω αν άλλαξε ο κύκλος και ποτέ να κάνω τεστ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 3 μερες και τωρα δεν ξέρω αν άλλαξε ο κύκλος και ποτέ να κάνω τεστ 

Κάνε ένα τεστ 14-15 μέρες μετά την ωορρηξία!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Κάνε ένα τεστ 14-15 μέρες μετά την ωορρηξία!! 

Ασε, Owl, δε θα κάνω, δεν πρόλαβα! Αδιαθετησα Μόλις 2 μερες νωριτερα! Ξενέρωσα όσο δε φαντάζεστε, κορίτσια! Άντε πάλι απ την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Ασε, Owl, δε θα κάνω, δεν πρόλαβα! Αδιαθετησα Μόλις 2 μερες νωριτερα! Ξενέρωσα όσο δε φαντάζεστε, κορίτσια! Άντε πάλι απ την αρχη.

Καλημέρα..πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου. Εγω έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευη να κανω σαλπιγγογραφια στ ΡΕΑ. Ευτυχως υπαρχει μια προσφορα ως 15/7 οποτε την εκλεισα αρκετα πιο φθηνα. Μου ειπαν να ξεκινησω απο Πεμπτη την Vibramycin ειναι αντιβιωση και να παρω 2 Buscopan plus 1 ωρα πριν. Ρε κοριτσια δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα τα buscopan? Θα ρωτησω κ το φαρμακειο βεβαια. Μη παθω τιποτα φοβαμαι.. 

Mήπως εχει κανει καμμια σας στο Ρεα να μου πει εντυπώσεις? Εγώ πηγα εκει γιατι εχω το γιατρό μ αλλά ειναι κ κοντα μου.

Just now, ALEX210 είπε:

Καλημέρα..πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα...

@CupcakeΚοριτσι μου μη στεναχωριεσαι... παμε δυνατα ,ερχεται καλοκαιρακι,διακοπες κ θα τα πιασουμε τα σπορακια μας!!  Οπως κ να εχει θα γινουμε μανουλες με οποιοδηποτε τροπο. Σου στελνω θετικη ενεργεια!!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου. Εγω έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευη να κανω σαλπιγγογραφια στ ΡΕΑ. Ευτυχως υπαρχει μια προσφορα ως 15/7 οποτε την εκλεισα αρκετα πιο φθηνα. Μου ειπαν να ξεκινησω απο Πεμπτη την Vibramycin ειναι αντιβιωση και να παρω 2 Buscopan plus 1 ωρα πριν. Ρε κοριτσια δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα τα buscopan? Θα ρωτησω κ το φαρμακειο βεβαια. Μη παθω τιποτα φοβαμαι.. 

Mήπως εχει κανει καμμια σας στο Ρεα να μου πει εντυπώσεις? Εγώ πηγα εκει γιατι εχω το γιατρό μ αλλά ειναι κ κοντα μου.

@CupcakeΚοριτσι μου μη στεναχωριεσαι... παμε δυνατα ,ερχεται καλοκαιρακι,διακοπες κ θα τα πιασουμε τα σπορακια μας!!  Οπως κ να εχει θα γινουμε μανουλες με οποιοδηποτε τροπο. Σου στελνω θετικη ενεργεια!!

Είχα κάνει εκει τον Σεπτέμβριο loop επέμβαση, εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

Μα 2 μερες νωριτερα; Ούτε τεστ δεν πρόλαβα να κάνω! Και μου χαλάει και τις διακοπές  γιατι θα μου έρθει Τώρα 1/8 κι εγω εχω κλείσει ως τις 3/8. Συγγνώμη για την γκρίνια βρε κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Είχα κάνει εκει τον Σεπτέμβριο loop επέμβαση, εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

Μα 2 μερες νωριτερα; Ούτε τεστ δεν πρόλαβα να κάνω! Και μου χαλάει και τις διακοπές  γιατι θα μου έρθει Τώρα 1/8 κι εγω εχω κλείσει ως τις 3/8. Συγγνώμη για την γκρίνια βρε κορίτσια!

Ωχ κριμα κοριτσι μου. Μην νοιωθεις ασχημα ολες μας περναμε αυτες τις φασεις και νοιωθουμε χαλια και πρεπει καπου να τα πουμε.. Καλυτερα σε εμας εδω.. Γιατι κ εγω αμα συνεχισω ετσι στο τελος θα χαλασω τη σχεση μουμε τον αντρα μου. Τον εχω τρελανει με το αγχος μου.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...