Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, MariaGS είπε:

Μία από τα ίδια.. Εγω έχω γιατρό την Τετάρτη.. Εσύ περπατάς;; εγω λίγο.. Δεν αντέχω μέσα στο κρύο.. Ουτε πονοι ούτε συσπάσεις... 

Με αυτόν τον καιρό δυστυχώς δεν μπορώ να βγω για πολύ περπάτημα.. για αυτό ανεβοκατεβαίνω σκάλες.. Τι να πω,σήμερα ειδικά, καμία ενόχληση!! Τι σου έχει πει ο γιατρός σου σε περίπτωση που δεν ξεκινήσει τοκετος μεχρι την Πητ;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Με αυτόν τον καιρό δυστυχώς δεν μπορώ να βγω για πολύ περπάτημα.. για αυτό ανεβοκατεβαίνω σκάλες.. Τι να πω,σήμερα ειδικά, καμία ενόχληση!! Τι σου έχει πει ο γιατρός σου σε περίπτωση που δεν ξεκινήσει τοκετος μεχρι την Πητ;

Δεν μου έχει αναφερει κάτι.. Προφανώς την Τετάρτη που θα ξαναπάω ίσως το συζητήσει.. Εμένα δεν με πειράζει η καισαρική.. Αν είναι να περάσω όλη την ταλαιπωρία με τεχνητούς και τελικά να καταλήξω εκεί.. Αυτή η αναμονή με τρελαίνει ρε παιδί μου.. Και εγώ σκάλες ανεβοκατεβηκα σήμερα.. Αλλά τίποτα!! Καμία ενόχληση και εγώ!!θύμισε μου αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις;; 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , ίσως όντος να μην δημιουργεί προβλήματα και απλά να υπάρχουν φήμες λόγο παλαιοτερων  ξεπερασμένων τακτικών των γυναικολόγων. Ευτυχώς που έχει προχωρήσει η επιστήμη !! Με το καλό σε όλες μας ! Να είναι γερά όλα τα παιδιά του κόσμου μόνο αυτό :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πώς είσαι σήμερα κορίτσι; Έχεις ακόμα αιματάκι από τον ερεθισμό;

 

Σήμερα ολα καλά μάλλον ηταν ερεθισμός από το χαρτί. Κορίτσια εχει εναν αέρα που έχει σηκώσει τα πάντα . Δεν ανοιγω πόρτα ουτε για πλάκα . Όλη μέρα σπίτι είμαι . Ευτυχώς έχω ακόμα μέρες για να γεννήσω αλλιώς δε παλεύεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Δεν μου έχει αναφερει κάτι.. Προφανώς την Τετάρτη που θα ξαναπάω ίσως το συζητήσει.. Εμένα δεν με πειράζει η καισαρική.. Αν είναι να περάσω όλη την ταλαιπωρία με τεχνητούς και τελικά να καταλήξω εκεί.. Αυτή η αναμονή με τρελαίνει ρε παιδί μου.. Και εγώ σκάλες ανεβοκατεβηκα σήμερα.. Αλλά τίποτα!! Καμία ενόχληση και εγώ!!θύμισε μου αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις;; 

Αγοράκι! Εσύ; Σου έχει πει ο γιατρός σου εάν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη σου το κεφάλι του μωρόυ; άσε κι εμένα με τρελαίνει η αναμονή,δεν περίμενα ότι θα εξαντλούσα όλο τον μήνα! Προσωπικά με τρομάζει η καισαρική,θα προτιμούσα να την κάνω μόνο αν είναι λύση ανάγκης..


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Αγοράκι! Εσύ; Σου έχει πει ο γιατρός σου εάν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη σου το κεφάλι του μωρόυ; άσε κι εμένα με τρελαίνει η αναμονή,δεν περίμενα ότι θα εξαντλούσα όλο τον μήνα! Προσωπικά με τρομάζει η καισαρική,θα προτιμούσα να την κάνω μόνο αν είναι λύση ανάγκης..

Αγοράκι και εγώ... Δεν έχει εμπεδωθεί όχι.. Τους κόβω τεμπελουληδες και τους δύο.. Ούτε εγώ περίμενα ότι θα φτάσω μέχρι τέλος.. Αν δεν είχα τις καούρες που με έχουν τρελάνει θα εκανα υπομονή αλλά τώρα δεν την έχω..;) 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Μικροί κανόνες σωστής συμπεριφοράς όταν επισκέπτεστε μια νέα μαμά με το μωρό της:

Καλέστε στο τηλέφωνο και ενημερώστε για την επίσκεψή σας.

Μαγειρέψτε ένα γεύμα για τη μαμά.

Βγάζετε πάντα τα παπούτσια σας.

Πλένετε πάντα τα χέρια σας όταν έρχεστε απ'έξω.

Μη φιλάτε το μωρό.

Αποφύγετε να δωσετε συμβουλές χωρίς να σας έχει ζητηθεί.

Μην κάνετε σχόλια για την εμφάνιση της μητέρας.

Μην καταχράστε τη φιλοξενία. Φροντίστε να φύγετε νωρίς.

Αφού είστε εκεί, βοηθήστε τη μαμά με τις μικροδουλειές.

Μην περιμένετε άψογη φιλοξενία. Φέρτε καφέ απ'έξω ή φτιάξτε μόνοι σας. Φτιάξτε και για τη μαμά 

Μην ανεβάζετε φωτογραφίες στα social media.

Αποφύγετε τα έντονα αρώματα. Προσπαθήστε να μη μυρίζετε καπνό.

Και τέλος, ποτέ μα ποτέ μην επισκεφθείτε τη μαμά και το νεογνό εάν δεν είστε απόλυτα υγιείς εσείς ή τα άτομα με τα οποία ζείτε!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Μικροί κανόνες σωστής συμπεριφοράς όταν επισκέπτεστε μια νέα μαμά με το μωρό της:

Καλέστε στο τηλέφωνο και ενημερώστε για την επίσκεψή σας.

Μαγειρέψτε ένα γεύμα για τη μαμά.

Βγάζετε πάντα τα παπούτσια σας.

Πλένετε πάντα τα χέρια σας όταν έρχεστε απ'έξω.

Μη φιλάτε το μωρό.

Αποφύγετε να δωσετε συμβουλές χωρίς να σας έχει ζητηθεί.

Μην κάνετε σχόλια για την εμφάνιση της μητέρας.

Μην καταχράστε τη φιλοξενία. Φροντίστε να φύγετε νωρίς.

Αφού είστε εκεί, βοηθήστε τη μαμά με τις μικροδουλειές.

Μην περιμένετε άψογη φιλοξενία. Φέρτε καφέ απ'έξω ή φτιάξτε μόνοι σας. Φτιάξτε και για τη μαμά 

Μην ανεβάζετε φωτογραφίες στα social media.

Αποφύγετε τα έντονα αρώματα. Προσπαθήστε να μη μυρίζετε καπνό.

Και τέλος, ποτέ μα ποτέ μην επισκεφθείτε τη μαμά και το νεογνό εάν δεν είστε απόλυτα υγιείς εσείς ή τα άτομα με τα οποία ζείτε!

Αυτό καλά τα λέει, αλλά ποιος ακούει;

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αυτό καλά τα λέει, αλλά ποιος ακούει;

Σε αυτο το κομμτι ειμαι τυχερη, διοτι ολοι μακρια μου μενουν. Το δυσκολο ειναι το μετα οταν παω για δουλεια, γιατι οτι θα δουλευω θα τα δινω σε ντανταδες. Κοιτα 1000 φορες να σε λενε στριμμενη παρα να εισαι στην εντατικη με το ημερων βρεφος σου, λογο ενος ασυνείδητου επισκεπτη.

Μπουκιτσα εσυ σχολειο θα τα στείλεις? Εγω δκεφτηκα ως το πρωτο εμβολιο να την κρατησω σπιτι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σε αυτο το κομμτι ειμαι τυχερη, διοτι ολοι μακρια μου μενουν. Το δυσκολο ειναι το μετα οταν παω για δουλεια, γιατι οτι θα δουλευω θα τα δινω σε ντανταδες. Κοιτα 1000 φορες να σε λενε στριμμενη παρα να εισαι στην εντατικη με το ημερων βρεφος σου, λογο ενος ασυνείδητου επισκεπτη.

Μπουκιτσα εσυ σχολειο θα τα στείλεις? Εγω δκεφτηκα ως το πρωτο εμβολιο να την κρατησω σπιτι

Σωστά σκεφτεσαι.. Είναι δύσκολη περίοδος αυτή για νεογνά..Εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι αλλά σκέφτομαι τις επισκέψεις.. Θα αρχίσω να λέω από τώρα τους κανόνες μου

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Σωστά σκεφτεσαι.. Είναι δύσκολη περίοδος αυτή για νεογνά..Εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι αλλά σκέφτομαι τις επισκέψεις.. Θα αρχίσω να λέω από τώρα τους κανόνες μου

Οοοοο ρε Μαρια σε 6 μερες εκλεισες τις 40 βδομαδες. Εγω στις 38 ειμαι και κουραστηκα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Οοοοο ρε Μαρια σε 6 μερες εκλεισες τις 40 βδομαδες. Εγω στις 38 ειμαι και κουραστηκα

Να πω οτι δεν σε καταλαβαίνω;; Δεν σου δίνω κουράγιο έτσι ούτε σε ξεκουράζω..θα πω με το καλό και στις 2 μας οπότε το θελήσουν τα μικράκια μας.. Με βλέπω να παίρνω και  από την άλλη εβδομάδα.. Ανυπομονώ!!!! 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...