Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Τα επιθέματα κάνουν δουλειά;;;;

Το γάλα το πολύ κατεβαίνει την 2η με 3η ημέρα και γεμίζεις το τόπο γάλα τα επιθέματα γεμίζουν γρήγορα προτίμησε κοχύλια αν σε βολέψουν που μπορείς να το συλλέγεις κιόλας 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ele@n είπε:

Τα επιθέματα κάνουν δουλειά;;;;

Ανάλογα την ποσότητα. Τα δικά μετά και από 10 ώρες δεν έσταζαν ιδιαίτερα άσχετα αν ήταν πέτρα οπότε με βολεψαν. Τα κοχύλια δεν τα ξέρω καθόλου θα το ψάξω ομως

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια . Πριν λιγο πηγα τουαλέτα και οταν σκουπιστικα είδα λίγο αίμα . Ειχα ξανα δει πριν απο καιρό αλλα ηταν λιγο και μεμονωμένη στιγμή απο ερεθισμό απο το χαρτί . Λέτε να ειναι το ίδιο πάλι ? Το μωρό το νιωθω κανονικά δεν νιωθω κανένα πόνο. Δε θελω να ανησυχήσω τον άντρα μου . Πιο πολυ ανησύχησα επειδή μολις μπήκα στον μήνα μου. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Πώς νιωθεις σήμερα?

Άρχισες και εσύ τα πονακια  βλέπω. Εγώ τίποτα ακόμα. Το γάλα είναι φυσιολογικό. Το στήθος μου τρέχει εδώ και καιρό και σήμερα που το πάτησε η μικρή πετάχτηκε. 

Καλα ημουν μεχρι τωρα που ξαναρχισαν. Κανω υπομονο και παντα βραδυ ξεκινανε τα καλα. Καουρες σημερα δεν ειχα καθολου. Πολυ περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Πριν λιγο πηγα τουαλέτα και οταν σκουπιστικα είδα λίγο αίμα . Ειχα ξανα δει πριν απο καιρό αλλα ηταν λιγο και μεμονωμένη στιγμή απο ερεθισμό απο το χαρτί . Λέτε να ειναι το ίδιο πάλι ? Το μωρό το νιωθω κανονικά δεν νιωθω κανένα πόνο. Δε θελω να ανησυχήσω τον άντρα μου . Πιο πολυ ανησύχησα επειδή μολις μπήκα στον μήνα μου. 

Είχα δει και εγώ 2 φορές αίμα από ερεθισμό από το χαρτί.. Πώς είναι αυτό το αίμα;; σταγόνες;; έντονο κόκκινο;; για να είναι σημάδι τοκετού νομίζω ότι πρέπει να είναι μαζί με βλεννα και οχι τοσο καθαρό ή να είναι καφε

8 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εγώ παρούσα εδώ χωρίς κανένα σημάδι!! 

Μαζι θα απομεινουμε:-P

Και εγώ μαζί σας.. Ούτε συσπαση ούτε πονακι..Ο γιατρός λέει ότι θα τη φαμε την εβδομάδα.. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πρόκλησης και στενοχωριεμαι.. Εσείς περπατάτε;; εγω προσπαθώ αλλά κάνει πολύ κρύο και δεν βοηθαει


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Είχα δει και εγώ 2 φορές αίμα από ερεθισμό από το χαρτί.. Πώς είναι αυτό το αίμα;; σταγόνες;; έντονο κόκκινο;; για να είναι σημάδι τοκετού νομίζω ότι πρέπει να είναι μαζί με βλεννα και οχι τοσο καθαρό ή να είναι καφε

Και εγώ μαζί σας.. Ούτε συσπαση ούτε πονακι..Ο γιατρός λέει ότι θα τη φαμε την εβδομάδα.. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πρόκλησης και στενοχωριεμαι.. Εσείς περπατάτε;; εγω προσπαθώ αλλά κάνει πολύ κρύο και δεν βοηθαει

Και εγώ προσπαθώ να περπατάω αλλά και έχει πολύ κρύο και επίσης με πεθαίνει η μέση μου οποτε δε βοηθάει καθόλου δυστυχώς ! Και εμένα ο γιατρός είπε μέχρι τέλος εβδομάδας πιστεύει.. αλλά εγώ δεν έχω ούτε πονάκια ούτε τίποτα! Την Τρίτη θα πάω κ θα με δει από κάτω για διαστολή! Λέτε να προκληθεί τοκετός από αυτό;;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Είχα δει και εγώ 2 φορές αίμα από ερεθισμό από το χαρτί.. Πώς είναι αυτό το αίμα;; σταγόνες;; έντονο κόκκινο;; για να είναι σημάδι τοκετού νομίζω ότι πρέπει να είναι μαζί με βλεννα και οχι τοσο καθαρό ή να είναι καφε

Και εγώ μαζί σας.. Ούτε συσπαση ούτε πονακι..Ο γιατρός λέει ότι θα τη φαμε την εβδομάδα.. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πρόκλησης και στενοχωριεμαι.. Εσείς περπατάτε;; εγω προσπαθώ αλλά κάνει πολύ κρύο και δεν βοηθαει

Είναι καθαρό κόκκινο δεν ειναι μεγάλη ποσότητα αλλά έχω και ένα μικρό τσούξιμο όταν σκουπίζομαι. Διαβασα κάπου οτι όταν πλησιάζει ο τοκετός μια βλέννα που προστατεύει το έμβρυο αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά και εχει ενα ελαφρύ χρώμα.  Λέτε να είναι ερεθισμός πάλι από το χαρτί. Κάθε μία ώρα πάω τουαλέτα γιατί με πατάει το μωρό.  Σαν να σκουπίζω μια πληγή. Αν συνεχίσει και αύριο θα ενημερώσω τον γιατρό μου σίγουρα. 

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Πριν λιγο πηγα τουαλέτα και οταν σκουπιστικα είδα λίγο αίμα . Ειχα ξανα δει πριν απο καιρό αλλα ηταν λιγο και μεμονωμένη στιγμή απο ερεθισμό απο το χαρτί . Λέτε να ειναι το ίδιο πάλι ? Το μωρό το νιωθω κανονικά δεν νιωθω κανένα πόνο. Δε θελω να ανησυχήσω τον άντρα μου . Πιο πολυ ανησύχησα επειδή μολις μπήκα στον μήνα μου. 

Δεν έχω ιδέα... :(


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Είναι καθαρό κόκκινο δεν ειναι μεγάλη ποσότητα αλλά έχω και ένα μικρό τσούξιμο όταν σκουπίζομαι. Διαβασα κάπου οτι όταν πλησιάζει ο τοκετός μια βλέννα που προστατεύει το έμβρυο αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά και εχει ενα ελαφρύ χρώμα.  Λέτε να είναι ερεθισμός πάλι από το χαρτί. Κάθε μία ώρα πάω τουαλέτα γιατί με πατάει το μωρό.  Σαν να σκουπίζω μια πληγή. Αν συνεχίσει και αύριο θα ενημερώσω τον γιατρό μου σίγουρα. 

Και εγω ετσι είχα τσούξιμο.. Η ίδια αίσθηση ακριβως σαν να σκουπιζω μια πληγή..Μάλλον είναι ερεθισμος.. Με βοήθησε η κρέμα που αγόρασα για τον πωπο του μπεμπη.. Τρομερή δουλειά! 

Just now, Agapakiii είπε:

Και εγώ προσπαθώ να περπατάω αλλά και έχει πολύ κρύο και επίσης με πεθαίνει η μέση μου οποτε δε βοηθάει καθόλου δυστυχώς ! Και εμένα ο γιατρός είπε μέχρι τέλος εβδομάδας πιστεύει.. αλλά εγώ δεν έχω ούτε πονάκια ούτε τίποτα! Την Τρίτη θα πάω κ θα με δει από κάτω για διαστολή! Λέτε να προκληθεί τοκετός από αυτό;;

Μπορεί να προκληθεί ναι.. Έτσι έχει συμβεί σε φίλες μου τουλάχιστον.. Έχει εμπεδωθεί το μωρό για να το κανει;; .. Εμενα δεν με εξέτασε καθόλου από κάτω γιατί αν και 39 εβδομάδων σήμερα δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκανη...


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Και εγω ετσι είχα τσούξιμο.. Η ίδια αίσθηση ακριβως σαν να σκουπιζω μια πληγή..Μάλλον είναι ερεθισμος.. Με βοήθησε η κρέμα που αγόρασα για τον πωπο του μπεμπη.. Τρομερή δουλειά! 

Μπορεί να προκληθεί ναι.. Έτσι έχει συμβεί σε φίλες μου τουλάχιστον.. Έχει εμπεδωθεί το μωρό για να το κανει;; .. Εμενα δεν με εξέτασε καθόλου από κάτω γιατί αν και 39 εβδομάδων σήμερα δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκανη...

Ναι το μωρό είναι εμπεδωμένο σχεδόν από τον 7ο !! Είχα θέμα ήταν πολυ χαμηλά τότε και έμεινα ξάπλα μέχρι που μπήκα στον 9ο.. αλλά βλέπω τώρα δε θέλει να βγει η κυρία!! Και στον καρδιοτοκογραφο που κάνω ούτε ίχνος συσπασης!!! 

Εσυ κανεις συσπάσεις; 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Και εγω ετσι είχα τσούξιμο.. Η ίδια αίσθηση ακριβως σαν να σκουπιζω μια πληγή..Μάλλον είναι ερεθισμος.. Με βοήθησε η κρέμα που αγόρασα για τον πωπο του μπεμπη.. Τρομερή δουλειά! 

Μπορεί να προκληθεί ναι.. Έτσι έχει συμβεί σε φίλες μου τουλάχιστον.. Έχει εμπεδωθεί το μωρό για να το κανει;; .. Εμενα δεν με εξέτασε καθόλου από κάτω γιατί αν και 39 εβδομάδων σήμερα δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκανη...

Το ίδιο ακριβώς έχω και εγώ . Προς το παρόν βλέπω να σταμάτησε κάπως και μάλλον είναι από το χαρτί . Αλλά αν έχω και αύριο σε πιο έντονη ποσότητα θα ειδοποιήσω τον γιατρό μου. Μόλις μπήκα στον μήνα μου και επειδή θα κάνω καισαρική ο γιατρός μου ειπε να περιμένουμε μεχρι την 38η εβδομάδα για καλύτερα. Βέβαια αν υπάρξει πρόβλημα απο την επόμενη εβδομάδα που θα κανω και κορδέλα εννοείται πώς θα κανω πιο νωρίς . Αχ αγχώθηκα λιγάκι βασικά πιο πολυ επειδή είναι αργίες αυτές τις μέρες και ο γιατρός μου είπε πως θα λειπει στο εξωτερικό μέχρι τις 7 του μηνός . Έχει και άλλους καλούς γιατρούς στο νοσοκομείο που θα πάω αλλα θα προτιμούσα να είναι ο δικός μου.  

Αυτή η εμπέδωση τι ακριβώς είναι?

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giota1983 είπε:

Το ίδιο ακριβώς έχω και εγώ . Προς το παρόν βλέπω να σταμάτησε κάπως και μάλλον είναι από το χαρτί . Αλλά αν έχω και αύριο σε πιο έντονη ποσότητα θα ειδοποιήσω τον γιατρό μου. Μόλις μπήκα στον μήνα μου και επειδή θα κάνω καισαρική ο γιατρός μου ειπε να περιμένουμε μεχρι την 38η εβδομάδα για καλύτερα. Βέβαια αν υπάρξει πρόβλημα απο την επόμενη εβδομάδα που θα κανω και κορδέλα εννοείται πώς θα κανω πιο νωρίς . Αχ αγχώθηκα λιγάκι βασικά πιο πολυ επειδή είναι αργίες αυτές τις μέρες και ο γιατρός μου είπε πως θα λειπει στο εξωτερικό μέχρι τις 7 του μηνός . Έχει και άλλους καλούς γιατρούς στο νοσοκομείο που θα πάω αλλα θα προτιμούσα να είναι ο δικός μου.  

Αυτή η εμπέδωση τι ακριβώς είναι?

Αν κάνεις καισαρική δεν έχει σημασία.. Εμοεδωση είναι όταν το μωρό έχει μπει με το κεφαλι χαμηλά στη λεκανη.. Στην ουσία το κεφάλι του ακουμπά την είσοδο του τραχήλου.. Είναι απαραίτητο για έναν καλό φυσιολογικό τοκετο

πρίν από 18 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ναι το μωρό είναι εμπεδωμένο σχεδόν από τον 7ο !! Είχα θέμα ήταν πολυ χαμηλά τότε και έμεινα ξάπλα μέχρι που μπήκα στον 9ο.. αλλά βλέπω τώρα δε θέλει να βγει η κυρία!! Και στον καρδιοτοκογραφο που κάνω ούτε ίχνος συσπασης!!! 

Εσυ κανεις συσπάσεις; 

Όχι δεν κάνω εντονες..παρά πολύ ηπιες.. Για αυτό και θα αργήσουμε μάλλον.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Εγώ κορίτσια αύριο πάω σπιτάκι μου η μπεμπούλα είναι πολύ καλή τρώει καλά της έδωσα λίγο παραπάνω σε 1 γεύμα αλλά το έβγαλε οπότε τώρα της δίνω λιγότερο κάθε φορά και αν πεινάσει πάλι τότε ξαναδίνω έκανα απογαλακτισμό και περιμένω να μην βγάζει καθόλου τπτ το στήθος μου δοκίμασα το θήλαστρο και ενώ το στήθος μου είχε γάλα μόλις το έβαζα στο μηχάνημα έκλαιγα και το σταμάτησα. Ελπίζω να με συγχωρήσει που δεν της έδωσα το γάλα μου την λατρεύω όμως κι αυτό δεν το αλλάζει κανένα γάλα. Αφήστε κορίτσια θυμάμαι τις αγωνίες της 1ης χοριακής των υπερήχων και τώρα έχω το σποράκι μου δίπλα μου. 

Μη στεναχωριέσαι το θέμα είναι η ψυχολογία σου να είναι καλή γιατί αυτό είναι καλό και για το μωρο. Δεν έχει κάτι να δου συγχωρήσει το μωράκι σου γιατί πολύ απλά η αγάπη που του δίνεις δε συγκρίνετε με κανένα γάλα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Είχα δει και εγώ 2 φορές αίμα από ερεθισμό από το χαρτί.. Πώς είναι αυτό το αίμα;; σταγόνες;; έντονο κόκκινο;; για να είναι σημάδι τοκετού νομίζω ότι πρέπει να είναι μαζί με βλεννα και οχι τοσο καθαρό ή να είναι καφε

Και εγώ μαζί σας.. Ούτε συσπαση ούτε πονακι..Ο γιατρός λέει ότι θα τη φαμε την εβδομάδα.. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πρόκλησης και στενοχωριεμαι.. Εσείς περπατάτε;; εγω προσπαθώ αλλά κάνει πολύ κρύο και δεν βοηθαει

Καλημέρα. Εγώ πάντως έχω τέλεια εμπειρία από την πρόκληση στη μικρή μου και μακάρι να γίνει έτσι και τώρα. Ούτε πονακια ούτε σπασμένα νερά και επισκληριδιο νωρίς νωρίς. Δε μου επηρέασε τη διάρκεια μέσα σε 4-4,5 ώρες γέννησα. Είναι βέβαια και πως θα αντιδρασει ο κάθε οργανισμός. Περπάτημα δε θα έλεγα ότι κάνω. Όλη μέρα στο σπίτι είμαι στο πόδι και δεν έχω κουράγιο. Ούτε την πρώτη φορά περπατούσα ιδιαίτερα γιατί ήταν καλοκαίρι και είχε ζεστή.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Εγώ πάντως έχω τέλεια εμπειρία από την πρόκληση στη μικρή μου και μακάρι να γίνει έτσι και τώρα. Ούτε πονακια ούτε σπασμένα νερά και επισκληριδιο νωρίς νωρίς. Δε μου επηρέασε τη διάρκεια μέσα σε 4-4,5 ώρες γέννησα. Είναι βέβαια και πως θα αντιδρασει ο κάθε οργανισμός. Περπάτημα δε θα έλεγα ότι κάνω. Όλη μέρα στο σπίτι είμαι στο πόδι και δεν έχω κουράγιο. Ούτε την πρώτη φορά περπατούσα ιδιαίτερα γιατί ήταν καλοκαίρι και είχε ζεστή.

Το θέμα μου Κατερινάκι είναι ότι επειδή γενναω σε δημόσιο δεν κάνουν επισκληριδιο...Φοβαμαι λοιπόν ότι με την πρόκληση θα φάω πόνους τσάμπα..ειδικα αν δεν έχει κατέβει ακόμα το μωρό μου..εχω μια αγωνία είναι η αλήθεια και μετράω τις ώρες.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...