Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Χρησιμοποιουσα από αστερακι, αν θες κτ συγκεκριμένο να ρωτήσεις ευχαρίστως να σου πω

Νομιζω μπορείς να βρεις καλύτερους. Δ ξερω αν προσαρμόζεται πάρα πολύ το πάνελ, είναι σχετικά στενός σε σχέση με άλλους. Επίσης το ύφασμα δ ειναι απο ραπ, ισως ειναι κ λιγο σκληρο

Γεια σου Βίκυ, ποιον χρησιμοποιούσες; Θέλω να πάρω έναν με τον οποίο να μπορώ να θηλαζω και να μην είναι πολύ "ζεστός"..


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μάνες ήδη και νέες τι κάνετε; Έκανε η μπέμπα μου το 1ο της εμβόλιο σήμερα το 6πλο. Δεν έχω χρόνο ούτε για τουαλέτα.  

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Χρησιμοποιουσα από αστερακι, αν θες κτ συγκεκριμένο να ρωτήσεις ευχαρίστως να σου πω

Νομιζω μπορείς να βρεις καλύτερους. Δ ξερω αν προσαρμόζεται πάρα πολύ το πάνελ, είναι σχετικά στενός σε σχέση με άλλους. Επίσης το ύφασμα δ ειναι απο ραπ, ισως ειναι κ λιγο σκληρο

Πήρα το αστεράκι τελικά το μει ται. Το βάλαμε σπίτι γιατί είμαστε κλεισμένοι μέσα στο σπίτι με αυτά και με αυτά. Μου φαίνεται πάρα πολύ ωραίος!! Πρέπει να μάθω βέβαια να τον βάζω σωστά γιατί μου αφήνει κενό ανάμεσα στο ύφασμα και στον αυχένα. Πού θα πάει θα τον μάθω. Έχω όμως μια απορία που μου δημιουργήθηκε σήμερα. Φορώντας τον μέσα είτε θέλω να τον βάλω είτε να τον βγάλω ρίχνω τα λουριά στο πάτωμα και δεν με νοιάζει. Όταν θέλω να το βάλω βγάζοντας το μωρό από το αυτοκίνητο ή όταν θέλω να τον βγάλω για να το βάλω στο αυτοκίνητο πώς μπορώ να το κάνω χωρίς να γλείφουν τα λουριά τους δρόμους; οεο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πήρα το αστεράκι τελικά το μει ται. Το βάλαμε σπίτι γιατί είμαστε κλεισμένοι μέσα στο σπίτι με αυτά και με αυτά. Μου φαίνεται πάρα πολύ ωραίος!! Πρέπει να μάθω βέβαια να τον βάζω σωστά γιατί μου αφήνει κενό ανάμεσα στο ύφασμα και στον αυχένα. Πού θα πάει θα τον μάθω. Έχω όμως μια απορία που μου δημιουργήθηκε σήμερα. Φορώντας τον μέσα είτε θέλω να τον βάλω είτε να τον βγάλω ρίχνω τα λουριά στο πάτωμα και δεν με νοιάζει. Όταν θέλω να το βάλω βγάζοντας το μωρό από το αυτοκίνητο ή όταν θέλω να τον βγάλω για να το βάλω στο αυτοκίνητο πώς μπορώ να το κάνω χωρίς να γλείφουν τα λουριά τους δρόμους; οεο;

Για να έρθει κοντά το ύφασμα του αυχένα ισως πρέπει να γυρίσεις τις κάτω ραντες ώστε να μικρύνει το πάνελ κ μπορεις να γυρίσεις κ τις ραντες στον ώμο προς τα έξω, θα "τσιτωσει" το ύφασμα κ θα είναι πιο ανετο σε σενα

Για να μην σέρνονται οι ραντες κάτω μπορείς να τις δέσεις πολύ χαλαρά πάνω σου, έτσι βγαζωντας το μωρο μέσα τις λύνεις κ τις σφίγγει. Σκέψου ότι θα είναι αρκετά χαλαρά ώστε να βάζεις το μωρο από πάνω, που είναι ειναι κανονικά ο αυχένας του μωρου

Δ ξερω αν μέσω περιγραφής μπορώ να σου εξηγησω

πρίν από 4 λεπτά , Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σου Βίκυ, ποιον χρησιμοποιούσες; Θέλω να πάρω έναν με τον οποίο να μπορώ να θηλαζω και να μην είναι πολύ "ζεστός"..

Είχα μαι ται αστερακι ένα σκούρο τζην

Σε όλα μπορείς να θηλασεις, κ στο μαι ται, κ στο σλινγκ, κ σε μαρσιπο με κλιπ. Το μαι ται το θεωρώ λίγο ζεστο προσωπικα

Θέλεις με κλιπ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα μάνες ήδη και νέες τι κάνετε; Έκανε η μπέμπα μου το 1ο της εμβόλιο σήμερα το 6πλο. Δεν έχω χρόνο ούτε για τουαλέτα.  

Τρεχω σαν τον Βεγγο. Σημερα στις 5 το απογευμα συνειδητοποιησα οτι ειχα να παω τουαλετα απο τις 7 το πρωι. Κλεισμενοι μεσα ενας χαμος και μια γκρινια απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Η μικρη ολη μερα φασαρια και δεν αφηνει το μπεμπη να ησυχασει δεν κοιμαται κι αυτος ο ατιμος ασε ειμαι ενα πτωμα. Αγχωθηκα και με τις εξελιξεις εχω και πολλα πτυχια φετος και δεν ξερω τι να κανω με τα μαθηματσ


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα μάνες ήδη και νέες τι κάνετε; Έκανε η μπέμπα μου το 1ο της εμβόλιο σήμερα το 6πλο. Δεν έχω χρόνο ούτε για τουαλέτα.  

Καλά είμαστε. Σαν να μην φτάνουν οι 24 ώρες είναι. :ph34r:

Just now, vikib είπε:

Για να έρθει κοντά το ύφασμα του αυχένα ισως πρέπει να γυρίσεις τις κάτω ραντες ώστε να μικρύνει το πάνελ κ μπορεις να γυρίσεις κ τις ραντες στον ώμο προς τα έξω, θα "τσιτωσει" το ύφασμα κ θα είναι πιο ανετο σε σενα

Για να μην σέρνονται οι ραντες κάτω μπορείς να τις δέσεις πολύ χαλαρά πάνω σου, έτσι βγαζωντας το μωρο μέσα τις λύνεις κ τις σφίγγει. Σκέψου ότι θα είναι αρκετά χαλαρά ώστε να βάζεις το μωρο από πάνω, που είναι ειναι κανονικά ο αυχένας του μωρου

Δ ξερω αν μέσω περιγραφής μπορώ να σου εξηγησω

Είχα μαι ται αστερακι ένα σκούρο τζην

Σε όλα μπορείς να θηλασεις, κ στο μαι ται, κ στο σλινγκ, κ σε μαρσιπο με κλιπ. Το μαι ται το θεωρώ λίγο ζεστο προσωπικα

Θέλεις με κλιπ; 

Το ίδιο πήρα, το σκούρο τζην. Τις κάτω ράντες τις γύρισα δύο φορές, αλλά το κεφαλάκι μετά είναι έξω και δεν το στηρίζει ο μικρός ακόμα. Οπότε μάλλον πώς χρειάζεται ένα γύρισμα προς το παρόν για να είναι μέσα. Το κόλπο με τις πάνω ράντες το δοκίμασα, όντως έρχεται πιο κοντά, αλλά θέλω να το ξαναδω μέχρι να το συνηθίσω.

Άρα λες να τον δένω και να τον ξεδένω μέσα στο αυτοκίνητο και μετά να βγαίνω και να τις σφίγγω; Θα τοποθετείται όμως ο μιρκός σωστά σαν βατραχάκι στα πόδια ενώ είμαι εγώ καθισμένη;  Πάντως αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλον τον βρίσκω πολύ καλό. Πιστεύω ότι αν λύσω τις τεχνικές λεπτομέρειες θα με βολέψει. Πίστευα βέβαια ότι ως βαμβακερό ότι δεν θα είναι πολύ ζεστό για καλοκαίρι...αλλά μάλλον έπεσα έξω. Δεν πειράζει, θα τον φοράμε στις βραδινές βόλτες.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλά είμαστε. Σαν να μην φτάνουν οι 24 ώρες είναι. :ph34r:

Το ίδιο πήρα, το σκούρο τζην. Τις κάτω ράντες τις γύρισα δύο φορές, αλλά το κεφαλάκι μετά είναι έξω και δεν το στηρίζει ο μικρός ακόμα. Οπότε μάλλον πώς χρειάζεται ένα γύρισμα προς το παρόν για να είναι μέσα. Το κόλπο με τις πάνω ράντες το δοκίμασα, όντως έρχεται πιο κοντά, αλλά θέλω να το ξαναδω μέχρι να το συνηθίσω.

Άρα λες να τον δένω και να τον ξεδένω μέσα στο αυτοκίνητο και μετά να βγαίνω και να τις σφίγγω; Θα τοποθετείται όμως ο μιρκός σωστά σαν βατραχάκι στα πόδια ενώ είμαι εγώ καθισμένη;  Πάντως αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλον τον βρίσκω πολύ καλό. Πιστεύω ότι αν λύσω τις τεχνικές λεπτομέρειες θα με βολέψει. Πίστευα βέβαια ότι ως βαμβακερό ότι δεν θα είναι πολύ ζεστό για καλοκαίρι...αλλά μάλλον έπεσα έξω. Δεν πειράζει, θα τον φοράμε στις βραδινές βόλτες.

Όχι μέσα στο αμαξι θα φοράς τον μαρσιπο μόνο, το μωρο έξω. Με pretied δεσιμο. Σου ήρθε ένα μνμ προσωπικό; είναι ακριβώς γι αυτό. Σε βιντεακι, γτ λογικα θα αργούσε αν το εβαζα εδω

Να πω την αλήθεια εγώ το καλοκαίρι εβαζα πιο πολύ το ρινγκ σλινγκ που είχα από το πρώτο παιδί, αν κ ο δεύτερος δ το συμπαθούσε τοσο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , katerina04 είπε:

Τρεχω σαν τον Βεγγο. Σημερα στις 5 το απογευμα συνειδητοποιησα οτι ειχα να παω τουαλετα απο τις 7 το πρωι. Κλεισμενοι μεσα ενας χαμος και μια γκρινια απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Η μικρη ολη μερα φασαρια και δεν αφηνει το μπεμπη να ησυχασει δεν κοιμαται κι αυτος ο ατιμος ασε ειμαι ενα πτωμα. Αγχωθηκα και με τις εξελιξεις εχω και πολλα πτυχια φετος και δεν ξερω τι να κανω με τα μαθηματσ

Κι εγώ έχω πανελλήνιες Κατερίνα, αλλά δεν το ρισκάρω με τίποτα. Την Τρίτη έκανα το τελευταίο μάθημα και σταμάτησα. Μπορείς σε ένδειξη καλής πίστης προς τους γονείς κυρίως, γιατί τα παιδιά απολαμβάνουν τις ξαφνικές διακοπές τους, να τους προτείνεις μάθημα διαδικτυακά μέσω skype, messenger ή  πλατφόρμας zoom. Παράλληλα σκάνα΄ρεις υλικό και τους στέλνεις και όταν το τελειώσουν μπορούν να σου το στείλουν σε φωτο να το διορθώσεις. Εγώ έτσι θα κινηθώ με όποιον θέλει...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Τρεχω σαν τον Βεγγο. Σημερα στις 5 το απογευμα συνειδητοποιησα οτι ειχα να παω τουαλετα απο τις 7 το πρωι. Κλεισμενοι μεσα ενας χαμος και μια γκρινια απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Η μικρη ολη μερα φασαρια και δεν αφηνει το μπεμπη να ησυχασει δεν κοιμαται κι αυτος ο ατιμος ασε ειμαι ενα πτωμα. Αγχωθηκα και με τις εξελιξεις εχω και πολλα πτυχια φετος και δεν ξερω τι να κανω με τα μαθηματσ

Καλημέρα σε όλους. Η μικρή οσο παει τρώει και πιο πολύ . Τωρα είναι σχεδόν 2 μηνών , στις 20 του μηνός κλείνει 2 μηνών. Τελικά δεν είμαι η μόνη που ξεχνάω οτι θελω να πάω τουαλέτα :razz: . Με το συνεχόμενο περα δωθε και με τη μικρή να ξυπναει καθε 10 λεπτά τωρα που αρχίζει να μαθαίνει με πιπίλα οταν χανει την πιπίλα ολο σηκώνομαι για να την ηρεμήσω.  Την αλλη βδομάδα θα κάνει και το πρώτο της εμβόλιο αλλα δε θα βγούμε για να πάμε στην παιδίατρο , θα την φωναξουμε εδω γιατι ο καιρός είναι περίεργος και δεν ειναι ώρα για να κρυώσει με ολα αυτα που γίνονται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κι εγώ έχω πανελλήνιες Κατερίνα, αλλά δεν το ρισκάρω με τίποτα. Την Τρίτη έκανα το τελευταίο μάθημα και σταμάτησα. Μπορείς σε ένδειξη καλής πίστης προς τους γονείς κυρίως, γιατί τα παιδιά απολαμβάνουν τις ξαφνικές διακοπές τους, να τους προτείνεις μάθημα διαδικτυακά μέσω skype, messenger ή  πλατφόρμας zoom. Παράλληλα σκάνα΄ρεις υλικό και τους στέλνεις και όταν το τελειώσουν μπορούν να σου το στείλουν σε φωτο να το διορθώσεις. Εγώ έτσι θα κινηθώ με όποιον θέλει...

Ναι ηδη μου εχουν στειλει φωτογραφιες για διορθωμα. Ειναι σοβαρο το θεμα φανταζομαι εχουν αρχισει ολοι να το συνειδητοποιουν. Πανω απο ολα η υγεια. Φανταζομαι οι φορεις θα μεριμνησουν για την αλλαγη ημερομηνιας των εξετασεων αφου και τα φροντιστηρια εκλεισαν. Πληθαινουν και τα κρουσματα. Εδω ακουστηκε και σε καποιες περιπτωσεις επιβεβαιωθηκε οτι υπαρχουν σε απλους θαλαμους ασθενεις με τον ιο που δεν εχουν ελεγθει επειδη δεν αποτελουν υποπτα κρουσματα. Ενας παππους ηταν ετσι για τρεις μερες και αποδειχθηκε θετικος φαντασου ποσους θα εχει κολλησει. Τι να πω

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Εχω εναν μάρσιπο υφασμάτινο και έναν κανονικό της Chicco. Η μπέμπα την Παρασκευή γίνεται 2 μηνών . Αν καλυτερέψει ο καιρός και μετα το πρώτο εμβόλιο θελω να αρχίσω να βγαίνω με το μωρό. Ο υφασμάτινος ειναι της SlingEzee και ο αλλος της chicco. Στους όρθιους μάρσιπους απο ποτέ μπορούμε να βάζουμε τα μωράκια μας. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Εχω εναν μάρσιπο υφασμάτινο και έναν κανονικό της Chicco. Η μπέμπα την Παρασκευή γίνεται 2 μηνών . Αν καλυτερέψει ο καιρός και μετα το πρώτο εμβόλιο θελω να αρχίσω να βγαίνω με το μωρό. Ο υφασμάτινος ειναι της SlingEzee και ο αλλος της chicco. Στους όρθιους μάρσιπους απο ποτέ μπορούμε να βάζουμε τα μωράκια μας. 

Κάθε μάρσιπος έχει τις δικές του οδηγίες. ΔΕς στο κουτί τι ηλικία αναφέρι.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; Πως αντιμετωπίζετε την κατάσταση με όλα αυτά που γίνονται ;

εμείς δυστυχώς ενώ θα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο την Δευτέρα ο παιδίατρος μας είπε ότι ακυρώνονται όλα τα ραντεβού για μια εβδομάδα κ βλέπουμε πως θα πάει!

η αλήθεια είναι πως έχω στεναχωρεθει κ έχω αγχωθεί που δε θα το κάνει στην «ώρα της». Όσες έχετε κ αλλά παιδάκια ξέρετε αν υπάρχει θέμα που θα το καθυστερήσουμε ; Μπορούν να γίνουν μετά δυο μαζί ας πούμε η αναγκαστικά θα πάνε όλα πίσω ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; Πως αντιμετωπίζετε την κατάσταση με όλα αυτά που γίνονται ;

εμείς δυστυχώς ενώ θα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο την Δευτέρα ο παιδίατρος μας είπε ότι ακυρώνονται όλα τα ραντεβού για μια εβδομάδα κ βλέπουμε πως θα πάει!

η αλήθεια είναι πως έχω στεναχωρεθει κ έχω αγχωθεί που δε θα το κάνει στην «ώρα της». Όσες έχετε κ αλλά παιδάκια ξέρετε αν υπάρχει θέμα που θα το καθυστερήσουμε ; Μπορούν να γίνουν μετά δυο μαζί ας πούμε η αναγκαστικά θα πάνε όλα πίσω ;

Σκέψου ότι ένα μωράκι αν είναι αρρωστο δε εμβολιάζεται. Πάει παρακάτω σε μέρες.Έτσι και τώρα. Επίσης, εμείς σε ένα μήνα θα κάνουμε τα δύο πρωτα εμβόλια μαζεμένα. Δεν ξέρω ποια είναι, είναι ένα πόσιμο και ένα ενεσιμο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2020 at 8:48 ΜΜ, Ele@n είπε:

Κάθε μάρσιπος έχει τις δικές του οδηγίες. ΔΕς στο κουτί τι ηλικία αναφέρι.

Δεν εχω το κουτι επειδη ειναι της αδερφης μου αλλα ειναι αχρησιμοποίητοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...