Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ πίστευα ότι περνούσαμε καθώς ξαφνικά το μωράκι είχε ανησυχία έντονη δεν κοιμόταν καλά κ ετρωγε συνεχώς! Κ γενικά είχε γκρίνια.. βέβαια δεν ξέρω άμα ήταν γιατί κράτησε μόνο 2 μέρες αυτή η κατάσταση .. ίσως κάτι να την ενοχλούσε τελικά! Πάντως ήταν στο χρονοδιάγραμμα που λένε εμφανίζεται το πρώτο άλμα.. βέβαια με τον παιδίατρο που μίλησα μου είπε πως δεν υπάρχουν άλματα ανάπτυξης κ αυτά υπάρχουν μόνο στο Ίντερνετ.. τι να πω δεν ξέρω!!

Η αλήθεια είναι ότι όσο και αν έχω ψάξει σε σελίδες παιδιάτρων να βρω πληροφορίες για αυτά, δεν βρήκα, παρά μόνο σε διάφορα μπλογκ. Αλλά βλέπω και άλλες μανούλες που παρατηρούν διαφορά στο μωράκι συγκεκριμένες περιόδους. Είμαι πολύ περίεργη να δω αν όντως υπάρχει διαφορά ή απλά τυχαίνει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

την είχα αγοράσει στο 1ο μου παιδί πριν 5,5 χρόνια από τα media markt. 

αυτή που έχω εγώ είναι μέχρι να φτάσει το παιδί 25 κιλά εμένα τα μεγάλα μου ακόμα εκεί ζυγίζονται φαντάσου. Να σου ζήσει η κοράκλα κορίτσι. 

Σε ευχαριστώωωω πολύ!!!! Θα δω λοιπον και τιμές για αγορα ..

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μπήκε η Άνοιξη!!!! Πάντως περίμενα με το μπουκάλι να πίνει πανεύκολα και μόνο εύκολος δεν ήταν ο δρόμος ως εδώ. Τα πρώτα της φορμάκια πάνε για απόσυρση σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε. Καλως μας ήρθε η άνοιξη. Χτες η ζουζούνα μας ηταν λιγο ανήσυχη και έτρωγε καθε 2 ώρες αλλα απο το απόγευμα και μετά ξανα το ίδιο πρόγραμμα και έτρωγε καθε 3 ώρες. Καμία φορά μας κοροϊδεύει και εκεί που νομιζεις οτι θελει φαι παίρνει το μπιμπερο για πιπίλα :grin: θα μας τρελάνουν τα μικρά. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλό μήνα!!!!Άντε να ανοίξει επιτέλους ο καιρός!!! Ανήσυχοι κι εμείς όοοοοολη μέρα. Το βραδινό βέβαια είναι εξοντωτικό. Τουλάχιστον μπορεί να πιάνουμε ξημερώματα, αλλά αν καταφέρουμε να κοιμηθεί, μετά μας κάνει τη χάρη και κοιμόμαστε μέχρι τις 9.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα κορίτσια τέλειος καιρός και σε εμάς. Βγήκα μια βόλτα με τη μικρή και το ευχαριστηθηκαμε. Την έστειλα στη μαμά μου τώρα να χαρώ λίγο το μπεμπη και να κάνω και καμιά δουλειά αν μ αφήσει. Όταν λείπω τρώει με το μπουκάλι κάθε 1,5 -2 ώρες και στήθος συνέχεια. Μέσα στη μέρα κοιμάται ελάχιστα. Ο καλός ο ύπνος είναι 8-12 περίπου και αυτό όχι πάντα. Όλη νύχτα μετά χαμός. Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 4


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ποιον μήνα αρχίζουν και έχουν ρουτίνα στο πρόγραμμά τους τα μικράκια;

@katerina04, πώς κάνεις δουλειές με το μωρό; Εμένα δεν με αφήνει καθόλου. Το πρωί σήμερα ήμαστε μόνοι μας και έφτιαξα τρέχοντας έναν καφέ και έστρωσα το κρεββάτι. Μετά τίποτα...ούτε να βάλω το φαγητό δεν με αφήνει...αν δεν ζορίζομαι, έχει πλάκα, γιατί τρέχω σαν τον Βέγγο και του βάζω την πιπίλα (ναι, ενέδωσα σε αυτό το σωτήριο πραγματάκι) και μέχρι να πάω να κάνω μία δουλειά του έχει πέσει και ξαναγυρίζω...δεν λέω...τέλεια γυμναστική!!!:D Όταν όμως ζορίζομαι, όπως τώρα που θέλω να γράψω την εργασία μου και δεν καταφέρνω ούτε παράγραφο να ολοκληρώσω...εκεί απελπίζομαι και περιμένω τον μπαμπά μας να αναλάβει δράση.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μετά από ποιον μήνα αρχίζουν και έχουν ρουτίνα στο πρόγραμμά τους τα μικράκια;

@katerina04, πώς κάνεις δουλειές με το μωρό; Εμένα δεν με αφήνει καθόλου. Το πρωί σήμερα ήμαστε μόνοι μας και έφτιαξα τρέχοντας έναν καφέ και έστρωσα το κρεββάτι. Μετά τίποτα...ούτε να βάλω το φαγητό δεν με αφήνει...αν δεν ζορίζομαι, έχει πλάκα, γιατί τρέχω σαν τον Βέγγο και του βάζω την πιπίλα (ναι, ενέδωσα σε αυτό το σωτήριο πραγματάκι) και μέχρι να πάω να κάνω μία δουλειά του έχει πέσει και ξαναγυρίζω...δεν λέω...τέλεια γυμναστική!!!:D Όταν όμως ζορίζομαι, όπως τώρα που θέλω να γράψω την εργασία μου και δεν καταφέρνω ούτε παράγραφο να ολοκληρώσω...εκεί απελπίζομαι και περιμένω τον μπαμπά μας να αναλάβει δράση.

Δε μ' αφήνει κι εμένα έχω και την άλλη τη νοικοκυρά κάθε φορά που πάω να κάνω κάτι παίρνει την καρεκλιτσα της και θέλει να βοηθήσει επομένως μόνο όταν κοιμούνται. Το σπίτι ένα χάος γενικά αλλά δε με πειράζει συνήθισα τωρα θα μεγαλώσουν και δε θα λερώνουν τόσο. Έχεις και την εργασία. Εγώ θυμάμαι με τα χίλια ζόρια την τελειωσα τότε είχα τη δουλειά και την μικρή μου που ηταν ζορικο μωρό μετά τις 12 το βράδυ την έγραφα και αυτό με διαλείμματα επειδή ξυπνούσε να θηλάσει. Άντε υπομονή να την τελειωσεις


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Δε μ' αφήνει κι εμένα έχω και την άλλη τη νοικοκυρά κάθε φορά που πάω να κάνω κάτι παίρνει την καρεκλιτσα της και θέλει να βοηθήσει επομένως μόνο όταν κοιμούνται. Το σπίτι ένα χάος γενικά αλλά δε με πειράζει συνήθισα τωρα θα μεγαλώσουν και δε θα λερώνουν τόσο. Έχεις και την εργασία. Εγώ θυμάμαι με τα χίλια ζόρια την τελειωσα τότε είχα τη δοτκυ και την μικρή μου που ηταν ζορικο μωρό μετά τις 12 το βράδυ την έγραφα και αυτό με διαλείμματα επειδή ξυπνούσε να θηλάσει. Άντε υπομονή να την τελειωσεις

Καλά το χάος δεν το συζητώ. Κάποτε τα πάντα ήταν στη θέση τους. Τώρα πετάω την πετσέτα του μωρού πάνω στην καρέκλα και την μαζεύω όταν κοιμηθεί. χαχαχαχαχα.... Συμβιβάστηκα, γιατί αλλιώς δεν γίνεται. Νομίζω ότι θα γίνουν όλα πιο εύκολα όταν αποκτήσουμε μία ρουτίνα ώστε να ξέρω πάνω κάτω τι ώρα ξυπνάει τι ώρα κοιμάται τι ώρα τρώει. Έτσι θα προγραμματίζομαι όσο μπορώ με βάση το δικό του πρόγραμμα. Τώρα απλά μαντεύω...

Ζυγίστηκα κιόλας. Έχασα 11 κιλά. Καλά είναι... αν δεν κολλήσει ο μεταβολισμός θα το βάλω σκοπό μέχρι το καλοκαίρι να χάσω και της διέγερσης και αυτά που είχα βάλει πέρυσι. Για να δούμε...η κοιλιά βέβαια έχει χαλαρώσει. Θέλω κι εγώ να ρωτήσω τον γιατρό για ζώνη.

 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια η λαγάνα εδώ στας Αθήνας 2,20 (δεν την λες και φτηνούλα) τεσπα ας είμαστε υγιείς να ζούμε και του χρόνου :tongue:

@Ele@n η κοιλιά με κοιλιακούς παίζει να σφίξει αλλά έχω δει κοπέλα και γαμώ γυμνασμένη φουλ κτλπ αλλά η κοιλιά την τράβαγε και έμενε δεν επανερχόταν. Δεν βαριέσαι όταν έχεις φέρει στον κόσμο νέα ζωή ποιος την χέζει την χαλάρωση. :) 

@katerina04 κορίτσι κουράγιο όταν πάνε δημοτικό γίνεται χαμούλης απόλαυσε τα τώρα που είναι μωρά. (σε 1,5 χρόνο θα πάει η δικιά μου 1η δημοτικού και νιώθω ότι παίζω σε αρένα με τα όσα συμβαίνουν και πρέπει να έχω τις κεραίες σηκωμένες μου) 

Επίσης κορίτσια μην αγχώνεστε για το σπίτι αγάλι αγάλι έλεγε η γιαγιά μου ;) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά δεν είμαι και σε διαστάσεις μοντέλου για να αγχωθώ, ούτε το έχω με τη γυμναστική καθόλου μην σου πω. Ευσεβής πόθος απλά... Έχω και τα παραδείγματα τριών φίλων μου που χωρίς γυμναστική επανήλθαν στην πρότερη φάση, αλλά δεν θυμάμαι σε πόσο καιρό, πάντως ήταν πριν τα πρώτα γενέθλια. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια η λαγάνα εδώ στας Αθήνας 2,20 (δεν την λες και φτηνούλα) τεσπα ας είμαστε υγιείς να ζούμε και του χρόνου :tongue:

@Ele@n η κοιλιά με κοιλιακούς παίζει να σφίξει αλλά έχω δει κοπέλα και γαμώ γυμνασμένη φουλ κτλπ αλλά η κοιλιά την τράβαγε και έμενε δεν επανερχόταν. Δεν βαριέσαι όταν έχεις φέρει στον κόσμο νέα ζωή ποιος την χέζει την χαλάρωση. :) 

@katerina04 κορίτσι κουράγιο όταν πάνε δημοτικό γίνεται χαμούλης απόλαυσε τα τώρα που είναι μωρά. (σε 1,5 χρόνο θα πάει η δικιά μου 1η δημοτικού και νιώθω ότι παίζω σε αρένα με τα όσα συμβαίνουν και πρέπει να έχω τις κεραίες σηκωμένες μου) 

Επίσης κορίτσια μην αγχώνεστε για το σπίτι αγάλι αγάλι έλεγε η γιαγιά μου ;) 

ΧΑ, εγώ την πήρα 3€ τη λαγάνα... Κορίτσια πόσες μέρες μετά τη γέννα σας είπε ο γιατρός να πάτε για υπέρηχο και τεστ Παπ;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

ΧΑ, εγώ την πήρα 3€ τη λαγάνα... Κορίτσια πόσες μέρες μετά τη γέννα σας είπε ο γιατρός να πάτε για υπέρηχο και τεστ Παπ;

Καλημέρα εμένα μου είπε μετά τις 40 μέρες.. σαραντισαμε την προηγούμενη Δευτέρα κ θα πάω σήμερα για υπέρηχο μόνο.. για παπ πρέπει να έχεις αδιαθετησει για να κανεις έχω την εντύπωση..

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

ΧΑ, εγώ την πήρα 3€ τη λαγάνα... Κορίτσια πόσες μέρες μετά τη γέννα σας είπε ο γιατρός να πάτε για υπέρηχο και τεστ Παπ;

Καλημέρα Ντινακι μου.. Μόλις σαραντησεις πας για να σε εξετάσει και μιλάτε μετά για το παπ. Εμένα τουλάχιστον αυτή ήταν η συζήτηση μας την τελευταία μέρα στο μαιευτήριο. 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα μου είπε ότι θα έχω λόχεια για 6-8 εβδομάδες οπότε να κλείσω ραντεβού μετά από 2 μήνες. 

Τα μωράκια σας στον 1 μήνα περίπου πόσο έτρωγαν; Και κάθε πόσο το ταίζατε;

Επίσης σας έχει δώσει βιταμίνη D ο παιδίατρος; Εμάς μας σύστησε 2 σταγόνες την ημέρα, αλλά δεν του έδωσα ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...