Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

      14 minutes ago, Jamie said:

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

      Ne tha sizitiso kalitera me ton sizigo mou kai tha doume ti tha apofasisoume .. alla nomizo tha pame akoma mia fora gia spermatexisi dipli aftin tin fora kai an den petixi tha proxorisoume me eksosomatiki .. o theos na sas exei kala euxaristo gia tis sivoule su .. tha sas enimeroso gia oti apofasiso. ☺️

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, εμένα μου είπε ότι θα έχω λόχεια για 6-8 εβδομάδες οπότε να κλείσω ραντεβού μετά από 2 μήνες. 

Τα μωράκια σας στον 1 μήνα περίπου πόσο έτρωγαν; Και κάθε πόσο το ταίζατε;

Επίσης σας έχει δώσει βιταμίνη D ο παιδίατρος; Εμάς μας σύστησε 2 σταγόνες την ημέρα, αλλά δεν του έδωσα ακόμα. 

Παίρνουμε και εμείς βιταμίνη d από τότε που ήρθαμε σπίτι! 5μλ την ημέρα της δίνω.. 

εμείς 1 μηνών πίναμε 110-120μλ.. ανα 3 ώρες την ημέρα αλλά το βράδυ με οδηγία γιατρού  την άφηνα  όσο κοιμάται κ ξυπνούσε στο 4-5ωρο..αλλά εγώ κάνω αντλήσεις οποτε πίνει μητρικό. Το λέω γιατί έχει άλλη σύσταση από την σκόνη οποτε ίσως οι αναλογίες να είναι άλλες!

κοριτσια έχω ερώτηση για οποία μπορεί να με βοηθήσει.. τις 2 πρώτες εβδομάδες ζωής του μωρου μου τη θηλασα αποκλειστικά. Από κει κ πέρα ξεκίνησα αντλήσεις κ της έδινα το μητρικό γάλα με μπιμπερό . Επίσης της έδωσα και πιπίλα. Όλα καλά μέχρι εδώ. Εχθές επιχείρησα να τη βάλω στήθος και πήρε κανονικά δλδ έφαγε.. ( για λίγη ώρα γιατί είχε προηγηθεί τάισμα με μπιμπερό ). Μετα όλα τα γεύματα τα έφαγε με το μπιμπερό της κανονικά. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Τώρα πια μετά από όλα αυτά υπάρχει περίπτωση να πάθει σύγχυση θηλων; Η άμα ήταν να πάθει θα την είχε πάθει ήδη με όλα αυτά που προηγήθηκαν ; 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

ΧΑ, εγώ την πήρα 3€ τη λαγάνα... Κορίτσια πόσες μέρες μετά τη γέννα σας είπε ο γιατρός να πάτε για υπέρηχο και τεστ Παπ;

Τον πρώτο υπέρηχο μετα τη γέννα από το νοσοκομείο κιόλας μου είπαν μολις σαραντήσω να πάω. Εχω κλείσει ραντεβού στη γιατρό μου και θα παω την Παρασκευή. Θα αφήσω το μωρό στη γιαγιά του και θα παω. Για τέστ Παπ δεν θυμάμαι αν θα κανω πάντως ότι μου πει θα κάνω . Για πόσο καιρό παίρνατε σίδηρο, φολικό και ασβέστιο μετα τη γέννα ; Ο γιατρός που με ξεγέννησε μου είπε να τα παίρνω για τουλάχιστον ενα μηνα μετα τη γέννα. Βέβαια αν δεν ανέβει ο αιματοκρίτης θα συνεχίσω αλλα μπερδεύομαι βρε παιδια και καμια φορα τα ξεχνάω.  Αχ βρε κορίτσια βαρέθηκα να φοράω σερβιέτες πότε πότε εχω αίμα ποτε δεν εχω.  Δεν ειναι πολυ βέβαια αλλα αν δεν βάλω λερώνομαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω σιγά σιγά να καθαρίζω. Για παπ μου είπε να αδιαθετήσω πρώτα δύο φορές και μετά. Τώρα για υπέρηχο μου είπε για 40 μέρες μετά. Βέβαια θα περιμένω να τελειώσουν τα λόχεια να καθαρίσω και μετά.

Τον σίδηρο κι εγώ τον ξεχνάω ή για να το πω σωστά θυμάμαι να τον πάρω όταν νιώθω ατονία!!! Ε μα, με τόσα φάρμακα που έχω πάρει ένα χρόνο, τώρα βλέπω ντεπόν και ράβω το στόμα.:D

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια. Πώς είστε? Τι κανουν τα ζουζούνια σας? Βροχερός καιρός σήμερα. Σε λίγο θα πάμε στην εκκλησία γιατί γίναμε 40 ημερων. Απίστευτο μου φαίνεται εγώ νιώθω λες και γέννησα πριν κανένα χρόνο. Ο μπέμπης άρχισε γελάει κανει αγκου και με έχει τρελάνει είναι γλυκας. Αλλά τα βράδια είναι κακό παιδί και με ξενυχτάει μια να φάει μια θέλει αγκαλίτσες χθες ξύπνησε 11:30 από τις 8:30 που είχε κοιμηθεί και τον πήρε ο ύπνος στις 2 για ένα δεκάλεπτο και μετά 3:30. Εγώ 10 γύρισα απο τη δουλειά μέχρι να κοιμισω τη μικρή και να βγάλω γάλα ίσα που πρόλαβα να κλείσω τα μάτια ένα τέταρτο. Όταν λειπω κοιμάται ο κύριος. Οκ του λείπω και θέλει να αναπληρώσει τις ώρες που δε με έχει έτσι έκανε και η μικρή μου ακριβώς τα ίδια. Επομένως δύο χρόνια αϋπνία και υπομονή. Άντε να ανοίξει ο καιρός και να τον πάω βόλτα. Πήρα και ένα σκαλακι για το καρότσι για να είναι όρθια η μικρή δε θυμάμαι πως το λένε. Είναι βολικό ξέρετε?

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/3/2020 at 5:35 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια η λαγάνα εδώ στας Αθήνας 2,20 (δεν την λες και φτηνούλα) τεσπα ας είμαστε υγιείς να ζούμε και του χρόνου :tongue:

@Ele@n η κοιλιά με κοιλιακούς παίζει να σφίξει αλλά έχω δει κοπέλα και γαμώ γυμνασμένη φουλ κτλπ αλλά η κοιλιά την τράβαγε και έμενε δεν επανερχόταν. Δεν βαριέσαι όταν έχεις φέρει στον κόσμο νέα ζωή ποιος την χέζει την χαλάρωση. :) 

@katerina04 κορίτσι κουράγιο όταν πάνε δημοτικό γίνεται χαμούλης απόλαυσε τα τώρα που είναι μωρά. (σε 1,5 χρόνο θα πάει η δικιά μου 1η δημοτικού και νιώθω ότι παίζω σε αρένα με τα όσα συμβαίνουν και πρέπει να έχω τις κεραίες σηκωμένες μου) 

Επίσης κορίτσια μην αγχώνεστε για το σπίτι αγάλι αγάλι έλεγε η γιαγιά μου ;) 

Κορίτσια, τις τελευταίες τρείς μέρες το μωρό μου μετά από κάθε γεύμα είτε από το στήθος είτε από μπουκαλι αφού ρευτει 2-3 φορές και τον αφήσω στο λικνο αρχίζει μια ψιλογκρινια,τον σηκώνω και ρίχνει έναν περιποιημένο εμετό.. σε κάθε γεύμα εδώ κ τρεις μέρες.. επίσης μέσα στη νύχτα που κοιμάται τον ακούω να καταπίνει.. από το πουθενά ρίχνει κ ένα μικρό κλάμα όσο κοιμάται και συνεχίζει τον ύπνο του..τηλεφωνικά η παιδίατρος μου είπε είναι παλινδρόμηση και είναι φυσιολογική στα μωράκια 2-4 μηνών και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αντιμετωπίσω. Δε μπορώ να τον βλέπω να ταλαιπωρείται, στενοχωριέμαι πολύ. Είχε καμία παρόμοια περίπτωση;

  • Λυπημένη/-ος 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα έγινε 2 μηνών η μπεμπούλα μου. Και σήμερα αδιαθέτησα κιόλας. 

@katerina04 ναι πολύ πρακτικό εγώ έχω το buggy board mini 

Αχ ναι έτσι το λένε άντε να δούμε πως θα αντιδρασει. Μεγάλωσε η μπουμπου σου κάνατε εμβόλιο?

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια, τις τελευταίες τρείς μέρες το μωρό μου μετά από κάθε γεύμα είτε από το στήθος είτε από μπουκαλι αφού ρευτει 2-3 φορές και τον αφήσω στο λικνο αρχίζει μια ψιλογκρινια,τον σηκώνω και ρίχνει έναν περιποιημένο εμετό.. σε κάθε γεύμα εδώ κ τρεις μέρες.. επίσης μέσα στη νύχτα που κοιμάται τον ακούω να καταπίνει.. από το πουθενά ρίχνει κ ένα μικρό κλάμα όσο κοιμάται και συνεχίζει τον ύπνο του..τηλεφωνικά η παιδίατρος μου είπε είναι παλινδρόμηση και είναι φυσιολογική στα μωράκια 2-4 μηνών και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αντιμετωπίσω. Δε μπορώ να τον βλέπω να ταλαιπωρείται, στενοχωριέμαι πολύ. Είχε καμία παρόμοια περίπτωση;

Ωχ βρε παιδί μου κριμα το καημενουλι. Στο μπουκάλι του δίνεις δικό σου μόνο καθόλου ξένο?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αχ ναι έτσι το λένε άντε να δούμε πως θα αντιδρασει. Μεγάλωσε η μπουμπου σου κάνατε εμβόλιο?

Ωχ βρε παιδί μου κριμα το καημενουλι. Στο μπουκάλι του δίνεις δικό σου μόνο καθόλου ξένο?

Ναι Κατερίνα μου, δικό μου γάλα του δίνω.. να τον πείραξε κάτι που έφαγα εγω άραγε ...τώρα μου ξαναεβγαλε λίγο εμετό μόλις έφαγε..


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια, τις τελευταίες τρείς μέρες το μωρό μου μετά από κάθε γεύμα είτε από το στήθος είτε από μπουκαλι αφού ρευτει 2-3 φορές και τον αφήσω στο λικνο αρχίζει μια ψιλογκρινια,τον σηκώνω και ρίχνει έναν περιποιημένο εμετό.. σε κάθε γεύμα εδώ κ τρεις μέρες.. επίσης μέσα στη νύχτα που κοιμάται τον ακούω να καταπίνει.. από το πουθενά ρίχνει κ ένα μικρό κλάμα όσο κοιμάται και συνεχίζει τον ύπνο του..τηλεφωνικά η παιδίατρος μου είπε είναι παλινδρόμηση και είναι φυσιολογική στα μωράκια 2-4 μηνών και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αντιμετωπίσω. Δε μπορώ να τον βλέπω να ταλαιπωρείται, στενοχωριέμαι πολύ. Είχε καμία παρόμοια περίπτωση;

Ακριβως τα ιδια κανει και η δικη μου, μονο που τα κανει καμια βδομαδα τωρα. Μανουλα Ιανουαριου και εγω, 52 ημερων! Η γιατρος μου ειπε για παλινδρομηση και υπομονη αρκεο να παιρνει βαρος. Τριτη θα τη ζυγισω και θα σ πω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Ναι Κατερίνα μου, δικό μου γάλα του δίνω.. να τον πείραξε κάτι που έφαγα εγω άραγε ...τώρα μου ξαναεβγαλε λίγο εμετό μόλις έφαγε..

Δε νομίζω να φταίει κάτι που έφαγες γιατί το κανει πολλές μέρες. Κρίμα βρε υποτίθεται το μητρικό είναι και πιο εύπεπτο και άντε από το μπουκάλι να το καταλάβω τρώει πολύ και ίσως λαίμαργα αλλα και από το στήθος? Εκεί ρουφαει πιο αργά. Πόση ώρα θηλαζει συνήθως?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ntina Ntinaki ο γιος μου ξερνούσε και θήλαζε μέχρι 5 μηνών σου μιλάω έβγαζε ρουκέτες μόλις άρχισε τις τροφές σταμάτησε το ξερατό βέβαια στην πορεία εμένα μου έπαθε αλλεργικό σοκ στο αυγό και ακόμα και σήμερα(3,5 ετών πλέον) αν το φάει πρέπει να πάρει αντισταμινικό εντός 20λεπτου και ίσως να μην το φάει ποτέ στην ζωή του ωμό. Και τώρα η μπέμπα βγάζει μετά από κάποια γεύματα. Αν σου κάνει και τόξο όταν τρώει ξέρεις που τινάζεται πίσω ίσως έχει θέμα στην πρωτεΐνη του γάλακτος ρώτησε την παιδίατρο σου μήπως του δώσει υποαλλεργικό γάλα. 

@katerina04 εμβόλιο θα της κάνει το 6πλο την τρίτη γιατί αυτές τις μέρες είχε μύξα της αρκούδας και την έχω πλακώσει στους ορούς 

@katerina04 και μένα η μπέμπα όταν φεύγω με τα αδέρφια της κλαίει μας έχει μάθει η γλυκιά μου εσένα με το στήθος κιόλας σε παίρνει πρέφα ότι λείπεις αμέσως κουράγιο μάνα 

Έχει αρχίσει εδώ και 2 εβδομάδες να γελάει κορίτσια και μιλάμε πεθαίνω. Όταν της μιλάς γελάει. Είναι τόσο τέλεια ρε γμτ. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , katerina04 είπε:

Δε νομίζω να φταίει κάτι που έφαγες γιατί το κανει πολλές μέρες. Κρίμα βρε υποτίθεται το μητρικό είναι και πιο εύπεπτο και άντε από το μπουκάλι να το καταλάβω τρώει πολύ και ίσως λαίμαργα αλλα και από το στήθος? Εκεί ρουφαει πιο αργά. Πόση ώρα θηλαζει συνήθως?

Γύρω στα 45-60 λεπτά συνολικά και από τα δύο στήθη..ανά δίωρο/τρίωρο. Σήμερα είναι λίγο καλύτερα, θα το παρακολουθήσω μέχρι την άλλη βδομάδα που θα πάμε στον παιδίατρο. Πάλι κλαίει μέσα στον ύπνο του,αχ πως θα συνηθίσω και δε θα στενοχωριέμαι με το παραμικρό..!

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Γύρω στα 45-60 λεπτά συνολικά και από τα δύο στήθη..ανά δίωρο/τρίωρο. Σήμερα είναι λίγο καλύτερα, θα το παρακολουθήσω μέχρι την άλλη βδομάδα που θα πάμε στον παιδίατρο. Πάλι κλαίει μέσα στον ύπνο του,αχ πως θα συνηθίσω και δε θα στενοχωριέμαι με το παραμικρό..!

Δε θα συνηθίσεις και εγώ με το παραμικρό σκάω αλλά έτσι είναι οι μάνες. Απλά προσπαθω να το έχω υπό έλεγχο όσο μπορώ για να μην τρελαθώ. 

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ntina Ntinaki ο γιος μου ξερνούσε και θήλαζε μέχρι 5 μηνών σου μιλάω έβγαζε ρουκέτες μόλις άρχισε τις τροφές σταμάτησε το ξερατό βέβαια στην πορεία εμένα μου έπαθε αλλεργικό σοκ στο αυγό και ακόμα και σήμερα(3,5 ετών πλέον) αν το φάει πρέπει να πάρει αντισταμινικό εντός 20λεπτου και ίσως να μην το φάει ποτέ στην ζωή του ωμό. Και τώρα η μπέμπα βγάζει μετά από κάποια γεύματα. Αν σου κάνει και τόξο όταν τρώει ξέρεις που τινάζεται πίσω ίσως έχει θέμα στην πρωτεΐνη του γάλακτος ρώτησε την παιδίατρο σου μήπως του δώσει υποαλλεργικό γάλα. 

@katerina04 εμβόλιο θα της κάνει το 6πλο την τρίτη γιατί αυτές τις μέρες είχε μύξα της αρκούδας και την έχω πλακώσει στους ορούς 

@katerina04 και μένα η μπέμπα όταν φεύγω με τα αδέρφια της κλαίει μας έχει μάθει η γλυκιά μου εσένα με το στήθος κιόλας σε παίρνει πρέφα ότι λείπεις αμέσως κουράγιο μάνα 

Έχει αρχίσει εδώ και 2 εβδομάδες να γελάει κορίτσια και μιλάμε πεθαίνω. Όταν της μιλάς γελάει. Είναι τόσο τέλεια ρε γμτ. 

Ναι βρε ο ατιμος και αν γυρίσω και είναι ξύπνιος και δεν τον πάρω αγκαλιά χαλαει τον κόσμο. Και εγώ του βάζω αυτές τι μέρες ορό μυξες δεν έχει αλλά κάπως ακούγεται σαν μπουκωμενος

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Και μένα 33 ημερών το κάνει αυτό με τον εμετό!εχει τρεις μερες τώρα θα φάει και μετά από λίγο θα αρχίσει να σφίγγεται θα βγάλει γάλα κανα τρεις φορές και μετά ηρεμεί! Εγώ επειδή κάνω μικτή διατροφή το κάνει και στην φόρμουλα! Όποτε δεν φταίει το γάλα μου ούτε η φόρμουλα είναι φυσιολογικό μου είπε ο παιδίατρος! Δοκίμασε μετά το γεύμα να μένει κανα μισάωρο σε όρθια θέση στον ώμο! Σε μας δεν έπιασε ούτε αυτό!! 
κορίτσια σήμερα έπιασε το στήθος και θήλασε κανονικά! Τελικά όλα μπορούν να συμβούν !!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Και μένα 33 ημερών το κάνει αυτό με τον εμετό!εχει τρεις μερες τώρα θα φάει και μετά από λίγο θα αρχίσει να σφίγγεται θα βγάλει γάλα κανα τρεις φορές και μετά ηρεμεί! Εγώ επειδή κάνω μικτή διατροφή το κάνει και στην φόρμουλα! Όποτε δεν φταίει το γάλα μου ούτε η φόρμουλα είναι φυσιολογικό μου είπε ο παιδίατρος! Δοκίμασε μετά το γεύμα να μένει κανα μισάωρο σε όρθια θέση στον ώμο! Σε μας δεν έπιασε ούτε αυτό!! 
κορίτσια σήμερα έπιασε το στήθος και θήλασε κανονικά! Τελικά όλα μπορούν να συμβούν !!!

Α τέλεια νέα μπράβο σου που το προσπαθείς. Η φόρμουλα αν υπάρχει αλλεργία πρέπει να είναι υποαλλεργική από όσο ξέρω. Η δικιά μου παιδίατρος μου είπε αν υπάρχει αλλεργία φαίνεται στους 2 μήνες και έπειτα όχι πιο πριν. 

Όσες εργάζεστε κορίτσια σας θαυμάζω. Από του χρόνου ίσως δουλέψω και εγώ part time για αρχή και το βλέπω το "πάρτυ" να έρχεται :tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...