Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Όλα καλά να πάνε!!! Έφτασες και εσύ στο τέλος....

:wub:

Αχ Ευχαριστώ γιατι εχω ενα αγχος. Δοξα το Θεό γιατι δεν αντεχω αλλο. Ολο ποναω και δεν κοιμαμαι. Ουτε να κουνηθω δεν μπορω. Εχω ομως μια υποψια πως δεν θα είμαι η επόμενη! Καποια θα με προλαβει χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Agapakiii είπε:

κορίτσια 38&4 κ εγώ σήμερα είχα γιατρό!

εχω διαστολή 1-2εκ. Το μωρό είναι εμπεδωμένο και ο γιατρός είπε είναι θέμα ημερών.. σε περίπτωση που δεν έρθει θα μπω με πρόκληση την άλλη εβδομάδα που θα κλείσω τον μήνα μου! 

Μακάρι να έρθει από μέρα σε μέρα!!:)

Μία χαρά σε βλέπω.. Μπήκες στην τελική ευθεία.. Ίσως είναι και θέμα ωρών.. 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Μία χαρά σε βλέπω.. Μπήκες στην τελική ευθεία.. Ίσως είναι και θέμα ωρών.. 

Λες;;; Αχ μακάρι !! Θέλω πολύ να γεννήσω κορίτσια έχω βαρύνει πολύ , δεν μπορώ να κουνηθώ κ επίσης υποφέρω από τις καούρες κάθε μέρα και χειρότερα! Μπορεί να μην έχω πρηστεί καθόλου αλλά νιώθω σαν κινητή βόμβα :grin:

κ εγώ έχω αυτήν την ελπίδα για τις επόμενες ημέρες γιατί με είδε από κάτω κ σκεφτείτε ότι ακούμπησε το κεφαλάκι του μωρου!!!! Περιμένω να προκληθεί τοκετός κ μόνο από την κολπικη εξεταση!!

  • Μου αρέσει 3
  • Μπερδεμένη/-ος 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αχ Ευχαριστώ γιατι εχω ενα αγχος. Δοξα το Θεό γιατι δεν αντεχω αλλο. Ολο ποναω και δεν κοιμαμαι. Ουτε να κουνηθω δεν μπορω. Εχω ομως μια υποψια πως δεν θα είμαι η επόμενη! Καποια θα με προλαβει χαχαχαχαχα 

Λες το @Agapakiii να σε προλάβει;;; Έπιασε το κεφάλι του μωρού;;;;; Δεν το πιστεύωωωωω....

Just now, Agapakiii είπε:

Λες;;; Αχ μακάρι !! Θέλω πολύ να γεννήσω κορίτσια έχω βαρύνει πολύ , δεν μπορώ να κουνηθώ κ επίσης υποφέρω από τις καούρες κάθε μέρα και χειρότερα! Μπορεί να μην έχω πρηστεί καθόλου αλλά νιώθω σαν κινητή βόμβα :grin:

κ εγώ έχω αυτήν την ελπίδα για τις επόμενες ημέρες γιατί με είδε από κάτω κ σκεφτείτε ότι ακούμπησε το κεφαλάκι του μωρου!!!! Περιμένω να προκληθεί τοκετός κ μόνο από την κολπικη εξεταση!!

Καλά λένε ότι ο 9ος δεν παλεύεται!  Έφαγες και την ουρά!!!! Τι να πούμε και εμείς με το πρήξιμο;;;; Πονάμε παντού... Δεν αντέχω ούτε να σταθώ πολλή ώρα όρθια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Λες το @Agapakiii να σε προλάβει;;; Έπιασε το κεφάλι του μωρού;;;;; Δεν το πιστεύωωωωω....

Καλά λένε ότι ο 9ος δεν παλεύεται!  Έφαγες και την ουρά!!!! Τι να πούμε και εμείς με το πρήξιμο;;;; Πονάμε παντού... Δεν αντέχω ούτε να σταθώ πολλή ώρα όρθια!!!

Αχχχχ υπομονή μας έμεινε πολύ λίγο!!! Αν έχω νέα κορίτσια θα σας γράψω !! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ele@n είπε:

Λες το @Agapakiii να σε προλάβει;;; Έπιασε το κεφάλι του μωρού;;;;; Δεν το πιστεύωωωωω....

Καλά λένε ότι ο 9ος δεν παλεύεται!  Έφαγες και την ουρά!!!! Τι να πούμε και εμείς με το πρήξιμο;;;; Πονάμε παντού... Δεν αντέχω ούτε να σταθώ πολλή ώρα όρθια!!!

Ανετα με προλαβαινει. Παρασκευη εχω καισαρική. Υπάρχει αρκετος χρόνος 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Αχ ποσο δυναμη εχει μια μανα τελικα. 

Εγω αυριο κοριτσια παω για προεγχειριτικο ελεγχο. Αιματολογικες, καρδιοτοκογραφο και δεν ξερω τι αλλο θα κανω. Αντε να δουμε. 

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτές τις μέρες με έχουν πεθάνει οι καούρες.  Κάθε απόγευμα και  βράδυ οταν ξαπλώνω με πιανει μια ξινιλα και καουρα που αηδιάζω. Συνέχεια χαράματα  κοιμάμαι. Αφήστε που με έχει πεθάνει η πλάτη και η μεση μου. Ευτυχώς δεν εχω πρηστεί πολυ σε φάση να μην μου κάνουν τα παπούτσια μου απλά λίγο μια ενόχληση την έχω.

Ποσες φορές τη μερα ειναι φυσιολογικό στον 9ο μηνα να νιωθεις το μωρο ? Την νιωθω την μπέμπα αλλα οχι πολυ . Την καταλαβαινω πιο πολυ πρωινα μεσημερι και οταν ξαπλωνω και καμια φορα νιωθω και σαν καρδιοχτύπι στην κοιλια . Εχετε νιωσει κατι παρομοιο .

Αυτε τις εξετάσεις πότε τις κανουμε , σε συγκεκριμένη εβδομάδα?  Την Πεμπτη εχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό μου αλλα κορδελα θα καω την αλλη βδομάδα.

Με το καλο το μωρακι σου να πανε ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτές τις μέρες με έχουν πεθάνει οι καούρες.  Κάθε απόγευμα και  βράδυ οταν ξαπλώνω με πιανει μια ξινιλα και καουρα που αηδιάζω. Συνέχεια χαράματα  κοιμάμαι. Αφήστε που με έχει πεθάνει η πλάτη και η μεση μου. Ευτυχώς δεν εχω πρηστεί πολυ σε φάση να μην μου κάνουν τα παπούτσια μου απλά λίγο μια ενόχληση την έχω.

Ποσες φορές τη μερα ειναι φυσιολογικό στον 9ο μηνα να νιωθεις το μωρο ? Την νιωθω την μπέμπα αλλα οχι πολυ . Την καταλαβαινω πιο πολυ πρωινα μεσημερι και οταν ξαπλωνω και καμια φορα νιωθω και σαν καρδιοχτύπι στην κοιλια . Εχετε νιωσει κατι παρομοιο .

Αυτε τις εξετάσεις πότε τις κανουμε , σε συγκεκριμένη εβδομάδα?  Την Πεμπτη εχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό μου αλλα κορδελα θα καω την αλλη βδομάδα.

Με το καλο το μωρακι σου να πανε ολα καλα .

Μία από τα ίδια Γιώτα.. Μολις άρχισε το μαρτύριο μου.. Κάθε μέρα απο τις 2 περίπου ως τις 7 με 8 το πρωί.. έχεις βρει εστ κάποια μικρή ανακούφιση σε κάτι;; Εγω τίποτα.. Δεν με πιάνει τίποτα.. .. Ουτε εγώ αισθανομαι πολυ τον μικρό μου.. Ο Γιατρός μου έχει πει 10 φορές την ημερα να τον καταλαβαίνω.. Αυτό βέβαια στις αρχές του 9ου.. Όσο προχωράει ο μήνας δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.. Ραντεβού έχω σήμερα και ελπίζω να έχουμε μπει σε διαδικασία αν και δεν έχω ενοχλήσεις ιδιαίτερες πέρα από μια πίεση στη λεκανη και πόνο στην πλάτη ψηλά που πιστεύω ότι είναι από τη σταση του σώματος στον ύπνο λογω της καουρας.. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; 

Just now, MariaGS είπε:

Μία από τα ίδια Γιώτα.. Μολις άρχισε το μαρτύριο μου.. Κάθε μέρα απο τις 2 περίπου ως τις 7 με 8 το πρωί.. έχεις βρει εστ κάποια μικρή ανακούφιση σε κάτι;; Εγω τίποτα.. Δεν με πιάνει τίποτα.. .. Ουτε εγώ αισθανομαι πολυ τον μικρό μου.. Ο Γιατρός μου έχει πει 10 φορές την ημερα να τον καταλαβαίνω.. Αυτό βέβαια στις αρχές του 9ου.. Όσο προχωράει ο μήνας δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.. Ραντεβού έχω σήμερα και ελπίζω να έχουμε μπει σε διαδικασία αν και δεν έχω ενοχλήσεις ιδιαίτερες πέρα από μια πίεση στη λεκανη και πόνο στην πλάτη ψηλά που πιστεύω ότι είναι από τη σταση του σώματος στον ύπνο λογω της καουρας.. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; 

Καρδιοχτυπι είχα μερικες φορες και ο γιατρός μου είχε πει ότι πιθανόν τα οξέα του στομάχου ερεθίζουν τα τοιχώματα της καρδιάς.. Βάλε λίγο και την ταλαιπωρία λίγο και το άγχος για τον τοκετό δεν θέλει πολύ... 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Μία από τα ίδια Γιώτα.. Μολις άρχισε το μαρτύριο μου.. Κάθε μέρα απο τις 2 περίπου ως τις 7 με 8 το πρωί.. έχεις βρει εστ κάποια μικρή ανακούφιση σε κάτι;; Εγω τίποτα.. Δεν με πιάνει τίποτα.. .. Ουτε εγώ αισθανομαι πολυ τον μικρό μου.. Ο Γιατρός μου έχει πει 10 φορές την ημερα να τον καταλαβαίνω.. Αυτό βέβαια στις αρχές του 9ου.. Όσο προχωράει ο μήνας δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.. Ραντεβού έχω σήμερα και ελπίζω να έχουμε μπει σε διαδικασία αν και δεν έχω ενοχλήσεις ιδιαίτερες πέρα από μια πίεση στη λεκανη και πόνο στην πλάτη ψηλά που πιστεύω ότι είναι από τη σταση του σώματος στον ύπνο λογω της καουρας.. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; 

Καρδιοχτυπι είχα μερικες φορες και ο γιατρός μου είχε πει ότι πιθανόν τα οξέα του στομάχου ερεθίζουν τα τοιχώματα της καρδιάς.. Βάλε λίγο και την ταλαιπωρία λίγο και το άγχος για τον τοκετό δεν θέλει πολύ... 

Ο μόνος τρόπος που ανακουφίζομαι ειναι ανακαθισμένη στον καναπέ . Αν δεν το έχεις δοκιμάσει δοκίμασε το. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις που δεν μου περνάει παιρνω ενα μαλλοξ. Τη τελευταία εβδομάδα και γενικα οποτε εχω έντονες καούρες κοιμάμαι στον καναπέ . Και η αδερφή μου μονο έτσι ανακουφιζόταν. Τη μπέμπα τη νιωθω πιο πολύ ξάπλα που ξεκουραζόμαστε , τα πρωινά που ξυπνάω και οταν κάθομαι στον καναπέ. 10 φορές συνεχόμενα μεσα στη μέρα το εχω ακούσει αλλα αν είναι λιγότερες λέτε να ειναι ανυσηχητικο ?  Οταν ειμαι όρθια λιγες φορές θα την καταλάβω . Θα ενημερώσω τον γιατρό μου καλού κακού πάντως οταν πάω. Ελπίζω να μην είναι κατι και απλα να μην εχει χώρο μέσα στην κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου έκλεισε σχεδόν το 1 μάτι από το κλάμα από την στεναχώρια δεν ξέρω από τι έχει πρηστεί όλο δεν βλέπω σχεδόν καθόλου γτ δεν μπορώ να το ανοίξω θα πάω σε έναν οφθαλμίατρο να με δει σήμερα. Είμαι πολύ πολύ λυπημένη και το σώμα μου αντέδρασε φαίνεται. 

Επίσης το μωρό χθες έφτασε 14,5 ο ίκτερος και σήμερα θα έρθουν σπίτι να της ξαναπάρουν μέτρηση. Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή έχουμε διαφορετική ομάδα αίματος για αυτό το μωρό ανέβασε ίκτερο. Και να θήλαζα δηλαδή θα έπρεπε να δώσω σκόνη για να πέσει και να μην είναι νωθρό. Αχ αυτός ο θηλασμός :(

  • Λυπημένη/-ος 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυτές τις μέρες με έχουν πεθάνει οι καούρες.  Κάθε απόγευμα και  βράδυ οταν ξαπλώνω με πιανει μια ξινιλα και καουρα που αηδιάζω. Συνέχεια χαράματα  κοιμάμαι. Αφήστε που με έχει πεθάνει η πλάτη και η μεση μου. Ευτυχώς δεν εχω πρηστεί πολυ σε φάση να μην μου κάνουν τα παπούτσια μου απλά λίγο μια ενόχληση την έχω.

Ποσες φορές τη μερα ειναι φυσιολογικό στον 9ο μηνα να νιωθεις το μωρο ? Την νιωθω την μπέμπα αλλα οχι πολυ . Την καταλαβαινω πιο πολυ πρωινα μεσημερι και οταν ξαπλωνω και καμια φορα νιωθω και σαν καρδιοχτύπι στην κοιλια . Εχετε νιωσει κατι παρομοιο .

Αυτε τις εξετάσεις πότε τις κανουμε , σε συγκεκριμένη εβδομάδα?  Την Πεμπτη εχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό μου αλλα κορδελα θα καω την αλλη βδομάδα.

Με το καλο το μωρακι σου να πανε ολα καλα .

Το καρδιοχτυπι κοριτσια το συστηματικο ειναι ο λοξυγγας τους χαχαχαχαχα 

Αμαν βρε Μπουκιτσα. Στεναχωρήθηκα κι εγω τωρα. Μηπως μα το κανεις εισαγωγη στο νοσοκομειο? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου έκλεισε σχεδόν το 1 μάτι από το κλάμα από την στεναχώρια δεν ξέρω από τι έχει πρηστεί όλο δεν βλέπω σχεδόν καθόλου γτ δεν μπορώ να το ανοίξω θα πάω σε έναν οφθαλμίατρο να με δει σήμερα. Είμαι πολύ πολύ λυπημένη και το σώμα μου αντέδρασε φαίνεται. 

Επίσης το μωρό χθες έφτασε 14,5 ο ίκτερος και σήμερα θα έρθουν σπίτι να της ξαναπάρουν μέτρηση. Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή έχουμε διαφορετική ομάδα αίματος για αυτό το μωρό ανέβασε ίκτερο. Και να θήλαζα δηλαδή θα έπρεπε να δώσω σκόνη για να πέσει και να μην είναι νωθρό. Αχ αυτός ο θηλασμός :(

Ηρέμησε λίγο βρε κορίτσι μου.. Άφησε και τίποτα για τους άλλους.. Λεχωνα είσαι δεν μπορείς να τα φέρεις όλα βόλτα μόνη σου.. Ασχολήσου μόνο με το μωρό τώρα.. Αν κάνεις όλα αυτά που περιγράφεις λογικό να αντιδράσει ο οργανισμός σου

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Το καρδιοχτυπι κοριτσια το συστηματικο ειναι ο λοξυγγας τους χαχαχαχαχα 

Αμαν βρε Μπουκιτσα. Στεναχωρήθηκα κι εγω τωρα. Μηπως μα το κανεις εισαγωγη στο νοσοκομειο? 

Αααα το έχω νιωσει και εγώ.. Έχει πλακα αλλά τον λυπάμαι κιολας..ειναι ομως φυσιολογικό και ένδειξη καλής αναπνοής του μωρού!! 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου έκλεισε σχεδόν το 1 μάτι από το κλάμα από την στεναχώρια δεν ξέρω από τι έχει πρηστεί όλο δεν βλέπω σχεδόν καθόλου γτ δεν μπορώ να το ανοίξω θα πάω σε έναν οφθαλμίατρο να με δει σήμερα. Είμαι πολύ πολύ λυπημένη και το σώμα μου αντέδρασε φαίνεται. 

Επίσης το μωρό χθες έφτασε 14,5 ο ίκτερος και σήμερα θα έρθουν σπίτι να της ξαναπάρουν μέτρηση. Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή έχουμε διαφορετική ομάδα αίματος για αυτό το μωρό ανέβασε ίκτερο. Και να θήλαζα δηλαδή θα έπρεπε να δώσω σκόνη για να πέσει και να μην είναι νωθρό. Αχ αυτός ο θηλασμός :(

Περνάς ζορια σίγουρα. Υπομονή αγάπη. Όλα θα φτιάξουν. Τον θηλασμό ξέχασε τον μην πληγώνεσαι άλλο. Το παιδί είναι ταισμενο και αυτό έχει σημασία. Είμαι σίγουρη ότι προσπαθεις για το καλύτερο για τα παιδάκια σου. Είπαμε απλά θέλει χρόνο. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ απελπίζομαι γιατί ζορικα θα είναι κι εγώ το βλέπω από τώρα αλλά προς το παρόν προσπαθω να είμαι ήρεμη .

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ο μόνος τρόπος που ανακουφίζομαι ειναι ανακαθισμένη στον καναπέ . Αν δεν το έχεις δοκιμάσει δοκίμασε το. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις που δεν μου περνάει παιρνω ενα μαλλοξ. Τη τελευταία εβδομάδα και γενικα οποτε εχω έντονες καούρες κοιμάμαι στον καναπέ . Και η αδερφή μου μονο έτσι ανακουφιζόταν. Τη μπέμπα τη νιωθω πιο πολύ ξάπλα που ξεκουραζόμαστε , τα πρωινά που ξυπνάω και οταν κάθομαι στον καναπέ. 10 φορές συνεχόμενα μεσα στη μέρα το εχω ακούσει αλλα αν είναι λιγότερες λέτε να ειναι ανυσηχητικο ?  Οταν ειμαι όρθια λιγες φορές θα την καταλάβω . Θα ενημερώσω τον γιατρό μου καλού κακού πάντως οταν πάω. Ελπίζω να μην είναι κατι και απλα να μην εχει χώρο μέσα στην κοιλιά.

Γιώτα μου δεν είναι κάτι.. Δεν χωράει όπως το είπες.. Στο μεταξύ οι κινήσεις τους κάποιες φορές τώρα είναι τοσο απαλές που δεν τις καταλαβαινεις


askg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου έκλεισε σχεδόν το 1 μάτι από το κλάμα από την στεναχώρια δεν ξέρω από τι έχει πρηστεί όλο δεν βλέπω σχεδόν καθόλου γτ δεν μπορώ να το ανοίξω θα πάω σε έναν οφθαλμίατρο να με δει σήμερα. Είμαι πολύ πολύ λυπημένη και το σώμα μου αντέδρασε φαίνεται. 

Επίσης το μωρό χθες έφτασε 14,5 ο ίκτερος και σήμερα θα έρθουν σπίτι να της ξαναπάρουν μέτρηση. Μου είπε ο γιατρός ότι επειδή έχουμε διαφορετική ομάδα αίματος για αυτό το μωρό ανέβασε ίκτερο. Και να θήλαζα δηλαδή θα έπρεπε να δώσω σκόνη για να πέσει και να μην είναι νωθρό. Αχ αυτός ο θηλασμός :(

Μακάρι ολα να είναι περαστικά . Ποσο παιδευεσαι βρε κοριτσι μου. Αντρ να έρθει ο γιατρός να σε καθυσηχασει . Αν πονας και κουράζεσαι πολυ με τον θηλασμό αστο μην συνεχίζεις. Το σημαντικό ειναι το πρωτογαλα δεν θα πεθάνεις εσυ για να θηλάσει . Πολλες δεν θηλασσνε και μια χαρα είναι τα μωράκια τους. 

2 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Το καρδιοχτυπι κοριτσια το συστηματικο ειναι ο λοξυγγας τους χαχαχαχαχα 

Αμαν βρε Μπουκιτσα. Στεναχωρήθηκα κι εγω τωρα. Μηπως μα το κανεις εισαγωγη στο νοσοκομειο? 

Δεν γνώριζα οτι μπορείς να νιώσεις το λόξυγκα τους μεσα απο την κοιλιά . Αν ειναι ετσι να μην ανυσηχώ τζάμπα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...